Unihoc Floorball Ligaen Damer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=26602

Komplet kampprogram


Unihoc Floorball Ligaen Damer

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 17-09-16 12:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse Floorball 16 - 0
Lørdag 17-09-16 13:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 13 - 1
Lørdag 17-09-16 17:30 Frederikshavn Blackhawks 3 - AaB Floorball 0 - 19
Søndag 18-09-16 10:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC - Hal 1 4 - 5
Søndag 18-09-16 12:00 Team Århus Floorball - ÅFK 2 - Hal 3 - Team Danmark 0 - 3
Søndag 18-09-16 14:00 Odense FC - ÅFK 0 - 15
Søndag 18-09-16 17:00 Herlev FC - Vallensbæk Floorball 3 - 1
Tirsdag 20-09-16 19:00 Hjørring Hawks - Frederikshavn Blackhawks 3 - Hal 2 8 - 2
Onsdag 21-09-16 19:30 AaB Floorball - Aalborg Flyers FC 18 - 0
Onsdag 21-09-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vallensbæk Floorball 10 - 2
Torsdag 22-09-16 18:30 Frederikshavn Blackhawks - Frederikshavn Blackhawks 2 10 - 2
Torsdag 22-09-16 19:45 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 5 - 3
Lørdag 24-09-16 11:00 ÅFK 2 - Herning Pirates 3 - 2
Lørdag 24-09-16 12:00 AaB Floorball - Hjørring Hawks 9 - 1
Lørdag 24-09-16 12:30 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 0 - 19
Lørdag 24-09-16 14:00 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 3 - 11
Mandag 26-09-16 20:30 Herlev FC - Copenhagen FC 1 - 7
Lørdag 01-10-16 10:30 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC 2 - 13
Lørdag 01-10-16 13:00 Frederikshavn Blackhawks - Viborg Saints - Idrætshallen 10 - 0
Søndag 02-10-16 12:00 Odense FC - Herning Pirates 4 - 7
Søndag 02-10-16 14:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Hjørring Hawks 0 - 5
Søndag 02-10-16 16:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 1 - 4
Onsdag 05-10-16 18:00 Vanløse Floorball - Herlev FC - Hal 1 5 - 2
Lørdag 08-10-16 10:30 Vallensbæk Floorball - Vanløse Floorball 3 - 4
Lørdag 08-10-16 12:00 AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks 11 - 7
Lørdag 08-10-16 12:00 Herning Pirates - ÅFK 2 - 17
Lørdag 08-10-16 12:30 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 13 - 1
Lørdag 08-10-16 14:00 Copenhagen FC - Herlev FC 7 - 3
Lørdag 08-10-16 14:30 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 2 5 - 2
Søndag 09-10-16 12:30 Hjørring Hawks - Viborg Saints - Hal 2 4 - 3
Fredag 14-10-16 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 6 - 2
Fredag 14-10-16 20:00 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 5 - 17
Lørdag 15-10-16 12:30 Hvidovre Attack FC - Vallensbæk Floorball 8 - 3
Lørdag 15-10-16 14:00 Frederikshavn Blackhawks - Frederikshavn Blackhawks 3 24 - 0
Søndag 16-10-16 10:00 Aalborg Flyers FC - Hjørring Hawks 2 - 4
Søndag 16-10-16 14:00 Odense FC - Team Århus Floorball 3 - 6
Fredag 21-10-16 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 2 - 15
Lørdag 22-10-16 12:30 ÅFK - Odense FC 15 - 1
Søndag 23-10-16 12:00 Viborg Saints - AaB Floorball 0 - 24
Lørdag 29-10-16 10:30 Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 2
Lørdag 29-10-16 13:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Frederikshavn Blackhawks 2 4 - 4
Lørdag 29-10-16 13:30 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 19 - 0
Lørdag 29-10-16 15:00 Team Århus Floorball - Herning Pirates - Hal 3 - Team Danmark 5 - 1
Søndag 30-10-16 10:00 Hjørring Hawks - Frederikshavn Blackhawks - Hal 1 2 - 15
Søndag 30-10-16 12:00 Viborg Saints - Aalborg Flyers FC 2 - 3
Søndag 30-10-16 12:30 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 1 - 9
Tirsdag 01-11-16 19:00 ÅFK - ÅFK 2 10 - 0
Lørdag 12-11-16 12:00 AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks 2 28 - 0
Lørdag 12-11-16 13:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 16 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 12-11-16 14:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Frederikshavn Blackhawks 0 - 5
Lørdag 12-11-16 16:30 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball - Hal 1 3 - 2
Søndag 13-11-16 11:00 ÅFK 2 - Team Århus Floorball 1 - 3
Søndag 13-11-16 12:00 Viborg Saints - Hjørring Hawks 2 - 5
Søndag 13-11-16 14:00 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 5 - 3
Tirsdag 15-11-16 19:00 ÅFK - Team Århus Floorball 9 - 0
Fredag 18-11-16 18:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 3 4 - 1
Fredag 18-11-16 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 1 - 13
Lørdag 19-11-16 10:30 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 0 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 19-11-16 12:00 AaB Floorball - Viborg Saints 5 - 0
