Standardpistol, 15m - 2-Hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 27. januar 2022 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 9 282.78
R1288 R2287 R3285 R4285
Sum1145 Snit286.25
2. 71496 Rasmus Helbo Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 1 8 282.63
R1288 R2286 R3283 R4283
Sum1140 Snit285.00
3. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 12 276.58
R1285 R2284 R3281 R4279
Sum1129 Snit282.25
4. 91320 Mikkel Reple Jannerup Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 1 6 279.83
R1284 R2281 R3281 R4280
Sum1126 Snit281.50
5. 119737 Steen Weihe Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 7 279.57
R1282 R2282 R3281 R4281
Sum1126 Snit281.50
6. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 4 281.25
R1288 R2285 R3282 R4270
Sum1125 Snit281.25
7. 68155 Erling von Fuglsang Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 5 278.80
R1288 R2286 R3278 R4273
Sum1125 Snit281.25
8. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 7 276.29
R1286 R2282 R3279 R4274
Sum1121 Snit280.25
9. 140892 Kim Bo Poulsen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 1 4 280.00
R1284 R2281 R3278 R4277
Sum1120 Snit280.00
10. 130566 Jacob Larsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 4 279.75
R1286 R2285 R3277 R4271
Sum1119 Snit279.75
11. 49177 Therkel Madsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 6 274.17
R1286 R2281 R3278 R4271
Sum1116 Snit279.00
12. 140609 Jesper Gade Jensen Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 6 275.50
R1285 R2282 R3275 R4273
Sum1115 Snit278.75
13. 121146 Danny Laybourn Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 1 9 276.00
R1278 R2278 R3278 R4278
Sum1112 Snit278.00
14. 132464 Meelis Tikk Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 1 7 272.00
R1280 R2280 R3280 R4269
Sum1109 Snit277.25
15. 136078 Lars Brændegaard Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 1 7 274.43
R1281 R2278 R3275 R4274
Sum1108 Snit277.00
16. 60905 Bo Johannesson Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H 1 7 274.29
R1279 R2278 R3278 R4273
Sum1108 Snit277.00
17. 135637 Kristian Pedersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 10 269.00
R1279 R2279 R3278 R4270
Sum1106 Snit276.50
18. 125594 Peter Kamp Farum Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 4 275.25
R1279 R2275 R3275 R4272
Sum1101 Snit275.25
19. 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 7 270.57
R1277 R2277 R3277 R4270
Sum1101 Snit275.25
20. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 5 273.80
R1277 R2277 R3276 R4270
Sum1100 Snit275.00
21. 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H 1 7 269.86
R1279 R2275 R3272 R4272
Sum1098 Snit274.50
22. 48834 Morten Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
2H 1 5 273.20
R1279 R2273 R3273 R4272
Sum1097 Snit274.25
23. 92240 Rasmus Wrønding Elf Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H 1 7 272.29
R1278 R2273 R3273 R4272
Sum1096 Snit274.00
24. 140162 Mikkel Ellegaard Schulz Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 4 273.50
R1279 R2278 R3273 R4264
Sum1094 Snit273.50
25. 20987 Morten Bjerremand Mortensen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 1 5 271.60
R1283 R2273 R3269 R4269
Sum1094 Snit273.50
26. 70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H 1 7 271.00
R1277 R2273 R3272 R4272
Sum1094 Snit273.50
27. 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H 1 7 270.71
R1276 R2276 R3271 R4271
Sum1094 Snit273.50
28. 24504 John Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 1 6 271.50
R1275 R2274 R3272 R4272
Sum1093 Snit273.25
29. 96692 Magnus Gade Pedersen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 1 8 269.38
R1277 R2273 R3273 R4270
Sum1093 Snit273.25
30. 128725 Thomas Lyhne Pedersen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 5 270.60
R1277 R2276 R3272 R4266
Sum1091 Snit272.75
31. 35758 Bent Thorvald Knudsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
2H 1 8 268.88
R1279 R2278 R3267 R4267
Sum1091 Snit272.75
32. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 5 272.00
R1274 R2272 R3272 R4272
Sum1090 Snit272.50
33. 30629 Flemming Kristensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 4 272.00
R1278 R2271 R3271 R4268
Sum1088 Snit272.00
34. 116187 Martin Rødbro Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 4 272.00
R1276 R2275 R3269 R4268
Sum1088 Snit272.00
35. 144598 Kirstine Ruby Rosing Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 6 268.33
R1279 R2271 R3271 R4267
Sum1088 Snit272.00
36. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 10 265.10
R1278 R2271 R3270 R4269
Sum1088 Snit272.00
37. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 1 6 268.50
R1281 R2272 R3267 R4267
Sum1087 Snit271.75
38. 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 4 271.50
R1274 R2274 R3270 R4268
Sum1086 Snit271.50
39. 63419 Steen Pico Nielsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 4 271.50
R1274 R2273 R3270 R4269
Sum1086 Snit271.50
40. 130849 Jesper Pedersen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
2H 1 4 271.25
R1276 R2271 R3270 R4268
Sum1085 Snit271.25
41. 31549 Per Jacobsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 4 270.50
R1276 R2275 R3273 R4258
Sum1082 Snit270.50
42. 137420 Anders Amtoft Munkholm Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 4 270.00
R1274 R2271 R3269 R4266
Sum1080 Snit270.00
43. 140188 Ingrid Rosendal Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 1 6 268.33
R1271 R2270 R3270 R4268
Sum1079 Snit269.75
44. 95235 Frank Bertelsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 6 264.00
R1275 R2271 R3269 R4264
Sum1079 Snit269.75
45. 51823 Benny Jensen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 5 265.80
R1276 R2276 R3265 R4260
Sum1077 Snit269.25
46. 134284 David Pommer Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 6 265.33
R1275 R2270 R3267 R4265
Sum1077 Snit269.25
47. 109694 Michael Twardak Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 1 7 254.86
R1271 R2271 R3271 R4264
Sum1077 Snit269.25
48. 21400 Preben Rasmussen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 4 269.00
R1277 R2270 R3265 R4264
Sum1076 Snit269.00
49. 49953 Poul Basse Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 8 263.13
R1270 R2269 R3268 R4267
Sum1074 Snit268.50
50. 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 1 4 268.25
R1277 R2274 R3264 R4258
Sum1073 Snit268.25
51. 120582 Magnus Kastrup Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 9 261.56
R1268 R2268 R3268 R4268
Sum1072 Snit268.00
52. 60041 Theodor Diener Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 6 267.17
R1269 R2268 R3267 R4267
Sum1071 Snit267.75
53. 125902 Nancy Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
2H 2 5 266.00
R1273 R2271 R3263 R4263
Sum1070 Snit267.50
54. 134780 Aksel Jørgensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 10 261.10
R1269 R2269 R3267 R4265
Sum1070 Snit267.50
55. 21457 Ivan Jensen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 4 267.25
R1279 R2271 R3260 R4259
Sum1069 Snit267.25
56. 71207 Erkki Søndergaard Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 1 4 266.25
R1271 R2268 R3266 R4260
Sum1065 Snit266.25
57. 128669 Dina Friberg Larsen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 8 264.50
R1269 R2266 R3266 R4264
Sum1065 Snit266.25
58. 24634 Peer Boldsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H 1 4 266.00
R1272 R2269 R3263 R4260
Sum1064 Snit266.00
59. 125379 Karsten Uglebjerg Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 4 265.75
R1271 R2268 R3263 R4261
Sum1063 Snit265.75
60. 24741 Henryk Tenenbaum Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H 1 5 264.40
R1276 R2264 R3262 R4261
Sum1063 Snit265.75
61. 134263 Christian Jeppesen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 10 260.10
R1268 R2268 R3263 R4263
Sum1062 Snit265.50
62. 130700 Birthe Ringgaard Pedersen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 4 265.25
R1277 R2267 R3259 R4258
Sum1061 Snit265.25
63. 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 4 265.25
R1268 R2267 R3264 R4262
Sum1061 Snit265.25
64. 145517 Jørn Niels Bratland Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 6 260.50
R1272 R2265 R3264 R4260
Sum1061 Snit265.25
65. 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 6 258.17
R1276 R2268 R3259 R4258
Sum1061 Snit265.25
66. 23209 Henrik Kjeldsen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 4 264.75
R1275 R2272 R3257 R4255
Sum1059 Snit264.75
67. 46500 Henning Frederiksen Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 6 260.50
R1268 R2263 R3263 R4262
Sum1056 Snit264.00
68. 132793 Mette R. Jensen Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 263.25
R1265 R2264 R3263 R4261
Sum1053 Snit263.25
69. 140548 Kenneth Ditlev Christensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 4 262.75
R1272 R2265 R3259 R4255
Sum1051 Snit262.75
70. 83207 Tonny Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 4 262.75
R1272 R2267 R3260 R4252
Sum1051 Snit262.75
71. 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 4 262.75
R1278 R2274 R3258 R4241
Sum1051 Snit262.75
72. 17546 Martin S. Jensen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 4 262.50
R1269 R2264 R3263 R4254
Sum1050 Snit262.50
73. 111024 Søren Danekilde Christiansen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 2 6 260.00
R1266 R2265 R3260 R4259
Sum1050 Snit262.50
74. 136329 Søren Søndergaard Thomsen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 2 7 254.86
R1272 R2263 R3258 R4257
Sum1050 Snit262.50
75. 46099 Anders Thagaard Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 7 256.86
R1272 R2265 R3260 R4252
Sum1049 Snit262.25
76. 105603 Emil Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 4 262.00
R1272 R2267 R3257 R4252
Sum1048 Snit262.00
77. 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 11 254.91
R1264 R2263 R3261 R4260
Sum1048 Snit262.00
78. 41452 Freddy Holdensen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 2 4 260.75
R1263 R2262 R3260 R4258
Sum1043 Snit260.75
79. 142970 Marlene Thim Vesterby Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 5 258.40
R1268 R2266 R3259 R4250
Sum1043 Snit260.75
