Nordjysk mesterskab 15m riffel - senior (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
15879 Kristinna Olsen Aalborg Skyttekreds UNG 193.0 193.0 Hovedskydning
15879 Kristinna Olsen Aalborg Skyttekreds UNG 189.0 189.0 Mesterskab
16005 Ann Olsen Aalborg Skyttekreds ÅK1 196.0 196.0 Mesterskab
16005 Ann Olsen Aalborg Skyttekreds ÅK1 193.0 193.0 Hovedskydning
13094 Rikke Jøker Skørping Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Mesterskab
13094 Rikke Jøker Skørping Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
97291 Per Barsted Christensen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK3 192.0 192.0 Hovedskydning
97291 Per Barsted Christensen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK3 191.0 191.0 Mesterskab
15852 Mariann H. Weinreich Ulsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
15852 Mariann H. Weinreich Ulsted Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
11768 Ruby Larsen Vilsted Skytteforening ÅK3 187.0 187.0 Mesterskab
11768 Ruby Larsen Vilsted Skytteforening ÅK3 194.0 194.0 Hovedskydning
14853 Børge Christensen Skytteforening Kimbrerne V1 197.0 197.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening ÅK3 192.0 192.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening ÅK3 187.0 187.0 Mesterskab
99180 Inger Marie Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK3 179.0 179.0 Mesterskab
99180 Inger Marie Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK3 193.0 193.0 Hovedskydning
13379 Karsten Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
13379 Karsten Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
12022 Henrik Noppenau Lytzen Løgstør Sportsskytteklub 1 196.0 196.0 Hovedskydning
12022 Henrik Noppenau Lytzen Løgstør Sportsskytteklub 1 194.0 194.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 196.0 196.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 197.0 197.0 Mesterskab
15237 Kirsten Weinreich Ulsted Skytteforening V1 197.0 197.0 Mesterskab
15237 Kirsten Weinreich Ulsted Skytteforening V1 192.0 192.0 Hovedskydning
15917 Jes Højen Olsen Aalborg Skyttekreds 1 191.0 191.0 Mesterskab
15917 Jes Højen Olsen Aalborg Skyttekreds 1 192.0 192.0 Hovedskydning
15479 Frits Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
15479 Frits Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 2 188.0 188.0 Hovedskydning
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 2 190.0 190.0 Mesterskab
82785 Poul Ligaard Sørensen Løkken og Omegns Skytteforening V3 183.0 183.0 Hovedskydning
82785 Poul Ligaard Sørensen Løkken og Omegns Skytteforening V3 181.0 181.0 Mesterskab
83585 Jonas Klitgaard Hjørring Skytteforening UNG 183.0 183.0 Mesterskab
83585 Jonas Klitgaard Hjørring Skytteforening UNG 185.0 185.0 Hovedskydning
88867 Thomas Sørresiig Skørping Skytteforening ÅK3 193.0 193.0 Mesterskab
88867 Thomas Sørresiig Skørping Skytteforening ÅK3 192.0 192.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Mesterskab
16018 Villy Bruun Sæby og omegns skytteforening ÅK3 189.0 189.0 Hovedskydning
14706 Katja Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
14706 Katja Rasmussen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
97294 Annette Herskind Vadum Skytteforening af 1970 ÅK3 188.0 188.0 Hovedskydning
97294 Annette Herskind Vadum Skytteforening af 1970 ÅK3 184.0 184.0 Mesterskab
82785 Poul Ligaard Sørensen Brønderslev Skytteforening V3 183.0 183.0 Hovedskydning
82785 Poul Ligaard Sørensen Brønderslev Skytteforening V3 181.0 181.0 Mesterskab
82915 Anita Máck Zack Vilsted Skytteforening ÅK3 193.0 193.0 Hovedskydning
82915 Anita Máck Zack Vilsted Skytteforening ÅK3 198.0 198.0 Mesterskab
11161 Hanne K. Schultz Hjørring Skytteforening V1 196.0 196.0 Hovedskydning
11161 Hanne K. Schultz Hjørring Skytteforening V1 197.0 197.0 Mesterskab
83972 Hans Hansen Vilsted Skytteforening ÅK3 192.0 192.0 Hovedskydning
83972 Hans Hansen Vilsted Skytteforening ÅK3 192.0 192.0 Mesterskab
13697 Christo Botha Pandrup Skytteforening ÅK2 188.0 188.0 Hovedskydning
13697 Christo Botha Pandrup Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Mesterskab
23109 Keld Hytting Mou og Omegns Skytteforening ÅK3 196.0 196.0 Mesterskab
23109 Keld Hytting Mou og Omegns Skytteforening ÅK3 189.0 189.0 Hovedskydning
