Standardpistol, 25m - Voksen 1-hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 16. oktober 2021 - kl. 06:09
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 6 555.00
R1567 R2560 R3556 R4549
Sum2232 Snit558.00
2. 19707 Jan Dovolil Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 5 546.40
R1553 R2551 R3546 R4546
Sum2196 Snit549.00
3. 14306 Lars Dyrskjøt Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 4 547.00
R1558 R2549 R3542 R4539
Sum2188 Snit547.00
4. 16941 Peter Holmegaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 4 545.75
R1557 R2545 R3545 R4536
Sum2183 Snit545.75
5. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 6 537.50
R1559 R2549 R3541 R4531
Sum2180 Snit545.00
6. 14027 Lars Kjeldgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 4 535.75
R1548 R2540 R3529 R4526
Sum2143 Snit535.75
7. 27601 Niels Lund Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 7 527.71
R1538 R2536 R3536 R4533
Sum2143 Snit535.75
8. 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H1 5 530.20
R1555 R2540 R3524 R4522
Sum2141 Snit535.25
9. 62420 Carsten Bech-Jensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H1 5 530.60
R1543 R2534 R3532 R4523
Sum2132 Snit533.00
10. 14860 Bo Lykholt Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 6 526.33
R1546 R2532 R3529 R4521
Sum2128 Snit532.00
11. 33401 Anders Christensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H1 5 527.20
R1556 R2530 R3523 R4514
Sum2123 Snit530.75
12. 30665 Carl Johnsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H1 4 530.25
R1544 R2536 R3523 R4518
Sum2121 Snit530.25
13. 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H1 8 520.25
R1538 R2534 R3528 R4520
Sum2120 Snit530.00
14. 91721 Carsten Weinreich Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H1 5 523.40
R1538 R2535 R3523 R4522
Sum2118 Snit529.50
15. 34163 Børge Bladsgård Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H1 5 521.00
R1536 R2529 R3524 R4512
Sum2101 Snit525.25
16. 119496 Ole Dejgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H2 6 510.50
R1535 R2527 R3521 R4518
Sum2101 Snit525.25
17. 121881 Peter Søgaard Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H1 6 518.00
R1529 R2525 R3524 R4521
Sum2099 Snit524.75
18. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H1 5 519.80
R1534 R2525 R3525 R4514
Sum2098 Snit524.50
19. 68697 Steen K. Pedersen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 4 522.00
R1543 R2534 R3531 R4480
Sum2088 Snit522.00
20. 57636 Hans Meyerhoff Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 4 518.50
R1531 R2526 R3526 R4491
Sum2074 Snit518.50
21. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 6 510.50
R1522 R2521 R3518 R4509
Sum2070 Snit517.50
22. 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 6 507.83
R1517 R2514 R3510 R4505
Sum2046 Snit511.50
23. 33974 Jens Peter Bindesbøll Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H1 5 505.80
R1516 R2515 R3509 R4506
Sum2046 Snit511.50
24. 14453 Birgitte Bæk Larsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 4 510.00
R1541 R2541 R3495 R4463
Sum2040 Snit510.00
25. 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
1H2 9 488.00
R1521 R2512 R3502 R4495
Sum2030 Snit507.50
26. 10551 Jan Elgaard Sørensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 5 504.00
R1517 R2508 R3505 R4498
Sum2028 Snit507.00
27. 46354 Jonas Foged Pedersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H2 5 498.60
R1519 R2509 R3496 R4495
Sum2019 Snit504.75
28. 85067 Karin Christensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H2 5 493.80
R1523 R2513 R3497 R4480
Sum2013 Snit503.25
29. 12377 Tomas Lauridsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 6 496.17
R1513 R2503 R3496 R4494
Sum2006 Snit501.50
30. 65060 Per C. Madsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H1 5 496.20
R1513 R2500 R3492 R4491
