Luftriffel, 15m - Fri | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 27. november 2022 - kl. 06:02
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 117233 Zenia Rugaard Nielsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 8 199.00
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
2. 134889 Jens Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 9 198.33
R1200 R2200 R3200 R4200
Sum800 Snit200.00
3. 145503 Bente Winther Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 10 198.30
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
4. 118006 Bjarne Poulsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 6 198.50
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
5. 125518 Maria Storm Ottosen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 5 198.80
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
6. 139112 Berith Janner Borved Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 6 198.50
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
7. 117550 Julie Vesterholm Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 9 198.44
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
8. 55005 Sune S. Rongsted Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 5 198.20
R1200 R2200 R3198 R4197
Sum795 Snit198.75
9. 115017 Rene Olsen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 7 197.43
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
10. 123925 Christina Lybker Brande Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 11 197.55
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
11. 142804 Lone Mette Sloth Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 17 196.53
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
12. 142095 Mette-Marie Nielsen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 6 197.00
R1200 R2198 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
13. 124666 Poul Erik Christensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 18 195.11
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
14. 39057 Werner Kjeldsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 4 197.50
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
15. 138410 Finn F. Broe Schmidt Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 8 194.25
R1200 R2197 R3197 R4196
Sum790 Snit197.50
16. 122598 Niels Juul Jensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 197.25
R1200 R2198 R3197 R4194
Sum789 Snit197.25
17. 145667 Veronica Møller Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 6 196.17
R1198 R2198 R3198 R4195
Sum789 Snit197.25
18. 10392 Gunnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 8 196.25
R1197 R2197 R3197 R4197
Sum788 Snit197.00
19. 127413 Jørgen Træholdt Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 4 196.75
R1199 R2199 R3196 R4193
Sum787 Snit196.75
20. 61483 Lene Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 4 196.75
R1198 R2197 R3197 R4195
Sum787 Snit196.75
21. 141296 Poul Åge Nielsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 8 194.50
R1196 R2196 R3196 R4195
Sum783 Snit195.75
22. 146215 Gitte Nielsen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 23 191.87
R1196 R2196 R3195 R4195
Sum782 Snit195.50
23. 144907 Stefan Thane Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 5 194.20
R1196 R2196 R3194 R4193
Sum779 Snit194.75
24. 12241 Lisbeth Nielsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 193.75
R1197 R2196 R3192 R4190
Sum775 Snit193.75
25. 133788 Niklas Lund Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 6 192.67
R1195 R2195 R3193 R4192
Sum775 Snit193.75
26. 145028 Allan Skov Svendsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 6 192.50
R1195 R2195 R3193 R4192
Sum775 Snit193.75
27. 131160 Lars Ole Kopp Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 8 190.88
R1196 R2194 R3193 R4190
Sum773 Snit193.25
28. 138038 Karl Laursen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 192.75
R1194 R2194 R3192 R4191
Sum771 Snit192.75
29. 114638 Lars Lund Nielsen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 9 190.33
R1195 R2194 R3191 R4190
Sum770 Snit192.50
30. 132627 Niels Nielsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 10 189.70
R1195 R2192 R3191 R4190
Sum768 Snit192.00
31. 19529 Steen Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 191.75
R1194 R2192 R3192 R4189
Sum767 Snit191.75
32. 146059 Torben Berg Kristensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 191.75
R1196 R2193 R3191 R4187
Sum767 Snit191.75
33. 141891 Kevin Regnersen Rønne Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 25 182.16
R1195 R2192 R3189 R4188
Sum764 Snit191.00
34. 57583 Finn Jensen Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 4 190.25
R1192 R2191 R3189 R4189
Sum761 Snit190.25
35. 148612 Allan Daugaard Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
FRI 4 189.75
R1196 R2190 R3189 R4184
Sum759 Snit189.75
36. 148228 René Meyhoff Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 4 183.00
R1189 R2185 R3182 R4176
Sum732 Snit183.00
37. 134351 Lasse Hedeager Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 6 157.50
R1167 R2167 R3167 R4156
Sum657 Snit164.25
38. 136616 Sarah H. Bødker Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 3 199.33
R1200 R2199 R3199 R4-
Sum598 Snit199.33
39. 144477 Lars Sørensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 199.33
R1200 R2199 R3199 R4-
Sum598 Snit199.33
40. 111862 Petri Brask-Nielsen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 3 198.33
R1200 R2198 R3197 R4-
Sum595 Snit198.33
41. 146982 Steffen Myrvoll Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 198.33
R1199 R2198 R3198 R4-
Sum595 Snit198.33
42. 19465 Finn Berg Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 198.00
R1198 R2198 R3198 R4-
Sum594 Snit198.00
43. 138257 Per Skovbølling Lorentzen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 3 197.00
R1197 R2197 R3197 R4-
Sum591 Snit197.00
44. 125390 Christian Hansen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 196.00
R1197 R2196 R3195 R4-
Sum588 Snit196.00
45. 139671 Silas Møller Larsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 3 196.00
R1198 R2196 R3194 R4-
Sum588 Snit196.00
46. 127045 Valdemar Agerskov Jensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 3 194.67
R1199 R2194 R3191 R4-
Sum584 Snit194.67
47. 145496 Jørgen Friis Virklund Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 3 193.67
R1195 R2194 R3192 R4-
Sum581 Snit193.67
48. 122845 Kern Christensen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 193.33
R1194 R2194 R3192 R4-
Sum580 Snit193.33
49. 12206 Vita Brun Nielsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 193.33
R1195 R2194 R3191 R4-
Sum580 Snit193.33
50. 125561 Frede Jørgensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 3 193.00
R1195 R2192 R3192 R4-
Sum579 Snit193.00
