Øst - Sjællandsserien

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=16472

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægerspris UFC 18 15 2 1 119-56 47
2. Uvelse FC 18 11 1 6 79-60 34
3. Skælskør Eagles Floorball 18 11 1 6 124-82 34
4. Amager FK 18 7 4 7 85-90 25
5. Hvidovre Attack FC 4 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 8 1 9 72-74 25
6. Herlev FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 8 1 9 85-90 25
7. Rungsted-Hørsholm FK 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 6 6 6 87-83 24
8. Greve FC 18 5 2 11 66-106 17
9. FFK 2 18 4 3 11 59-87 15
10. Lyngby FF 2 18 4 1 13 50-98 13

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=16472

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 17-09-15 20:30 Uvelse FC - Herlev FC 2 4 - 5
Søndag 20-09-15 10:00 FFK 2 - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2 3 - 7
Søndag 20-09-15 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Amager FK 10 - 4
Søndag 20-09-15 16:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 3
Søndag 20-09-15 18:30 Lyngby FF 2 - Greve FC 2 - 4
Fredag 25-09-15 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Herlev FC 2 6 - 8
Søndag 27-09-15 14:00 FFK 2 - Lyngby FF 2 - Hal 2 2 - 7
Søndag 27-09-15 16:00 Jægerspris UFC - Skælskør Eagles Floorball 6 - 4
Søndag 27-09-15 18:00 Greve FC - Hvidovre Attack FC 4 3 - 4
Torsdag 01-10-15 20:30 Uvelse FC - Amager FK 4 - 2
Fredag 02-10-15 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Lyngby FF 2 10 - 1
Lørdag 03-10-15 17:15 Hvidovre Attack FC 4 - Skælskør Eagles Floorball 6 - 3
Søndag 04-10-15 16:00 Jægerspris UFC - Uvelse FC 5 - 4
Søndag 04-10-15 18:30 Amager FK - Greve FC 6 - 6
Lørdag 10-10-15 14:00 FFK 2 - Uvelse FC - Hal 2 3 - 5
Lørdag 10-10-15 18:00 Herlev FC 2 - Lyngby FF 2 1 - 3
Søndag 11-10-15 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Greve FC 10 - 2
Søndag 11-10-15 16:00 Hvidovre Attack FC 4 - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 6
Søndag 11-10-15 18:30 Amager FK - Jægerspris UFC 6 - 13
Torsdag 22-10-15 20:30 Uvelse FC - Greve FC 4 - 5
Lørdag 24-10-15 14:15 Skælskør Eagles Floorball - FFK 2 8 - 2
Søndag 25-10-15 17:15 Hvidovre Attack FC 4 - Uvelse FC 5 - 8
Søndag 25-10-15 18:00 Herlev FC 2 - Amager FK 4 - 4
Søndag 25-10-15 18:30 Greve FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 9 - 5
Lørdag 31-10-15 14:30 Amager FK - Hvidovre Attack FC 4 6 - 3
Søndag 01-11-15 16:00 Jægerspris UFC - Herlev FC 2 8 - 5
Søndag 01-11-15 17:00 Lyngby FF 2 - Skælskør Eagles Floorball 0 - 3
Torsdag 05-11-15 20:30 Uvelse FC - Lyngby FF 2 4 - 0
Lørdag 07-11-15 17:00 Greve FC - Jægerspris UFC 0 - 5
Tirsdag 10-11-15 20:00 Lyngby FF 2 - Jægerspris UFC 1 - 9
Søndag 15-11-15 12:00 FFK 2 - Amager FK - Hal 2 1 - 3
Søndag 15-11-15 16:00 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Skælskør Eagles Floorball 4 - 4
Søndag 15-11-15 19:00 Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 4 3 - 4
Lørdag 21-11-15 10:00 Hvidovre Attack FC 4 - Lyngby FF 2 3 - 5
Lørdag 21-11-15 17:00 Greve FC - Herlev FC 2 3 - 2
Søndag 22-11-15 16:00 Jægerspris UFC - FFK 2 6 - 1
Søndag 22-11-15 18:30 Amager FK - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 3
Fredag 27-11-15 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Uvelse FC 1 - 4
Lørdag 28-11-15 14:00 Skælskør Eagles Floorball - Herlev FC 2 13 - 4
