Luftriffel, 15m - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 13. april 2024 - kl. 06:02
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 39794 Line Petermann Fabricius Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 16 198.44
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
2. 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 8 198.63
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
3. 104261 Bjørn Voigt Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 7 199.00
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
4. 114591 Kamilla Jørgensen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST1 19 197.58
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
5. 102711 Sofie Møller Frantsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 6 198.67
R1200 R2200 R3199 R4198
Sum797 Snit199.25
6. 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 11 198.18
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
7. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 7 198.00
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
8. 107452 Sara Alexis Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 4 198.75
R1200 R2200 R3198 R4197
Sum795 Snit198.75
9. 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 7 197.86
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
10. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 11 197.36
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
11. 132396 Mikkeline Vibe Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 18 196.17
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
12. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 12 196.83
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
13. 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 21 196.05
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
14. 122870 Anna Pedersen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 20 195.95
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
15. 115636 Johanne Petra Skaarup Ditlevsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 12 195.00
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
16. 99561 Josefine Østergaard Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 7 197.43
R1198 R2198 R3198 R4198
Sum792 Snit198.00
17. 128497 Liane Filtenborg Hessler Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 22 192.86
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
18. 84818 Maja Petersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
ST1 6 196.33
R1199 R2199 R3197 R4196
Sum791 Snit197.75
19. 100110 Maria Glei Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 14 196.00
R1199 R2197 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
20. 134941 Siv Hegelund Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST1 4 197.25
R1200 R2197 R3197 R4195
Sum789 Snit197.25
21. 89816 Steffen Koefoed Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 17 195.76
R1198 R2197 R3197 R4197
Sum789 Snit197.25
22. 112910 Sara Kirstine Jensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 8 194.25
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
23. 120122 Melika Andersen Ravnsborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 18 194.06
R1199 R2197 R3196 R4196
Sum788 Snit197.00
24. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 19 194.05
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
25. 126787 Laura Bødtker Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
ST2 7 192.43
R1199 R2198 R3197 R4194
Sum788 Snit197.00
26. 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 12 194.08
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
27. 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST2 20 192.90
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
28. 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 8 194.88
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
29. 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 17 193.82
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
30. 119559 Matilde Hermann Tommerup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 16 193.25
R1198 R2196 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
31. 34051 Sofie Kuhrt Lauridsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 21 193.52
R1196 R2196 R3196 R4196
Sum784 Snit196.00
32. 122163 Maria Andersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 21 193.86
R1196 R2196 R3196 R4195
Sum783 Snit195.75
33. 115628 Mikkel Kannik Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST2 8 192.88
R1197 R2196 R3195 R4195
Sum783 Snit195.75
34. 86870 Jesper Langhoff Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 7 192.57
R1196 R2196 R3195 R4195
Sum782 Snit195.50
35. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 16 191.56
R1197 R2196 R3193 R4193
Sum779 Snit194.75
36. 120802 Freya Kofoed Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 20 190.20
R1196 R2195 R3194 R4194
Sum779 Snit194.75
37. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 18 190.89