80. 23219 Bent Kjeldsen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
2H 2 5 257.40
R1267 R2266 R3256 R4254
Sum1043 Snit260.75
81. 19371 Bjarne Visgård Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 4 260.50
R1268 R2259 R3258 R4257
Sum1042 Snit260.50
82. 139170 Frank Kronhof Pagaard Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 6 257.50
R1267 R2259 R3258 R4256
Sum1040 Snit260.00
83. 135214 Rasmus Dybbro Engelsholm Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 2 4 259.75
R1265 R2262 R3261 R4251
Sum1039 Snit259.75
84. 122823 Signe Glejborg Nielsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 259.75
R1265 R2261 R3258 R4255
Sum1039 Snit259.75
85. 63546 Kaare O. Nielsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 259.50
R1266 R2258 R3257 R4257
Sum1038 Snit259.50
86. 129781 Anders Dalsgaard Andersen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
2H 1 4 259.25
R1274 R2261 R3254 R4248
Sum1037 Snit259.25
87. 21299 Carsten Grann Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 2 5 256.40
R1266 R2262 R3259 R4250
Sum1037 Snit259.25
88. 118744 Tina Røbel Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 5 252.60
R1269 R2264 R3262 R4242
Sum1037 Snit259.25
89. 143762 Claus Scholz Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 2 4 259.00
R1268 R2259 R3259 R4250
Sum1036 Snit259.00
90. 134228 Kim Flindt-Madsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 4 259.00
R1263 R2259 R3258 R4256
Sum1036 Snit259.00
91. 134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 8 250.75
R1261 R2260 R3259 R4255
Sum1035 Snit258.75
92. 119993 Birgitte Kjems Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
2H 2 4 258.50
R1263 R2261 R3257 R4253
Sum1034 Snit258.50
93. 87048 Peter Schmechel Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 2 6 257.33
R1262 R2260 R3256 R4256
Sum1034 Snit258.50
94. 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 5 257.20
R1267 R2261 R3254 R4252
Sum1034 Snit258.50
95. 85238 Leif Roer Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 7 242.57
R1261 R2260 R3259 R4254
Sum1034 Snit258.50
96. 81109 John Harry Nielsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 4 258.25
R1268 R2257 R3256 R4252
Sum1033 Snit258.25
97. 46484 John Storm Hansen Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 4 258.25
R1265 R2259 R3256 R4253
Sum1033 Snit258.25
98. 128595 Steen Hjorthede Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 8 251.75
R1261 R2261 R3260 R4249
Sum1031 Snit257.75
99. 104087 Kim Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 4 257.50
R1265 R2258 R3257 R4250
Sum1030 Snit257.50
100. 38263 Knud Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 4 257.25
R1268 R2260 R3251 R4250
Sum1029 Snit257.25
101. 121421 Carl Nielsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 2 5 253.40
R1269 R2257 R3252 R4249
Sum1027 Snit256.75
102. 90737 Johnny Hartmann Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 5 255.60
R1262 R2258 R3253 R4253
Sum1026 Snit256.50
103. 138468 Jens Pedersen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 4 255.50
R1264 R2261 R3249 R4248
Sum1022 Snit255.50
104. 117866 Henrik Rommel Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 2 4 255.25
R1261 R2258 R3253 R4249
Sum1021 Snit255.25
105. 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 4 255.00
R1258 R2257 R3256 R4249
Sum1020 Snit255.00
106. 138061 Thomas Hall Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
2H 1 4 254.50
R1269 R2260 R3247 R4242
Sum1018 Snit254.50
107. 137434 Nils Bøyesen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 2 4 254.00
R1266 R2254 R3248 R4248
Sum1016 Snit254.00
108. 143440 Søren Eriksen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 253.75
R1262 R2253 R3252 R4248
Sum1015 Snit253.75
109. 138781 Alex Søgaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 11 241.36
R1261 R2256 R3249 R4247
Sum1013 Snit253.25
110. 129196 Karl-Erik Dam Sørensen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 2 6 242.17
R1257 R2256 R3249 R4249
Sum1011 Snit252.75
111. 68245 Jim Poulsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 4 252.00
R1262 R2257 R3247 R4242
Sum1008 Snit252.00
112. 19081 Bent Ørskov Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 7 248.43
R1263 R2250 R3247 R4247
Sum1007 Snit251.75
113. 145711 Christian Sunesen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 5 247.20
R1281 R2253 R3237 R4236
Sum1007 Snit251.75
114. 132129 Kenneth Lindholm Petersen Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 7 247.14
R1254 R2252 R3251 R4250
Sum1007 Snit251.75
115. 111684 Tom Fangel Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 2 4 251.25
R1255 R2254 R3253 R4243
Sum1005 Snit251.25
116. 144685 Richard Lund Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 8 242.13
R1256 R2255 R3255 R4239
Sum1005 Snit251.25
117. 133765 Tabita Maria Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 2 6 246.17
R1262 R2254 R3244 R4244
Sum1004 Snit251.00
118. 141964 Chalam Singthong Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
2H 3 5 244.40
R1258 R2253 R3250 R4243
Sum1004 Snit251.00
119. 53264 Torben Eskildsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 5 248.80
R1254 R2253 R3252 R4243
Sum1002 Snit250.50
120. 133694 Marek Krasinski Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 4 250.25
R1261 R2258 R3248 R4234
Sum1001 Snit250.25
121. 17093 Jørgen Jørgensen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 6 248.17
R1254 R2249 R3249 R4249
Sum1001 Snit250.25
122. 132402 Ying Wang Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 2 4 250.00
R1269 R2265 R3233 R4233
Sum1000 Snit250.00
123. 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 7 238.57
R1263 R2260 R3240 R4235
Sum998 Snit249.50
124. 107292 Willy Friis Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 4 248.00
R1264 R2254 R3249 R4225
Sum992 Snit248.00
125. 139475 Mark Bødstrup Rasmussen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 2 5 244.40
R1260 R2252 R3244 R4236
Sum992 Snit248.00
126. 113824 Mathias Mortensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 9 228.44
R1263 R2248 R3240 R4240
Sum991 Snit247.75
127. 145243 Conni Mikkelsen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 7 236.43
R1258 R2248 R3245 R4238
Sum989 Snit247.25
128. 105320 Daniel Broxgaard Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 4 246.50
R1254 R2254 R3242 R4236
Sum986 Snit246.50
129. 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 10 237.10
R1249 R2246 R3245 R4245
Sum985 Snit246.25
130. 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 6 242.83
R1259 R2244 R3242 R4239
Sum984 Snit246.00
131. 131244 Peter Andersen Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 4 245.75
R1262 R2249 R3239 R4233
Sum983 Snit245.75
132. 102953 Preben Vesterager Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 4 244.50
R1252 R2248 R3246 R4232
Sum978 Snit244.50
133. 36181 Lennart Tipsmark Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 4 244.00
R1257 R2244 R3243 R4232
Sum976 Snit244.00
134. 144784 Mathin Holm Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 4 243.00
R1260 R2254 R3248 R4210
Sum972 Snit243.00
135. 115590 Michael Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 3 5 239.40
R1251 R2243 R3241 R4235
Sum970 Snit242.50
136. 144796 Kaspar Liebst Bundgaard Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 3 8 228.38
R1254 R2251 R3247 R4217
Sum969 Snit242.25
137. 133165 Erik Bødstrup Rasmussen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 4 241.00
R1243 R2242 R3241 R4238
Sum964 Snit241.00
138. 137613 Erik Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 6 233.67
R1250 R2244 R3241 R4229
Sum964 Snit241.00
139. 144664 Søren Lundhild Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 4 240.75
R1252 R2249 R3235 R4227
Sum963 Snit240.75
140. 145157 Simon Nørbjerg Madsen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 5 236.80
R1253 R2248 R3237 R4224
Sum962 Snit240.50
141. 37601 Tonny Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 6 234.83
R1242 R2241 R3241 R4238
Sum962 Snit240.50
142. 36158 Mourits Troldtoft Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 4 240.00
R1251 R2240 R3236 R4233
Sum960 Snit240.00
143. 82346 Claus Vadum Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 3 7 218.57
R1247 R2238 R3238 R4236
Sum959 Snit239.75
144. 145762 Mads Kristiansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 3 6 236.00
R1261 R2237 R3230 R4230
Sum958 Snit239.50
145. 145990 Ruben Sætre Knudsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 4 239.00
R1252 R2243 R3238 R4223
Sum956 Snit239.00
146. 131456 Brian Marcussen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
2H 3 4 238.50
R1256 R2244 R3238 R4216
Sum954 Snit238.50
147. 75149 Maja Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 4 238.25
R1244 R2237 R3236 R4236
Sum953 Snit238.25
148. 70250 Stig Madsen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 3 8 232.50
R1243 R2237 R3233 R4233
Sum946 Snit236.50
149. 143279 Jesper Dandanell Kalundborg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 4 234.50
R1256 R2228 R3228 R4226
Sum938 Snit234.50
150. 144999 Morten Salmo Holk Laugesen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 3 4 234.25
R1253 R2230 R3228 R4226
Sum937 Snit234.25
151. 130848 Doris Pedersen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 5 226.20
R1250 R2229 R3228 R4228
Sum935 Snit233.75
152. 141353 Thomas Duus Henriksen Farum Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 4 233.25
R1247 R2242 R3227 R4217
Sum933 Snit233.25
153. 141674 Jens Jakob Andersen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 3 4 233.00
R1246 R2233 R3232 R4221
Sum932 Snit233.00
154. 139087 Brian Kjærsgaard Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 6 227.83
R1244 R2234 R3228 R4226
Sum932 Snit233.00
155. 138532 Tinus Andersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 3 4 232.50
R1237 R2237 R3230 R4226
Sum930 Snit232.50
156. 145594 Peter Andreasen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 4 232.25
R1256 R2247 R3222 R4204
Sum929 Snit232.25
157. 141923 Henrik Olesen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 4 231.50
R1239 R2239 R3226 R4222
Sum926 Snit231.50
