Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
01000 15m luftriffelturnering 1. runde (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
Alle foreninger
Frederikshavn Skyttekreds
Hjørring Skytteforening
Lindholm Sports Skytte Klub
Løgstør Sportsskytteklub
Skørping Skytteforening
Ulsted Skytteforening
Vadum Skytteforening af 1970
Vester Hassing Skytteforening
Vilsted Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
16020
Vera Madsen
Frederikshavn Skyttekreds
3
160.000
160.000
Hovedskydning
97291
Per Barsted Christensen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
16005
Ann Olsen
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
15917
Jes Højen Olsen
Aalborg Skyttekreds
2
183.000
183.000
Hovedskydning
15879
Kristinna Olsen
Aalborg Skyttekreds
UNG
194.000
194.000
Hovedskydning
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
1
199.000
199.000
Hovedskydning
17287
Allan Prior
Lindholm Sports Skytte Klub
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
14776
Inger Marie Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
14776
Inger Marie Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
102042
Alexander Staal
Vadum Skytteforening af 1970
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
82448
Sandra Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
J2
173.000
173.000
Hovedskydning
92563
Rasmus Mikkelsen
Vadum Skytteforening af 1970
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
17244
Birgit Prior
Lindholm Sports Skytte Klub
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
102935
Victor B. Nielsen
Aalborg Skyttekreds
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
86372
Christinna Herskind
Vadum Skytteforening af 1970
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
10462
Peter Møller
Frederikshavn Skyttekreds
3
177.000
177.000
Hovedskydning
15479
Frits Rasmussen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
92807
Nikolaj Lund Nymann
Vester Hassing Skytteforening
J2
176.000
176.000
Hovedskydning
94453
Frederik Axelsen
Vester Hassing Skytteforening
J2
186.000
186.000
Hovedskydning
95772
Jonas Worm-Larsen
Vester Hassing Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
97557
Nicklas Meldgaard Pedersen
Vester Hassing Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
99342
Josephine D. Nielsen
Vester Hassing Skytteforening
J2
186.000
186.000
Hovedskydning
101023
Oliver Munk
Vester Hassing Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Hovedskydning
14706
Katja Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
81298
Bente Blom Grønhøj
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
92558
Michael Bagi Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
186.000
186.000
Hovedskydning
92559
Nicolai Alex Bagi Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
98948
Lise Kjær
Skørping Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
99181
Niels Nielsen
Vadum Skytteforening af 1970
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
100052
Pia Heby Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
137.000
137.000
Hovedskydning
102043
Kristina Skøt
Vadum Skytteforening af 1970
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
102045
Henrik Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
179.000
179.000
Hovedskydning
11008
Søren Otte
Hjørring Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
11021
Sara Harlund
Frederikshavn Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
13094
Rikke Jøker
Skørping Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Hovedskydning
80781
Casper Krogh Frydkjær
Hjørring Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
87301
Martin B. Sørensen
Hjørring Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
97314
Christoffer Skov Olsen
Skørping Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
11933
Lars P. M. Jakobsen
Vilsted Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
11721
Tobias Engberg Hansen
Vilsted Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
11763
Signe Christiansen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
84242
Martin B. S. Raunkjær
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
90082
Emil Myrup Langgaard
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
11820
Nicolai Wahlgreen
Vilsted Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
11841
Morten Aagaard Christensen
Vilsted Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
12201
Benjamin Laursen
Vilsted Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
82915
Anita Máck Zack
Vilsted Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
83973
Nikolaj Møller Larsen
Vilsted Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
88370
Mathias Aagaard Christensen
Vilsted Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
89277
Ulf Aldal
Vilsted Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
96541
Christian S. Nielsen
Vilsted Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
16195
Knud Erik Petersen
Lindholm Sports Skytte Klub
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
93143
Adam Søltoft
Aalborg Skyttekreds
J2
183.000
183.000
Hovedskydning
16498
Frede Kristensen
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
28830
Mette Christensen
Aalborg Skyttekreds
1
192.000
192.000
Hovedskydning
87491
Lasse E. Nielsen
Aalborg Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
88229
Christian Frost
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
88231
Marcus Edelbo
Aalborg Skyttekreds
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
93374
Simon Brix
Aalborg Skyttekreds
J2
187.000
187.000
Hovedskydning
10577
Eskil Aachmann
Frederikshavn Skyttekreds
3
135.000
135.000
Hovedskydning
10584
Darling Sørensen
Frederikshavn Skyttekreds
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
10606
Bent Poulsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
81765
Ida B. Guldsmed-Thomsen
Frederikshavn Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
93821
Bianca Thomsen
Vadum Skytteforening af 1970
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
15501
Birgith Bendtsen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
15485
Dennis Nielsen
Ulsted Skytteforening
2
179.000
179.000
Hovedskydning
82447
Christian Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
95234
Mikkel Bertelsen
Vadum Skytteforening af 1970
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
53523
Annette Munkbøl
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
86371
Thomas Herskind
Vadum Skytteforening af 1970
3
173.000
173.000
Hovedskydning
94717
Thomas Serup Hautopp
Vadum Skytteforening af 1970
BK1
174.000
174.000
Hovedskydning
10518
Knud Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
97292
Jonas Barsted Christensen
Vadum Skytteforening af 1970
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
101636
Anton Christensen
Frederikshavn Skyttekreds
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
15404
Ole M. Nielsen
Ulsted Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Hovedskydning
15437
Kristine Rasmussen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
92905
Kaj Mørk
Vester Hassing Skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
97825
Frederik Hedemann
Vester Hassing Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
92345
Daniel H. Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
92566
Søren Mikkelsen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
99184
Natasha Hansen
Vadum Skytteforening af 1970
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
99492
Andreas Lennø
Vadum Skytteforening af 1970
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
99970
Jesper S. Hautopp
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
169.000
169.000
Hovedskydning
100087
Henrik Skøt
Skørping Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
100087
Henrik Skøt
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
102046
Emil Ott Lauridsen
Vadum Skytteforening af 1970
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
95631
Mathias Haugaard Mikkelsen
Hjørring Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
11019
Simon Vissing
Hjørring Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
92034
Rasmus Klitgaard
Hjørring Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
93258
Mads T. Nielsen
Hjørring Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
99237
Hjalte Mølskov
Hjørring Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
88866
Matias Juellund
Skørping Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
97399
Laura S. Kjær
Skørping Skytteforening
BK2
185.000
185.000
Hovedskydning
100088
Emma Myrup Langgaard
Løgstør Sportsskytteklub
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
11697
Asbjørn Risgård Nielsen
Vilsted Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
11977
Jonas Engberg Hansen
Vilsted Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
12102
Brian Jensen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
198.000
198.000
Hovedskydning
82916
Jarl Linde
Vilsted Skytteforening
3
157.000
157.000
Hovedskydning
89280
Kaare Jacobsen
Vilsted Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
93027
Elisabeth Bisgaard Larsen
Vilsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
97298
Charlotte Larsen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
14490
Winnie Rabech
Lindholm Sports Skytte Klub
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
101549
Simon Holm Simonsen
Aalborg Skyttekreds
J2
178.000
178.000
Hovedskydning
102937
Jacob B. Nielsen
Aalborg Skyttekreds
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
10312
Bent Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
3
156.000
156.000
Hovedskydning
10514
Lars Rasmussen
Frederikshavn Skyttekreds
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
85581
Nina Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
BK3
157.000
157.000
Hovedskydning
87036
Christian Frederiksen
Frederikshavn Skyttekreds
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
10470
Ole Hans Madsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
Til toppen