R1195 R2195 R3195 R4193
Sum778 Snit194.50
38. 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 15 190.93
R1195 R2194 R3193 R4193
Sum775 Snit193.75
39. 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 4 193.25
R1194 R2193 R3193 R4193
Sum773 Snit193.25
40. 29739 Martin Mohr Jakobsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 7 191.14
R1194 R2193 R3193 R4193
Sum773 Snit193.25
41. 59650 Allan Knud Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 9 190.33
R1196 R2194 R3192 R4190
Sum772 Snit193.00
42. 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 13 188.46
R1194 R2194 R3192 R4192
Sum772 Snit193.00
43. 126788 Alberte Bødtker Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
ST2 19 182.58
R1194 R2193 R3193 R4192
Sum772 Snit193.00
44. 42764 Thomas Brokholm Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 32 188.56
R1194 R2193 R3192 R4192
Sum771 Snit192.75
45. 120581 Nicklas Klein Follmann Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST2 27 187.56
R1194 R2193 R3192 R4192
Sum771 Snit192.75
46. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 8 188.38
R1194 R2193 R3190 R4190
Sum767 Snit191.75
47. 90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 12 187.25
R1194 R2194 R3190 R4189
Sum767 Snit191.75
48. 119405 Vinni Christensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 9 188.11
R1193 R2193 R3191 R4189
Sum766 Snit191.50
49. 34301 Karsten Karstensen Billund Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 15 184.73
R1194 R2191 R3190 R4190
Sum765 Snit191.25
50. 111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST2 10 187.30
R1192 R2191 R3190 R4189
Sum762 Snit190.50
51. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 17 186.59
R1192 R2190 R3190 R4190
Sum762 Snit190.50
52. 131853 Oliver Englyst Hasager Hinnerup Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 4 190.00
R1196 R2190 R3189 R4185
Sum760 Snit190.00
53. 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 12 185.75
R1194 R2190 R3189 R4187
Sum760 Snit190.00
54. 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 6 188.00
R1191 R2190 R3189 R4189
Sum759 Snit189.75
55. 43374 Allan Clausen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 16 184.56
R1193 R2190 R3188 R4188
Sum759 Snit189.75
56. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening, Give
DGI Sydøstjylland
ST2 25 183.40
R1190 R2190 R3190 R4189
Sum759 Snit189.75
57. 101878 René Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 10 184.20
R1190 R2190 R3189 R4188
Sum757 Snit189.25
58. 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 5 188.40
R1190 R2190 R3189 R4187
Sum756 Snit189.00
59. 62466 Thomas Pedersen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST2 10 187.20
R1191 R2189 R3188 R4188
Sum756 Snit189.00
60. 92975 Gert Morthorst Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 6 186.50
R1195 R2190 R3187 R4184
Sum756 Snit189.00
61. 98238 Kasper Egeberg-Gjelstrup Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 5 187.40
R1191 R2190 R3188 R4186
Sum755 Snit188.75
62. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 21 183.24
R1191 R2190 R3188 R4186
Sum755 Snit188.75
63. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Beder-Malling Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 7 186.57
R1190 R2189 R3189 R4186
Sum754 Snit188.50
64. 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 18 184.50
R1190 R2189 R3188 R4187
Sum754 Snit188.50
65. 114274 Peter Andersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 18 183.61
R1190 R2189 R3188 R4187
Sum754 Snit188.50
66. 80903 Ida Aaslev Nørager Bay Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 4 188.00
R1193 R2192 R3188 R4179
Sum752 Snit188.00
67. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 5 187.00
R1193 R2189 R3186 R4184
Sum752 Snit188.00
68. 92377 Pernille Noppenau Hansen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 185.33
R1191 R2187 R3186 R4186
Sum750 Snit187.50
69. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 8 184.13
R1189 R2188 R3188 R4185
Sum750 Snit187.50
70. 126232 Daniel Klærke Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
ST3 16 181.94
R1189 R2187 R3186 R4186
Sum748 Snit187.00
71. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 7 184.00
R1190 R2187 R3186 R4184
Sum747 Snit186.75
72. 117498 Christoffer Jensen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 8 183.50
R1189 R2187 R3186 R4185
Sum747 Snit186.75
73. 120580 Martin Klein Follmann Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST3 25 181.76
R1189 R2186 R3186 R4186
Sum747 Snit186.75
74. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 12 184.58
R1188 R2186 R3186 R4186
Sum746 Snit186.50
75. 114306 Victoria Andrea Ager Höy Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 12 183.08
R1187 R2187 R3186 R4186
Sum746 Snit186.50
76. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 12 183.17
R1189 R2186 R3185 R4185
Sum745 Snit186.25