158. 139613 Lars Mosberg Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H 3 6 222.67
R1240 R2235 R3235 R4215
Sum925 Snit231.25
159. 129977 Niels Peter Hviid Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H 3 4 231.00
R1243 R2241 R3223 R4217
Sum924 Snit231.00
160. 125381 Henrik Lorentzen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 4 230.00
R1232 R2231 R3231 R4226
Sum920 Snit230.00
161. 124062 John Tipsmark Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 4 229.75
R1232 R2230 R3230 R4227
Sum919 Snit229.75
162. 132496 Kim Brøndmark Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 229.75
R1248 R2237 R3231 R4203
Sum919 Snit229.75
163. 22459 Kjeld Poulsen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 6 220.00
R1235 R2235 R3234 R4212
Sum916 Snit229.00
164. 125380 Daniel Westh KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 4 227.75
R1232 R2228 R3226 R4225
Sum911 Snit227.75
165. 136503 Paul William Bernard Chaplin Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 3 8 218.25
R1235 R2228 R3227 R4220
Sum910 Snit227.50
166. 146638 Angelina Juhl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 4 227.25
R1238 R2225 R3225 R4221
Sum909 Snit227.25
167. 97189 Karl Hans Larsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 3 5 221.40
R1239 R2227 R3220 R4213
Sum899 Snit224.75
168. 82871 Boje Lundberg Jensen Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 3 4 223.00
R1233 R2227 R3216 R4216
Sum892 Snit223.00
169. 129763 Rudi Hierzmann Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 4 222.50
R1245 R2225 R3212 R4208
Sum890 Snit222.50
170. 145241 Karina Lund Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 4 222.50
R1247 R2238 R3218 R4187
Sum890 Snit222.50
171. 142420 Leif Haak Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 3 10 197.50
R1245 R2221 R3213 R4201
Sum880 Snit220.00
172. 145242 Christina Bak Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 4 217.00
R1244 R2226 R3215 R4183
Sum868 Snit217.00
173. 145365 Michella Dag Andersen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
2H 3 4 214.50
R1232 R2221 R3221 R4184
Sum858 Snit214.50
174. 17560 Janni Staack Thygesen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 3 282.33
R1285 R2283 R3279 R4-
Sum847 Snit282.33
175. 97037 Poul Christiansen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 3 281.67
R1283 R2281 R3281 R4-
Sum845 Snit281.67
176. 118755 Gunnar Jensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 4 210.75
R1220 R2210 R3208 R4205
Sum843 Snit210.75
177. 64322 Dennis Sten Bagge Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 3 280.67
R1282 R2280 R3280 R4-
Sum842 Snit280.67
178. 127339 Philip Greisen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 1 3 279.33
R1283 R2283 R3272 R4-
Sum838 Snit279.33
179. 135261 Michael Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H 1 3 278.67
R1284 R2281 R3271 R4-
Sum836 Snit278.67
180. 138842 Jesper Rambäck Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 4 209.00
R1218 R2218 R3208 R4192
Sum836 Snit209.00
181. 99992 Arne Svendsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 3 278.33
R1281 R2280 R3274 R4-
Sum835 Snit278.33
182. 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H 1 3 278.33
R1285 R2280 R3270 R4-
Sum835 Snit278.33
183. 32683 Erling Jørgensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 3 278.00
R1283 R2278 R3273 R4-
Sum834 Snit278.00
184. 62156 Svend Christensen If 1864 Frederikssund Pistol
DGI Nordsjælland
2H 3 4 205.75
R1220 R2209 R3200 R4194
Sum823 Snit205.75
185. 67459 Otto Reenberg Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 3 8 189.63
R1230 R2204 R3195 R4192
Sum821 Snit205.25
186. 14643 Markus Hierzmann Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 4 205.00
R1211 R2208 R3203 R4198
Sum820 Snit205.00
187. 141925 Thomas Lund Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 5 200.00
R1219 R2214 R3199 R4186
Sum818 Snit204.50
188. 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 3 272.33
R1276 R2271 R3270 R4-
Sum817 Snit272.33
189. 35317 Søren Madsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 3 268.67
R1275 R2270 R3261 R4-
Sum806 Snit268.67
190. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
2H 1 3 268.67
R1276 R2269 R3261 R4-
Sum806 Snit268.67
191. 23878 Anders Damkjær Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 3 267.00
R1271 R2267 R3263 R4-
Sum801 Snit267.00
192. 145366 Emilie Palmquist Nielsen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
2H 3 4 199.75
R1210 R2206 R3205 R4178
Sum799 Snit199.75
193. 138930 Lars Ardahl Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 3 263.67
R1264 R2264 R3263 R4-
Sum791 Snit263.67
194. 135318 Frode Haaning Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 7 190.71
R1206 R2202 R3191 R4191
Sum790 Snit197.50
195. 37561 Bjarne Nielsen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 1 3 262.33
R1263 R2263 R3261 R4-
Sum787 Snit262.33
196. 120767 Uffe Møller Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 3 262.33
R1267 R2261 R3259 R4-
Sum787 Snit262.33
197. 134743 Ane Catrine Schultz Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 4 196.00
R1221 R2203 R3191 R4169
Sum784 Snit196.00
198. 15054 Bettina Seerup Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 3 260.67
R1262 R2260 R3260 R4-
Sum782 Snit260.67
199. 127780 Carl Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 3 260.33
R1266 R2261 R3254 R4-
Sum781 Snit260.33
200. 109969 Ejvind Sørensen Blovstrød Pistolskytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 3 258.00
R1263 R2262 R3249 R4-
Sum774 Snit258.00
201. 136079 Jonas Grau Thomsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 3 257.33
R1264 R2255 R3253 R4-
Sum772 Snit257.33
202. 110734 Gia Tuong Thai Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 3 257.33
R1261 R2257 R3254 R4-
Sum772 Snit257.33
203. 130569 Martin Frost Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 3 257.00
R1268 R2254 R3249 R4-
Sum771 Snit257.00
204. 139611 Susanne Mosberg Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H 3 6 183.00
R1196 R2196 R3194 R4184
Sum770 Snit192.50
205. 145001 Dennis Kjær Rickelt Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 3 3 256.33
R1266 R2259 R3244 R4-
Sum769 Snit256.33
206. 125348 Finn Stampe Olesen Odder Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 3 255.00
R1263 R2254 R3248 R4-
Sum765 Snit255.00
207. 62242 Magnus Nielsen If 1864 Frederikssund Pistol
DGI Nordsjælland
2H 2 3 255.00
R1262 R2261 R3242 R4-
Sum765 Snit255.00
208. 84732 Carsten Heegaard Petersen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
2H 2 3 254.67
R1259 R2257 R3248 R4-
Sum764 Snit254.67
209. 124269 Klavs Møller Andersen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 3 254.00
R1263 R2252 R3247 R4-
Sum762 Snit254.00
210. 41443 Jan Frandsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 3 253.67
R1258 R2257 R3246 R4-
Sum761 Snit253.67
211. 134241 Jes Høg Thorsen Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
2H 2 3 252.67
R1255 R2255 R3248 R4-
Sum758 Snit252.67
212. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 3 252.33
R1258 R2254 R3245 R4-
Sum757 Snit252.33
213. 133495 Thomas Just Petersen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 2 3 252.00
R1259 R2254 R3243 R4-
Sum756 Snit252.00
214. 56737 René Kelberg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 3 251.33
R1266 R2246 R3242 R4-
Sum754 Snit251.33
215. 66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 1 3 251.33
R1253 R2252 R3249 R4-
Sum754 Snit251.33
216. 37684 Niels Åge Vastrup Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 3 250.67
R1264 R2246 R3242 R4-
Sum752 Snit250.67
217. 140967 Marianne Møller Bøje Gesten Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 3 250.33
R1266 R2258 R3227 R4-
Sum751 Snit250.33
218. 62335 Ivan Olesen If 1864 Frederikssund Pistol
DGI Nordsjælland
2H 1 3 250.00
R1254 R2254 R3242 R4-
Sum750 Snit250.00
219. 90661 Kenn Jørgensen Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 3 246.33
R1252 R2247 R3240 R4-
Sum739 Snit246.33
220. 90662 Benn Jørgensen Mejrup Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 3 244.33
R1247 R2246 R3240 R4-
Sum733 Snit244.33
221. 71270 Thomas Hintz Blovstrød Pistolskytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 3 244.33
R1251 R2244 R3238 R4-
Sum733 Snit244.33
222. 26207 Torben Jakobsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H 2 3 243.67
R1250 R2246 R3235 R4-
Sum731 Snit243.67
223. 63094 Ethan A. N. Ingholt Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 3 3 243.67
R1250 R2248 R3233 R4-
Sum731 Snit243.67
224. 22821 Henrik Boserup Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 3 243.00
R1254 R2253 R3222 R4-
Sum729 Snit243.00
225. 146015 Jimmi Lauritzen IF Skjold Skævinge
DGI Nordsjælland
2H 1 3 243.00
R1255 R2239 R3235 R4-
Sum729 Snit243.00
226. 115553 Timme Ro Tullberg Tvede Farum Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 3 242.00
R1252 R2241 R3233 R4-
Sum726 Snit242.00
227. 138211 Tommy Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 4 181.25
R1203 R2181 R3178 R4163
Sum725 Snit181.25
228. 145260 Stefano Grieco Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 3 3 240.33
R1250 R2244 R3227 R4-
Sum721 Snit240.33
229. 134511 Alex Rasmussen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 3 238.67
R1250 R2250 R3216 R4-
Sum716 Snit238.67
230. 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 2 3 238.00
R1239 R2238 R3237 R4-
Sum714 Snit238.00
231. 144790 Ricky Hartmann Eiken Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 3 237.67
R1243 R2237 R3233 R4-
Sum713 Snit237.67
232. 84830 Lars C. Larsen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 3 237.00
R1241 R2239 R3231 R4-
Sum711 Snit237.00
233. 36788 Merete Agentoft Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 3 236.67
R1239 R2236 R3235 R4-
Sum710 Snit236.67
234. 30593 Jens Ole Mørup Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 3 235.67
R1247 R2241 R3219 R4-
Sum707 Snit235.67
235. 140055 Kim Renè Rygaard Melgaard Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 3 235.67
R1256 R2237 R3214 R4-
Sum707 Snit235.67
236. 46541 Arne Rasmussen Ollerup Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 3 235.33
