Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
01000 Turnering 15m riffel 1. runde (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
Alle foreninger
Asaa Skytteforening
Frederikshavn Skyttekreds
Hjørring Skytteforening
Hobro Egnens Skytteforening
Løgstør Sportsskytteklub
Pandrup Skytteforening
Sindal Skyttekreds
Skytteforening Kimbrerne
Skørping Skytteforening
Ulsted Skytteforening
Vadum Skytteforening af 1970
Vester Hassing Skytteforening
Vilsted Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Ålbæk Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
14853
Børge Christensen
Skytteforening Kimbrerne
V1
196.000
196.000
Mesterskab
11768
Ruby Larsen
Vilsted Skytteforening
ÅK3
189.000
189.000
Mesterskab
13094
Rikke Jøker
Skørping Skytteforening
ÅK3
191.000
191.000
Mesterskab
10649
Bjarne Nielsen
Sindal Skyttekreds
3
171.000
171.000
Hovedskydning
16005
Ann Olsen
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
15917
Jes Højen Olsen
Aalborg Skyttekreds
1
189.000
189.000
Mesterskab
15879
Kristinna Olsen
Aalborg Skyttekreds
UNG
194.000
194.000
Mesterskab
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
15402
Per Schultz
Vester Hassing Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
2
191.000
191.000
Mesterskab
14706
Katja Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
16874
Tobias Holm Bønnelykke
Aalborg Skyttekreds
UNG
192.000
192.000
Mesterskab
10207
Thomas Hjorth
Ålbæk Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Mesterskab
93957
Viggo Kristensen
Ulsted Skytteforening
V1
193.000
193.000
Mesterskab
28830
Mette Christensen
Aalborg Skyttekreds
1
196.000
196.000
Mesterskab
93377
Anders Høgh
Vester Hassing Skytteforening
ÅK2
186.000
186.000
Mesterskab
19711
Jacob Munk
Aalborg Skyttekreds
2
184.000
184.000
Mesterskab
17180
Frank Elnef
Løgstør Sportsskytteklub
3
184.000
184.000
Mesterskab
17108
John Lichon
Aalborg Skyttekreds
V3
182.000
182.000
Mesterskab
16498
Frede Kristensen
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
14785
Henrik Frankfurth
Aalborg Skyttekreds
1
193.000
193.000
Mesterskab
92558
Michael Bagi Pedersen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
185.000
185.000
Mesterskab
97294
Annette Herskind
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
182.000
182.000
Mesterskab
10295
Anita Larsen
Ålbæk Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Mesterskab
13694
Dan Pedersen
Pandrup Skytteforening
ÅK2
185.000
185.000
Mesterskab
13697
Christo Botha
Pandrup Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
88234
Mikael Bo Hansen
Aalborg Skyttekreds
3
180.000
180.000
Hovedskydning
98755
Michael Hemdrup Jensen
Skørping Skytteforening
ÅK3
189.000
189.000
Mesterskab
11185
Chr. Schultz
Hjørring Skytteforening
V1
188.000
188.000
Mesterskab
97314
Christoffer Skov Olsen
Skørping Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Mesterskab
15956
Egon Larsen
Skørping Skytteforening
V3
186.000
186.000
Mesterskab
13177
Allan Bak
Skørping Skytteforening
ÅK3
187.000
187.000
Mesterskab
11161
Hanne K. Schultz
Hjørring Skytteforening
V1
195.000
195.000
Mesterskab
10253
Jørgen Buus
Ålbæk Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
15622
Hjalte Kristensen
Asaa Skytteforening
ÅK3
188.000
188.000
Mesterskab
15610
Kurt R. Jensen
Asaa Skytteforening
ÅK3
184.000
184.000
Mesterskab
15551
Lise Mosegaard
Asaa Skytteforening
ÅK3
188.000
188.000
Mesterskab
11805
Palle Langgaard
Vilsted Skytteforening
ÅK3
195.000
195.000
Mesterskab
15237
Kirsten Weinreich
Ulsted Skytteforening
V1
192.000
192.000
Mesterskab
15368
Anna-Maria Thierry Andersen
Vester Hassing Skytteforening
3
167.000
167.000