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub UNG 179.0 179.0 Hovedskydning
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub UNG 188.0 188.0 Mesterskab
11820 Nicolai Wahlgreen Vilsted Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
11820 Nicolai Wahlgreen Vilsted Skytteforening ÅK2 193.0 193.0 Mesterskab
11841 Morten Aagaard Christensen Vilsted Skytteforening ÅK2 193.0 193.0 Mesterskab
11841 Morten Aagaard Christensen Vilsted Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
99343 Allan Pallisgaard Mou og Omegns Skytteforening ÅK3 193.0 193.0 Mesterskab
99343 Allan Pallisgaard Mou og Omegns Skytteforening ÅK3 191.0 191.0 Hovedskydning
14785 Henrik Frankfurth Aalborg Skyttekreds 1 191.0 191.0 Hovedskydning
15653 Tina Madsen Aalborg Skyttekreds 1 192.0 192.0 Hovedskydning
15653 Tina Madsen Aalborg Skyttekreds 1 186.0 186.0 Mesterskab
15707 Jørn Nielsen Aalborg Skyttekreds 1 191.0 191.0 Mesterskab
15707 Jørn Nielsen Aalborg Skyttekreds 1 186.0 186.0 Hovedskydning
16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
17163 Hans Jørgen Madsen Lindholm Sports Skytte Klub V3 184.0 184.0 Mesterskab
17163 Hans Jørgen Madsen Lindholm Sports Skytte Klub V3 179.0 179.0 Hovedskydning
93957 Viggo Kristensen Ulsted Skytteforening V1 197.0 197.0 Mesterskab
93957 Viggo Kristensen Ulsted Skytteforening V1 193.0 193.0 Hovedskydning
15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening UNG 168.0 168.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds V1 199.0 199.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds V1 200.0 200.0 Mesterskab
15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening UNG 173.0 173.0 Hovedskydning
14785 Henrik Frankfurth Aalborg Skyttekreds 1 196.0 196.0 Mesterskab
17180 Frank Elnef Løgstør Sportsskytteklub 3 181.0 181.0 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening 2 186.0 186.0 Mesterskab
15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening 2 188.0 188.0 Hovedskydning
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Mesterskab
19711 Jacob Munk Aalborg Skyttekreds 2 186.0 186.0 Mesterskab
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
19711 Jacob Munk Aalborg Skyttekreds 2 188.0 188.0 Hovedskydning
28830 Mette Christensen Aalborg Skyttekreds 1 194.0 194.0 Hovedskydning
28830 Mette Christensen Aalborg Skyttekreds 1 193.0 193.0 Mesterskab
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds V1 199.0 199.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds V1 198.0 198.0 Mesterskab
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Mesterskab
17180 Frank Elnef Løgstør Sportsskytteklub 3 185.0 185.0 Mesterskab
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Mesterskab
11185 CHRISTIAN SCHULTZ Hjørring Skytteforening V1 186.0 186.0 Hovedskydning
11185 CHRISTIAN SCHULTZ Hjørring Skytteforening V1 193.0 193.0 Mesterskab
11752 Susan Ingstrup Noppenau Løgstør Sportsskytteklub V1 191.0 191.0 Hovedskydning
14878 Andy Petersen Vester Hassing Skytteforening 2 191.0 191.0 Hovedskydning
14878 Andy Petersen Vester Hassing Skytteforening 2 189.0 189.0 Mesterskab
13917 Egon Østergaard Løgstør Sportsskytteklub 2 186.0 186.0 Hovedskydning
13917 Egon Østergaard Løgstør Sportsskytteklub 2 190.0 190.0 Mesterskab
88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
13651 Jørgen Brogård Pandrup Skytteforening 2 184.0 184.0 Hovedskydning
83519 Martin Sørensen Skørping Skytteforening ÅK3 189.0 189.0 Hovedskydning
87889 Camilla K. Frydkjær Hjørring Skytteforening UNG 187.0 187.0 Hovedskydning
87889 Camilla K. Frydkjær Hjørring Skytteforening UNG 192.0 192.0 Mesterskab
83519 Martin Sørensen Skørping Skytteforening ÅK3 196.0 196.0 Mesterskab
13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening 3 177.0 177.0 Hovedskydning
13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening 3 179.0 179.0 Mesterskab
11005 Thomas Harlund Frederikshavn Skyttekreds ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
11005 Thomas Harlund Frederikshavn Skyttekreds ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
11061 Mikkel Jepsen Hjørring Skytteforening 1 186.0 186.0 Mesterskab
15133 Svenne H. Weinreich Ulsted Skytteforening V1 193.0 193.0 Hovedskydning
