Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Landsdelsturnering 15m pistol 3.runde 2012 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midtjylland
Alle foreninger
Aulum Skytteforening
Gjern Skyttekreds
Haderup Skytteforening
Hem Skytteforening
Ikast Skytteforening
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
Sejs-Svejbæk Skytteforening
Skive Pistolklub
Skyttekreds Bjerringbro
Tjørring IF Skytteafdeling
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Viborg Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
30665
Carl Johnsen
Aulum Skytteforening
1
273.000
273.000
Hovedskydning
19007
Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
2
275.000
275.000
Hovedskydning
2
262.000
262.000
Hovedskydning
83116
Hans Christian Eskildsen
Haderup Skytteforening
JUN
168.000
168.000
Hovedskydning
92000
Bjarne Mortensen
Ikast Skytteforening
V2
236.000
236.000
Hovedskydning
101599
Erik Kjærulff
Sejs-Svejbæk Skytteforening
ÅK2
225.000
225.000
Hovedskydning
27601
Niels Lund
Haderup Skytteforening
3
251.000
251.000
Hovedskydning
21999
Henrik Søndergård Møller
Sejs-Svejbæk Skytteforening
2
272.000
272.000
Hovedskydning
87571
Anders Diget
Ikast Skytteforening
ÅK1
258.000
258.000
Hovedskydning
86963
Christian Madsen
Skyttekreds Bjerringbro
ÅK2
249.000
249.000
Hovedskydning
102231
Jens Dalsgaard
Haderup Skytteforening
3
243.000
243.000
Hovedskydning
22405
Mads Riis
Gjern Skyttekreds
3
257.000
257.000
Hovedskydning
24133
Martin Andersen
Gjern Skyttekreds
4
228.000
228.000
Hovedskydning
110571
Kim Fuglsbjerg
Gjern Skyttekreds
ÅK2
230.000
230.000
Hovedskydning
83088
Thorkill Lind
Sejs-Svejbæk Skytteforening
V1
253.000
253.000
Hovedskydning
101283
Amalie Katrine Kjærulff
Sejs-Svejbæk Skytteforening
JUN
221.000
221.000
Hovedskydning
109857
Anja Kjær Larsen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
ÅK2
178.000
178.000
Hovedskydning
32659
Guido Saluz
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
V2
264.000
264.000
Hovedskydning
32789
Christian Hansen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
V1
282.000
282.000
Hovedskydning
32869
Bill Graversgaard
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
3
241.000
241.000
Hovedskydning
89045
Kirsten Rosander Sørensen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
ÅK2
250.000
250.000
Hovedskydning
89048
Jørn Vestervig Christensen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
ÅK1
248.000
248.000
Hovedskydning
19759
Claus Nielsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
3
263.000
263.000
Hovedskydning
31647
Kurt F. Schnuchel
Ikast Skytteforening
ÅK1
277.000
277.000
Hovedskydning
31766
Anton Bredvig
Ikast Skytteforening
V2
227.000
227.000
Hovedskydning
32400
Keld Kølbæk
Tjørring IF Skytteafdeling
ÅK2
231.000
231.000
Hovedskydning
32474
John Madsen
Tjørring IF Skytteafdeling
4
214.000
214.000
Hovedskydning
32510
Jesper Meyhoff
Tjørring IF Skytteafdeling
3
258.000
258.000
Hovedskydning
32708
Eilif F. Thomsen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2
182.000
182.000
Hovedskydning
102387
Finn Pedersen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2
110.000
110.000
Hovedskydning
27333
Ole Kristensen
Skive Pistolklub
3
262.000
262.000
Hovedskydning
104161
Sebastian Gade
Skive Pistolklub
BK
247.000
247.000
Hovedskydning
105762
Christian Rixen Brandt Andersen
Skive Pistolklub
ÅK2
231.000
231.000
Hovedskydning
107965
Anders Hasager Hellesøe
Skive Pistolklub
BK
242.000
242.000
Hovedskydning
92084
Marie Hansen
Hem Skytteforening
V2
257.000
257.000
Hovedskydning
92084
Marie Hansen
Hem Skytteforening
V2
262.000
262.000
Mesterskab
92085
Egon Nørgaard
Hem Skytteforening
V2
233.000
233.000
Mesterskab
92085
Egon Nørgaard
Hem Skytteforening
V2
240.000
240.000
Hovedskydning
92086
Jørgen Davidsen
Hem Skytteforening
V1
256.000
256.000
Hovedskydning
92086
Jørgen Davidsen
Hem Skytteforening
V1
252.000
252.000
Mesterskab
102227
Rune Viggo Jensen
Haderup Skytteforening
3
258.000
258.000
Hovedskydning
89032
Aske Spanggaard
Haderup Skytteforening
BK
282.000
282.000
Hovedskydning
31309
Keld Jeppesen
Aulum Skytteforening
1
286.000
286.000
Hovedskydning
94689
Trine Jacobsen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
ÅK1
245.000
245.000
Hovedskydning
90854
Kim Laursen
Skive Pistolklub
1
273.000
273.000
Hovedskydning
29892
Jan Jørgensen
Haderup Skytteforening
2
277.000
277.000
Hovedskydning
109855
Jimmie Larsen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
4
215.000
215.000
Hovedskydning
30371
Verner Madsen
Aulum Skytteforening
V1
273.000
273.000
Hovedskydning
V1
266.000
266.000
Hovedskydning
