Vest Flex - U11

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=22369

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11
Vest Flex

Hold Kampe V U T Score Point
1. Esbjerg Sharks FC 18 17 0 1 176-63 51
2. Strandby Elling IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 11 1 6 91-73 34
3. Frederikshavn Blackhawks 2 18 10 3 5 131-110 33
4. Brønderslev FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 9 1 8 97-99 28
5. Frederikshavn Blackhawks 18 5 1 12 74-120 16
6. Hjørring Titans 18 4 1 13 68-102 13
7. Aalborg Flyers FC 18 2 3 13 74-144 9

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11
Vest Flex

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11
Vest Flex

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=22369

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11
Vest Flex

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
Torsdag 15-09-16 18:00 Hjørring Titans - Brønderslev FC 5 - 0
Lørdag 17-09-16 11:00 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF 1 - 11
Lørdag 17-09-16 12:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC 9 - 4
Torsdag 22-09-16 18:00 Hjørring Titans - Frederikshavn Blackhawks 2 4 - 20
Lørdag 01-10-16 10:00 Aalborg Flyers FC - Hjørring Titans 5 - 7
Lørdag 01-10-16 13:00 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC 7 - 14
Søndag 02-10-16 12:00 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC 5 - 3
Fredag 07-10-16 18:30 Strandby Elling IF - Hjørring Titans 5 - 1
Lørdag 08-10-16 13:30 Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks 2 12 - 5
Lørdag 08-10-16 16:30 Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks 2 16 - 9
Søndag 09-10-16 10:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 8 - 4
Lørdag 29-10-16 09:30 Brønderslev FC - Strandby Elling IF 6 - 9
Lørdag 29-10-16 10:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 9 - 6
Lørdag 12-11-16 09:30 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks 2 7 - 9
Lørdag 12-11-16 12:30 Frederikshavn Blackhawks - Hjørring Titans 5 - 3
Søndag 13-11-16 11:00 Strandby Elling IF - Aalborg Flyers FC 12 - 5
Lørdag 19-11-16 09:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Strandby Elling IF 8 - 7
Lørdag 19-11-16 13:30 Frederikshavn Blackhawks - Aalborg Flyers FC 7 - 4
Lørdag 19-11-16 14:00 Hjørring Titans - Esbjerg Sharks FC 6 - 9
Lørdag 19-11-16 16:00 Hjørring Titans - Esbjerg Sharks FC 3 - 11
Søndag 20-11-16 10:00 Hjørring Titans - Esbjerg Sharks FC 1 - 7
Lørdag 26-11-16 09:30 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks 9 - 3
NB!
Udeblevet med afbud
Lørdag 26-11-16 12:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 5 - 0
NB!
Udeblevet med afbud
Lørdag 26-11-16 16:30 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 5 - 0
Søndag 27-11-16 09:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 2 10 - 10
Fredag 02-12-16 18:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Hjørring Titans 4 - 0
Lørdag 03-12-16 12:30 Strandby Elling IF - Brønderslev FC 7 - 4
Lørdag 10-12-16 09:30 Brønderslev FC - Aalborg Flyers FC 8 - 3
Lørdag 10-12-16 09:30 Frederikshavn Blackhawks - Frederikshavn Blackhawks 2 6 - 8
Lørdag 10-12-16 11:00 Hjørring Titans - Strandby Elling IF 4 - 6
Lørdag 07-01-17 09:30 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks 2 3 - 3
Lørdag 07-01-17 10:30 Strandby Elling IF - Aalborg Flyers FC 1 - 1
Lørdag 14-01-17 14:00 Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks 10 - 3
Lørdag 14-01-17 16:00 Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks 10 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 21-01-17 13:00 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF 5 - 0
Lørdag 21-01-17 14:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Hjørring Titans 4 - 2
Søndag 22-01-17 09:00 Aalborg Flyers FC - Brønderslev FC 6 - 9
Torsdag 26-01-17 18:00 Hjørring Titans - Aalborg Flyers FC 10 - 4
Søndag 12-02-17 09:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Brønderslev FC 4 - 5
Søndag 12-02-17 11:00 Frederikshavn Blackhawks - Aalborg Flyers FC 6 - 4
Søndag 12-02-17 12:00 Strandby Elling IF - Hjørring Titans 6 - 5
Fredag 03-03-17 19:30 Aalborg Flyers FC - Esbjerg Sharks FC 3 - 13
Lørdag 04-03-17 09:30 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks 7 - 4
Lørdag 04-03-17 13:00 Aalborg Flyers FC - Esbjerg Sharks FC 0 - 12
Lørdag 04-03-17 14:30 Aalborg Flyers FC - Esbjerg Sharks FC 0 - 12
Torsdag 09-03-17 18:00 Hjørring Titans - Brønderslev FC 2 - 3
Lørdag 11-03-17 12:00 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 2 7 - 4
Lørdag 18-03-17 09:30 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 6 - 3
Søndag 19-03-17 10:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 2 6 - 6
Fredag 24-03-17 19:00 Frederikshavn Blackhawks - Frederikshavn Blackhawks 2 3 - 8
Lørdag 25-03-17 09:30 Brønderslev FC - Hjørring Titans 2 - 1
Lørdag 25-03-17 13:00 Frederikshavn Blackhawks - Esbjerg Sharks FC 4 - 11
Lørdag 25-03-17 16:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC 6 - 8
Tirsdag 28-03-17 18:00 Aalborg Flyers FC - Hjørring Titans 4 - 10
Onsdag 29-03-17 18:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Strandby Elling IF - Hal 3 5 - 4
Onsdag 29-03-17 19:30 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC - Hal 3 4 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Fredag 07-04-17 17:45 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF 5 - 0
Fredag 07-04-17 18:00 Hjørring Titans - Frederikshavn Blackhawks 1 - 4
Lørdag 08-04-17 14:00 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC 8 - 4
Lørdag 08-04-17 16:00 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC 10 - 4
Tirsdag 11-04-17 18:00 Hjørring Titans - Frederikshavn Blackhawks 3 - 3
Lørdag 29-04-17 10:00 Strandby Elling IF - Brønderslev FC 5 - 3
Lørdag 06-05-17 09:30 Brønderslev FC - Aalborg Flyers FC 8 - 2

Til toppen