15133 Svenne H. Weinreich Ulsted Skytteforening V1 195.0 195.0 Mesterskab
11744 Søren Højgaard Andersen Vilsted Skytteforening 2 180.0 180.0 Mesterskab
11744 Søren Højgaard Andersen Vilsted Skytteforening 2 186.0 186.0 Hovedskydning
15220 Line Birkeholm Johansen Ulsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
15220 Line Birkeholm Johansen Ulsted Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
15364 Arne Jensen Ulsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
15364 Arne Jensen Ulsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
11061 Mikkel Jepsen Hjørring Skytteforening 1 181.0 181.0 Hovedskydning
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening V1 200.0 200.0 Mesterskab
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening V1 195.0 195.0 Hovedskydning
15437 Kristine Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
15437 Kristine Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
16109 Carl Olesen Sæby og omegns skytteforening ÅK1 190.0 190.0 Hovedskydning
92566 Søren Mikkelsen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK3 188.0 188.0 Hovedskydning
92566 Søren Mikkelsen Vadum Skytteforening af 1970 ÅK3 185.0 185.0 Mesterskab
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg 2 186.0 186.0 Hovedskydning
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg 2 181.0 181.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 1 192.0 192.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 1 189.0 189.0 Hovedskydning
12937 Jessica Lindqvist Skørping Skytteforening ÅK1 190.0 190.0 Mesterskab
12937 Jessica Lindqvist Skørping Skytteforening ÅK1 194.0 194.0 Hovedskydning
11178 Daniel Nielsen Hjørring Skytteforening 2 188.0 188.0 Hovedskydning
11178 Daniel Nielsen Hjørring Skytteforening 2 189.0 189.0 Mesterskab
13702 Chris Botha Pandrup Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Mesterskab
13702 Chris Botha Pandrup Skytteforening ÅK2 189.0 189.0 Hovedskydning
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds UNG 190.0 190.0 Hovedskydning
88866 Matias Juellund Skørping Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
88866 Matias Juellund Skørping Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
11032 Peter Ingstrup Olesen Løgstør Sportsskytteklub 2 182.0 182.0 Hovedskydning
11032 Peter Ingstrup Olesen Løgstør Sportsskytteklub 2 186.0 186.0 Mesterskab
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening ÅK2 193.0 193.0 Mesterskab
99019 Charlotte Pallisgaard Mou og Omegns Skytteforening ÅK3 184.0 184.0 Mesterskab
99019 Charlotte Pallisgaard Mou og Omegns Skytteforening ÅK3 186.0 186.0 Hovedskydning
15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening 2 186.0 186.0 Mesterskab
15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening 2 177.0 177.0 Hovedskydning
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds UNG 191.0 191.0 Mesterskab
16577 Mark Kim Skovbo Aalborg Skyttekreds 1 194.0 194.0 Hovedskydning
16577 Mark Kim Skovbo Aalborg Skyttekreds 1 192.0 192.0 Mesterskab
87247 Kasper Nørgaard Hansen Aalborg Skyttekreds UNG 188.0 188.0 Mesterskab
12102 Brian Jensen Vilsted Skytteforening ÅK2 191.0 191.0 Hovedskydning
12102 Brian Jensen Vilsted Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
87247 Kasper Nørgaard Hansen Aalborg Skyttekreds UNG 186.0 186.0 Hovedskydning
10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds V1 194.0 194.0 Hovedskydning
10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds V1 191.0 191.0 Mesterskab
87036 Christian Frederiksen Frederikshavn Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds V1 197.0 197.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds V1 195.0 195.0 Mesterskab
82916 Jarl Linde Vilsted Skytteforening 3 161.0 161.0 Hovedskydning
82916 Jarl Linde Vilsted Skytteforening 3 168.0 168.0 Mesterskab
12915 Karsten Halb. Møller Skytteforening Kimbrerne V1 191.0 191.0 Hovedskydning
16622 Bente W. Kjelgaard Skytteforening Kimbrerne V1 192.0 192.0 Hovedskydning
87036 Christian Frederiksen Frederikshavn Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
87832 Carl-Jørgen Harlund Frederikshavn Skyttekreds V2 197.0 197.0 Mesterskab
87832 Carl-Jørgen Harlund Frederikshavn Skyttekreds V2 197.0 197.0 Hovedskydning

Til toppen