77. 152114 Palle Bo Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 10 182.70
R1188 R2186 R3186 R4185
Sum745 Snit186.25
78. 15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 9 182.22
R1188 R2187 R3186 R4184
Sum745 Snit186.25
79. 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST2 17 182.94
R1188 R2186 R3185 R4185
Sum744 Snit186.00
80. 97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 12 178.83
R1189 R2187 R3186 R4181
Sum743 Snit185.75
81. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 9 182.22
R1187 R2186 R3184 R4184
Sum741 Snit185.25
82. 95037 Jacob H. Jørgensen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 20 179.95
R1187 R2185 R3184 R4184
Sum740 Snit185.00
83. 121230 Kim Aalund Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST3 8 180.50
R1188 R2185 R3184 R4182
Sum739 Snit184.75
84. 125082 Oliver Overgaard Hoffmann Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST3 10 179.90
R1189 R2183 R3183 R4183
Sum738 Snit184.50
85. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 16 178.13
R1187 R2184 R3184 R4183
Sum738 Snit184.50
86. 123654 Freya Kristensen Frejlev-Vantore Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 18 175.33
R1191 R2187 R3180 R4180
Sum738 Snit184.50
87. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 11 180.36
R1188 R2185 R3182 R4182
Sum737 Snit184.25
88. 53119 Jens Peter Hansen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 4 184.00
R1186 R2184 R3183 R4183
Sum736 Snit184.00
89. 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 182.50
R1185 R2185 R3184 R4182
Sum736 Snit184.00
90. 138567 Lars Frandsen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 5 182.80
R1185 R2185 R3184 R4180
Sum734 Snit183.50
91. 114363 Jacob Allan Mortensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 5 182.40
R1185 R2184 R3184 R4181
Sum734 Snit183.50
92. 15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 6 181.33
R1185 R2184 R3184 R4181
Sum734 Snit183.50
93. 106985 Lotte Bredahl Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST3 8 179.00
R1187 R2185 R3183 R4179
Sum734 Snit183.50
94. 20732 Anders Kildehøj Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 8 178.25
R1187 R2185 R3181 R4180
Sum733 Snit183.25
95. 139444 Anna Thyregaard Kallesø Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 12 176.83
R1186 R2184 R3182 R4180
Sum732 Snit183.00
96. 121240 Mira R. Hansen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 10 173.40
R1184 R2184 R3180 R4180
Sum728 Snit182.00
97. 118779 Kasper Illum Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 4 181.75
R1188 R2181 R3180 R4178
Sum727 Snit181.75
98. 130996 Susanne Meldgaard Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 27 166.67
R1186 R2184 R3180 R4177
Sum727 Snit181.75
99. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 5 179.60
R1184 R2182 R3180 R4180
Sum726 Snit181.50
100. 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST3 4 181.25
R1184 R2184 R3180 R4177
Sum725 Snit181.25
101. 69629 Per Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 9 179.89
R1182 R2181 R3181 R4181
Sum725 Snit181.25
102. 152031 Claus Lund Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST3 10 177.20
R1184 R2181 R3180 R4179
Sum724 Snit181.00
103. 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 11 175.45
R1182 R2182 R3180 R4180
Sum724 Snit181.00
104. 99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 13 174.85
R1183 R2182 R3181 R4178
Sum724 Snit181.00
105. 56375 Jesper Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 8 178.00
R1182 R2182 R3179 R4179
Sum722 Snit180.50
106. 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 7 177.14
R1185 R2180 R3178 R4178
Sum721 Snit180.25
107. 25202 Torben Ravn Kristensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 14 175.50
R1184 R2181 R3178 R4178
Sum721 Snit180.25
108. 43415 Pernille Porep Hadberg Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 8 178.38
R1181 R2180 R3180 R4179
Sum720 Snit180.00
109. 143602 Malik Oliver Lindharth Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST3 10 172.00
R1182 R2180 R3178 R4178
Sum718 Snit179.50
110. 54883 Jane Pedersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 13 172.92
R1182 R2179 R3177 R4175
Sum713 Snit178.25
111. 18994 Peter Iversen Steensig Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
ST3 4 178.00
R1180 R2179 R3177 R4176
Sum712 Snit178.00
112. 55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 8 175.88
R1182 R2178 R3176 R4176
Sum712 Snit178.00
113. 62657 Lars Henrik Sørensen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 4 177.75
R1182 R2180 R3178 R4171
Sum711 Snit177.75
114. 44018 Johan Christiansen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 7 173.29
R1182 R2179 R3178 R4172
Sum711 Snit177.75
115. 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
ST3 4 176.75
R1178 R2177 R3177 R4175
Sum707 Snit176.75
116. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 4 176.75
R1186 R2180 R3172 R4169
Sum707 Snit176.75
