Ørre Stævnet 2012 (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 2 187.0 187.0 Mesterskab
31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 2 184.0 184.0 Hovedskydning
31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 3 185.0 185.0 Mesterskab
31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 3 187.0 187.0 Hovedskydning
40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 1 196.0 196.0 Mesterskab
40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 1 196.0 196.0 Hovedskydning
102136 Jens Sønderup Ørre Skytteforening, BK3 193.0 193.0 Hovedskydning
102136 Jens Sønderup Ørre Skytteforening, BK3 186.0 186.0 Mesterskab
105175 Oscar Springer-Lindner Ørre Skytteforening, BK3 183.0 183.0 Hovedskydning
96337 Christian Jensen Ribe Skyttekreds ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
96337 Christian Jensen Ribe Skyttekreds ÅK1 188.0 188.0 Hovedskydning
25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 1 195.0 195.0 Hovedskydning
25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 1 194.0 194.0 Mesterskab
32007 Preben Vinther Sørensen Ørre Skytteforening, 2 195.0 195.0 Hovedskydning
32007 Preben Vinther Sørensen Ørre Skytteforening, 2 188.0 188.0 Mesterskab
92763 Lars Søby Jensen Gjellerup Sdr. S G & I BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
92763 Lars Søby Jensen Gjellerup Sdr. S G & I BK1 198.0 198.0 Mesterskab
95711 Tommy Søby Jensen Gjellerup Sdr. S G & I ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
95711 Tommy Søby Jensen Gjellerup Sdr. S G & I ÅK1 192.0 192.0 Mesterskab
81132 Kasper Klausen Ørre Skytteforening, BK3 143.0 143.0 Hovedskydning
101407 Lasse Nielsen Ørre Skytteforening, BK3 190.0 190.0 Hovedskydning
107533 Emma Taulborg Ørre Skytteforening, BK3 187.0 187.0 Hovedskydning
32716 Dorthe Sønderbæk Ørre Skytteforening, ÅK1 194.0 194.0 Hovedskydning
97925 Rasmus Christiansen Karup Skytteforening BK1 191.0 191.0 Mesterskab
97925 Rasmus Christiansen Karup Skytteforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
68673 Flemming Lohmann Mikkelsen Ørre Skytteforening, ÅK1 189.0 189.0 Hovedskydning
68673 Flemming Lohmann Mikkelsen Ørre Skytteforening, ÅK1 191.0 191.0 Mesterskab
80892 Casper Norup Bertelsen Karup Skytteforening UNG 189.0 189.0 Hovedskydning
80892 Casper Norup Bertelsen Karup Skytteforening UNG 184.0 184.0 Mesterskab
88934 Willy Wegner Horsens Skyttekreds V2 190.0 190.0 Hovedskydning
88934 Willy Wegner Horsens Skyttekreds V2 190.0 190.0 Mesterskab
93541 Alex Thomsen Haderup Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Hovedskydning
31360 Benjamin Bøndergård Ørre Skytteforening, J2 188.0 188.0 Hovedskydning
93541 Alex Thomsen Haderup Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Mesterskab
134405 Kathrine Mæng Ørre Skytteforening, UNG 181.0 181.0 Hovedskydning
30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening, J2 191.0 191.0 Hovedskydning
102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I ÅK2 182.0 182.0 Mesterskab
32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening V2 181.0 181.0 Mesterskab
32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening V2 181.0 181.0 Hovedskydning
87132 Freja Østerbøg Trehøje Skytteforening BK2 191.0 191.0 Mesterskab
87132 Freja Østerbøg Trehøje Skytteforening BK2 190.0 190.0 Hovedskydning
84370 Christina Bukalo Ørre Skytteforening, J1 197.0 197.0 Mesterskab
84370 Christina Bukalo Ørre Skytteforening, J1 199.0 199.0 Hovedskydning
77504 Henrik Buskbjerg Ørre Skytteforening, ÅK2 186.0 186.0 Hovedskydning
30564 Kasper Fyhring Ørre Skytteforening, ÅK2 185.0 185.0 Hovedskydning
91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen Haderup Skytteforening J2 183.0 183.0 Mesterskab
31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, 1 196.0 196.0 Mesterskab
31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, 1 198.0 198.0 Hovedskydning
84371 Laura Bukalo Ørre Skytteforening, J1 195.0 195.0 Mesterskab