Mesterskab
10584
Darling Sørensen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
197.000
197.000
Mesterskab
15479
Frits Rasmussen
Ulsted Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
86764
Møller Larsen
Ulsted Skytteforening
V2
192.000
192.000
Mesterskab
13106
Morten Andersen
Skørping Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
13678
Hans Verner Frandsen
Pandrup Skytteforening
3
175.000
175.000
Mesterskab
10269
Henrik Thomsen
Ålbæk Skytteforening
ÅK3
197.000
197.000
Mesterskab
13653
Jørgen Jensen
Pandrup Skytteforening
3
179.000
179.000
Mesterskab
53523
Annette Munkbøl
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
12126
Anita Fragtrup
Vilsted Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Mesterskab
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Løgstør Sportsskytteklub
1
195.000
195.000
Mesterskab
11178
Daniel Nielsen
Hjørring Skytteforening
2
185.000
185.000
Mesterskab
87889
Camilla K. Frydkjær
Hjørring Skytteforening
UNG
179.000
179.000
Mesterskab
10518
Knud Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
199.000
199.000
Mesterskab
13651
Jørgen Brogård
Pandrup Skytteforening
2
187.000
187.000
Mesterskab
83519
Martin Sørensen
Skørping Skytteforening
ÅK3
189.000
189.000
Mesterskab
10751
Henning Jensen
Sindal Skyttekreds
3
158.000
158.000
Mesterskab
99180
Inger Marie Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
192.000
192.000
Mesterskab
13379
Karsten Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Mesterskab
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
1
191.000
191.000
Mesterskab
10911
Heinz Rolle
Sindal Skyttekreds
2
178.000
178.000
Mesterskab
15364
Arne Jensen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
14525
Svend Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
186.000
186.000
Mesterskab
83227
Nina B. Holm
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
189.000
189.000
Mesterskab
11933
Lars P. M. Jakobsen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
13168
Birgith Andersen
Skørping Skytteforening
V2
194.000
194.000
Mesterskab
12154
Morten Christensen
Vilsted Skytteforening
2
178.000
178.000
Mesterskab
82915
Anita Máck Zack
Vilsted Skytteforening
ÅK3
194.000
194.000
Mesterskab
83973
Nikolaj Møller Larsen
Vilsted Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Mesterskab
89943
Tine Aldal
Vilsted Skytteforening
ÅK2
181.000
181.000
Mesterskab
15365
Arne Larsen
Ulsted Skytteforening
V3
188.000
188.000
Mesterskab
88227
John Carlsen
Aalborg Skyttekreds
ÅK2
198.000
198.000
Mesterskab
11061
Mikkel Jepsen
Hjørring Skytteforening
1
189.000
189.000
Mesterskab
88229
Christian Frost
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
97725
Poul Bidstrup
Aalborg Skyttekreds
V3
180.000
180.000
Mesterskab
10606
Bent Poulsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
196.000
196.000
Mesterskab
11005
Thomas Harlund
Frederikshavn Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
87497
Jørgen Thomsen
Hobro Egnens Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
11844
Mogens Dalsgaard
Vilsted Skytteforening
3
172.000
172.000
Hovedskydning
11841
Morten Aagaard Christensen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
11820
Nicolai Wahlgreen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Mesterskab
11767
Ruth Thorius
Vilsted Skytteforening
ÅK3
186.000
186.000
Mesterskab
15448
Kenneth Schultz
Vester Hassing Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
15738
Claus Nielsen
Aalborg Skyttekreds
2
183.000
183.000
Mesterskab
96650
Henrik Lundtoft
Pandrup Skytteforening
ÅK3
174.000
174.000
Mesterskab
93376
Birte Strøm
