Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
01000 50m riffelturnering 2. runde senior (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
Alle foreninger
Brønderslev Skytteforening
Frederikshavn Skyttekreds
Hjørring Skytteforening
Pandrup Skytteforening
Sindal Skyttekreds
Skytteforening Kimbrerne
Ulsted Skytteforening
Vadum Skytteforening af 1970
Vester Hassing Skytteforening
Vilsted Skytteforening
Vodskov Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
97291
Per Barsted Christensen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
181.000
181.000
Hovedskydning
99180
Inger Marie Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK2
182.000
182.000
Hovedskydning
1
195.000
195.000
Hovedskydning
15956
Egon Larsen
Skytteforening Kimbrerne
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
93957
Viggo Kristensen
Ulsted Skytteforening
V2
197.000
197.000
Hovedskydning
53523
Annette Munkbøl
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
101584
Leif Rasmussen
Skytteforening Kimbrerne
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
13651
Jørgen Brogård
Pandrup Skytteforening
2
185.000
185.000
Hovedskydning
87889
Camilla K. Frydkjær
Hjørring Skytteforening
UNG
192.000
192.000
Hovedskydning
13653
Jørgen Jensen
Pandrup Skytteforening
3
182.000
182.000
Hovedskydning
15859
Mads Sigsgaard
Vodskov Skytteforening
3
192.000
192.000
Hovedskydning
104848
Svavar Sigurkarlsson
Skytteforening Kimbrerne
ÅK2
187.000
187.000
Hovedskydning
15501
Birgith Bendtsen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
10751
Henning Jensen
Sindal Skyttekreds
3
149.000
149.000
Hovedskydning
88229
Christian Frost
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
17108
John Lichon
Aalborg Skyttekreds
V2
159.000
159.000
Hovedskydning
14785
Henrik Frankfurth
Aalborg Skyttekreds
2
189.000
189.000
Hovedskydning
11841
Morten Aagaard Christensen
Vilsted Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
11820
Nicolai Wahlgreen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
11933
Lars P. M. Jakobsen
Vilsted Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
82785
Poul Ligaard Sørensen
Brønderslev Skytteforening
V2
175.000
175.000
Hovedskydning
13766
Lene Pedersen
Brønderslev Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
15368
Anna-Maria Thierry Andersen
Vester Hassing Skytteforening
3
181.000
181.000
Hovedskydning
102415
Jens Nielsen
Vodskov Skytteforening
ÅK2
187.000
187.000
Hovedskydning
97298
Charlotte Larsen
Vilsted Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
15402
Per Schultz
Vester Hassing Skytteforening
3
179.000
179.000
Hovedskydning
10911
Heinz Rolle
Sindal Skyttekreds
2
189.000
189.000
Hovedskydning
12184
Diana Jakobsen
Vilsted Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
11260
Lisbeth Sørensen
Brønderslev Skytteforening
V2
171.000
171.000
Hovedskydning
16622
Bente W. Kjelgaard
Skytteforening Kimbrerne
V1
188.000
188.000
Hovedskydning
15264
John A. Pedersen
Ulsted Skytteforening
V2
188.000
188.000
Hovedskydning
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
1
199.000
199.000
Hovedskydning
15237
Kirsten Weinreich
Ulsted Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
10440
Svend Bach Nielsen
Brønderslev Skytteforening
V2
169.000
169.000
Hovedskydning
19711
Jacob Munk
Aalborg Skyttekreds
2
190.000
190.000
Hovedskydning
88227
John Carlsen
Aalborg Skyttekreds
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
10606
Bent Poulsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
103697
Jens Ingerslev Larsen
Vodskov Skytteforening
ÅK2
187.000
187.000
Hovedskydning
15776
Stefan Olsen
Aalborg Skyttekreds
UNG
189.000
189.000
Hovedskydning
13106
Morten Andersen
Skytteforening Kimbrerne
V1
192.000
192.000
Hovedskydning
98921
Brian Rubæk