Sum1996 Snit499.00
31. 132796 Per Jakobsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 5 494.40
R1506 R2503 R3492 R4490
Sum1991 Snit497.75
32. 110912 Bjørn Madsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H2 5 479.40
R1502 R2488 R3482 R4471
Sum1943 Snit485.75
33. 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 6 468.67
R1483 R2474 R3472 R4468
Sum1897 Snit474.25
34. 104486 Eduardo Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 4 471.25
R1479 R2479 R3470 R4457
Sum1885 Snit471.25
35. 120373 Carsten Sølvberg Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 4 471.25
R1480 R2479 R3472 R4454
Sum1885 Snit471.25
36. 129903 Allan Sørensen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 4 457.00
R1500 R2473 R3433 R4422
Sum1828 Snit457.00
37. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 4 444.50
R1464 R2453 R3446 R4415
Sum1778 Snit444.50
38. 45404 Rene Vogn Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
1H1 3 570.67
R1574 R2571 R3567 R4-
Sum1712 Snit570.67
39. 134705 Leif Christensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
1H2 4 422.75
R1453 R2426 R3410 R4402
Sum1691 Snit422.75
40. 31309 Keld Jeppesen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H1 3 553.33
R1555 R2553 R3552 R4-
Sum1660 Snit553.33
41. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
1H1 3 532.33
R1540 R2531 R3526 R4-
Sum1597 Snit532.33
42. 46446 Morten Gottwald Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H2 3 530.00
R1540 R2532 R3518 R4-
Sum1590 Snit530.00
43. 126282 Michael Clausen Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 3 529.33
R1534 R2528 R3526 R4-
Sum1588 Snit529.33
44. 45123 Klaus Elian Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H1 3 528.67
R1534 R2528 R3524 R4-
Sum1586 Snit528.67
45. 132260 Lars Bo Bergmos Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 3 526.33
R1532 R2526 R3521 R4-
Sum1579 Snit526.33
46. 103871 Jørgen Pedersen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H2 3 523.00
R1529 R2521 R3519 R4-
Sum1569 Snit523.00
47. 124312 Henrik Jørgensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 3 521.33
R1527 R2522 R3515 R4-
Sum1564 Snit521.33
48. 10439 Søren Kogsbøll Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 3 519.33
R1520 R2520 R3518 R4-
Sum1558 Snit519.33
49. 57634 Jesper Buch Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 3 517.67
R1521 R2517 R3515 R4-
Sum1553 Snit517.67
50. 108916 Astrid Jensen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 3 499.67
R1514 R2502 R3483 R4-
Sum1499 Snit499.67
51. 138651 Kenneth Skovborg Holmgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 3 497.33
R1515 R2497 R3480 R4-
Sum1492 Snit497.33
52. 57848 Svenn Gothart Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 3 495.67
R1519 R2492 R3476 R4-
Sum1487 Snit495.67
53. 19549 Rasmus Ruby Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 3 475.33
R1476 R2475 R3475 R4-
Sum1426 Snit475.33
54. 30093 Michael Stephensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H2 3 472.33
R1479 R2472 R3466 R4-
Sum1417 Snit472.33
55. 86774 Jesper Hoppe Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H2 3 467.67
R1484 R2470 R3449 R4-
Sum1403 Snit467.67
56. 10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 3 445.00
R1455 R2451 R3429 R4-
Sum1335 Snit445.00
57. 29893 Jan Mortensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H2 2 537.00
R1539 R2535 R3- R4-
Sum1074 Snit537.00
58. 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 2 532.00
R1546 R2518 R3- R4-
Sum1064 Snit532.00
59. 38077 Martin Høholt Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H1 2 532.00
R1540 R2524 R3- R4-
Sum1064 Snit532.00
60. 134742 Henrik Berker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H1 2 530.00
R1536 R2524 R3- R4-
Sum1060 Snit530.00
61. 95683 Morten Andersen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 2 520.00