Lørdag 19-11-16 12:00 Herning Pirates - ÅFK 2 5 - 1
Lørdag 19-11-16 19:30 Herlev FC - Vanløse Floorball 5 - 1
Søndag 20-11-16 13:00 Frederikshavn Blackhawks - Aalborg Flyers FC 12 - 0
Tirsdag 22-11-16 19:00 ÅFK 2 - ÅFK 0 - 13
Tirsdag 22-11-16 19:30 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 0 - 22
Torsdag 24-11-16 18:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 0 - 18
Torsdag 24-11-16 20:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Hjørring Hawks 0 - 3
Lørdag 26-11-16 12:45 Team Århus Floorball - ÅFK - Hal 3 - Team Danmark 0 - 14
Lørdag 26-11-16 13:00 Herning Pirates - Odense FC 9 - 3
Lørdag 26-11-16 14:00 Copenhagen FC - Vallensbæk Floorball 9 - 0
Lørdag 26-11-16 14:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 1 - 11
Søndag 27-11-16 10:00 Hjørring Hawks - AaB Floorball - Hal 1 0 - 17
Søndag 27-11-16 12:00 Viborg Saints - Frederikshavn Blackhawks 2 6 - 2
Søndag 27-11-16 16:30 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 3 8 - 1
Mandag 28-11-16 19:30 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 4
Søndag 04-12-16 12:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Viborg Saints 0 - 5
Søndag 04-12-16 13:45 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 5 - 4
Søndag 04-12-16 14:00 Frederikshavn Blackhawks - AaB Floorball 5 - 2
Søndag 04-12-16 16:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC 2 - 8
Lørdag 10-12-16 11:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Viborg Saints 5 - 5
Lørdag 07-01-17 15:00 Team Århus Floorball - Odense FC - Hal 3 - Team Danmark 5 - 1
Lørdag 07-01-17 18:00 Hvidovre Attack FC - Vanløse Floorball 13 - 2
Søndag 08-01-17 10:00 Hjørring Hawks - Frederikshavn Blackhawks 2 - Hal 1 3 - 1
Søndag 08-01-17 11:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 3
Søndag 08-01-17 12:00 Viborg Saints - Frederikshavn Blackhawks 1 - 12
Søndag 08-01-17 18:00 Copenhagen FC - Vallensbæk Floorball 13 - 1
Mandag 09-01-17 19:30 ÅFK - Herning Pirates 20 - 2
Onsdag 11-01-17 20:00 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 2 - 1
Lørdag 14-01-17 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball 4 - 0
Søndag 15-01-17 12:00 ÅFK 2 - Odense FC 4 - 2
Mandag 16-01-17 20:30 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 1 - 11
Onsdag 18-01-17 19:00 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC 1 - 9
Torsdag 19-01-17 19:00 AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks 3 36 - 1
Fredag 20-01-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 0 - 14
Lørdag 21-01-17 12:00 Vallensbæk Floorball - Herlev FC 4 - 0
Lørdag 21-01-17 12:00 Viborg Saints - Frederikshavn Blackhawks 3 7 - 1
Lørdag 21-01-17 14:00 Herning Pirates - Team Århus Floorball 7 - 1
Lørdag 21-01-17 16:30 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 3 - 14
Søndag 22-01-17 12:00 Aalborg Flyers FC - Viborg Saints 1 - 4
Søndag 22-01-17 14:30 Odense FC - ÅFK 2 2 - 1
Søndag 22-01-17 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Hjørring Hawks 19 - 1
Søndag 22-01-17 16:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - AaB Floorball 0 - 16
Onsdag 01-02-17 20:00 Vallensbæk Floorball - Herlev FC 0 - 6
Onsdag 08-02-17 20:00 Hvidovre Attack FC - Vallensbæk Floorball 13 - 0
Lørdag 11-02-17 12:00 Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 6
Lørdag 11-02-17 12:15 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 7 - 0
Lørdag 11-02-17 14:00 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 9 - 4
Mandag 20-02-17 18:00 Herlev FC - Vanløse Floorball 4 - 5
Fredag 24-02-17 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 4 - 1
Lørdag 25-02-17 11:15 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 10 - 5
Søndag 26-02-17 12:00 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball - Hal 1 2 - 5
Fredag 03-03-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vallensbæk Floorball 3 - 1
Lørdag 04-03-17 16:00 Copenhagen FC - Herlev FC 9 - 0
Søndag 05-03-17 12:30 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 1 - 12
Mandag 06-03-17 19:30 Herlev FC - Copenhagen FC 2 - 13
Onsdag 08-03-17 19:00 Vallensbæk Floorball - Vanløse Floorball 2 - 1
Onsdag 08-03-17 20:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 10 - 1
Fredag 10-03-17 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball 8 - 6
Lørdag 11-03-17 13:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 8 - 7
Søndag 12-03-17 19:00 Herlev FC - Vallensbæk Floorball 1 - 2
Fredag 17-03-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 2 - 15
Lørdag 18-03-17 10:30 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 0 - 8
Lørdag 18-03-17 16:30 Vanløse Floorball - Herlev FC - Hal 1 6 - 0

Til toppen