Vester Hassing Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Mesterskab
92566
Søren Mikkelsen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK3
191.000
191.000
Mesterskab
15543
Morten Andreasen
Asaa Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
15568
Camilla M Møller
Asaa Skytteforening
ÅK1
191.000
191.000
Mesterskab
15631
Frank Jensen
Asaa Skytteforening
ÅK3
192.000
192.000
Mesterskab
12117
Bent Godiksen
Vilsted Skytteforening
ÅK3
196.000
196.000
Mesterskab
16102
David Gade
Asaa Skytteforening
ÅK2
183.000
183.000
Mesterskab
11744
Søren Højgaard Andersen
Vilsted Skytteforening
2
188.000
188.000
Mesterskab
83422
Michael Bertelsen
Asaa Skytteforening
ÅK3
186.000
186.000
Mesterskab
12102
Brian Jensen
Vilsted Skytteforening
ÅK3
198.000
198.000
Mesterskab
16622
Bente W. Kjelgaard
Skytteforening Kimbrerne
V1
194.000
194.000
Mesterskab
15306
Helge Svensson
Ulsted Skytteforening
V3
187.000
187.000
Mesterskab
10910
Henning Nielsen
Hjørring Skytteforening
V2
194.000
194.000
Mesterskab
15776
Stefan Olsen
Aalborg Skyttekreds
UNG
192.000
192.000
Mesterskab
16485
Jeppe V. Kristensen
Aalborg Skyttekreds
1
193.000
193.000
Mesterskab
10457
Poul Erik Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
ÅK3
185.000
185.000
Mesterskab
87036
Christian Frederiksen
Frederikshavn Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
13917
Egon Østergaard
Løgstør Sportsskytteklub
2
184.000
184.000
Mesterskab
13710
Arne Rømming
Pandrup Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Mesterskab
3
172.000
172.000
Mesterskab
88866
Matias Juellund
Skørping Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
13074
Villy Sørensen
Skørping Skytteforening
V2
186.000
186.000
Mesterskab
14878
Andy Petersen
Vester Hassing Skytteforening
2
188.000
188.000
Mesterskab
15437
Kristine Rasmussen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
13702
Chris Botha
Pandrup Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
12937
Jessica Lindqvist
Skørping Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
15133
Svenne H. Weinreich
Ulsted Skytteforening
V1
190.000
190.000
Mesterskab
15220
Line Birkeholm Johansen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
15404
Ole M. Nielsen
Ulsted Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
11032
Peter Ingstrup Olesen
Løgstør Sportsskytteklub
2
185.000
185.000
Mesterskab
11687
Hanne Risgård Nielsen
Vilsted Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
11813
Ole Nielsen
Vilsted Skytteforening
V3
186.000
186.000
Mesterskab
82916
Jarl Linde
Vilsted Skytteforening
3
167.000
167.000
Hovedskydning
89942
Rikke Bjerre
Vilsted Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
97298
Charlotte Larsen
Vilsted Skytteforening
ÅK3
193.000
193.000
Mesterskab
16507
Elsebet Kristensen
Aalborg Skyttekreds
ÅK3
190.000
190.000
Mesterskab
87247
Kasper Nørgaard Hansen
Aalborg Skyttekreds
UNG
189.000
189.000
Mesterskab
10695
Mogens Sørensen
Sindal Skyttekreds
3
175.000
175.000
Mesterskab
87832
Carl-Jørgen Harlund
Frederikshavn Skyttekreds
V2
197.000
197.000
Mesterskab
94153
Elona Bang Vestergård
Frederikshavn Skyttekreds
ÅK3
186.000
186.000
Mesterskab
16312
Ole Stefansen
Skytteforening Kimbrerne
V1
197.000
197.000
Mesterskab
13594
Mogens Skrøder
Pandrup Skytteforening
3
162.000
162.000
Mesterskab
13658
John Kjær
Pandrup Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
13668
Jan Viese Sørensen
Pandrup Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Mesterskab
10470
Ole Hans Madsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
192.000
192.000
Mesterskab
92736
Henning Horn
Skørping Skytteforening
ÅK3
192.000
192.000
Mesterskab
Til toppen