R1250 R2237 R3219 R4-
Sum706 Snit235.33
237. 140209 Dannie Høg Blovstrød Pistolskytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 3 235.00
R1249 R2234 R3222 R4-
Sum705 Snit235.00
238. 122288 Michael Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 3 232.00
R1236 R2230 R3230 R4-
Sum696 Snit232.00
239. 117959 Rune Thomsen Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 3 232.00
R1239 R2232 R3225 R4-
Sum696 Snit232.00
240. 145000 Benjamin Videbæk Albrechtsen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 3 3 232.00
R1235 R2231 R3230 R4-
Sum696 Snit232.00
241. 45373 Benny Bisserup Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 3 3 229.33
R1233 R2230 R3225 R4-
Sum688 Snit229.33
242. 122287 Carsten Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 3 226.67
R1241 R2222 R3217 R4-
Sum680 Snit226.67
243. 129836 Henrik Frank Laursen Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 3 226.00
R1239 R2228 R3211 R4-
Sum678 Snit226.00
244. 29307 Kristian Lund Bjerg Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 3 222.00
R1226 R2223 R3217 R4-
Sum666 Snit222.00
245. 133494 Sara Namer KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 4 165.00
R1196 R2173 R3151 R4140
Sum660 Snit165.00
246. 144944 Niels Ditlev Møller Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 3 218.33
R1228 R2215 R3212 R4-
Sum655 Snit218.33
247. 144637 Kim Kordt Jørgensen Farum Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 4 163.50
R1169 R2164 R3163 R4158
Sum654 Snit163.50
248. 142569 Linda Malene List Nissen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 3 3 217.33
R1251 R2227 R3174 R4-
Sum652 Snit217.33
249. 135400 Kathrine Vestergaard Jørgensen Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H 3 3 213.33
R1218 R2211 R3211 R4-
Sum640 Snit213.33
250. 144242 Søren Nielsen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 3 3 212.33
R1221 R2219 R3197 R4-
Sum637 Snit212.33
251. 143280 Søren Stryhn Kalundborg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 3 210.00
R1223 R2205 R3202 R4-
Sum630 Snit210.00
252. 129026 Steen Winkler-Christensen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 3 208.33
R1229 R2202 R3194 R4-
Sum625 Snit208.33
253. 131899 Thomas Brask Jensen Blovstrød Pistolskytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 3 208.33
R1225 R2218 R3182 R4-
Sum625 Snit208.33
254. 67648 Jan Wybrandt Amagerlands Skytteveteraner
DGI Storkøbenhavn
2H 3 4 150.25
R1165 R2162 R3155 R4119
Sum601 Snit150.25
255. 143290 John Kræmer Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 3 3 195.33
R1218 R2188 R3180 R4-
Sum586 Snit195.33
256. 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H 3 3 192.67
R1197 R2196 R3185 R4-
Sum578 Snit192.67
257. 42046 Arnold Christensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 2 283.00
R1284 R2282 R3- R4-
Sum566 Snit283.00
258. 16581 Mads Peter Bach Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 282.00
R1286 R2278 R3- R4-
Sum564 Snit282.00
259. 61271 Finn Larsen Nexø Skytteforening
DGI Bornholm
2H 1 2 281.50
R1283 R2280 R3- R4-
Sum563 Snit281.50
260. 105852 Rolf Holtegaard Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 280.00
R1282 R2278 R3- R4-
Sum560 Snit280.00
261. 145554 Glen Munkebæk Kleis Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 280.00
R1284 R2276 R3- R4-
Sum560 Snit280.00
262. 115845 Thomas Gross Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
2H 1 2 279.00
R1279 R2279 R3- R4-
Sum558 Snit279.00
263. 112611 Lars Peter Sørensen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 278.50
R1279 R2278 R3- R4-
Sum557 Snit278.50
264. 133147 Dennis Bøgh Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 278.00
R1280 R2276 R3- R4-
Sum556 Snit278.00
265. 40479 Villy Nissen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 2 277.00
R1278 R2276 R3- R4-
Sum554 Snit277.00
266. 141958 Klaus Nørgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 276.50
R1278 R2275 R3- R4-
Sum553 Snit276.50
267. 97424 Per Jensen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 2 276.00
R1277 R2275 R3- R4-
Sum552 Snit276.00
268. 54709 Peter Nielsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 1 2 276.00
R1278 R2274 R3- R4-
Sum552 Snit276.00
269. 124653 Henrik D. Thomsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 275.50
R1281 R2270 R3- R4-
Sum551 Snit275.50
270. 124654 Jesper D. Thomsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 275.50
R1277 R2274 R3- R4-
Sum551 Snit275.50
271. 141313 Tore Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 274.50
R1277 R2272 R3- R4-
Sum549 Snit274.50
272. 125822 Lasse Dars Riis Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 2 274.50
R1276 R2273 R3- R4-
Sum549 Snit274.50
273. 131171 Bogdan Przybycien Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 2 274.50
R1275 R2274 R3- R4-
Sum549 Snit274.50
274. 17109 Joakim Hjort Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 2 274.00
R1277 R2271 R3- R4-
Sum548 Snit274.00
275. 144924 Morten Vangsø Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 3 2 273.50
R1274 R2273 R3- R4-
Sum547 Snit273.50
276. 10158 Jan Hejgaard Andersen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 273.00
R1274 R2272 R3- R4-
Sum546 Snit273.00
277. 11589 Jens Peter Larsen Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 273.00
R1277 R2269 R3- R4-
Sum546 Snit273.00
278. 141957 Claus Raaby Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 2 272.50
R1278 R2267 R3- R4-
Sum545 Snit272.50
279. 31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 2 272.50
R1274 R2271 R3- R4-
Sum545 Snit272.50
280. 94302 Mathias Havn Sørensen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
2H 2 2 272.00
R1273 R2271 R3- R4-
Sum544 Snit272.00
281. 140045 Anders Carstensen Dolberg Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 272.00
R1276 R2268 R3- R4-
Sum544 Snit272.00
282. 108759 Heidi Sofie Pedersen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
2H 1 2 271.00
R1273 R2269 R3- R4-
Sum542 Snit271.00
283. 97167 Jan Hjort Hansen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 2 271.00
R1272 R2270 R3- R4-
Sum542 Snit271.00
284. 131971 sune nielsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 2 271.00
R1277 R2265 R3- R4-
Sum542 Snit271.00
285. 139075 Jens Christian Lindgaard Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 271.00
R1272 R2270 R3- R4-
Sum542 Snit271.00
286. 63993 Per Kristensen IF Skjold Skævinge
DGI Nordsjælland
2H 3 3 180.67
R1207 R2192 R3143 R4-
Sum542 Snit180.67
287. 143409 Michael Brandenhoff Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 2 270.50
R1273 R2268 R3- R4-
Sum541 Snit270.50
288. 36861 Finn Nielsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 1 2 269.50
R1272 R2267 R3- R4-
Sum539 Snit269.50
289. 127248 Kjeld Junge Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 1 2 269.50
R1275 R2264 R3- R4-
Sum539 Snit269.50
290. 19104 Kim Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 2 269.50
R1273 R2266 R3- R4-
Sum539 Snit269.50
291. 88940 Ronny Lyngsøe Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 2 269.00
R1275 R2263 R3- R4-
Sum538 Snit269.00
292. 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 2 269.00
R1275 R2263 R3- R4-
Sum538 Snit269.00
293. 123555 Jesper Munch Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
2H 1 2 269.00
R1271 R2267 R3- R4-
Sum538 Snit269.00
294. 127025 Jakob Boel Nielsen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 268.50
R1276 R2261 R3- R4-
Sum537 Snit268.50
295. 107424 Michael Krog Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
2H 2 2 268.50
R1275 R2262 R3- R4-
Sum537 Snit268.50
296. 88709 Mette Olsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 2 267.50
R1268 R2267 R3- R4-
Sum535 Snit267.50
297. 70300 Tom Andersson Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 2 267.00
R1268 R2266 R3- R4-
Sum534 Snit267.00
298. 104001 Jesper Themsen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 2 266.00
R1266 R2266 R3- R4-
Sum532 Snit266.00
299. 99633 George Michagin Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 2 266.00
R1266 R2266 R3- R4-
Sum532 Snit266.00
300. 15796 Peter Simonsen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 265.50
R1270 R2261 R3- R4-
Sum531 Snit265.50
301. 120503 Morten Lindhardt Zühlke Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 2 265.50
R1274 R2257 R3- R4-
Sum531 Snit265.50
302. 22561 Ingolf Lorentzen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 2 265.50
R1269 R2262 R3- R4-
Sum531 Snit265.50
303. 76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 2 265.50
R1267 R2264 R3- R4-
Sum531 Snit265.50
304. 31021 Poul Vinkler Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 2 265.00
R1269 R2261 R3- R4-
Sum530 Snit265.00
305. 142798 Anders Hovgaard Møller Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 2 265.00
R1272 R2258 R3- R4-
Sum530 Snit265.00
306. 140978 Brian Hede Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 1 2 264.50
R1273 R2256 R3- R4-
Sum529 Snit264.50
307. 11185 Chr. Schultz Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 263.50
R1265 R2262 R3- R4-
Sum527 Snit263.50
308. 29323 Kurt Kristensen Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 1 2 263.50
R1270 R2257 R3- R4-
Sum527 Snit263.50
309. 19724 Hans Jørgen Hansen Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 262.50
R1270 R2255 R3- R4-
Sum525 Snit262.50
310. 127017 Claus Haack Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 262.50
R1264 R2261 R3- R4-
Sum525 Snit262.50
311. 139574 Chrisjan Kjær Nielsen Klitten Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 262.50
R1265 R2260 R3- R4-
Sum525 Snit262.50
312. 35103 Uffe Borch Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 262.00
R1263 R2261 R3- R4-
Sum524 Snit262.00
313. 22736 Allan Nielsen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
2H 2 2 262.00
R1270 R2254 R3- R4-
Sum524 Snit262.00
314. 136177 Ole Hovaldt Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 262.00
R1266 R2258 R3- R4-
Sum524 Snit262.00
315. 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 2 2 261.00
R1262 R2260 R3- R4-
Sum522 Snit261.00
316. 143645 Sebastian Juhl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 3 174.00
