Øst - 1. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=15955

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Herrer
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Helsingør FT 21 20 0 1 170-61 58
2. Vallensbæk Floorball 21 15 0 6 128-90 46
3. Hafnia FC 21 14 0 7 156-109 42
4. Lyngby FF 21 12 0 9 137-130 36
5. Rungsted-Hørsholm FK 21 11 0 10 141-117 33
6. Herlev FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
21 5 0 16 96-170 16
7. CBS Sport 21 4 0 17 108-179 12
8. PI-København 21 3 0 18 83-163 9

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=15955

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Herrer
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 20-09-15 10:00 Hafnia FC - Herlev FC - Hal 3 7 - 4
Søndag 20-09-15 14:00 PI-København - Vallensbæk Floorball - Hal 2 5 - 8
Søndag 20-09-15 16:00 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 8
Søndag 20-09-15 16:30 CBS Sport - Helsingør FT - Hal 2 2 - 7
Onsdag 23-09-15 19:30 Vallensbæk Floorball - Hafnia FC 7 - 4
Torsdag 24-09-15 20:00 Helsingør FT - Lyngby FF 9 - 3
Fredag 25-09-15 20:15 Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 7 - 3
Lørdag 26-09-15 12:00 Helsingør FT - Herlev FC 10 - 2
Lørdag 26-09-15 14:00 PI-København - Lyngby FF - Hal 2 5 - 9
Søndag 27-09-15 18:00 CBS Sport - Hafnia FC - Hal 2 2 - 4
Mandag 28-09-15 20:00 Herlev FC - PI-København 2 - 6
Søndag 04-10-15 10:00 Hafnia FC - Lyngby FF - Hal 3 8 - 4
Søndag 04-10-15 13:00 Herlev FC - Vallensbæk Floorball 5 - 8
Fredag 09-10-15 20:15 Vallensbæk Floorball - Helsingør FT 1 - 2 (SV)
Lørdag 10-10-15 14:00 Lyngby FF - Herlev FC 9 - 3
Søndag 11-10-15 10:00 Hafnia FC - Helsingør FT - Hal 3 4 - 5
Søndag 11-10-15 14:00 PI-København - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 2 5 - 7
Søndag 11-10-15 18:30 CBS Sport - Vallensbæk Floorball - Hal 2 6 - 5
Fredag 16-10-15 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 10 - 3
Lørdag 17-10-15 14:00 PI-København - Hafnia FC - Hal 2 2 - 5
Søndag 18-10-15 10:00 CBS Sport - Herlev FC - Hal 2 6 - 12
Torsdag 22-10-15 20:00 Helsingør FT - PI-København 10 - 3
Lørdag 24-10-15 14:00 Lyngby FF - Vallensbæk Floorball 5 - 7
Lørdag 24-10-15 14:00 Hafnia FC - CBS Sport - Hal 3 3 - 2
Søndag 25-10-15 10:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 4 (SV)
Fredag 30-10-15 20:15 Vallensbæk Floorball - Herlev FC 6 - 2
Lørdag 31-10-15 14:00 PI-København - Helsingør FT - Hal 2 1 - 11
Søndag 01-11-15 10:00 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 3 6 - 3
Søndag 01-11-15 14:30 Lyngby FF - CBS Sport 8 - 5
Fredag 06-11-15 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - CBS Sport 7 - 1
Fredag 06-11-15 19:30 Hafnia FC - PI-København - Hal 3 8 - 3
Mandag 09-11-15 20:00 Herlev FC - Lyngby FF 2 - 8
Fredag 13-11-15 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vallensbæk Floorball 4 - 5 (SV)
Lørdag 14-11-15 14:00 PI-København - Lyngby FF - Hal 2 5 - 7
Søndag 15-11-15 14:00 Herlev FC - Hafnia FC 4 - 15
Søndag 15-11-15 18:00 CBS Sport - Helsingør FT - Hal 2 3 - 11
Søndag 22-11-15 12:00 PI-København - Herlev FC - Hal 2 4 - 5
