Terrænnål Riffel liggende | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 21. april 2021 - kl. 06:04
Periode: 01. januar 2021 - 31. december 2021

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 3 bedste resultater
1. 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
BK/JUN 3 45.67
R152 R243 R342
Sum137 Snit45.67
2. 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK/JUN 3 38.33
R150 R237 R328
Sum115 Snit38.33
3. 62100 Claus Pedersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 2 50.00
R150 R250 R3-
Sum100 Snit50.00
4. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 2 49.00
R150 R248 R3-
Sum98 Snit49.00
5. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 2 48.50
R150 R247 R3-
Sum97 Snit48.50
6. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 2 47.50
R150 R245 R3-
Sum95 Snit47.50
7. 65165 Claus Soares Petersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 2 46.50
R148 R245 R3-
Sum93 Snit46.50
8. 65101 Kim Kristiansen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 2 46.00
R147 R245 R3-
Sum92 Snit46.00
9. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 2 46.00
R147 R245 R3-
Sum92 Snit46.00
10. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 2 44.00
R147 R241 R3-
Sum88 Snit44.00
11. 109719 Jonas R. Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK/JUN 2 43.50
R147 R240 R3-
Sum87 Snit43.50
12. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 2 42.00
R143 R241 R3-
Sum84 Snit42.00
13. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 2 41.50
R147 R236 R3-
Sum83 Snit41.50
14. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 2 40.50
R141 R240 R3-
Sum81 Snit40.50
15. 103972 Mikael Henrik Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 2 40.50
R141 R240 R3-
Sum81 Snit40.50
16. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 2 40.50
R141 R240 R3-
Sum81 Snit40.50
17. 127050 Peter Schmidt Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK/JUN 2 39.00
R141 R237 R3-
Sum78 Snit39.00
18. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 2 37.50
R141 R234 R3-
Sum75 Snit37.50
19. 137835 Vibeke Knøchel Christensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 2 32.00
R140 R224 R3-
Sum64 Snit32.00
20. 122737 Casper Iversen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK/JUN 2 31.50
R134 R229 R3-
Sum63 Snit31.50
21. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 2 29.00
R136 R222 R3-
Sum58 Snit29.00
22. 127632 Christian Iversen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å 2 27.50
R131 R224 R3-
Sum55 Snit27.50
23. 121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening
DGI Fyn
BK/JUN 1 52.00
R152 R2- R3-
Sum52 Snit52.00
24. 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening
DGI Fyn
SE 1 50.00
R150 R2- R3-
Sum50 Snit50.00
25. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 1 50.00
R150 R2- R3-
Sum50 Snit50.00
26. 59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
27. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
28. 67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
Å 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
29. 49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
Å 1 47.00
R147 R2- R3-
Sum47 Snit47.00
30. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 1 43.00
R143 R2- R3-
Sum43 Snit43.00
31. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE 1 40.00
R140 R2- R3-
Sum40 Snit40.00
32. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
BK/JUN 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
33. 114760 Chris Øgaard Gøttrup Østerild Skytteforening
DGI Nordjylland
BK/JUN 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
34. 75845 Kristian Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
35. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 1 35.00
R135 R2- R3-
Sum35 Snit35.00
36. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 1 32.00
R132 R2- R3-
Sum32 Snit32.00
37. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
38. 95177 Hans Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 1 29.00
R129 R2- R3-
Sum29 Snit29.00
39. 18963 André Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 1 26.00
R126 R2- R3-
Sum26 Snit26.00
40. 141963 Alexandra Damgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 1 26.00
R126 R2- R3-
Sum26 Snit26.00
41. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 1 24.00
R124 R2- R3-
Sum24 Snit24.00
42. 115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 24.00
R124 R2- R3-
Sum24 Snit24.00
43. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 1 23.00
R123 R2- R3-
Sum23 Snit23.00
44. 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 1 21.00
R121 R2- R3-
Sum21 Snit21.00
45. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 1 19.00
R119 R2- R3-
Sum19 Snit19.00
46. 23142 Bjarne R. Olesen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 19.00
R119 R2- R3-
Sum19 Snit19.00
47. 97524 Anders Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 1 10.00
R110 R2- R3-
Sum10 Snit10.00

Til toppen