Øst, kreds 1 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. FF København 2 17 15 1 1 130-40 46
2. Lyngby FF 2 18 13 1 4 120-71 40
3. FF København 3 16 10 1 5 79-48 31
4. Herlev FC 3 17 10 0 7 122-71 30
5. Hafnia FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 9 1 6 88-69 28
6. Vanløse Floorball 3 15 7 2 6 95-70 23
7. Jægerspris UFC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
17 6 0 11 79-98 18
8. USG NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 5 1 12 69-131 16
9. Amager Dangerzone 16 4 1 11 59-106 13
10. Vanløse Floorball 4 16 0 0 16 49-186 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
529984 18-03-17 15:30 USG - FF København 2 Institut For Idræt Om-Hallen Og Idrætshallen 2 - 12
529976 19-03-17 13:45 Jægerspris UFC 2 - Herlev FC 3 Møllegårdhallen 2 - 4
529987 25-03-17 14:00 Amager Dangerzone - Hafnia FC 3 Holmens Idrætsanlæg - Hal C

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
25-03-17 14:00  - 
26-03-17 13:45  - 
26-03-17 16:00  -  - Hal 2
26-03-17 18:00  -  - Hal 2
31-03-17 19:00  -  - Hal 1

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
17-09-16 14:30 USG - Hafnia FC 3 2 - 4
17-09-16 15:00 Lyngby FF 2 - Vanløse Floorball 3 6 - 4
17-09-16 16:00 Vanløse Floorball 4 - Amager Dangerzone - Hal 1 6 - 11
18-09-16 16:00 FF København 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 2 7 - 2
25-09-16 12:00 FF København 2 - Jægerspris UFC 2 - Hal 2 8 - 5
25-09-16 13:00 Vanløse Floorball 4 - Vanløse Floorball 3 - Hal 1 2 - 18
25-09-16 14:00 Hafnia FC 3 - Amager Dangerzone - Hal 3 7 - 4
25-09-16 17:00 Lyngby FF 2 - FF København 3 10 - 0
02-10-16 12:00 FF København 2 - USG - Hal 2 11 - 3
02-10-16 13:45 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF 2 6 - 3
08-10-16 14:00 Vanløse Floorball 3 - FF København 3 - Hal 1 5 - 3
08-10-16 14:30 USG - Lyngby FF 2 1 - 8
08-10-16 16:00 Hafnia FC 3 - FF København 2 - Hal 3 5 - 7
08-10-16 16:00 Vanløse Floorball 4 - Jægerspris UFC 2 - Hal 1 3 - 10
09-10-16 16:00 Amager Dangerzone - Herlev FC 3 4 - 6
15-10-16 16:00 Hafnia FC 3 - Herlev FC 3 - Hal 3 3 - 2
15-10-16 16:00 FF København 2 - FF København 3 - Hal 2 2 - 3
16-10-16 15:30 Lyngby FF 2 - Vanløse Floorball 4 10 - 6
16-10-16 16:00 Amager Dangerzone - USG 2 - 7
23-10-16 16:00 Herlev FC 3 - Jægerspris UFC 2 7 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
30-10-16 13:45 Jægerspris UFC 2 - Amager Dangerzone 0 - 5
30-10-16 14:00 Vanløse Floorball 3 - USG - Hal 1 9 - 1
30-10-16 15:00 Herlev FC 3 - FF København 2 1 - 6
30-10-16 16:00 Hafnia FC 3 - Lyngby FF 2 5 - 4
30-10-16 16:00 Vanløse Floorball 4 - FF København 3 - Hal 1 0 - 13
02-11-16 19:30 Jægerspris UFC 2 - Vanløse Floorball 3 4 - 3
05-11-16 14:00 Amager Dangerzone - FF København 2 0 - 16
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
05-11-16 16:00 Hafnia FC 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 3 5 - 0
06-11-16 12:00 Vanløse Floorball 4 - USG - Hal 1 2 - 7
06-11-16 12:30 Herlev FC 3 - FF København 3 5 - 4
12-11-16 14:30 USG - Herlev FC 3 2 - 1
13-11-16 16:00 Vanløse Floorball 3 - Lyngby FF 2 - Hal 1 3 - 7
13-11-16 18:00 Vanløse Floorball 4 - FF København 2 - Hal 1 3 - 10
19-11-16 15:30 Herlev FC 3 - Lyngby FF 2 3 - 8
20-11-16 14:00 FF København 2 - Hafnia FC 3 - Hal 2 5 - 1