Søndag 22-11-15 14:30 CBS Sport - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 2 7 - 12
Søndag 22-11-15 16:00 Hafnia FC - Vallensbæk Floorball - Hal 3 8 - 5
Onsdag 25-11-15 19:30 Vallensbæk Floorball - CBS Sport 8 - 4
Torsdag 26-11-15 20:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 8 - 3
Lørdag 28-11-15 12:00 Helsingør FT - Vallensbæk Floorball 2 - 1
Lørdag 28-11-15 13:30 Lyngby FF - CBS Sport 10 - 6
Fredag 04-12-15 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - PI-København 7 - 3
Lørdag 05-12-15 14:30 Helsingør FT - Hafnia FC 11 - 1
Søndag 06-12-15 12:00 Herlev FC - CBS Sport 7 - 14
Tirsdag 08-12-15 20:00 Lyngby FF - Helsingør FT 2 - 7
Fredag 11-12-15 19:00 Herlev FC - PI-København 2 - 6
Søndag 13-12-15 10:00 PI-København - CBS Sport 7 - 6
Søndag 13-12-15 13:30 Lyngby FF - Vallensbæk Floorball 3 - 4
Tirsdag 15-12-15 19:00 Helsingør FT - Herlev FC 13 - 3
Lørdag 09-01-16 14:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 8 - 5
Søndag 10-01-16 09:30 Hafnia FC - Lyngby FF 5 - 8
Søndag 10-01-16 10:00 PI-København - Vallensbæk Floorball - Hal 2 5 - 10
Søndag 10-01-16 16:30 CBS Sport - Herlev FC - Hal 2 6 - 10
Fredag 15-01-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - CBS Sport 12 - 8
Lørdag 16-01-16 13:00 Vallensbæk Floorball - Hafnia FC 7 - 4
Søndag 17-01-16 09:30 PI-København - Helsingør FT 3 - 12
Søndag 17-01-16 13:30 Lyngby FF - Herlev FC 7 - 4
Fredag 22-01-16 19:30 Vallensbæk Floorball - PI-København 8 - 3
Fredag 22-01-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 13 - 5
Lørdag 23-01-16 14:00 CBS Sport - Hafnia FC - Hal 2 5 - 14
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 25-01-16 20:00 Herlev FC - Helsingør FT 0 - 5
Onsdag 27-01-16 19:30 Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 2
Torsdag 28-01-16 19:45 Helsingør FT - Lyngby FF 10 - 2
Lørdag 30-01-16 14:00 Hafnia FC - Herlev FC - Hal 3 15 - 3
Søndag 31-01-16 17:00 PI-København - CBS Sport 6 - 7
Onsdag 03-02-16 19:30 Vallensbæk Floorball - Helsingør FT 6 - 7 (SV)
Fredag 05-02-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC 10 - 4
Lørdag 06-02-16 14:00 Helsingør FT - CBS Sport 12 - 5
Søndag 07-02-16 13:30 Lyngby FF - PI-København 10 - 4
Lørdag 13-02-16 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT 4 - 6
Lørdag 13-02-16 13:00 Vallensbæk Floorball - CBS Sport 10 - 3
Lørdag 13-02-16 14:00 Lyngby FF - Hafnia FC 13 - 10
Fredag 19-02-16 19:30 Hafnia FC - PI-København - Hal 3 11 - 2
Søndag 21-02-16 10:00 CBS Sport - Lyngby FF - Hal 2 4 - 13
Fredag 26-02-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC 5 - 13
Søndag 28-02-16 09:30 Herlev FC - Vallensbæk Floorball 10 - 3
Søndag 28-02-16 13:00 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 5
Fredag 04-03-16 20:15 Vallensbæk Floorball - Lyngby FF 9 - 3
Fredag 04-03-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - PI-København 12 - 4
Lørdag 05-03-16 14:00 Hafnia FC - Helsingør FT - Hal 3 7 - 4
Søndag 06-03-16 16:00 CBS Sport - PI-København - Hal 2 6 - 1
Søndag 06-03-16 17:30 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 8 - 5

Til toppen