Lørdag 28-11-15 16:00 Lyngby FF 2 - Amager FK 4 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 29-11-15 16:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 4 5 - 0
Søndag 29-11-15 16:30 Greve FC - FFK 2 0 - 5
Lørdag 05-12-15 17:30 Hvidovre Attack FC 4 - Greve FC 3 - 3
Søndag 06-12-15 10:00 Herlev FC 2 - Uvelse FC 3 - 5
Søndag 06-12-15 18:30 Amager FK - Skælskør Eagles Floorball 4 - 2
Søndag 13-12-15 14:00 Greve FC - Uvelse FC 2 - 5
Søndag 13-12-15 16:00 Lyngby FF 2 - FFK 2 1 - 2
Torsdag 07-01-16 20:30 Uvelse FC - Hvidovre Attack FC 4 4 - 1
Fredag 08-01-16 19:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Amager FK 10 - 2
Søndag 10-01-16 14:30 FFK 2 - Herlev FC 2 - Hal 2 0 - 3
Søndag 10-01-16 16:30 Greve FC - Lyngby FF 2 3 - 6
Lørdag 16-01-16 12:30 Hvidovre Attack FC 4 - FFK 2 2 - 4
Søndag 17-01-16 14:00 Greve FC - Skælskør Eagles Floorball 6 - 9
Søndag 17-01-16 16:00 Lyngby FF 2 - Herlev FC 2 0 - 1
Torsdag 21-01-16 20:30 Uvelse FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 3
Søndag 24-01-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF 2 17 - 2
Søndag 24-01-16 13:00 Herlev FC 2 - Greve FC 9 - 3
Søndag 24-01-16 14:00 FFK 2 - Jægerspris UFC - Hal 2 4 - 4
Søndag 24-01-16 16:00 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Hvidovre Attack FC 4 4 - 3
Søndag 24-01-16 18:30 Amager FK - Uvelse FC 3 - 0
Torsdag 28-01-16 20:15 FFK 2 - Rungsted-Hørsholm FK 2 - Hal 2 3 - 3
Søndag 31-01-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC 4 3 - 5
Søndag 31-01-16 16:30 Jægerspris UFC - Greve FC 7 - 1
Søndag 31-01-16 18:30 Amager FK - Herlev FC 2 5 - 8
Torsdag 04-02-16 20:30 Uvelse FC - FFK 2 6 - 4
Lørdag 06-02-16 15:15 Hvidovre Attack FC 4 - Amager FK 7 - 3
Søndag 07-02-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 2 9 - 8
Søndag 07-02-16 16:00 Lyngby FF 2 - Uvelse FC 3 - 7
Mandag 08-02-16 20:00 Jægerspris UFC - Amager FK 8 - 6
Fredag 12-02-16 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Greve FC 3 - 10
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 13-02-16 10:30 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 2 5 - 0
Lørdag 13-02-16 14:30 Amager FK - FFK 2 8 - 0
Søndag 14-02-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Uvelse FC 6 - 2
Søndag 14-02-16 16:00 Jægerspris UFC - Lyngby FF 2 6 - 4
Lørdag 20-02-16 15:20 FFK 2 - Greve FC - Hal 2 11 - 3
Søndag 21-02-16 15:00 Herlev FC 2 - Jægerspris UFC 4 - 10
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Fredag 26-02-16 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - Jægerspris UFC 0 - 5
Søndag 28-02-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Jægerspris UFC 10 - 6
Søndag 28-02-16 12:00 Herlev FC 2 - FFK 2 10 - 6
Søndag 28-02-16 15:30 Lyngby FF 2 - Rungsted-Hørsholm FK 2 3 - 6
Lørdag 05-03-16 15:30 Lyngby FF 2 - Hvidovre Attack FC 4 4 - 10
Søndag 06-03-16 12:00 FFK 2 - Skælskør Eagles Floorball - Hal 2 2 - 5
Søndag 06-03-16 12:30 Herlev FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK 2 4 - 6
Søndag 06-03-16 15:00 Greve FC - Amager FK 3 - 10
Torsdag 10-03-16 20:30 Uvelse FC - Jægerspris UFC 2 - 6
Fredag 11-03-16 18:30 Rungsted-Hørsholm FK 2 - FFK 2 6 - 6
Lørdag 12-03-16 15:00 Herlev FC 2 - Skælskør Eagles Floorball 11 - 5
Søndag 13-03-16 11:00 Hvidovre Attack FC 4 - Jægerspris UFC 1 - 7
Søndag 13-03-16 18:30 Amager FK - Lyngby FF 2 6 - 4
Lørdag 02-04-16 12:00 Uvelse FC - Skælskør Eagles Floorball 8 - 3

Til toppen