Præmievåben 50m Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 08. marts 2021 - kl. 06:08
Periode: 16. august 2019 - 16. august 2020

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 2 bedste resultater
1. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 12 196.58
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
2. 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 9 196.56
R1199 R2199
Sum398 Snit199.00
3. 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 12 196.33
R1199 R2198
Sum397 Snit198.50
4. 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 11 195.73
R1199 R2198
Sum397 Snit198.50
5. 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 6 195.00
R1199 R2198
Sum397 Snit198.50
6. 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 196.50
R1198 R2197
Sum395 Snit197.50
7. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 7 195.43
R1198 R2197
Sum395 Snit197.50
8. 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 197.00
R1197 R2197
Sum394 Snit197.00
9. 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 195.75
R1197 R2196
Sum393 Snit196.50
10. 91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 6 193.17
R1198 R2195
Sum393 Snit196.50
11. 101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 6 194.67
R1196 R2196
Sum392 Snit196.00
12. 106798 Morten Rørstrøm Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
ST2 16 192.94
R1196 R2196
Sum392 Snit196.00
13. 86870 Jesper Pedersen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 195.33
R1196 R2195
Sum391 Snit195.50
14. 81811 Betina Petersen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 5 192.60
R1196 R2195
Sum391 Snit195.50
15. 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U
DGI Nordjylland
ST3 6 192.50
R1196 R2195
Sum391 Snit195.50
16. 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST1 2 195.00
R1197 R2193
Sum390 Snit195.00
17. 55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 3 194.33
R1196 R2194
Sum390 Snit195.00
18. 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne
DGI Nordjylland
ST1 7 191.71
R1195 R2195
Sum390 Snit195.00
19. 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 9 190.44
R1198 R2192
Sum390 Snit195.00
20. 81936 Camilla Birch Nielsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 2 194.50
R1195 R2194
Sum389 Snit194.50
21. 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 7 191.86
R1195 R2194
Sum389 Snit194.50
22. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 4 189.00
R1196 R2193
Sum389 Snit194.50
23. 86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 194.00
R1195 R2193
Sum388 Snit194.00
24. 87872 Martin Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 3 193.00
R1196 R2192
Sum388 Snit194.00
25. 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 5 191.80
R1196 R2192
Sum388 Snit194.00
26. 92318 Sebastian Oines Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 11 190.09
R1195 R2193
Sum388 Snit194.00
27. 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 6 191.17
R1194 R2193
Sum387 Snit193.50
28. 106441 Thomas Grøn Bendixen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 6 185.67
R1195 R2192
Sum387 Snit193.50
29. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 6 191.33
R1193 R2193
Sum386 Snit193.00
30. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 7 191.29
R1193 R2193
Sum386 Snit193.00
31. 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 11 190.45
R1193 R2193
Sum386 Snit193.00
32. 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 4 190.00
R1193 R2193
Sum386 Snit193.00
33. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 9 188.56
R1193 R2193
Sum386 Snit193.00
34. 108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 6 190.67
R1194 R2191
Sum385 Snit192.50
35. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 7 190.57
R1194 R2191
Sum385 Snit192.50
36. 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 3 189.67
R1193 R2192
Sum385 Snit192.50
37. 121507 Benjamin Brandi Enager Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 3 190.00
R1194 R2190
Sum384 Snit192.00
38. 132341 Johanna Marchen Kacirek Helsingør Salonskytte Forening
DGI Nordsjælland
ST2 6 188.83
R1193 R2191
Sum384 Snit192.00
39. 98459 Erik Solberg Christensen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 4 189.50
R1192 R2191
Sum383 Snit191.50
40. 103569 Cecilie Højbjerg Hansen Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 4 189.25
R1192 R2191
Sum383 Snit191.50
41. 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 7 187.71
R1192 R2191
Sum383 Snit191.50
42. 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 7 186.57
R1192 R2191
Sum383 Snit191.50
43. 86818 Simone T. Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 8 187.13
R1191 R2191
Sum382 Snit191.00
44. 73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 3 188.33
R1190 R2190
Sum380 Snit190.00
45. 110384 Lasse Hansen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 6 185.67
R1191 R2189
Sum380 Snit190.00
46. 107890 Mads-Emil Mogensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 4 186.00
R1190 R2189
Sum379 Snit189.50
47. 109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 6 184.00
R1195 R2184
Sum379 Snit189.50
48. 106868 Nicolaj Berg Lassen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
ST3 4 187.00
R1190 R2187
Sum377 Snit188.50
49. 127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 9 184.11
R1189 R2188
Sum377 Snit188.50
50. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 3 187.00
R1191 R2185
Sum376 Snit188.00
51. 135701 Mathias Ingemann Povelsen Dauglykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 4 185.50
R1190 R2186
Sum376 Snit188.00
52. 99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 12 184.67
R1188 R2188
Sum376 Snit188.00
53. 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST3 2 187.50
R1189 R2186
Sum375 Snit187.50
54. 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST2 4 184.50
R1188 R2187
Sum375 Snit187.50
55. 89588 Isabella Nissen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 4 185.25
R1188 R2186
Sum374 Snit187.00
56. 102934 Kristian Møller Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 4 185.00
R1187 R2185
Sum372 Snit186.00
57. 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 180.83
R1186 R2186
Sum372 Snit186.00
58. 93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 2 185.50
R1193 R2178
Sum371 Snit185.50
59. 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 4 180.75
R1188 R2182
Sum370 Snit185.00
60. 99010 Jesper Kjærgaard Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 4 181.25
R1185 R2181
Sum366 Snit183.00
61. 100365 Natashia Mwanje Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 2 182.50
R1183 R2182
Sum365 Snit182.50
62. 113442 Lars Padfield Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 3 180.33
R1184 R2180
Sum364 Snit182.00
63. 19218 Kristina Grubbe Andersen Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 180.50
R1183 R2178
Sum361 Snit180.50
64. 79881 Jesper Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 176.50
R1178 R2175
Sum353 Snit176.50
65. 86970 Christian Alcayde Larsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 3 168.00
R1174 R2171
Sum345 Snit172.50
66. 122995 Thomas Vesterager Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 190.00
R1190 R2-
Sum190 Snit190.00
67. 98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 189.00
R1189 R2-
Sum189 Snit189.00
68. 19552 Rasmus Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 188.00
R1188 R2-
Sum188 Snit188.00
69. 126699 Kathrine Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 177.00
R1177 R2-
Sum177 Snit177.00
70. 115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 1 167.00
R1167 R2-
Sum167 Snit167.00
71. 137748 Nicolai Rolander Jensen Ikast Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 156.00
R1156 R2-
Sum156 Snit156.00

Til toppen