R1198 R2168 R3156 R4-
Sum522 Snit174.00
317. 47017 Kurt Larsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 2 260.50
R1265 R2256 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
318. 61218 Steffen Hansen Nexø Skytteforening
DGI Bornholm
2H 3 2 260.50
R1267 R2254 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
319. 120301 Justin Vinther Breum RI 98 Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 3 2 260.50
R1264 R2257 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
320. 19102 Kirsten Malene Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 2 260.50
R1264 R2257 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
321. 130394 Mogens Dall Larsen Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 260.50
R1263 R2258 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
322. 128464 Claus-Dieter Petersen If 1864 Frederikssund Pistol
DGI Nordsjælland
2H 2 2 260.50
R1264 R2257 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
323. 111463 Sabine Hansen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 2 260.00
R1264 R2256 R3- R4-
Sum520 Snit260.00
324. 105977 Niels Sørensen Klitten Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 260.00
R1265 R2255 R3- R4-
Sum520 Snit260.00
325. 13896 Jesper Chr. Hansen Bennike Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 259.50
R1261 R2258 R3- R4-
Sum519 Snit259.50
326. 129352 Tonni Phil Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 2 259.00
R1260 R2258 R3- R4-
Sum518 Snit259.00
327. 16099 Fin Pedersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 259.00
R1260 R2258 R3- R4-
Sum518 Snit259.00
328. 125490 Kim Wiencken Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 2 2 259.00
R1261 R2257 R3- R4-
Sum518 Snit259.00
329. 61372 Helge Jensen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
2H 2 2 258.50
R1261 R2256 R3- R4-
Sum517 Snit258.50
330. 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 2 258.50
R1265 R2252 R3- R4-
Sum517 Snit258.50
331. 141722 Rasmus Engelhardt Lemvig Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
2H 2 2 258.00
R1258 R2258 R3- R4-
Sum516 Snit258.00
332. 126026 Susanne Lund Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 2 258.00
R1267 R2249 R3- R4-
Sum516 Snit258.00
333. 135464 Sven Olav Skogli Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 257.50
R1258 R2257 R3- R4-
Sum515 Snit257.50
334. 99764 Hans Ove Rasmussen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 2 257.00
R1267 R2247 R3- R4-
Sum514 Snit257.00
335. 111850 Claus Rasmussen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 2 257.00
R1259 R2255 R3- R4-
Sum514 Snit257.00
336. 90087 John Henry Just Schreiber Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 256.50
R1261 R2252 R3- R4-
Sum513 Snit256.50
337. 106625 Alexander Petersen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 2 256.50
R1267 R2246 R3- R4-
Sum513 Snit256.50
338. 128729 Jens Dall Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H 2 2 256.00
R1256 R2256 R3- R4-
Sum512 Snit256.00
339. 142950 Jannik Hågen Svendsen Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 256.00
R1262 R2250 R3- R4-
Sum512 Snit256.00
340. 97964 Jens Jørgen Udbye Nielsen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 255.50
R1260 R2251 R3- R4-
Sum511 Snit255.50
341. 15298 Henning Mortensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 255.50
R1259 R2252 R3- R4-
Sum511 Snit255.50
342. 119568 Aleksandar Duracov Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 2 255.50
R1257 R2254 R3- R4-
Sum511 Snit255.50
343. 17598 Per Olesen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 2 255.00
R1265 R2245 R3- R4-
Sum510 Snit255.00
344. 144569 Morten Løvig Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 3 2 255.00
R1258 R2252 R3- R4-
Sum510 Snit255.00
345. 145143 Tony Kjeld Schultz Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 254.50
R1258 R2251 R3- R4-
Sum509 Snit254.50
346. 105656 Henrik Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 254.00
R1255 R2253 R3- R4-
Sum508 Snit254.00
347. 20945 Peter Bregenov Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 254.00
R1260 R2248 R3- R4-
Sum508 Snit254.00
348. 111972 Ole Breum Skytteforeningen Pilen af 1927
DGI Storkøbenhavn
2H 1 2 253.50
R1255 R2252 R3- R4-
Sum507 Snit253.50
349. 145621 Michael Lilliendal Hansen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 253.00
R1254 R2252 R3- R4-
Sum506 Snit253.00
350. 141911 Jan Sørensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 2 252.50
R1257 R2248 R3- R4-
Sum505 Snit252.50
351. 32994 Marc Pedersen Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 252.00
R1255 R2249 R3- R4-
Sum504 Snit252.00
352. 46793 Erik Hjortholm Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 2 251.00
R1253 R2249 R3- R4-
Sum502 Snit251.00
353. 144271 Joanah Dolberg Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 250.50
R1260 R2241 R3- R4-
Sum501 Snit250.50
354. 129351 Henrik Andersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 2 250.00
R1259 R2241 R3- R4-
Sum500 Snit250.00
355. 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 2 248.50
R1251 R2246 R3- R4-
Sum497 Snit248.50
356. 11309 Per C Jensen Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 248.50
R1252 R2245 R3- R4-
Sum497 Snit248.50
357. 126296 Mads Bay Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 248.00
R1250 R2246 R3- R4-
Sum496 Snit248.00
358. 110393 Johan Mastrell Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 1 2 248.00
R1252 R2244 R3- R4-
Sum496 Snit248.00
359. 114542 Edward Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 3 2 247.50
R1252 R2243 R3- R4-
Sum495 Snit247.50
360. 10998 Tom E. Hansen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 247.50
R1256 R2239 R3- R4-
Sum495 Snit247.50
361. 125220 Bettine Rosenkrantz Handberg Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 2 247.00
R1259 R2235 R3- R4-
Sum494 Snit247.00
362. 115943 Erik Bo Jørgensen Ulstrup IF
DGI Østjylland
2H 3 2 246.00
R1251 R2241 R3- R4-
Sum492 Snit246.00
363. 131815 Jens Nissen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 3 2 246.00
R1250 R2242 R3- R4-
Sum492 Snit246.00
364. 123376 René Ringive Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 245.50
R1249 R2242 R3- R4-
Sum491 Snit245.50
365. 133635 Claus Mortensen Paarup Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 2 245.50
R1250 R2241 R3- R4-
Sum491 Snit245.50
366. 137210 Brian Hauge Rehmeier Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 245.50
R1249 R2242 R3- R4-
Sum491 Snit245.50
367. 11203 Bent S. Jensen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 245.50
R1251 R2240 R3- R4-
Sum491 Snit245.50
368. 11409 Jørn Ellesgård Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 244.00
R1254 R2234 R3- R4-
Sum488 Snit244.00
369. 142370 Oliver Paagaard Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 244.00
R1246 R2242 R3- R4-
Sum488 Snit244.00
370. 46711 Kim Hjortholm Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 2 243.50
R1244 R2243 R3- R4-
Sum487 Snit243.50
371. 34146 Frands Øhlenslager Kristensen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 3 2 243.50
R1248 R2239 R3- R4-
Sum487 Snit243.50
372. 146271 Dan Wennick Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 243.50
R1259 R2228 R3- R4-
Sum487 Snit243.50
373. 23179 Rasmus Salmon Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 2 2 243.00
R1251 R2235 R3- R4-
Sum486 Snit243.00
374. 125480 Jens Anders Jensen Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 243.00
R1244 R2242 R3- R4-
Sum486 Snit243.00
375. 140305 Morten Bøge Thorstensen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 2 242.50
R1247 R2238 R3- R4-
Sum485 Snit242.50
376. 144854 Anders Jensen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 2 242.50
R1250 R2235 R3- R4-
Sum485 Snit242.50
377. 19748 Erik Hjorth Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 2 242.00
R1246 R2238 R3- R4-
Sum484 Snit242.00
378. 18994 Peter Iversen Steensig Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 3 2 242.00
R1244 R2240 R3- R4-
Sum484 Snit242.00
379. 127247 Rune Laursen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 241.50
R1260 R2223 R3- R4-
Sum483 Snit241.50
380. 146272 Lasse Andersen Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 241.50
R1253 R2230 R3- R4-
Sum483 Snit241.50
381. 30371 Verner Madsen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 2 241.00
R1251 R2231 R3- R4-
Sum482 Snit241.00
382. 111894 Henrik Andersen Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 241.00
R1249 R2233 R3- R4-
Sum482 Snit241.00
383. 95488 Henrik Braun Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 3 2 241.00
R1243 R2239 R3- R4-
Sum482 Snit241.00
384. 145708 Martin Rønaa Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 3 2 241.00
R1247 R2235 R3- R4-
Sum482 Snit241.00
385. 108054 Per Skjoldborg Ebeltoft Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 2 240.50
R1246 R2235 R3- R4-
Sum481 Snit240.50
386. 107130 Kurt Stougaard Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 240.00
R1245 R2235 R3- R4-
Sum480 Snit240.00
387. 57098 Carsten Pedersen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 2 240.00
R1243 R2237 R3- R4-
Sum480 Snit240.00
388. 89737 Gregers Kirdorf Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 2 239.50
R1241 R2238 R3- R4-
Sum479 Snit239.50
389. 11295 Preben H. Jensen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 239.50
R1247 R2232 R3- R4-
Sum479 Snit239.50
390. 145704 Marie Louise Breuning Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 2 239.50
R1264 R2215 R3- R4-
Sum479 Snit239.50
391. 119326 Joan Fyhn Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 239.00
R1239 R2239 R3- R4-
Sum478 Snit239.00
392. 84511 Dennis Bøgeskov Dalsgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 3 2 238.50
R1242 R2235 R3- R4-
Sum477 Snit238.50
393. 145389 Christian Amdisen Møller Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 238.50
R1250 R2227 R3- R4-
Sum477 Snit238.50
394. 34225 Peter Eklund Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 238.00
R1242 R2234 R3- R4-
Sum476 Snit238.00
395. 145382 Torben Schwartz Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 2 237.50
