Luftriffel, 15m - Fri | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 03. august 2021 - kl. 06:02
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 118006 Bjarne Poulsen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 8 198.13
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
2. 115017 Rene Olsen Lyngby Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 4 198.50
R1199 R2199 R3199 R4197
Sum794 Snit198.50
3. 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 6 197.00
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
4. 10392 Gunnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 5 196.40
R1198 R2197 R3197 R4196
Sum788 Snit197.00
5. 12266 Gert Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 6 195.50
R1198 R2198 R3196 R4196
Sum788 Snit197.00
6. 122845 Kern Christensen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 195.25
R1199 R2194 R3194 R4194
Sum781 Snit195.25
7. 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 194.50
R1196 R2195 R3195 R4192
Sum778 Snit194.50
8. 54977 Benny S Hansen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 5 192.60
R1198 R2193 R3192 R4191
Sum774 Snit193.50
9. 125225 Jørgen Bertelsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 4 192.75
R1193 R2193 R3193 R4192
Sum771 Snit192.75
10. 140114 Torben Kjerulff Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 5 191.40
R1198 R2191 R3190 R4190
Sum769 Snit192.25
11. 133788 Niklas Lund Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 5 188.60
R1191 R2190 R3189 R4189
Sum759 Snit189.75
12. 138038 Karl Laursen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 4 189.00
R1190 R2190 R3190 R4186
Sum756 Snit189.00
13. 134351 Lasse Hedeager Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 4 160.00
R1171 R2159 R3155 R4155
Sum640 Snit160.00
14. 122598 Niels Juul Jensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 199.00
R1200 R2199 R3198 R4-
Sum597 Snit199.00
15. 36182 Leif Berthelsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 3 198.33
R1200 R2199 R3196 R4-
Sum595 Snit198.33
16. 19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 197.67
R1199 R2197 R3197 R4-
Sum593 Snit197.67
17. 39057 Werner Kjeldsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 3 196.00
R1197 R2196 R3195 R4-
Sum588 Snit196.00
18. 125390 Christian Hansen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 196.00
R1196 R2196 R3196 R4-
Sum588 Snit196.00
19. 142095 Mette Marie Nielsen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 3 196.00
R1197 R2196 R3195 R4-
Sum588 Snit196.00
20. 92541 Tommi Trøjborg Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 3 178.67
R1182 R2182 R3172 R4-
Sum536 Snit178.67
21. 133039 Jytte Lauridsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 3 166.67
R1169 R2166 R3165 R4-
Sum500 Snit166.67
22. 133147 Dennis Bøgh Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 200.00
R1200 R2200 R3- R4-
Sum400 Snit200.00
23. 12206 Vita Brun Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 197.50
R1200 R2195 R3- R4-
Sum395 Snit197.50
24. 134889 Jens Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 196.00
R1197 R2195 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
25. 12287 Alex Jonassen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 196.00
R1196 R2196 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
26. 88608 Svend Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
27. 144289 Jimmy Eskildsen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 193.50
R1195 R2192 R3- R4-
Sum387 Snit193.50
28. 19727 Hans Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 193.00
R1194 R2192 R3- R4-
Sum386 Snit193.00
29. 122355 Aage Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 192.00
R1194 R2190 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
30. 141296 Poul Åge Nielsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 2 192.00
R1193 R2191 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
31. 144288 Simon Nygaard Moltrup Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
FRI 2 188.00
R1188 R2188 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
32. 122359 Ejsing Laursen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 187.50
R1188 R2187 R3- R4-
Sum375 Snit187.50
33. 122547 Erling Mortensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 187.00
R1188 R2186 R3- R4-
Sum374 Snit187.00
34. 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 185.50
R1188 R2183 R3- R4-
Sum371 Snit185.50
35. 104815 Niels Peder Bech Jensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 2 185.00
R1186 R2184 R3- R4-
Sum370 Snit185.00
36. 125312 Jens Egon Munk Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 184.50
R1189 R2180 R3- R4-
Sum369 Snit184.50
37. 129312 Per Weiergang Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 180.00
R1183 R2177 R3- R4-
Sum360 Snit180.00
38. 122850 Bente Thorup Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 177.00
R1180 R2174 R3- R4-
Sum354 Snit177.00
39. 122361 Henning Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 172.50
R1176 R2169 R3- R4-
Sum345 Snit172.50
40. 139998 Povl Erik Kristensen Stadil-Vedersø Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
41. 142708 Rene Dalsgaard Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
42. 12277 Bent Nielsen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
43. 132627 Niels Nielsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
44. 140350 Samuel Thestrup Sørensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 1 85.00
R185 R2- R3- R4-
Sum85 Snit85.00

Til toppen