Standardpistol, 15m - Fri | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 29. januar 2022 - kl. 06:07
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 284.25
R1292 R2284 R3281 R4280
Sum1137 Snit284.25
2. 133857 Sonja Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 4 278.50
R1284 R2281 R3276 R4273
Sum1114 Snit278.50
3. 101815 Aage Nommensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 6 263.83
R1275 R2270 R3269 R4263
Sum1077 Snit269.25
4. 125242 Lotte Buhl Boserup Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 4 255.75
R1267 R2258 R3253 R4245
Sum1023 Snit255.75
5. 114805 Svend Brixen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 6 247.67
R1252 R2251 R3250 R4247
Sum1000 Snit250.00
6. 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 4 247.50
R1252 R2250 R3245 R4243
Sum990 Snit247.50
7. 122302 Villy Mattesen Gesten Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 4 232.25
R1239 R2230 R3230 R4230
Sum929 Snit232.25
8. 112749 Per Kongerslev Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 4 213.00
R1239 R2223 R3203 R4187
Sum852 Snit213.00
9. 59327 Just Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 3 282.00
R1284 R2284 R3278 R4-
Sum846 Snit282.00
10. 14158 Svenning Aanundsen Hougaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 5 186.20
R1234 R2229 R3196 R4138
Sum797 Snit199.25
11. 144858 Ole Frøik Molin Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 3 251.67
R1263 R2258 R3234 R4-
Sum755 Snit251.67
12. 142155 Susanne Lykke Petersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 272.00
R1273 R2271 R3- R4-
Sum544 Snit272.00
13. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 268.00
R1269 R2267 R3- R4-
Sum536 Snit268.00
14. 145507 Michael Hesselbjerg Rasmussen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 253.00
R1258 R2248 R3- R4-
Sum506 Snit253.00
15. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 1 261.00
R1261 R2- R3- R4-
Sum261 Snit261.00
16. 94052 Jan Christensen Sundeved Skytteforening
DGI Sønderjylland
FRI 1 252.00
R1252 R2- R3- R4-
Sum252 Snit252.00
17. 22442 Kurt Halberg Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 1 250.00
R1250 R2- R3- R4-
Sum250 Snit250.00
18. 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
19. 122707 Flemming Vagtborg Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
20. 145193 Char-Li Hansen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 1 209.00
R1209 R2- R3- R4-
Sum209 Snit209.00
21. 143591 Anne Nørgaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 1 204.00
R1204 R2- R3- R4-
Sum204 Snit204.00

Til toppen