84371 Laura Bukalo Ørre Skytteforening, J1 199.0 199.0 Hovedskydning
91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen Haderup Skytteforening J2 188.0 188.0 Hovedskydning
31365 Anni Bøndergaard Ørre Skytteforening, ÅK2 192.0 192.0 Hovedskydning
23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening V1 197.0 197.0 Hovedskydning
72491 Steffan Taulborg Ørre Skytteforening, J2 194.0 194.0 Hovedskydning
72491 Steffan Taulborg Ørre Skytteforening, J2 193.0 193.0 Mesterskab
23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening V1 200.0 200.0 Mesterskab
30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening, 2 189.0 189.0 Hovedskydning
31553 Per Schreiber Ikast Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
31553 Per Schreiber Ikast Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Mesterskab
56031 Gert Hansen Kjellerup Skytteforening V1 193.0 193.0 Mesterskab
56031 Gert Hansen Kjellerup Skytteforening V1 197.0 197.0 Hovedskydning
92862 Caroline Peeters Haderup Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
92862 Caroline Peeters Haderup Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
84764 Flemming Lohse Århus Riffelskytte klub V1 195.0 195.0 Mesterskab
84764 Flemming Lohse Århus Riffelskytte klub V1 194.0 194.0 Hovedskydning
30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening, 2 191.0 191.0 Mesterskab
101602 Jonna Grønbæk Ørre Skytteforening, ÅK2 188.0 188.0 Hovedskydning
28415 Asbjørn Søndergård Sjørring Skytteforening UNG 192.0 192.0 Mesterskab
28415 Asbjørn Søndergård Sjørring Skytteforening UNG 186.0 186.0 Hovedskydning
93540 Dorte Thomsen Haderup Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
93540 Dorte Thomsen Haderup Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
31062 Matias Faurbye Pedersen Viborg Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
31062 Matias Faurbye Pedersen Viborg Skytteforening J1 199.0 199.0 Mesterskab
106610 Søren Andersen Ørre Skytteforening, J2 192.0 192.0 Hovedskydning
106610 Søren Andersen Ørre Skytteforening, J2 184.0 184.0 Mesterskab
17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds UNG 190.0 190.0 Hovedskydning
17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds UNG 198.0 198.0 Mesterskab
97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, BK2 194.0 194.0 Hovedskydning
97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, BK2 185.0 185.0 Mesterskab
17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds V1 189.0 189.0 Mesterskab
17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds V1 192.0 192.0 Hovedskydning
ÅK1 190.0 190.0 Hovedskydning
ÅK1 184.0 184.0 Mesterskab
22034 Preben Kallegaard Kjellerup Skytteforening 1 196.0 196.0 Mesterskab
22034 Preben Kallegaard Kjellerup Skytteforening 1 196.0 196.0 Hovedskydning
26918 Jakob Larni Nielsen Viborg Biathlon Klub ÅK2 189.0 189.0 Hovedskydning
26918 Jakob Larni Nielsen Viborg Biathlon Klub ÅK2 193.0 193.0 Mesterskab
30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening V1 196.0 196.0 Mesterskab
30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening V1 197.0 197.0 Hovedskydning
30673 Bjarne Fyhring Ørre Skytteforening, ÅK2 169.0 169.0 Hovedskydning
32908 Anne Kathrine Sørensen Ørre Skytteforening, 2 190.0 190.0 Hovedskydning
21896 Christopher Hjerresen Kjellerup Skytteforening BK1 199.0 199.0 Mesterskab
21896 Christopher Hjerresen Kjellerup Skytteforening BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
31499 Thyge Larsen Ikast Skytteforening ÅK1 190.0 190.0 Hovedskydning
31499 Thyge Larsen Ikast Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
59402 Torben Kaalund-Ramm Gimlinge Sg&i V1 198.0 198.0 Hovedskydning
59402 Torben Kaalund-Ramm Gimlinge Sg&i V1 194.0 194.0 Mesterskab
56302 Tage Andersen Kjellerup Skytteforening V1 196.0 196.0 Hovedskydning
56302 Tage Andersen Kjellerup Skytteforening V1 197.0 197.0 Mesterskab

Til toppen