Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Midtdjurs Nytårsstævne 2014 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
Alle foreninger
Grenå Skyttekreds
Hinnerup Skytteforening
Lyngby Skyttekreds
Midtdjurs skytteforening
Postens Skyttelaug, Ålborg
Randers Skyttekreds
Samsø Skytteforening
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Vester Hassing Skytteforening
Viborg Skytteforening
Århus Riffelskytte klub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
99536
Nicolaj August Brock Jensen
Midtdjurs skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
99536
Nicolaj August Brock Jensen
Midtdjurs skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
23498
Mona Sjørup Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK2
198.000
198.000
Mesterskab
23498
Mona Sjørup Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
111363
Rikke Myken
Randers Skyttekreds
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
111363
Rikke Myken
Randers Skyttekreds
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
98796
Thomas Martinsen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Mesterskab
98796
Thomas Martinsen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
23088
Mogens Pedersen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
23088
Mogens Pedersen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
99561
Josefine Østergaard Laursen
Viborg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
99561
Josefine Østergaard Laursen
Viborg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
23929
Mai Munk Sørensen
Hinnerup Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
23929
Mai Munk Sørensen
Hinnerup Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
91687
Per poulsen Tougaard
Viborg Skytteforening
UNG
180.000
180.000
Hovedskydning
91687
Per poulsen Tougaard
Viborg Skytteforening
UNG
176.000
176.000
Mesterskab
86713
Kim Bo Nielsen
Hinnerup Skytteforening
ÅK1
191.000
191.000
Mesterskab
86713
Kim Bo Nielsen
Hinnerup Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
115090
Ivan Kongsgaard
Midtdjurs skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
115090
Ivan Kongsgaard
Midtdjurs skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
96823
Nicklas Holmes Jensen
Randers Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Mesterskab
23760
Ejner Jørgensen
Grenå Skyttekreds
V1
199.000
199.000
Mesterskab
23760
Ejner Jørgensen
Grenå Skyttekreds
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
88173
Jacob Laursen
Viborg Skytteforening
J2
200.000
200.000
Hovedskydning
88173
Jacob Laursen
Viborg Skytteforening
J2
200.000
200.000
Mesterskab
96823
Nicklas Holmes Jensen
Randers Skyttekreds
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
88434
Michael Petersen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
88434
Michael Petersen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
18560
Alex Toft
Randers Skyttekreds
3
177.000
177.000
Mesterskab
18560
Alex Toft
Randers Skyttekreds
3
184.000
184.000
Hovedskydning
94592
Anne-Marie Nysom
Randers Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
94592
Anne-Marie Nysom
Randers Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Mesterskab
104962
Jonas Møller Mikkelsen
Randers Skyttekreds
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
104962
Jonas Møller Mikkelsen
Randers Skyttekreds
J2
186.000
186.000
Mesterskab
132018
Inge Petersen
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
132018
Inge Petersen
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
148301
Henning Andersen
Lyngby Skyttekreds
V1
191.000
191.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
24825
Jane Sønnichsen
Hinnerup Skytteforening
1
187.000
187.000
Mesterskab
24825
Jane Sønnichsen
Hinnerup Skytteforening
1
185.000
185.000
Hovedskydning
79910
Finn Silkjær
Midtdjurs skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
79910
Finn Silkjær
Midtdjurs skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
18504
Anny Toft
Randers Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
18504
Anny Toft
Randers Skyttekreds
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
109643
Christine Jacobi
Viborg Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
109643
Christine Jacobi
Viborg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
25340
Hanne Kirstine Kristensen
Samsø Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
19352
Henrik Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
UNG
187.000
187.000
Hovedskydning
19352
Henrik Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