R1238 R2237 R3- R4-
Sum475 Snit237.50
396. 11590 Jens Jensen Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 237.50
R1242 R2233 R3- R4-
Sum475 Snit237.50
397. 138038 Karl Laursen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 3 2 235.50
R1238 R2233 R3- R4-
Sum471 Snit235.50
398. 144917 Kamilla Keis Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 2 235.50
R1252 R2219 R3- R4-
Sum471 Snit235.50
399. 87571 Anders Diget Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 2 234.50
R1244 R2225 R3- R4-
Sum469 Snit234.50
400. 145266 Daniel Graugaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 2 234.00
R1246 R2222 R3- R4-
Sum468 Snit234.00
401. 145390 Casper Wille Hansen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 234.00
R1243 R2225 R3- R4-
Sum468 Snit234.00
402. 39145 Preben Duus Hermansen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 2 233.00
R1237 R2229 R3- R4-
Sum466 Snit233.00
403. 133989 Kim Orloff Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 2 232.50
R1246 R2219 R3- R4-
Sum465 Snit232.50
404. 142089 Christian Svanhede Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 232.00
R1249 R2215 R3- R4-
Sum464 Snit232.00
405. 139086 Morten Kromann Nielsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 2 231.00
R1237 R2225 R3- R4-
Sum462 Snit231.00
406. 46754 Jan Olsen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 2 229.00
R1237 R2221 R3- R4-
Sum458 Snit229.00
407. 144060 Christian Bech Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 3 2 229.00
R1231 R2227 R3- R4-
Sum458 Snit229.00
408. 139451 Leon Bach Nielsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 228.00
R1251 R2205 R3- R4-
Sum456 Snit228.00
409. 145828 Allan Vikjær Klitten Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 228.00
R1228 R2228 R3- R4-
Sum456 Snit228.00
410. 36103 Christian Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 226.50
R1233 R2220 R3- R4-
Sum453 Snit226.50
411. 36104 Chris Ahlers Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 226.50
R1243 R2210 R3- R4-
Sum453 Snit226.50
412. 126502 Steffen Hovedskov Rasmussen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
2H 3 2 226.00
R1231 R2221 R3- R4-
Sum452 Snit226.00
413. 145144 Hannelore Schultz Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 225.50
R1229 R2222 R3- R4-
Sum451 Snit225.50
414. 136176 Jesper Kronborg Petersen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 225.00
R1232 R2218 R3- R4-
Sum450 Snit225.00
415. 110438 Mathias Freund Rasmussen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 224.00
R1240 R2208 R3- R4-
Sum448 Snit224.00
416. 120616 Lisbeth P. Danielsen Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 223.50
R1250 R2197 R3- R4-
Sum447 Snit223.50
417. 142392 Markus Bernhard Ernst Brandstetter Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 3 2 223.50
R1224 R2223 R3- R4-
Sum447 Snit223.50
418. 38618 Holger Østergaard Outrup Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 2 223.50
R1234 R2213 R3- R4-
Sum447 Snit223.50
419. 105123 Mogens Sørensen Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 222.50
R1226 R2219 R3- R4-
Sum445 Snit222.50
420. 107132 Leif Laugesen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 222.00
R1229 R2215 R3- R4-
Sum444 Snit222.00
421. 111973 Søren Toldal Skytteforeningen Pilen af 1927
DGI Storkøbenhavn
2H 2 2 222.00
R1225 R2219 R3- R4-
Sum444 Snit222.00
422. 21928 Peter Nielsen Gjern Skyttekreds
DGI Midtjylland
2H 3 2 222.00
R1224 R2220 R3- R4-
Sum444 Snit222.00
423. 144068 Kian Petersen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 2 221.50
R1223 R2220 R3- R4-
Sum443 Snit221.50
424. 69088 Niels Asp Nielsen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 3 2 221.00
R1236 R2206 R3- R4-
Sum442 Snit221.00
425. 109594 John Kay Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
2H 2 2 221.00
R1229 R2213 R3- R4-
Sum442 Snit221.00
426. 144558 Emilie Rosenkrantz Handberg Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 2 219.50
R1222 R2217 R3- R4-
Sum439 Snit219.50
427. 91840 Jimmi Pedersen Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 219.50
R1232 R2207 R3- R4-
Sum439 Snit219.50
428. 145367 Michelle Reich Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
2H 3 2 219.50
R1232 R2207 R3- R4-
Sum439 Snit219.50
429. 130996 Susanne Meldgaard Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 217.50
R1221 R2214 R3- R4-
Sum435 Snit217.50
430. 141869 Kurt Olsen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 2 217.00
R1218 R2216 R3- R4-
Sum434 Snit217.00
431. 99910 Lennart Bo Kristiansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 2 216.50
R1244 R2189 R3- R4-
Sum433 Snit216.50
432. 144176 Torben Brendstrup Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 3 2 216.50
R1223 R2210 R3- R4-
Sum433 Snit216.50
433. 96591 Flemming Larsen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 2 216.50
R1223 R2210 R3- R4-
Sum433 Snit216.50
434. 146467 Morten Snabe Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 216.00
R1226 R2206 R3- R4-
Sum432 Snit216.00
435. 127245 Stig Thomsen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 215.50
R1223 R2208 R3- R4-
Sum431 Snit215.50
436. 145189 Lars Knudsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 215.50
R1224 R2207 R3- R4-
Sum431 Snit215.50
437. 118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 2 215.00
R1217 R2213 R3- R4-
Sum430 Snit215.00
438. 82887 Leif Larsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 215.00
R1229 R2201 R3- R4-
Sum430 Snit215.00
439. 24118 Teddy Madsen Gjern Skyttekreds
DGI Midtjylland
2H 3 2 214.50
R1220 R2209 R3- R4-
Sum429 Snit214.50
440. 137135 Niels Bondgaard Gjern Skyttekreds
DGI Midtjylland
2H 3 2 213.50
R1223 R2204 R3- R4-
Sum427 Snit213.50
441. 101311 Gert Thorhauge Jensen Vester Han Herred Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 213.00
R1219 R2207 R3- R4-
Sum426 Snit213.00
442. 101599 Erik Kjærulff Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 2 212.50
R1216 R2209 R3- R4-
Sum425 Snit212.50
443. 117135 Brian Nissen Andersen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 2 211.50
R1213 R2210 R3- R4-
Sum423 Snit211.50
444. 143686 Torben Andersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 3 2 210.00
R1220 R2200 R3- R4-
Sum420 Snit210.00
445. 142120 Martin Busk Odder Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 2 207.50
R1227 R2188 R3- R4-
Sum415 Snit207.50
446. 144069 Eskild Espeland Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 2 206.00
R1214 R2198 R3- R4-
Sum412 Snit206.00
447. 146053 Thomas Pehrson Jensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 3 2 205.00
R1208 R2202 R3- R4-
Sum410 Snit205.00
448. 147002 Philip Hornung Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 3 2 205.00
R1205 R2205 R3- R4-
Sum410 Snit205.00
449. 71267 Thorkild Jensen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 3 2 204.50
R1205 R2204 R3- R4-
Sum409 Snit204.50
450. 82522 Kim Hornfelt Dyhr Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 3 2 203.50
R1204 R2203 R3- R4-
Sum407 Snit203.50
451. 88912 René Skjøth Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 3 2 201.00
R1206 R2196 R3- R4-
Sum402 Snit201.00
452. 71503 Carsten Rønnev KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 2 199.00
R1202 R2196 R3- R4-
Sum398 Snit199.00
453. 15801 Per J. L. Thalue Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 196.50
R1214 R2179 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
454. 146273 Brian Pedersen Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 194.50
R1203 R2186 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
455. 147000 Svend Madsen Kalundborg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 2 194.00
R1214 R2174 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
456. 10922 Frank Skjoldager Hirtshals Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 192.50
R1203 R2182 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
457. 144417 Marianne Hansen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 2 190.50
R1191 R2190 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
458. 145897 Malene Berg Larsen Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 2 188.50
R1197 R2180 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
459. 131288 Sanja Lund Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H 3 2 187.50
R1188 R2187 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
460. 39413 Ejlif Christensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 2 186.00
R1191 R2181 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
461. 133657 Bo Haulrich Jørgensen Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 2 186.00
R1190 R2182 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
462. 143281 Andreas B. Mølgard-Andersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 3 2 186.00
R1194 R2178 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
463. 89975 Per Bjørnholt Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 2 180.50
R1187 R2174 R3- R4-
Sum361 Snit180.50
464. 142015 Robert Eneas Magill Odder Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 3 119.33
R1155 R2102 R3101 R4-
Sum358 Snit119.33
465. 146466 Helene Flyvholm Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 2 177.00
R1178 R2176 R3- R4-
Sum354 Snit177.00
466. 133497 Tobias Juhl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 2 147.50
R1158 R2137 R3- R4-
Sum295 Snit147.50
467. 131611 Hans Erik Tjelum Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 1 285.00
R1285 R2- R3- R4-
Sum285 Snit285.00
468. 127348 Lars Hedegaard Larsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 1 1 283.00
R1283 R2- R3- R4-
Sum283 Snit283.00
469. 20850 John Mikkelsen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 1 282.00
R1282 R2- R3- R4-
Sum282 Snit282.00
470. 128962 David Skrostrup Nielsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 1 280.00
R1280 R2- R3- R4-
Sum280 Snit280.00
471. 32035 Peter Davis Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 1 279.00
R1279 R2- R3- R4-
Sum279 Snit279.00
472. 67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 1 1 278.00
R1278 R2- R3- R4-
Sum278 Snit278.00
