Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Søskovskyttestævne 2014 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Boddum-Ydby Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
Glumsøegnens Skytteforening
Greve Skytteforening
Herfølge Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Højby Skytteforening, Sjælland
Høng Skytteforening
Korsør Skytteforening
Køge Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Næstved Skytteforening
Ringsted Skytteforening
Sorø Skytteforening
Svinninge Skytteforening
Tuse Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Ølstykke Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
69409
Leif Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
195.000
195.000
Hovedskydning
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
195.000
195.000
Mesterskab
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
57006
Kristian Ebbensgaard
Herfølge Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
57006
Kristian Ebbensgaard
Herfølge Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
75222
Mads Hansen
Ballerup Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
75222
Mads Hansen
Ballerup Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
V1
190.000
190.000
Hovedskydning
V1
192.000
192.000
Mesterskab
28245
Louise Madsen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
193.000
193.000
Mesterskab
28245
Louise Madsen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
193.000
193.000
Hovedskydning
92497
Frederik Leander Larsen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
92497
Frederik Leander Larsen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
179.000
179.000
Mesterskab
92230
Mikkel Kurtzweil
Højby Skytteforening, Sjælland
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
92230
Mikkel Kurtzweil
Højby Skytteforening, Sjælland
J1
198.000
198.000
Mesterskab
60025
Morten Kleffel Petersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
2
186.000
186.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
199.000
199.000
Mesterskab
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
198.000
198.000
Hovedskydning
80735
Vivi Nielsen
Svinninge Skytteforening
V2
186.000
186.000
Hovedskydning
80735
Vivi Nielsen
Svinninge Skytteforening
V2
182.000
182.000
Mesterskab
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
V1
192.000
192.000
Hovedskydning
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
V1
189.000
189.000
Mesterskab
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
96636
Willy O. Jensen
Korsør Skytteforening
V2
188.000
188.000
Mesterskab
96636
Willy O. Jensen
Korsør Skytteforening
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
1
195.000
195.000
Mesterskab
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
1
196.000
196.000
Hovedskydning
62299
Karin Iversen
Svinninge Skytteforening
1
198.000
198.000
Mesterskab
62299
Karin Iversen
Svinninge Skytteforening
1
196.000
196.000
Hovedskydning
112242
Emil Jørgensen
Korsør Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
112242
Emil Jørgensen
Korsør Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
93433
Sebastian Nielsen
Korsør Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
93433
Sebastian Nielsen
Korsør Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
114140
Rolf Dejløw
Ringsted Skytteforening
V2
188.000
188.000
Hovedskydning
114140
Rolf Dejløw
Ringsted Skytteforening
V2
189.000
189.000
Mesterskab
87091
Tanja R. Wriedt
Næstved Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
87091
Tanja R. Wriedt
Næstved Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
104107
Morten Petersen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
104107
Morten Petersen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J1
196.000
196.000
Mesterskab
116742
Susanne Schrøder
Ringsted Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
116742
Susanne Schrøder
Ringsted Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
105095
Frederik Christensen
Svinninge Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
59919
Andreas Andersen
Tuse Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
59919
Andreas Andersen
Tuse Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
105095
Frederik Christensen
Svinninge Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
94413
Signe Degn
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
94413
Signe Degn
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
60087
Steen Hansen
Ringsted Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
60087
Steen Hansen
Ringsted Skytteforening
V1
189.000
189.000
Mesterskab
116743
Steen Schrøder
Ringsted Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Mesterskab
116743
Steen Schrøder
Ringsted Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
94220
Frederik Pedersen
Høng Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
94220
Frederik Pedersen
Høng Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
58322
Kurt Petersen
Tuse Skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
58322
Kurt Petersen
Tuse Skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
101459
Mikkel Larsen
Tuse Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
101459
Mikkel Larsen
Tuse Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
60680
Steffen Nicolaisen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V1
193.000
193.000
Mesterskab
60680
Steffen Nicolaisen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V1
188.000
188.000
Hovedskydning
98276
Thomas Hansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK2
184.000
184.000
Hovedskydning
98276
Thomas Hansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
100046
Lasse Elgaard
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
174.000
174.000
Mesterskab
100046
Lasse Elgaard
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
173.000
173.000
Hovedskydning
111885
Jeppe Wentzer
Korsør Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
111885
Jeppe Wentzer
Korsør Skytteforening
BK2
183.000
183.000
Hovedskydning
112241
Mikkel Jøgensen
Korsør Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
112241
Mikkel Jøgensen
Korsør Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
116739
Tobias Nielsen Vennersdorf
Sorø Skytteforening
BK3
111.000
111.000
Hovedskydning
106685
Ole Jespersen
Ringsted Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
108276
Mogens Graarup Hoven
Køge Skytteforening
V2
184.000
184.000
Mesterskab
57255
Kurt Møller Pedersen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
57255
Kurt Møller Pedersen
Tuse Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