UNG
179.000
179.000
Mesterskab
25340
Hanne Kirstine Kristensen
Samsø Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
ÅK1
192.000
192.000
Mesterskab
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
148301
Henning Andersen
Lyngby Skyttekreds
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
84818
Maja Petersen
Grenå Skyttekreds
UNG
194.000
194.000
Mesterskab
96824
Nathali Holmes Jensen
Randers Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
V1
198.000
198.000
Mesterskab
25202
Torben Ravn Kristensen
Samsø Skytteforening
2
182.000
182.000
Mesterskab
25202
Torben Ravn Kristensen
Samsø Skytteforening
2
174.000
174.000
Hovedskydning
100395
Frederik Hansen
Randers Skyttekreds
J1
196.000
196.000
Mesterskab
100395
Frederik Hansen
Randers Skyttekreds
J1
194.000
194.000
Hovedskydning
105840
Emil Piilgaard Øland Jensen
Randers Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
105840
Emil Piilgaard Øland Jensen
Randers Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
106337
Kim Bønsdorff Munkholm
Grenå Skyttekreds
V1
199.000
199.000
Mesterskab
106337
Kim Bønsdorff Munkholm
Grenå Skyttekreds
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
103892
Kasper Schultz
Vester Hassing Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
103892
Kasper Schultz
Vester Hassing Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
23007
John Petersen
Lyngby Skyttekreds
V2
186.000
186.000
Hovedskydning
23007
John Petersen
Lyngby Skyttekreds
V2
190.000
190.000
Mesterskab
84818
Maja Petersen
Grenå Skyttekreds
UNG
184.000
184.000
Hovedskydning
104385
Jacob Schultz
Vester Hassing Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
104385
Jacob Schultz
Vester Hassing Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Mesterskab
23027
Brit Henriksen
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
23027
Brit Henriksen
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
84815
Rasmus Brasch
Midtdjurs skytteforening
UNG
185.000
185.000
Mesterskab
84815
Rasmus Brasch
Midtdjurs skytteforening
UNG
189.000
189.000
Hovedskydning
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
96824
Nathali Holmes Jensen
Randers Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
26133
Svend Borgbjerg
Århus Riffelskytte klub
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
26133
Svend Borgbjerg
Århus Riffelskytte klub
V1
197.000
197.000
Mesterskab
104465
Emilie Torp Vestergaard
Randers Skyttekreds
BK1
193.000
193.000
Mesterskab
104465
Emilie Torp Vestergaard
Randers Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
106021
Peter Daal Hansen
Randers Skyttekreds
3
159.000
159.000
Mesterskab
106021
Peter Daal Hansen
Randers Skyttekreds
3
151.000
151.000
Hovedskydning
114387
Julie H Christiansen
Midtdjurs skytteforening
BK3
200.000
200.000
Hovedskydning
114387
Julie H Christiansen
Midtdjurs skytteforening
BK3
200.000
200.000
Mesterskab
96896
Pia Holm-Jensen
Midtdjurs skytteforening
3
184.000
184.000
Mesterskab
96896
Pia Holm-Jensen
Midtdjurs skytteforening
3
178.000
178.000
Hovedskydning
17184
Flemming B. Frederiksen
Postens Skyttelaug, Ålborg
3
177.000
177.000
Hovedskydning
87622
Alexander Svenningsen
Randers Skyttekreds
J1
197.000
197.000
Mesterskab
87622
Alexander Svenningsen
Randers Skyttekreds
J1
194.000
194.000
Hovedskydning
22902
Tina Krarup
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
22902
Tina Krarup
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
106868
Nicolaj Berg Lassen
Randers Skyttekreds
J2
184.000
184.000
Mesterskab
106868
Nicolaj Berg Lassen
Randers Skyttekreds
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
79909
Ulrik Silkjær
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
79909
Ulrik Silkjær
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
92700
Frida P. Mogensen
Midtdjurs skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
92700
Frida P. Mogensen
Midtdjurs skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
104886
Emil Lindholt Nielsen
Vester Hassing Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
104886
Emil Lindholt Nielsen
Vester Hassing Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
18368
Erik Andersen
Randers Skyttekreds
V2
194.000
194.000
Mesterskab
18368
Erik Andersen
Randers Skyttekreds
V2
188.000
188.000
Hovedskydning
19407
Morten De Place Bjørn
Viborg Skytteforening
1
187.000
187.000
Mesterskab
19407
Morten De Place Bjørn
Viborg Skytteforening
1
194.000
194.000
Hovedskydning
17184
Flemming B. Frederiksen
Postens Skyttelaug, Ålborg
3
171.000
171.000
Mesterskab
Til toppen