Præmievåben 200m | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. maj 2020 - kl. 06:07
Periode: 16. august 2019 - 16. august 2020

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 2 bedste resultater
1. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST1 6 145.00
R1148 R2146
Sum294 Snit147.00
2. 86870 Jesper Pedersen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 6 145.00
R1147 R2147
Sum294 Snit147.00
3. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 4 144.75
R1146 R2146
Sum292 Snit146.00
4. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 5 141.60
R1145 R2143
Sum288 Snit144.00
5. 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 7 139.43
R1144 R2144
Sum288 Snit144.00
6. 55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 142.50
R1143 R2142
Sum285 Snit142.50
7. 110384 Lasse Hansen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 4 138.50
R1144 R2141
Sum285 Snit142.50
8. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 142.00
R1144 R2140
Sum284 Snit142.00
9. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 5 140.60
R1143 R2141
Sum284 Snit142.00
10. 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 2 139.00
R1142 R2136
Sum278 Snit139.00
11. 86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 139.00
R1140 R2138
Sum278 Snit139.00
12. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 138.00
R1140 R2136
Sum276 Snit138.00
13. 92318 Sebastian Oines Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 4 134.50
R1138 R2136
Sum274 Snit137.00
14. 91453 Rasmus Algren Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 136.00
R1141 R2131
Sum272 Snit136.00
15. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST3 2 134.00
R1136 R2132
Sum268 Snit134.00
16. 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 5 117.00
R1134 R2129
Sum263 Snit131.50
17. 107890 Mads-Emil Mogensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 130.50
R1137 R2124
Sum261 Snit130.50
18. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 2 119.00
R1125 R2113
Sum238 Snit119.00
19. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 139.00
R1139 R2-
Sum139 Snit139.00
20. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 138.00
R1138 R2-
Sum138 Snit138.00
21. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST3 1 136.00
R1136 R2-
Sum136 Snit136.00
22. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 135.00
R1135 R2-
Sum135 Snit135.00
23. 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 1 132.00
R1132 R2-
Sum132 Snit132.00
24. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST3 1 127.00
R1127 R2-
Sum127 Snit127.00
25. 93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 1 123.00
R1123 R2-
Sum123 Snit123.00
26. 86192 Denis Kraft Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 1 117.00
R1117 R2-
Sum117 Snit117.00
27. 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 112.00
R1112 R2-
Sum112 Snit112.00

Til toppen