117. 61077 Finn Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 4 175.75
R1181 R2177 R3175 R4170
Sum703 Snit175.75
118. 102283 Isabel Boesen Frejlev-Vantore Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 6 173.33
R1177 R2175 R3174 R4173
Sum699 Snit174.75
119. 127050 Peter Schmidt Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 4 173.50
R1182 R2179 R3167 R4166
Sum694 Snit173.50
120. 150629 Markus Steensen Ullerup Skytteforening, Give
DGI Sydøstjylland
ST3 5 172.60
R1174 R2174 R3174 R4172
Sum694 Snit173.50
121. 123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 6 171.67
R1177 R2173 R3172 R4170
Sum692 Snit173.00
122. 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 162.00
R1176 R2175 R3172 R4166
Sum689 Snit172.25
123. 128992 Tue Søndergaard-Andersen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST3 5 171.20
R1178 R2171 R3171 R4168
Sum688 Snit172.00
124. 145508 Jeppe Linde Jensen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 4 171.50
R1179 R2173 R3169 R4165
Sum686 Snit171.50
125. 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 5 169.40
R1172 R2172 R3170 R4170
Sum684 Snit171.00
126. 147287 Daniel Guldhammer Nedergaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 10 157.90
R1177 R2173 R3167 R4161
Sum678 Snit169.50
127. 120507 Lars Illum Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 6 165.17
R1176 R2168 R3166 R4163
Sum673 Snit168.25
128. 39476 Bent Christensen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 4 160.50
R1165 R2161 R3159 R4157
Sum642 Snit160.50
129. 122713 Jesper Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 6 151.17
R1160 R2156 R3154 R4153
Sum623 Snit155.75
130. 139111 Anders Rasmussen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 6 147.00
R1154 R2154 R3152 R4146
Sum606 Snit151.50
131. 45926 Michael Hannemann Carlsen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST3 4 146.00
R1152 R2148 R3146 R4138
Sum584 Snit146.00
132. 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 3 190.67
R1196 R2189 R3187 R4-
Sum572 Snit190.67
133. 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 3 185.67
R1191 R2185 R3181 R4-
Sum557 Snit185.67
134. 107890 Mads-Emil Mogensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 3 182.00
R1184 R2182 R3180 R4-
Sum546 Snit182.00
135. 25213 Stine Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 3 181.67
R1185 R2180 R3180 R4-
Sum545 Snit181.67
136. 25354 Claus Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 3 180.00
R1184 R2179 R3177 R4-
Sum540 Snit180.00
137. 150472 Marcus Lambert Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 3 165.33
R1177 R2166 R3153 R4-
Sum496 Snit165.33
138. 129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST3 3 155.67
R1158 R2155 R3154 R4-
Sum467 Snit155.67
139. 105094 Katrine Christensen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 2 199.00
R1200 R2198 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
140. 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 2 197.00
R1197 R2197 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
141. 30467 Niels H. Overgaard Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 2 196.50
R1199 R2194 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
142. 152638 Matthias Christian Frimann Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 2 196.50
R1198 R2195 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
143. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 2 196.00
R1198 R2194 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
144. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 2 195.00
R1197 R2193 R3- R4-
Sum390 Snit195.00
145. 138054 Sylvester Svendsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
146. 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
147. 61619 Marianne Lamhauge Gundsølille Sg&if
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 2 191.50
R1192 R2191 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
148. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 191.00
R1192 R2190 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
149. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 190.50
R1191 R2190 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
150. 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
151. 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
152. 98706 Emma Thyssen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
153. 61612 Poul Lamhauge Gundsølille Sg&if
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 2 189.50
R1190 R2189 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
154. 25340 Hanne Kirstine Kristensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 188.50
R1191 R2186 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
155. 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 2 186.00
R1186 R2186 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
156. 70271 Ib Vejvad Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST1 2 186.00
