Standardpistol, 15m - Fri | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 22. april 2021 - kl. 06:03
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 133857 Sonja Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 4 269.25
R1276 R2270 R3268 R4263
Sum1077 Snit269.25
2. 101815 Aage Nommensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 5 265.80
R1272 R2267 R3265 R4265
Sum1069 Snit267.25
3. 140410 Pia Grøndal Jakobsen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 4 257.00
R1266 R2263 R3261 R4238
Sum1028 Snit257.00
4. 141390 Lars H Fischer Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 5 237.80
R1257 R2235 R3235 R4231
Sum958 Snit239.50
5. 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 286.67
R1292 R2285 R3283 R4-
Sum860 Snit286.67
6. 14158 Svenning Aanundsen Hougaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 4 209.75
R1220 R2218 R3214 R4187
Sum839 Snit209.75
7. 143288 Henriette Jensen Thun Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 3 267.33
R1275 R2265 R3262 R4-
Sum802 Snit267.33
8. 94052 Jan Christensen Broagerlands Skytteforening
DGI Sønderjylland
FRI 3 256.67
R1264 R2263 R3243 R4-
Sum770 Snit256.67
9. 88608 Svend Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 282.50
R1286 R2279 R3- R4-
Sum565 Snit282.50
10. 131850 Carina Marie Lassen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 273.50
R1275 R2272 R3- R4-
Sum547 Snit273.50
11. 142155 Susanne Lykke Petersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 270.50
R1282 R2259 R3- R4-
Sum541 Snit270.50
12. 127675 Mark Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 2 262.50
R1267 R2258 R3- R4-
Sum525 Snit262.50
13. 32851 Bjarne Madsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 261.50
R1262 R2261 R3- R4-
Sum523 Snit261.50
14. 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 252.50
R1255 R2250 R3- R4-
Sum505 Snit252.50
15. 124625 Allan Elgaard Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 248.50
R1249 R2248 R3- R4-
Sum497 Snit248.50
16. 137429 Jørn Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 245.50
R1252 R2239 R3- R4-
Sum491 Snit245.50
17. 32710 Egon Stephansen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 244.50
R1261 R2228 R3- R4-
Sum489 Snit244.50
18. 142737 Ove Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 243.00
R1247 R2239 R3- R4-
Sum486 Snit243.00
19. 31797 Vilhelm Birn Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 196.50
R1215 R2178 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
20. 68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 2 154.00
R1154 R2154 R3- R4-
Sum308 Snit154.00
21. 59392 Aksel Hemmingsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
22. 125242 Lotte Buhl Boserup Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 1 266.00
R1266 R2- R3- R4-
Sum266 Snit266.00
23. 144188 Nataliya Khodorovska Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 2 131.00
R1144 R2118 R3- R4-
Sum262 Snit131.00
24. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 1 261.00
R1261 R2- R3- R4-
Sum261 Snit261.00
25. 114805 Svend Brixen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 1 252.00
R1252 R2- R3- R4-
Sum252 Snit252.00
26. 144202 Niels Jørgen Sørensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 248.00
R1248 R2- R3- R4-
Sum248 Snit248.00
27. 125860 Karin Bøgelund Dars Riis Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
28. 86095 Lars Ewald Jensen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 1 244.00
R1244 R2- R3- R4-
Sum244 Snit244.00
29. 122302 Villy Mattesen Gesten Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 1 218.00
R1218 R2- R3- R4-
Sum218 Snit218.00
30. 112749 Per Kongerslev Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 1 214.00
R1214 R2- R3- R4-
Sum214 Snit214.00
31. 141101 Somar Faraj Hassan Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 1 115.00
R1115 R2- R3- R4-
Sum115 Snit115.00

Til toppen