Skytteforening Kimbrerne
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
16875
Tinna Laursen
Skytteforening Kimbrerne
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
16498
Frede Kristensen
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
10518
Knud Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
10470
Ole Hans Madsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
86764
Møller Larsen
Ulsted Skytteforening
V1
177.000
177.000
Hovedskydning
16312
Ole Stefansen
Skytteforening Kimbrerne
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
13678
Hans Verner Frandsen
Pandrup Skytteforening
3
172.000
172.000
Hovedskydning
15879
Kristinna Olsen
Aalborg Skyttekreds
UNG
195.000
195.000
Hovedskydning
87889
Camilla K. Frydkjær
Aalborg Skyttekreds
UNG
192.000
192.000
Hovedskydning
15437
Kristine Rasmussen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
15306
Helge Svensson
Ulsted Skytteforening
V2
177.000
177.000
Hovedskydning
15404
Ole M. Nielsen
Ulsted Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
15882
Klaus Pedersen
Vodskov Skytteforening
3
181.000
181.000
Hovedskydning
11185
Chr. Schultz
Hjørring Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
95235
Frank Bertelsen
Vodskov Skytteforening
ÅK2
180.000
180.000
Hovedskydning
87832
Carl-Jørgen Harlund
Frederikshavn Skyttekreds
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
10649
Bjarne Nielsen
Sindal Skyttekreds
3
170.000
170.000
Hovedskydning
28830
Mette Christensen
Aalborg Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
15968
Daniel Dalbøge
Vodskov Skytteforening
3
174.000
174.000
Hovedskydning
11005
Thomas Harlund
Frederikshavn Skyttekreds
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
82915
Anita Máck Zack
Vilsted Skytteforening
ÅK2
185.000
185.000
Hovedskydning
16554
Poul Nørgaard
Aalborg Skyttekreds
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
13168
Birgith Andersen
Skytteforening Kimbrerne
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
14706
Katja Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
ÅK1
191.000
191.000
Hovedskydning
103695
Bent Andersen
Vodskov Skytteforening
ÅK2
182.000
182.000
Hovedskydning
14853
Børge Christensen
Skytteforening Kimbrerne
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
15852
Mariann H. Weinreich
Ulsted Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
12102
Brian Jensen
Vilsted Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
15220
Line Birkeholm Johansen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
191.000
191.000
Hovedskydning
11411
Jørgen Sørensen
Brønderslev Skytteforening
V2
182.000
182.000
Hovedskydning
15133
Svenne H. Weinreich
Ulsted Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
14878
Andy Petersen
Vester Hassing Skytteforening
2
191.000
191.000
Hovedskydning
97725
Poul Bidstrup
Aalborg Skyttekreds
V2
174.000
174.000
Hovedskydning
16533
Asger Kristensen
Aalborg Skyttekreds
V2
197.000
197.000
Hovedskydning
15479
Frits Rasmussen
Ulsted Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
98605
Anne Birgit Kristensen
Aalborg Skyttekreds
ÅK2
184.000
184.000
Hovedskydning
11161
Hanne K. Schultz
Hjørring Skytteforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
15917
Jes Højen Olsen
Aalborg Skyttekreds
1
197.000
197.000
Hovedskydning
10910
Henning Nielsen
Hjørring Skytteforening
V2
172.000
172.000
Hovedskydning
15792
Poul Michael Dalbøge
Vodskov Skytteforening
3
184.000
184.000
Hovedskydning
16485
Jeppe V. Kristensen
Aalborg Skyttekreds
2
197.000
197.000
Hovedskydning
87036
Christian Frederiksen
Frederikshavn Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
13594
Mogens Skrøder
Pandrup Skytteforening
3
157.000
157.000
Hovedskydning
11061
Mikkel Jepsen
Sindal Skyttekreds
2
188.000
188.000
Hovedskydning
Til toppen