R1189 R2183 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
157. 24825 Jane Sønnichsen Hinnerup Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 185.50
R1188 R2183 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
158. 63967 Jannik Jensen Melby Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 2 185.50
R1190 R2181 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
159. 99922 Viola Røjel Postens Skytteforening, Aarhus
DGI Østjylland
ST3 2 185.00
R1186 R2184 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
160. 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 2 184.00
R1185 R2183 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
161. 107021 Jeppe Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 2 183.50
R1186 R2181 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
162. 153244 Parisa Amnijahed Helsingør Salonskytte Forening
DGI Nordsjælland
ST3 2 183.00
R1187 R2179 R3- R4-
Sum366 Snit183.00
163. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 182.00
R1184 R2180 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
164. 25639 Carsten Hauge Beder-Malling Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 2 182.00
R1186 R2178 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
165. 138195 Rune Grønborg Junker Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 2 180.00
R1181 R2179 R3- R4-
Sum360 Snit180.00
166. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 2 178.00
R1179 R2177 R3- R4-
Sum356 Snit178.00
167. 97313 Niels Laustsen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 2 177.50
R1180 R2175 R3- R4-
Sum355 Snit177.50
168. 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 2 174.50
R1185 R2164 R3- R4-
Sum349 Snit174.50
169. 99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 2 174.50
R1176 R2173 R3- R4-
Sum349 Snit174.50
170. 53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 2 174.00
R1177 R2171 R3- R4-
Sum348 Snit174.00
171. 129850 Isabella K. H. Jørgensen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 2 173.50
R1174 R2173 R3- R4-
Sum347 Snit173.50
172. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 172.00
R1180 R2164 R3- R4-
Sum344 Snit172.00
173. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 2 171.00
R1177 R2165 R3- R4-
Sum342 Snit171.00
174. 55178 Lars Nøhr Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 170.50
R1180 R2161 R3- R4-
Sum341 Snit170.50
175. 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 2 169.00
R1171 R2167 R3- R4-
Sum338 Snit169.00
176. 142911 Ida Romvig Bukbjerg Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 168.50
R1173 R2164 R3- R4-
Sum337 Snit168.50
177. 69591 Arne Berg Søeballe Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 2 165.50
R1171 R2160 R3- R4-
Sum331 Snit165.50
178. 37216 Erik Bukalo Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 165.00
R1169 R2161 R3- R4-
Sum330 Snit165.00
179. 84309 Christina Popp Hansen Ullerup Skytteforening, Give
DGI Sydøstjylland
ST3 2 160.00
R1164 R2156 R3- R4-
Sum320 Snit160.00
180. 134537 Peter Anderskov Jensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 2 158.00
R1173 R2143 R3- R4-
Sum316 Snit158.00
181. 148145 Helle Skjold Elmelund Junker Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 2 149.50
R1163 R2136 R3- R4-
Sum299 Snit149.50
182. 129743 Henning Bjerreskov Egedal Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 2 110.00
R1113 R2107 R3- R4-
Sum220 Snit110.00
183. 130107 Karsten Hansen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 2 105.50
R1110 R2101 R3- R4-
Sum211 Snit105.50
184. 144684 Jens Bukbjerg Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 100.50
R1101 R2100 R3- R4-
Sum201 Snit100.50
185. 117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
186. 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
187. 57801 Allan Petersen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
188. 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
189. 35880 Martin Nørmark Hykkelbjerg Ulfborg Bys Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
190. 115457 Kasper Overgaard Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
191. 57742 Jim Nielsen Jyderup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 171.00
R1171 R2- R3- R4-
Sum171 Snit171.00
192. 153785 Jess Christophersen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 1 171.00
R1171 R2- R3- R4-
Sum171 Snit171.00
193. 147596 Mike Schougaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 166.00
R1166 R2- R3- R4-
Sum166 Snit166.00
194. 128588 Anton Petersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 161.00
R1161 R2- R3- R4-
Sum161 Snit161.00
195. 153225 Lucas Dalgaard Jensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 1 159.00
R1159 R2- R3- R4-
Sum159 Snit159.00
196. 38077 Martin Høholt Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 1 152.00
R1152 R2- R3- R4-
Sum152 Snit152.00
197. 113027 Dennis D. Bøggild Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00

Til toppen