473. 132179 Simonia Tjelum Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 1 277.00
R1277 R2- R3- R4-
Sum277 Snit277.00
474. 126136 Martin Christensen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 1 277.00
R1277 R2- R3- R4-
Sum277 Snit277.00
475. 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 1 276.00
R1276 R2- R3- R4-
Sum276 Snit276.00
476. 94180 William Nørgård Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 1 276.00
R1276 R2- R3- R4-
Sum276 Snit276.00
477. 139187 Thomas S. Lauritzen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 1 1 275.00
R1275 R2- R3- R4-
Sum275 Snit275.00
478. 112494 Frank Skaarup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 1 275.00
R1275 R2- R3- R4-
Sum275 Snit275.00
479. 141360 Thomas Juhl Jensen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 274.00
R1274 R2- R3- R4-
Sum274 Snit274.00
480. 66887 Carsten Wiberg Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 1 274.00
R1274 R2- R3- R4-
Sum274 Snit274.00
481. 55706 Christian Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 1 1 272.00
R1272 R2- R3- R4-
Sum272 Snit272.00
482. 129671 Henrik Skjønnemand Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 2 1 272.00
R1272 R2- R3- R4-
Sum272 Snit272.00
483. 80150 Dieter Meier Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 1 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
484. 29008 Henrik Lawaetz Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
485. 147097 Henning R Poulsen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
2H 2 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
486. 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
487. 90554 Lars Mathiasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
488. 114399 Poul Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
489. 125241 Frank von der Heide Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 1 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
490. 16980 Mick Huus Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 1 266.00
R1266 R2- R3- R4-
Sum266 Snit266.00
491. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 1 266.00
R1266 R2- R3- R4-
Sum266 Snit266.00
492. 91723 Jan Røjkjær Odense Skyttekreds
DGI Fyn
2H 2 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
493. 98323 Kjeld Nielsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
494. 16155 Max Lauesgaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
495. 88770 Henrik Jeppesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
496. 100010 Bjarne Palsov Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 1 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
497. 146159 Jacob Lindersson Thielsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 3 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
498. 92183 Blagoja Ivkovik Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 1 263.00
R1263 R2- R3- R4-
Sum263 Snit263.00
499. 28505 Kristian Kanstrup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 263.00
R1263 R2- R3- R4-
Sum263 Snit263.00
500. 20733 Anders Zoffmann Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 1 261.00
R1261 R2- R3- R4-
Sum261 Snit261.00
501. 15458 Jesper Christiansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 261.00
R1261 R2- R3- R4-
Sum261 Snit261.00
502. 66353 David Krobæk Grainger Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 1 1 261.00
R1261 R2- R3- R4-
Sum261 Snit261.00
503. 130567 Dan Huus Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 260.00
R1260 R2- R3- R4-
Sum260 Snit260.00
504. 109340 Maja Hansen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 260.00
R1260 R2- R3- R4-
Sum260 Snit260.00
505. 51293 Rune Stengaard Lumby Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 1 259.00
R1259 R2- R3- R4-
Sum259 Snit259.00
506. 19650 Kristian Lund Hansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 1 259.00
R1259 R2- R3- R4-
Sum259 Snit259.00
507. 31699 Henning Ørregaard Ikast Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 1 259.00
R1259 R2- R3- R4-
Sum259 Snit259.00
508. 128011 Chris Jørgensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 1 1 259.00
R1259 R2- R3- R4-
Sum259 Snit259.00
509. 91414 Søren Fast Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 259.00
R1259 R2- R3- R4-
Sum259 Snit259.00
510. 41496 Troels Jensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 1 258.00
R1258 R2- R3- R4-
Sum258 Snit258.00
511. 143436 Ulf Sørensen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 1 258.00
R1258 R2- R3- R4-
Sum258 Snit258.00
512. 23613 Kjeld Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 3 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
513. 133916 Bjarne Schütt Hansen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
514. 144268 Peter Kruuse Nielsen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
515. 145618 Jonas Andersen Niebuhr Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
516. 119518 Anders Lykke Christensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H 2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
517. 138953 Pernille Elgaard Christensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
518. 146422 Troels Bøgh Pedersen Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 3 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
519. 142500 Michael Valeur Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 3 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
520. 119364 Morten Kristiansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
521. 37147 Lars Lie Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
522. 119249 Jonas Holst Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
523. 60395 Jette Karlsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
524. 145749 Kenneth Krull Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
525. 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 3 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
526. 122177 Thomas Bo Johansson Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 3 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
527. 131684 Lars Trenessøn Nielsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 3 1 253.00
R1253 R2- R3- R4-
Sum253 Snit253.00
528. 101600 Berit Kjærulff Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 1 253.00
R1253 R2- R3- R4-
Sum253 Snit253.00
529. 134251 Frederik Hempel Andersen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 2 1 252.00
R1252 R2- R3- R4-
Sum252 Snit252.00
530. 146257 Palle Damkjær Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 3 1 252.00
R1252 R2- R3- R4-
Sum252 Snit252.00
531. 32018 Niels M. Magnusson Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
532. 142510 Louise Bluhme Sørensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
533. 144918 Henrik Antonisen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
534. 119212 Gulak Olsen Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 1 250.00
R1250 R2- R3- R4-
Sum250 Snit250.00
535. 29131 Arne R. Hansen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 250.00
R1250 R2- R3- R4-
Sum250 Snit250.00
536. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 2 1 249.00
R1249 R2- R3- R4-
Sum249 Snit249.00
537. 136593 Kim Boel Nørbjerg Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 3 1 249.00
R1249 R2- R3- R4-
Sum249 Snit249.00
538. 57084 Elmer Madsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 1 249.00
R1249 R2- R3- R4-
Sum249 Snit249.00
539. 101226 Jim W.N. Thestbjerg Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 1 1 249.00
R1249 R2- R3- R4-
Sum249 Snit249.00
540. 146655 Søren Hartvig Alnor Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
2H 3 1 249.00
R1249 R2- R3- R4-
Sum249 Snit249.00
541. 33640 Flemming Skourup Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 1 249.00
R1249 R2- R3- R4-
Sum249 Snit249.00
542. 78057 Erik Hansen Gram Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 2 1 248.00
R1248 R2- R3- R4-
Sum248 Snit248.00
543. 137983 Mikkel Nilsson Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
544. 116745 Hans Fischer Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 2 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
545. 145279 Kasper Bo Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
546. 11035 Per Kristensen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 246.00
R1246 R2- R3- R4-
Sum246 Snit246.00
547. 17262 Annette Hyldgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
548. 144679 Jørgen Ulsø Dahlmann Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
549. 134939 Peter Kiel Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
2H 3 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
550. 89619 Lene Friis Warming Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
2H 2 1 244.00
R1244 R2- R3- R4-
Sum244 Snit244.00
551. 134537 Peter Anderskov Jensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 3 1 244.00
R1244 R2- R3- R4-
Sum244 Snit244.00
552. 127427 Johnny Obbekjer Outrup Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 1 244.00
R1244 R2- R3- R4-
Sum244 Snit244.00
553. 32017 Poul Nykjær Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 1 243.00
R1243 R2- R3- R4-
Sum243 Snit243.00
554. 59742 Henrik Korngaard Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 1 243.00
R1243 R2- R3- R4-
Sum243 Snit243.00
555. 41464 Carsten Qvist Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 2 1 243.00
R1243 R2- R3- R4-
Sum243 Snit243.00
556. 144570 Thomas Bjerrum Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 3 1 243.00
R1243 R2- R3- R4-
Sum243 Snit243.00
557. 61298 Vilmer Jensen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
2H 2 1 242.00
R1242 R2- R3- R4-
Sum242 Snit242.00
558. 143437 Flemming Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
559. 144899 Peter Sandholt Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 240.00
R1240 R2- R3- R4-
Sum240 Snit240.00
560. 139906 Dennis Micheelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 1 239.00
R1239 R2- R3- R4-
Sum239 Snit239.00
561. 24106 Henrik K Pedersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 2 1 238.00
R1238 R2- R3- R4-
Sum238 Snit238.00
562. 106579 Bent Kiilerich Ringkøbing Og Omegns Firmaidr.