108276
Mogens Graarup Hoven
Køge Skytteforening
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V2
189.000
189.000
Mesterskab
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
59640
Andreas Hansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
59640
Andreas Hansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
94010
Lasse Dissing Hansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
116740
Jeppe Hemmingsen
Sorø Skytteforening
BK3
171.000
171.000
Hovedskydning
109089
Anna Jørgensen
Høng Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
2
194.000
194.000
Mesterskab
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
2
192.000
192.000
Hovedskydning
109089
Anna Jørgensen
Høng Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
61820
Natasja Emilie Buchholdt
Ølstykke Skytteforening
UNG
195.000
195.000
Hovedskydning
61820
Natasja Emilie Buchholdt
Ølstykke Skytteforening
UNG
192.000
192.000
Mesterskab
106685
Ole Jespersen
Ringsted Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
112110
Jonathan Lohse
Korsør Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
112110
Jonathan Lohse
Korsør Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
94010
Lasse Dissing Hansen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
94009
Gustav Larsen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
84054
Camilla Anna Kristiansen
Næstved Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
84054
Camilla Anna Kristiansen
Næstved Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
86426
Frederikke Frederiksen
Nykøbing F. Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
86426
Frederikke Frederiksen
Nykøbing F. Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
114552
Gorm Andersen
Ringsted Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Mesterskab
114552
Gorm Andersen
Ringsted Skytteforening
BK3
175.000
175.000
Hovedskydning
94009
Gustav Larsen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
98275
Christian Mikkelsen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J1
196.000
196.000
Mesterskab
69303
Anders Sode
Ballerup Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
69303
Anders Sode
Ballerup Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
98275
Christian Mikkelsen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
J1
194.000
194.000
Hovedskydning
57543
Leif Nielsen
Svinninge Skytteforening
1
189.000
189.000
Hovedskydning
57543
Leif Nielsen
Svinninge Skytteforening
1
189.000
189.000
Mesterskab
84580
Søren Højberg Pedersen
Greve Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
114460
Martin Mortensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
114460
Martin Mortensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
111879
Nicolai Aagaard
Højby Skytteforening, Sjælland
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
111879
Nicolai Aagaard
Højby Skytteforening, Sjælland
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
110579
Tobias Rohde
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK2
179.000
179.000
Hovedskydning
110579
Tobias Rohde
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK2
185.000
185.000
Mesterskab
109088
Mads Jørgensen
Høng Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
109088
Mads Jørgensen
Høng Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
110565
Kamilla Jensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
192.000
192.000
Mesterskab
110565
Kamilla Jensen
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
186.000
186.000
Mesterskab
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
187.000
187.000
Hovedskydning
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
59922
Anders Svendsen
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
59922
Anders Svendsen
Glumsøegnens Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
93330
Cecilie Rasmussen
Korsør Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
93330
Cecilie Rasmussen
Korsør Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
59269
Ole S. Madsen
Korsør Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
105094
Katrine Christensen
Svinninge Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
105094
Katrine Christensen
Svinninge Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
84580
Søren Højberg Pedersen
Greve Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
88707
Kevin Friboulet Sørensen
Korsør Skytteforening
UNG
190.000
190.000
Mesterskab
88707
Kevin Friboulet Sørensen
Korsør Skytteforening
UNG
188.000
188.000
Hovedskydning
96675
Regitze Harslund Sancoeur
Næstved Skytteforening
J1
196.000
196.000
Mesterskab
96675
Regitze Harslund Sancoeur
Næstved Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
100147
Kasper Pedersen
Høng Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
100147
Kasper Pedersen
Høng Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
112155
Andreas Andersen
Korsør Skytteforening
BK1
193.000
193.000
Mesterskab
112155
Andreas Andersen
Korsør Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
1
190.000
190.000
Hovedskydning
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
1
191.000
191.000
Mesterskab
101457
Rasmus Nielsen
Høng Skytteforening
BK1
189.000
189.000
Mesterskab
101457
Rasmus Nielsen
Høng Skytteforening
BK1
189.000
189.000
Hovedskydning
106625
Alexander Petersen
Ballerup Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
106625
Alexander Petersen
Ballerup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
85447
Ditte Skov
Korsør Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
61818
Nicklas Emil Buchholdt
Ølstykke Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
61818
Nicklas Emil Buchholdt
Ølstykke Skytteforening
J1
193.000
193.000
Hovedskydning
85447
Ditte Skov
Korsør Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
95724
John Helstrup
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
95724
John Helstrup
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
75089
Marcus Grosen Poulsen
Ballerup Skytteforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
75089
Marcus Grosen Poulsen
Ballerup Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
82582
Malene Svendsen
Glumsøegnens Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
82582
Malene Svendsen
Glumsøegnens Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
83921
Kenneth Sieck
Korsør Skytteforening
UNG
192.000
192.000
Hovedskydning
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
83921
Kenneth Sieck
Korsør Skytteforening
UNG
196.000
196.000
Mesterskab
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
Til toppen