Midt-øst - 2. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=22344

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Midt-øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. ÅFK 18 15 1 2 150-68 46
2. Odense FC 18 15 1 2 134-56 46
3. ÅFK 3 18 11 1 6 118-103 34
4. Arnes Corner Aarhus NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 6 5 7 74-93 23
5. Team Århus Floorball 18 3 3 12 81-141 12
6. Skanderborg Kill 2 18 3 2 13 85-114 11
7. Randers Raptors FC 18 2 3 13 57-124 9

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=22344

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
2. Division - Herrer
Midt-øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 17-09-16 15:00 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC 5 - 3
Søndag 18-09-16 14:15 Team Århus Floorball - ÅFK 3 - Hal 3 - Team Danmark 1 - 8
Lørdag 24-09-16 13:00 ÅFK 3 - Skanderborg Kill 2 8 - 4
Lørdag 24-09-16 15:00 ÅFK - Randers Raptors FC 10 - 1
Søndag 02-10-16 14:00 Odense FC - Skanderborg Kill 2 5 - 4
Søndag 02-10-16 15:45 Team Århus Floorball - Arnes Corner Aarhus - Hal 3 - Team Danmark 6 - 6
Tirsdag 04-10-16 19:15 ÅFK 3 - ÅFK 1 - 4
Lørdag 08-10-16 15:00 Arnes Corner Aarhus - Odense FC 3 - 3
Søndag 16-10-16 11:00 ÅFK - Randers Raptors FC 10 - 4
Søndag 16-10-16 16:00 Odense FC - Team Århus Floorball 18 - 0
Lørdag 22-10-16 14:30 ÅFK - Odense FC 2 - 4
Lørdag 22-10-16 16:00 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 3 11 - 11
Tirsdag 25-10-16 20:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 3 0 - 7
Lørdag 29-10-16 12:45 Team Århus Floorball - Randers Raptors FC - Hal 3 - Team Danmark 4 - 6
Torsdag 03-11-16 20:30 Randers Raptors FC - ÅFK 3 2 - 9
Søndag 06-11-16 14:00 Randers Raptors FC - Arnes Corner Aarhus 4 - 4
Søndag 13-11-16 15:00 ÅFK 3 - Randers Raptors FC 6 - 4
Søndag 13-11-16 16:00 Odense FC - Arnes Corner Aarhus 5 - 2
Tirsdag 15-11-16 19:30 ÅFK - Skanderborg Kill 2 9 - 3
Lørdag 19-11-16 12:45 Team Århus Floorball - Odense FC - Hal 3 - Team Danmark 3 - 9
Søndag 20-11-16 15:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 2 - 7
Lørdag 26-11-16 13:45 Skanderborg Kill 2 - Arnes Corner Aarhus 1 - 5
Lørdag 26-11-16 15:00 Team Århus Floorball - ÅFK - Hal 3 - Team Danmark 5 - 2
Søndag 27-11-16 16:00 Odense FC - ÅFK 3 12 - 4
Lørdag 03-12-16 13:30 Randers Raptors FC - Odense FC 0 - 8
Lørdag 03-12-16 13:45 Skanderborg Kill 2 - Arnes Corner Aarhus 1 - 7
Søndag 04-12-16 16:00 ÅFK 3 - Team Århus Floorball 10 - 7
Tirsdag 06-12-16 19:15 ÅFK - Skanderborg Kill 2 12 - 7
Lørdag 10-12-16 15:00 Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball 6 - 4
Søndag 11-12-16 14:00 Randers Raptors FC - Skanderborg Kill 2 5 - 8
Søndag 11-12-16 16:00 Odense FC - ÅFK 3 - 7
Lørdag 07-01-17 12:45 Team Århus Floorball - Skanderborg Kill 2 - Hal 3 - Team Danmark 5 - 9
Søndag 08-01-17 15:00 ÅFK - Odense FC 8 - 7
Torsdag 12-01-17 19:30 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 6 - 5
Søndag 15-01-17 14:00 Randers Raptors FC - Skanderborg Kill 2 3 - 3
Torsdag 19-01-17 19:30 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 3 4 - 5
Fredag 20-01-17 19:00 Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball 5 - 5
Fredag 27-01-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC 8 - 4
Tirsdag 31-01-17 20:00 ÅFK - ÅFK 3 5 - 4
Lørdag 04-02-17 13:45 Skanderborg Kill 2 - Odense FC 3 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 11-02-17 11:00 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus 5 - 0
NB!
Udeblevet med afbud
Søndag 12-02-17 16:00 Odense FC - Randers Raptors FC 5 - 0
Tirsdag 14-02-17 19:15 ÅFK - Team Århus Floorball 12 - 4
Lørdag 18-02-17 13:00 ÅFK 3 - Odense FC 5 - 14
Lørdag 18-02-17 16:00 Skanderborg Kill 2 - Team Århus Floorball 7 - 9
Lørdag 25-02-17 16:00 Odense FC - Randers Raptors FC 9 - 2
Søndag 26-02-17 13:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 4 - 4
Mandag 27-02-17 19:00 Skanderborg Kill 2 - Team Århus Floorball 5 - 8
Tirsdag 28-02-17 20:00 ÅFK 3 - ÅFK 6 - 12
Lørdag 04-03-17 16:00 Skanderborg Kill 2 - Randers Raptors FC 6 - 0
Søndag 05-03-17 14:30 Team Århus Floorball - Odense FC - Hal 3 - Team Danmark 1 - 7
Tirsdag 07-03-17 20:30 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus 10 - 6
Lørdag 11-03-17 15:30 ÅFK 3 - Odense FC 4 - 5
Søndag 12-03-17 14:00 Odense FC - Skanderborg Kill 2 5 - 3
Søndag 12-03-17 14:00 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 4 - 4
Tirsdag 14-03-17 19:15 ÅFK - Arnes Corner Aarhus 13 - 2
Lørdag 18-03-17 15:00 Team Århus Floorball - ÅFK 3 - Hal 3 - Team Danmark 6 - 7
Lørdag 18-03-17 15:00 Arnes Corner Aarhus - Skanderborg Kill 2 4 - 2
Søndag 19-03-17 14:00 Randers Raptors FC - ÅFK 3 - 12
Lørdag 25-03-17 13:45 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 4 - 7
Lørdag 25-03-17 14:00 Odense FC - Arnes Corner Aarhus 9 - 5
Søndag 26-03-17 15:45 Team Århus Floorball - ÅFK - Hal 3 - Team Danmark 4 - 14
Tirsdag 28-03-17 20:30 Randers Raptors FC - ÅFK 3 6 - 8

Til toppen