18967
Ulrich Ørskov
Viborg Skytteforening
1
280.000
280.000
Hovedskydning
19081
Bent Ørskov
Viborg Skytteforening
V1
270.000
270.000
Hovedskydning
19541
Robert Nielsen
Viborg Skytteforening
V1
277.000
277.000
Hovedskydning
19785
Bent Svejstrup
Viborg Skytteforening
V1
272.000
272.000
Hovedskydning
21928
Peter Nielsen
Gjern Skyttekreds
4
206.000
206.000
Hovedskydning
22561
Ingolf Harboe Lorentzen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
V1
284.000
284.000
Hovedskydning
22580
Henrik Pedersen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
2
262.000
262.000
Hovedskydning
86294
Jacob Lindgaard
Sejs-Svejbæk Skytteforening
4
213.000
213.000
Hovedskydning
98381
Thomas Holm Rohde
Sejs-Svejbæk Skytteforening
2
266.000
266.000
Hovedskydning
109858
Birgitte Lundal
Sejs-Svejbæk Skytteforening
ÅK2
225.000
225.000
Hovedskydning
31374
Søren Andersen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
3
263.000
263.000
Hovedskydning
32857
Bjarne Jensen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
2
263.000
263.000
Hovedskydning
133844
Bent Chr. Elkjær
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
V2
235.000
235.000
Hovedskydning
92512
Sarah N. Sørensen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
BK
244.000
244.000
Hovedskydning
87351
Peter Vestervig Christensen
Ikast Skytteforening
ÅK1
266.000
266.000
Hovedskydning
32071
Niels P. Nielsen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2
206.000
206.000
Hovedskydning
32297
Leif Seiersen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2
184.000
184.000
Hovedskydning
102325
Niels Pedersen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2
142.000
142.000
Hovedskydning
102328
Preben Bastrup
Tjørring IF Skytteafdeling
V2
172.000
172.000
Hovedskydning
102472
Ole Gram
Tjørring IF Skytteafdeling
V2
129.000
129.000
Hovedskydning
103377
Jørgen Mortensen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2
179.000
179.000
Hovedskydning
103379
Jens Østergaard Nielsen
Tjørring IF Skytteafdeling
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
27502
Poul Hoffmann
Skive Pistolklub
2
262.000
262.000
Hovedskydning
27393
Bent Stengaard
Hem Skytteforening
3
258.000
258.000
Hovedskydning
27393
Bent Stengaard
Hem Skytteforening
3
259.000
259.000
Mesterskab
19602
Michael Bülow Pedersen
Haderup Skytteforening
UNG
228.000
228.000
Hovedskydning
29887
Jens Godskesen
Haderup Skytteforening
ÅK1
264.000
264.000
Hovedskydning
96493
Jon Ø. Spanggaard
Haderup Skytteforening
BK
257.000
257.000
Hovedskydning
108025
Tina Bruun Jakobsen
Skyttekreds Bjerringbro
ÅK2
165.000
165.000
Hovedskydning
108034
Mikkel Jensen
Skyttekreds Bjerringbro
ÅK2
222.000
222.000
Hovedskydning
102326
Niels Korshøj
Tjørring IF Skytteafdeling
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
107547
Steffen Hald Gregersen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
4
235.000
235.000
Hovedskydning
ÅK2
249.000
249.000
Hovedskydning
109859
Malene Strunge Christiansen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
ÅK2
225.000
225.000
Hovedskydning
109856
Janni Mogensen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
ÅK2
225.000
225.000
Hovedskydning
24128
Niels J. Kaihøj
Gjern Skyttekreds
V2
216.000
216.000
Hovedskydning
31549
Per Jacobsen
Ikast Skytteforening
ÅK1
278.000
278.000
Hovedskydning
29893
Jan Mortensen
Aulum Skytteforening
1
271.000
271.000
Hovedskydning
107809
Allan Rasmussen
Gjern Skyttekreds
ÅK2
259.000
259.000
Hovedskydning
31694
Ib Kølbæk
Tjørring IF Skytteafdeling
2
270.000
270.000
Hovedskydning
107505
Stefan Mortensen
Ikast Skytteforening
4
275.000
275.000
Hovedskydning
93595
Viggo Pedersen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
ÅK2
231.000
231.000
Hovedskydning
32361
Knud Jensen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
ÅK2
251.000
251.000
Hovedskydning
24020
Karsten Petersen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
V2
243.000
243.000
Hovedskydning
19030
Kenneth L. Nielsen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
2
260.000
260.000
Hovedskydning
80741
Krista Enevoldsen
Gjern Skyttekreds
ÅK2
226.000
226.000
Hovedskydning
24118
Teddy Madsen
Gjern Skyttekreds
ÅK2
230.000
230.000
Hovedskydning
18574
Thomas Kaihøj
Gjern Skyttekreds
ÅK2
230.000
230.000
Hovedskydning
19707
Jan Dovolil
Viborg Skytteforening
1
274.000
274.000
Hovedskydning
31191
Dorte Thorsen
Viborg Skytteforening
1
283.000
283.000
Hovedskydning
27884
Magnus Harritz
Skive Pistolklub
V1
282.000
282.000
Hovedskydning
106462
Michael Jacobsen
Skyttekreds Bjerringbro
ÅK2
237.000
237.000
Hovedskydning
Til toppen