R1532 R2508 R3- R4-
Sum1040 Snit520.00
62. 55005 Sune S. Rongsted Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H2 2 513.00
R1524 R2502 R3- R4-
Sum1026 Snit513.00
63. 144545 Poul Erik Westerskov Andersen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H2 2 500.50
R1505 R2496 R3- R4-
Sum1001 Snit500.50
64. 105938 Dan Christiansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 2 499.50
R1507 R2492 R3- R4-
Sum999 Snit499.50
65. 19759 Claus Nielsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 2 492.00
R1506 R2478 R3- R4-
Sum984 Snit492.00
66. 136081 Yannick Knudsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H2 2 492.00
R1497 R2487 R3- R4-
Sum984 Snit492.00
67. 27337 Mogens Berthelsen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 2 491.00
R1493 R2489 R3- R4-
Sum982 Snit491.00
68. 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H2 2 489.00
R1497 R2481 R3- R4-
Sum978 Snit489.00
69. 90306 Annette Winther Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
1H2 2 489.00
R1497 R2481 R3- R4-
Sum978 Snit489.00
70. 117135 Brian Nissen Andersen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 2 484.00
R1487 R2481 R3- R4-
Sum968 Snit484.00
71. 99571 Niels Kristian Bertelsen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H2 2 477.50
R1480 R2475 R3- R4-
Sum955 Snit477.50
72. 91804 Morten Jensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 2 474.00
R1480 R2468 R3- R4-
Sum948 Snit474.00
73. 18542 Allan Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H2 2 472.50
R1493 R2452 R3- R4-
Sum945 Snit472.50
74. 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 2 434.00
R1497 R2371 R3- R4-
Sum868 Snit434.00
75. 23200 Solveig kjeldsen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
1H2 2 431.50
R1443 R2420 R3- R4-
Sum863 Snit431.50
76. 28779 Niels Klingenberg Vistisen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
1H1 1 563.00
R1563 R2- R3- R4-
Sum563 Snit563.00
77. 33998 Allan Gejl Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H1 1 557.00
R1557 R2- R3- R4-
Sum557 Snit557.00
78. 19030 Kenneth L. Nielsen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 1 548.00
R1548 R2- R3- R4-
Sum548 Snit548.00
79. 115517 Gerhard Wirenfeldt Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 1 544.00
R1544 R2- R3- R4-
Sum544 Snit544.00
80. 90343 Johnni Egholm Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H2 1 534.00
R1534 R2- R3- R4-
Sum534 Snit534.00
81. 17871 Niklas Elmose Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H1 1 529.00
R1529 R2- R3- R4-
Sum529 Snit529.00
82. 56426 Simon Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H2 1 528.00
R1528 R2- R3- R4-
Sum528 Snit528.00
83. 33961 Lars Bindesbøll Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
1H2 1 528.00
R1528 R2- R3- R4-
Sum528 Snit528.00
84. 45312 Peder Bendix Didriksen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H1 1 527.00
R1527 R2- R3- R4-
Sum527 Snit527.00
85. 105193 Jan Laursen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 1 524.00
R1524 R2- R3- R4-
Sum524 Snit524.00
86. 95813 Leif Rasmussen Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
1H1 1 521.00
R1521 R2- R3- R4-
Sum521 Snit521.00
87. 100020 Ricky Winther Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H2 1 519.00
R1519 R2- R3- R4-
Sum519 Snit519.00
88. 83224 Flemming Jensen Rødovre Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H1 1 517.00
R1517 R2- R3- R4-
Sum517 Snit517.00
89. 24801 Lars Gregersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H1 1 515.00
R1515 R2- R3- R4-
Sum515 Snit515.00
90. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 1 515.00
R1515 R2- R3- R4-
Sum515 Snit515.00
91. 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 1 513.00
R1513 R2- R3- R4-
Sum513 Snit513.00
92. 10602 Bo Bæk Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 1 511.00