20-11-16 16:00 FF København 3 - Amager Dangerzone - Hal 2 3 - 0
27-11-16 12:00 FF København 2 - Herlev FC 3 - Hal 2 4 - 3
27-11-16 13:45 Jægerspris UFC 2 - USG 7 - 1
27-11-16 14:00 FF København 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 2 7 - 1
27-11-16 16:00 Amager Dangerzone - Lyngby FF 2 0 - 12
27-11-16 19:00 Hafnia FC 3 - Vanløse Floorball 3 - Hal 3 3 - 3
04-12-16 09:30 USG - Vanløse Floorball 4 7 - 6
04-12-16 14:00 Jægerspris UFC 2 - FF København 2 4 - 10
10-12-16 15:30 USG - Vanløse Floorball 3 3 - 13
11-12-16 12:00 Herlev FC 3 - Vanløse Floorball 4 21 - 4
11-12-16 16:00 Amager Dangerzone - FF København 3 2 - 6
06-01-17 19:00 Vanløse Floorball 3 - FF København 2 - Hal 1 2 - 2
08-01-17 16:00 FF København 2 - Vanløse Floorball 4 - Hal 2 12 - 2
08-01-17 18:00 Hafnia FC 3 - USG 11 - 2
08-01-17 18:00 FF København 3 - Lyngby FF 2 - Hal 2 5 - 5
08-01-17 18:00 Herlev FC 3 - Amager Dangerzone 13 - 4
15-01-17 13:00 Herlev FC 3 - Vanløse Floorball 3 7 - 5
16-01-17 20:30 Lyngby FF 2 - Hafnia FC 3 7 - 4
21-01-17 14:00 FF København 2 - Amager Dangerzone - Hal 2 5 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
21-01-17 16:00 FF København 3 - USG - Hal 2 5 - 0
22-01-17 15:30 Lyngby FF 2 - Herlev FC 3 7 - 5
22-01-17 16:30 Vanløse Floorball 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 1 7 - 11
22-01-17 18:30 Vanløse Floorball 4 - Hafnia FC 3 - Hal 1 3 - 12
29-01-17 12:30 Herlev FC 3 - USG 11 - 4
29-01-17 14:00 Jægerspris UFC 2 - Hafnia FC 3 12 - 4
29-01-17 16:00 Amager Dangerzone - Vanløse Floorball 4 6 - 2
04-02-17 15:30 USG - Amager Dangerzone 8 - 8
05-02-17 13:00 Jægerspris UFC 2 - FF København 3 4 - 6
05-02-17 15:30 Lyngby FF 2 - FF København 2 2 - 4
05-02-17 18:00 Herlev FC 3 - Hafnia FC 3 9 - 3
11-02-17 14:00 Amager Dangerzone - Jægerspris UFC 2 5 - 3
11-02-17 15:30 USG - FF København 3 3 - 8
12-02-17 15:00 Vanløse Floorball 3 - Hafnia FC 3 - Hal 1 3 - 8
12-02-17 17:00 Vanløse Floorball 4 - Lyngby FF 2 - Hal 1 8 - 9
18-02-17 14:00 FF København 3 - Vanløse Floorball 3 - Hal 2 3 - 5
18-02-17 14:00 Lyngby FF 2 - Jægerspris UFC 2 6 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
25-02-17 14:00 Hafnia FC 3 - FF København 3 0 - 5
26-02-17 10:00 Vanløse Floorball 4 - Herlev FC 3 - Hal 1 0 - 20
26-02-17 14:00 FF København 2 - Lyngby FF 2 - Hal 2 12 - 2
26-02-17 16:30 Vanløse Floorball 3 - Amager Dangerzone - Hal 1 7 - 6
04-03-17 15:30 USG - Jægerspris UFC 2 14 - 4
04-03-17 16:00 Hafnia FC 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 3 13 - 1
05-03-17 12:00 FF København 3 - FF København 2 - Hal 2 1 - 4
05-03-17 15:30 Lyngby FF 2 - Amager Dangerzone 5 - 1
05-03-17 17:00 Vanløse Floorball 3 - Herlev FC 3 - Hal 1 8 - 4
12-03-17 17:00 Lyngby FF 2 - USG 9 - 2
18-03-17 15:30 USG - FF København 2 2 - 12
19-03-17 13:45 Jægerspris UFC 2 - Herlev FC 3 2 - 4
25-03-17 14:00 Amager Dangerzone - Hafnia FC 3
26-03-17 13:45 Jægerspris UFC 2 - Vanløse Floorball 4
26-03-17 16:00 FF København 3 - Herlev FC 3 - Hal 2
26-03-17 18:00 FF København 2 - Vanløse Floorball 3 - Hal 2
31-03-17 19:00 Vanløse Floorball 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 1
02-04-17 10:00 FF København 3 - Hafnia FC 3 - Hal 2
02-04-17 18:30 Amager Dangerzone - Vanløse Floorball 3

Til toppen