DGI Vestjylland
2H 3 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
563. 118404 Allan Daugaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 3 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
564. 140195 Mila Christiansen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
565. 59745 Helle Korngaard Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
566. 56655 Anthony Facchin Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
567. 144267 Patrick Skaarup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
568. 144500 Dzintars Kardelis. Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
569. 146260 Bo Vestergaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 3 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
570. 141710 Sarah Petersen Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
2H 3 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
571. 146654 Jakob Petersen Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
2H 3 1 236.00
R1236 R2- R3- R4-
Sum236 Snit236.00
572. 128897 Torben Nielsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 1 235.00
R1235 R2- R3- R4-
Sum235 Snit235.00
573. 67441 Philip H Jensen Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 3 1 235.00
R1235 R2- R3- R4-
Sum235 Snit235.00
574. 61301 Verner Ipsen Aakirkeby Skytteforening
DGI Bornholm
2H 3 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
575. 145646 Pia Renholt Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
2H 3 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
576. 146597 Martin Christiansen Asaa Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 234.00
R1234 R2- R3- R4-
Sum234 Snit234.00
577. 52669 Anette Rasmussen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
578. 134106 Lars Nielsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
579. 142227 Klaus Lønnee Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
580. 127908 Kim Holmgaard Pedersen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
581. 15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
582. 144485 Thea Bager Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
583. 57059 Henrik Knudsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
584. 133544 Jens Midtiby Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
585. 144269 Gitte Horpestad Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 230.00
R1230 R2- R3- R4-
Sum230 Snit230.00
586. 145059 Mads Emil Hansen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 230.00
R1230 R2- R3- R4-
Sum230 Snit230.00
587. 102026 Steen Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
2H 3 1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
588. 146874 Malue Hagerup Laursen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 3 1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
589. 56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
590. 141670 Jeppe Agerbo Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 3 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
591. 146885 Preben Fritzner Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
592. 93595 Viggo Pedersen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling
DGI Midtjylland
2H 3 1 223.00
R1223 R2- R3- R4-
Sum223 Snit223.00
593. 146826 Nicolai Brunvoll Ernst Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 3 1 223.00
R1223 R2- R3- R4-
Sum223 Snit223.00
594. 141055 Trine Borchers Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
2H 3 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
595. 142132 Bernd Liese Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 3 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
596. 144278 Kenneth Humle Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 219.00
R1219 R2- R3- R4-
Sum219 Snit219.00
597. 146674 Anja Bodin Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 3 1 219.00
R1219 R2- R3- R4-
Sum219 Snit219.00
598. 141749 John werner Hauritz Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 1 219.00
R1219 R2- R3- R4-
Sum219 Snit219.00
599. 146751 Nicolai Zimling Fich Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 3 1 218.00
R1218 R2- R3- R4-
Sum218 Snit218.00
600. 125582 Henrik Nygaard Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
601. 137913 Søren Pedersen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
602. 145490 Christine Nørnberg Assentoft Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
603. 111690 Jesper Ewald Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
2H 3 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
604. 144943 Tonny Chrstiansen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 1 215.00
R1215 R2- R3- R4-
Sum215 Snit215.00
605. 57103 Bruno Madsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 1 215.00
R1215 R2- R3- R4-
Sum215 Snit215.00
606. 139499 Jens Peter Søgaard Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
2H 3 1 214.00
R1214 R2- R3- R4-
Sum214 Snit214.00
607. 144942 Michael Bang Jacobsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 3 1 214.00
R1214 R2- R3- R4-
Sum214 Snit214.00
608. 26608 Hugo Sørensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H 3 1 212.00
R1212 R2- R3- R4-
Sum212 Snit212.00
609. 146816 Dragos Catalin Marinache Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 1 212.00
R1212 R2- R3- R4-
Sum212 Snit212.00
610. 142952 Marlene Elise Geerthsen Brønderslev Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 211.00
R1211 R2- R3- R4-
Sum211 Snit211.00
611. 145624 Nicholai Ditlev Møller Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 211.00
R1211 R2- R3- R4-
Sum211 Snit211.00
612. 62731 Peter Larsen Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 1 210.00
R1210 R2- R3- R4-
Sum210 Snit210.00
613. 146875 Laila Panslev If 1864 Frederikssund Pistol
DGI Nordsjælland
2H 3 1 207.00
R1207 R2- R3- R4-
Sum207 Snit207.00
614. 120379 Brian Højberg Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 1 206.00
R1206 R2- R3- R4-
Sum206 Snit206.00
615. 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 3 1 206.00
R1206 R2- R3- R4-
Sum206 Snit206.00
616. 103995 Kenn Sandberg Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 3 1 206.00
R1206 R2- R3- R4-
Sum206 Snit206.00
617. 119850 Robin Schneidermann Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
2H 3 1 205.00
R1205 R2- R3- R4-
Sum205 Snit205.00
618. 134725 Erik Albrecht Schollert Ikast Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 3 1 203.00
R1203 R2- R3- R4-
Sum203 Snit203.00
619. 143914 Hans Holm Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 1 203.00
R1203 R2- R3- R4-
Sum203 Snit203.00
620. 146160 Lasse Gashøj Wåke Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 3 1 202.00
R1202 R2- R3- R4-
Sum202 Snit202.00
621. 136889 Lars Birkkjær Nielsen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
622. 29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
623. 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening
DGI Midtjylland
2H 3 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
624. 50333 Svend E. Christensen Bogense Skytteforening
DGI Fyn
2H 3 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
625. 106804 Per Lindegaard Nielsen Asaa Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 3 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
626. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
627. 103377 Jørgen Mortensen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
2H 3 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
628. 145447 Finn Ingemann Brandt Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
629. 136023 Marek Lukasz Piwonski Farum Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
630. 141651 Steffen Vang Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
2H 3 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
631. 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
632. 109389 Lars Chr. Madsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
633. 142424 Frank Jæger Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
2H 3 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
634. 137545 Martin Johansen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H 3 1 171.00
R1171 R2- R3- R4-
Sum171 Snit171.00
635. 146649 Trine Hansen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 3 1 171.00
R1171 R2- R3- R4-
Sum171 Snit171.00
636. 39616 Jens Peter Oksen Sparta Idrætsforening
DGI Sønderjylland
2H 3 1 170.00
R1170 R2- R3- R4-
Sum170 Snit170.00
637. 139013 Palle Jarnbak Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
2H 3 1 162.00
R1162 R2- R3- R4-
Sum162 Snit162.00
638. 143442 Stig Romby Nielsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 3 1 160.00
R1160 R2- R3- R4-
Sum160 Snit160.00
639. 145445 William Ingemann Brandt Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 3 1 158.00
R1158 R2- R3- R4-
Sum158 Snit158.00
640. 141701 Dennis Andersen Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
2H 3 1 155.00
R1155 R2- R3- R4-
Sum155 Snit155.00
641. 125113 Frantz Andersen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H 3 1 154.00
R1154 R2- R3- R4-
Sum154 Snit154.00
642. 146877 Anne Dalgaard Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 3 1 126.00
R1126 R2- R3- R4-
Sum126 Snit126.00

Til toppen