Vest Flex - U13

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=16574

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13
Vest Flex

Hold Kampe V U T Score Point
1. Ry Floorball 12 9 1 2 60-30 28
2. Esbjerg Sharks FC 11 8 0 3 55-33 24
3. Karup Comets 12 7 0 5 44-31 21
4. Kolding KFUM NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 3 1 7 23-34 10
5. Randers Raptors FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 1 0 11 22-76 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Vest Flex

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Vest Flex

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=16574

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Vest Flex

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 04-10-15 11:00 Esbjerg Sharks FC - Karup Comets 4 - 8
Lørdag 24-10-15 13:00 Kolding KFUM - Karup Comets 0 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 31-10-15 11:00 Esbjerg Sharks FC - Kolding KFUM 5 - 0
Onsdag 11-11-15 18:00 Karup Comets - Ry Floorball 2 - 7
Søndag 15-11-15 11:30 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 3
Lørdag 21-11-15 11:30 Randers Raptors FC - Karup Comets 1 - 5
Lørdag 21-11-15 13:00 Kolding KFUM - Ry Floorball 3 - 3
Lørdag 28-11-15 10:00 Ry Floorball - Karup Comets 1 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Søndag 29-11-15 12:00 Esbjerg Sharks FC - Randers Raptors FC 5 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Lørdag 05-12-15 09:30 Randers Raptors FC - Kolding KFUM 0 - 5
Søndag 06-12-15 11:00 Karup Comets - Esbjerg Sharks FC 2 - 4
Lørdag 12-12-15 10:00 Ry Floorball - Randers Raptors FC 10 - 2
Lørdag 12-12-15 13:00 Kolding KFUM - Karup Comets 3 - 1
Lørdag 09-01-16 11:30 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 4
Lørdag 09-01-16 13:00 Randers Raptors FC - Kolding KFUM 2 - 7
Lørdag 16-01-16 11:00 Randers Raptors FC - Esbjerg Sharks FC 6 - 12
Lørdag 16-01-16 13:00 Randers Raptors FC - Esbjerg Sharks FC 1 - 4
Søndag 17-01-16 11:00 Karup Comets - Ry Floorball 2 - 3
Søndag 24-01-16 11:00 Karup Comets - Kolding KFUM 3 - 2
Søndag 24-01-16 13:30 Esbjerg Sharks FC - Ry Floorball 4 - 3
Søndag 31-01-16 10:00 Ry Floorball - Kolding KFUM 4 - 2
Søndag 07-02-16 12:00 Esbjerg Sharks FC - Karup Comets 5 - 3
Søndag 14-02-16 10:00 Randers Raptors FC - Ry Floorball 2 - 9
Søndag 21-02-16 12:30 Randers Raptors FC - Karup Comets 1 - 8
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 27-02-16 13:00 Kolding KFUM - Randers Raptors FC 0 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 05-03-16 11:30 Esbjerg Sharks FC - Kolding KFUM 5 - 0
Søndag 06-03-16 09:30 Randers Raptors FC - Ry Floorball 2 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 12-03-16 14:00 Karup Comets - Randers Raptors FC 5 - 0
Søndag 13-03-16 10:00 Ry Floorball - Kolding KFUM 4 - 1
Mandag 28-03-16 11:00 Kolding KFUM - Esbjerg Sharks FC 3 - 4

Til toppen