Terrænnål Riffel liggende | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 08. marts 2021 - kl. 06:06
Periode: 01. januar 2020 - 31. december 2020

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 3 bedste resultater
1. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 6 48.83
R152 R250 R350
Sum152 Snit50.67
2. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 7 45.86
R152 R250 R350
Sum152 Snit50.67
3. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 7 47.00
R150 R248 R348
Sum146 Snit48.67
4. 65165 Claus Soares Petersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 5 43.80
R150 R248 R347
Sum145 Snit48.33
5. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 4 47.25
R150 R248 R346
Sum144 Snit48.00
6. 65101 Kim Kristiansen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 7 43.43
R147 R247 R347
Sum141 Snit47.00
7. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 5 42.80
R150 R247 R343
Sum140 Snit46.67
8. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 4 42.75
R148 R245 R345
Sum138 Snit46.00
9. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 3 45.67
R151 R248 R338
Sum137 Snit45.67
10. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 42.33
R147 R245 R345
Sum137 Snit45.67
11. 103972 Mikael Henrik Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 5 42.20
R148 R246 R343
Sum137 Snit45.67
12. 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK/JUN 3 45.00
R152 R245 R338
Sum135 Snit45.00
13. 109719 Jonas R. Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK/JUN 4 44.50
R147 R245 R343
Sum135 Snit45.00
14. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 5 39.00
R147 R247 R340
Sum134 Snit44.67
15. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 42.80
R146 R243 R343
Sum132 Snit44.00
16. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 6 38.67
R145 R245 R341
Sum131 Snit43.67
17. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 4 42.25
R148 R241 R340
Sum129 Snit43.00
18. 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 3 39.33
R145 R239 R334
Sum118 Snit39.33
19. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 37.20
R141 R238 R338
Sum117 Snit39.00
20. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 33.20
R141 R238 R333
Sum112 Snit37.33
21. 116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 3 34.33
R143 R238 R322
Sum103 Snit34.33
22. 90672 Bjarne Sigtenborg Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 3 33.67
R138 R233 R330
Sum101 Snit33.67
23. 121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening
DGI Fyn
BK/JUN 2 50.00
R151 R249 R3-
Sum100 Snit50.00
24. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 7 24.71
R143 R228 R324
Sum95 Snit31.67
25. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 2 47.00
R147 R247 R3-
Sum94 Snit47.00
26. 137835 Vibeke Knøchel Christensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 6 26.17
R133 R230 R329
Sum92 Snit30.67
27. 62100 Claus Pedersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 2 45.50
R150 R241 R3-
Sum91 Snit45.50
28. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 44.00
R150 R238 R3-
Sum88 Snit44.00
29. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE 2 43.00
R145 R241 R3-
Sum86 Snit43.00
30. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 2 42.50
R147 R238 R3-
Sum85 Snit42.50
31. 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening
DGI Fyn
SE 2 41.50
R149 R234 R3-
Sum83 Snit41.50
32. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
SE 2 41.00
R143 R239 R3-
Sum82 Snit41.00
33. 122737 Casper Iversen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK/JUN 2 41.00
R141 R241 R3-
Sum82 Snit41.00
34. 70130 Peter Antonius Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 3 27.33
R131 R227 R324
Sum82 Snit27.33
35. 49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
Å 2 40.50
R150 R231 R3-
Sum81 Snit40.50
36. 127050 Peter Schmidt Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK/JUN 2 39.00
R147 R231 R3-
Sum78 Snit39.00
37. 18963 André Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 2 39.00
R139 R239 R3-
Sum78 Snit39.00
38. 65014 Torben Henriksen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 4 20.50
R129 R228 R321
Sum78 Snit26.00
39. 114760 Chris Øgaard Gøttrup Østerild Skytteforening
DGI Nordjylland
BK/JUN 2 38.50
R147 R230 R3-
Sum77 Snit38.50
40. 34969 Karl Erik Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 38.00
R145 R231 R3-
Sum76 Snit38.00
41. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 2 35.50
R136 R235 R3-
Sum71 Snit35.50
42. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
BK/JUN 2 35.50
R139 R232 R3-
Sum71 Snit35.50
43. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 34.50
R139 R230 R3-
Sum69 Snit34.50
44. 97524 Anders Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 2 33.00
R138 R228 R3-
Sum66 Snit33.00
45. 95177 Hans Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 2 32.50
R135 R230 R3-
Sum65 Snit32.50
46. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 2 32.50
R135 R230 R3-
Sum65 Snit32.50
47. 127632 Christian Iversen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å 2 28.50
R133 R224 R3-
Sum57 Snit28.50
48. 67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
Å 1 50.00
R150 R2- R3-
Sum50 Snit50.00
49. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 25.00
R131 R219 R3-
Sum50 Snit25.00
50. 115457 Kasper Overgaard Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK/JUN 1 47.00
R147 R2- R3-
Sum47 Snit47.00
51. 76186 Ken Poulsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 1 45.00
R145 R2- R3-
Sum45 Snit45.00
52. 64433 Lasse Sommer Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 1 43.00
R143 R2- R3-
Sum43 Snit43.00
53. 140290 Peter Arnvind Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 1 43.00
R143 R2- R3-
Sum43 Snit43.00
54. 141963 Alexandra Damgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 4 11.75
R120 R214 R39
Sum43 Snit14.33
55. 85340 Morten Stockflet Jørgensen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 2 21.00
R123 R219 R3-
Sum42 Snit21.00
56. 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3-
Sum38 Snit38.00
57. 61327 Poul Henrik Brandt Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
SE 1 38.00
R138 R2- R3-
Sum38 Snit38.00
58. 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 2 18.50
R119 R218 R3-
Sum37 Snit18.50
59. 143961 Peter M. Bonde Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 2 18.00
R119 R217 R3-
Sum36 Snit18.00
60. 70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 1 32.00
R132 R2- R3-
Sum32 Snit32.00
61. 59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
62. 81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
Å 1 29.00
R129 R2- R3-
Sum29 Snit29.00
63. 66925 Stig Erik Sand Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 29.00
R129 R2- R3-
Sum29 Snit29.00
64. 57419 Lars Lund Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 1 27.00
R127 R2- R3-
Sum27 Snit27.00
65. 66721 Svend Mørup Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 1 25.00
R125 R2- R3-
Sum25 Snit25.00
66. 141440 Per Bo Rasmussen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 3 5.33
R19 R25 R32
Sum16 Snit5.33
67. 142594 Bjørn O. Jørgensen Galten Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 9.00
R19 R2- R3-
Sum9 Snit9.00
68. 88571 Rene Sørensen Galten Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 8.00
R18 R2- R3-
Sum8 Snit8.00

Til toppen