51. 139668 Oscar Porsgard Larsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 3 193.00
R1198 R2191 R3190 R4-
Sum579 Snit193.00
52. 12266 Gert Nielsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 192.67
R1196 R2193 R3189 R4-
Sum578 Snit192.67
53. 146058 Else Kristensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 3 192.33
R1195 R2192 R3190 R4-
Sum577 Snit192.33
54. 145500 Bo Møller Jensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 3 185.67
R1189 R2188 R3180 R4-
Sum557 Snit185.67
55. 125225 Jørgen Bertelsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 183.67
R1191 R2187 R3173 R4-
Sum551 Snit183.67
56. 127044 William Agerskov Jensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 3 183.67
R1186 R2184 R3181 R4-
Sum551 Snit183.67
57. 122850 Bente Thorup Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 182.67
R1188 R2181 R3179 R4-
Sum548 Snit182.67
58. 145025 Kristian Grantofte Nielsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 3 172.00
R1175 R2172 R3169 R4-
Sum516 Snit172.00
59. 147079 Malene Olsson Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
60. 148441 Kenny Andreassen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 199.50
R1200 R2199 R3- R4-
Sum399 Snit199.50
61. 18195 John Nikolaisen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 198.50
R1200 R2197 R3- R4-
Sum397 Snit198.50
62. 36182 Leif Berthelsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 2 197.00
R1199 R2195 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
63. 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 197.00
R1197 R2197 R3- R4-
Sum394 Snit197.00
64. 144093 Kiara Tilbury Varde Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 2 196.50
R1198 R2195 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
65. 142080 Jamie Kristiansen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 2 196.00
R1198 R2194 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
66. 149703 Betina Sejling Jensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 196.00
R1196 R2196 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
67. 30952 Bent Kruse Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
68. 68206 Allan Holmbach Engelbrecht Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 2 195.50
R1198 R2193 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
69. 147057 Isak Jansen Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
FRI 2 195.50
R1197 R2194 R3- R4-
Sum391 Snit195.50
70. 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
71. 144953 Søren Olesen Holmen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
72. 147455 Mikas Lynge Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 2 194.00
R1196 R2192 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
73. 145193 Char-Li Hansen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 2 193.00
R1195 R2191 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
74. 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
75. 116829 Line Hansen Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4-
Sum380 Snit190.00
76. 106126 Zanno Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 189.00
R1190 R2188 R3- R4-
Sum378 Snit189.00
77. 129312 Per Weiergang Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 188.00
R1189 R2187 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
78. 149342 Benny sofus Bjerrum Gørding-Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 2 188.00
R1188 R2188 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
79. 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 187.00
R1189 R2185 R3- R4-
Sum374 Snit187.00
80. 140276 Preben Skovbjerg Højby Skytteforening, Sjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 2 186.00
R1189 R2183 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
81. 122355 Aage Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 185.00
R1188 R2182 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
82. 121543 Kim Rasmussen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 185.00
R1188 R2182 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
83. 145342 Heine Spang Jørgensen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 2 185.00
R1186 R2184 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
84. 122359 Ejsing Laursen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 182.50
R1184 R2181 R3- R4-
Sum365 Snit182.50
85. 122547 Erling Mortensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 178.50
R1185 R2172 R3- R4-
Sum357 Snit178.50
86. 125312 Jens Egon Munk Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 177.50
R1178 R2177 R3- R4-
Sum355 Snit177.50
87. 122361 Henning Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 175.00
R1180 R2170 R3- R4-
Sum350 Snit175.00
88. 108023 Vibeke Madsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
89. 19058 Eigil D. Andersen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
90. 149539 Kim Juul Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
91. 18420 Claus Lindberg Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
92. 138171 Maria holm Jensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
93. 144112 Matthias Jensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
94. 148699 Thomas Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00
95. 140189 Niels Madsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
96. 144389 Christina Pedersen Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
97. 148834 Bertil Dalsgaard Andersen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
98. 149865 Anette Damgaard Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
99. 146571 Dorthe Riis Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
100. 147904 Lone Knudsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
101. 149537 Heidi Larsen Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
102. 122383 Niels Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
103. 142582 Eline Nikolajsen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
104. 145473 Knud Erik Sørensen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
105. 147228 Carsten Damkjær Larsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
106. 146055 Hoseas Berg Kristensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 1 187.00
R1187 R2- R3- R4-
Sum187 Snit187.00
107. 148697 Steen Nielsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 1 185.00
R1185 R2- R3- R4-
Sum185 Snit185.00
108. 142057 Michael Christensen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
109. 148694 Valgard Kristjansson Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
110. 146227 Flemming Arndal Ibsen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
FRI 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
111. 149304 Trine Meinild Gørding-Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00

Til toppen