R1511 R2- R3- R4-
Sum511 Snit511.00
93. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H1 1 510.00
R1510 R2- R3- R4-
Sum510 Snit510.00
94. 123152 Jesper Ørbæk Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H1 1 506.00
R1506 R2- R3- R4-
Sum506 Snit506.00
95. 52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening
DGI Fyn
1H2 1 504.00
R1504 R2- R3- R4-
Sum504 Snit504.00
96. 132156 Per Fjord Carlsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
1H2 1 503.00
R1503 R2- R3- R4-
Sum503 Snit503.00
97. 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 1 502.00
R1502 R2- R3- R4-
Sum502 Snit502.00
98. 11094 Lars Peter Høgh Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
1H2 1 499.00
R1499 R2- R3- R4-
Sum499 Snit499.00
99. 126903 Brian Bjergbæk Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
1H1 1 496.00
R1496 R2- R3- R4-
Sum496 Snit496.00
100. 10982 Erik Balk Mouritsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 492.00
R1492 R2- R3- R4-
Sum492 Snit492.00
101. 19104 Kim Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 492.00
R1492 R2- R3- R4-
Sum492 Snit492.00
102. 35362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
1H2 1 490.00
R1490 R2- R3- R4-
Sum490 Snit490.00
103. 144841 Jacob Svendsen Skytteforeningen Sydvest
DGI Sønderjylland
1H2 1 489.00
R1489 R2- R3- R4-
Sum489 Snit489.00
104. 70871 Alexandru Rares Datcu Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
1H2 1 488.00
R1488 R2- R3- R4-
Sum488 Snit488.00
105. 52090 Søren Olsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H2 1 482.00
R1482 R2- R3- R4-
Sum482 Snit482.00
106. 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 480.00
R1480 R2- R3- R4-
Sum480 Snit480.00
107. 22284 Per Harboe Lorentzen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 478.00
R1478 R2- R3- R4-
Sum478 Snit478.00
108. 144925 Ilian Popov Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 1 477.00
R1477 R2- R3- R4-
Sum477 Snit477.00
109. 129448 Kitty Holm Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H2 1 470.00
R1470 R2- R3- R4-
Sum470 Snit470.00
110. 80694 Christina Borgen Nielsen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
1H2 1 470.00
R1470 R2- R3- R4-
Sum470 Snit470.00
111. 64496 Hans-Henrik Ellekær Søborg SG&I
DGI Nordsjælland
1H2 1 469.00
R1469 R2- R3- R4-
Sum469 Snit469.00
112. 139087 Brian Kjærsgaard Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H2 1 469.00
R1469 R2- R3- R4-
Sum469 Snit469.00
113. 70823 Carsten S Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
1H2 1 463.00
R1463 R2- R3- R4-
Sum463 Snit463.00
114. 19102 Kirsten Malene Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 1 456.00
R1456 R2- R3- R4-
Sum456 Snit456.00
115. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 456.00
R1456 R2- R3- R4-
Sum456 Snit456.00
116. 18712 Henrik Vestergaard Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 448.00
R1448 R2- R3- R4-
Sum448 Snit448.00
117. 125380 Daniel Westh KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
1H2 1 430.00
R1430 R2- R3- R4-
Sum430 Snit430.00
118. 122578 Bjarne W A Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
1H2 1 428.00
R1428 R2- R3- R4-
Sum428 Snit428.00
119. 16046 Otto Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 1 425.00
R1425 R2- R3- R4-
Sum425 Snit425.00
120. 96343 Niels Bank Simonsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H2 1 411.00
R1411 R2- R3- R4-
Sum411 Snit411.00
121. 141646 Nicklas B. Sternkopf Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H2 1 385.00
R1385 R2- R3- R4-
Sum385 Snit385.00
122. 142020 Casper Bloch Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H2 1 344.00
R1344 R2- R3- R4-
Sum344 Snit344.00
123. 139109 Michael Larsen Fredericia Garnisons Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
1H2 1 0.00
R10 R2- R3- R4-
Sum0 Snit0.00

Til toppen