Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
DM Pistolterræn 2014 (GrovPistol andre end cal. 32) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Akademisk Skytteforening, Århus
Allingåbro Skytteforening
Bellahøj Skytteforening
Brørup Skyttekreds
Dalum Skytteforening
Esbjerg Skyttekreds
Holmegaard Skytteforening
Hørsholm Pistolforening
Klejs-Juelsminde Skytteforening
Kongsted Skytteforening
Krarup/Espe Skytteforening
Køge Skytteforening
Lind Skytteforening
Lunde Sg&I
Lønne Skyttekreds
RI 98 Skytteforening
Sejs-Svejbæk Skytteforening
Skjern Skytteforening
Skytteklubben af 1984
Skytteklubben DSB/ASF
Sorø Skytteforening
St. Restrup Idrætsforening
Stenløse Skytteforening
Strøby Skytteforening
Svendborg Skyttekreds
Trelde Gymnastik- Og Idrætsforening
Varde Skytteforening
Vejle Skytteforening
Vissenbjerg Skytteforening
Ølsted Skytteforening
Ørnhøj Skytteforening
Østbirk Pistol Skytter
Aabenraa Skytteforening
Århus Pistolklub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
35317
Søren Madsen
Trelde Gymnastik- Og Idrætsforening
GPA
55.000
45.000
Hovedskydning
56688
Kurt Christensen
Hørsholm Pistolforening
GPA
45.000
37.000
Hovedskydning
66086
Ejner Nicolaisen
Hørsholm Pistolforening
GPA
64.000
52.000
Hovedskydning
38117
Benny Pedersen
Lønne Skyttekreds
GPA
49.000
40.000
Hovedskydning
40949
Henrik Rasmussen
Esbjerg Skyttekreds
GPA
59.000
48.000
Hovedskydning
20212
Ejner Paaske Jensen
Østbirk Pistol Skytter
GPA
50.000
41.000
Hovedskydning
43974
Sten Aarestrup
Aabenraa Skytteforening
GPA
56.000
46.000
Hovedskydning
44032
Henning Dall
Aabenraa Skytteforening
GPA
29.000
24.000
Hovedskydning
61650
Richard Thers
Stenløse Skytteforening
GPA
44.000
36.000
Hovedskydning
61745
Dorrit Thers
Stenløse Skytteforening
GPA
18.000
15.000
Hovedskydning
34728
Kim Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
GPA
48.000
39.000
Hovedskydning
35750
Bjarne Kyed
Trelde Gymnastik- Og Idrætsforening
GPA
54.000
44.000
Hovedskydning
27337
Mogens Berthelsen
Lind Skytteforening
GPA
22.000
18.000
Hovedskydning
66161
Knud Winther Knudsen
Hørsholm Pistolforening
GPA
42.000
34.000
Hovedskydning
62650
Niels W. Nielsen
Hørsholm Pistolforening
GPA
50.000
41.000
Hovedskydning
55982
Jens Peter Jensen
Holmegaard Skytteforening
GPA
57.000
47.000
Hovedskydning
67769
Bo Carstensen
RI 98 Skytteforening
GPA
54.000
44.000
Hovedskydning
92513
Henrik Lindegaard
RI 98 Skytteforening
GPA
37.000
30.000
Hovedskydning
94652
Kaare Grønvold
Strøby Skytteforening
GPA
38.000
31.000
Hovedskydning
92266
Stefan Nielsen
Brørup Skyttekreds
GPA
33.000
27.000
Hovedskydning
102480
Per Fjord Carlsen
Varde Skytteforening
GPA
32.000
26.000
Hovedskydning
106744
Per Hermansen
RI 98 Skytteforening
GPA
14.000
11.000
Hovedskydning
21999
Henrik Søndergård Møller
Sejs-Svejbæk Skytteforening
GPA
37.000
30.000
Hovedskydning
109428
Dennis Flemming Madsen
Bellahøj Skytteforening
GPA
15.000
12.000
Hovedskydning
31973
René Sloth Kandelsdorff
Lind Skytteforening
GPA
31.000
25.000
Hovedskydning
16843
Bendt Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
GPA
42.000
34.000
Hovedskydning
66884
Christian Laustsen
Bellahøj Skytteforening
GPA
43.000
35.000
Hovedskydning
97223
Mads Dallerup
Vissenbjerg Skytteforening
GPA
23.000
19.000
Hovedskydning
99727
Palle Damgaard Nielsen
RI 98 Skytteforening
GPA
24.000
20.000
Hovedskydning
111586
Kell Thomas
RI 98 Skytteforening
GPA
30.000
25.000
Hovedskydning
101744
Nofil Nawaz Mulkana
Bellahøj Skytteforening
GPA
38.000
31.000
Hovedskydning
24717
Brian Therkildsen
Århus Pistolklub
GPA
42.000
34.000
Hovedskydning
46624
Niels Erik Hansen
Krarup/Espe Skytteforening
GPA
62.000
51.000
Hovedskydning
GPA
33.000
27.000
Hovedskydning
23219
Bent Kjeldsen
Skytteklubben DSB/ASF
GPA
49.000
40.000
Hovedskydning
24121
Steffen Høgh
Århus Pistolklub
GPA
55.000
45.000
Hovedskydning
32164
Michael Brandt
Lind Skytteforening
GPA
43.000
35.000
Hovedskydning
24106
Henrik Kruse Pedersen
Århus Pistolklub
GPA
54.000
44.000
Hovedskydning
100339
Lasse Møller Gregersen
Skytteklubben DSB/ASF
GPA
30.000
25.000
Hovedskydning
90306
Annette Winther
RI 98 Skytteforening
GPA
37.000
30.000
Hovedskydning
24801
Lars Gregersen
Skytteklubben DSB/ASF
GPA
62.000
51.000
Hovedskydning
GPA
44.000
36.000
Hovedskydning
87164
Lars Kryger
Bellahøj Skytteforening
GPA
60.000
49.000
Hovedskydning
59742
Henrik Korngaard
Sorø Skytteforening
GPA
19.000
16.000
Hovedskydning
81109
John Harry Nielsen
Ørnhøj Skytteforening
GPA
48.000
39.000
Hovedskydning
101091
Kim Andersen
Sorø Skytteforening
GPA
22.000
18.000
Hovedskydning
99633
George Michagin
Vissenbjerg Skytteforening
GPA
18.000
15.000
Hovedskydning
56426
Simon Madsen
Kongsted Skytteforening
GPA
39.000
32.000
Hovedskydning
49401
Asger Thomsen
Vissenbjerg Skytteforening
GPA
48.000
39.000
Hovedskydning
43909
John Petersen
Aabenraa Skytteforening
GPA
26.000
21.000
Hovedskydning
114770
Jørgen Steinicke
Ølsted Skytteforening
GPA
26.000
21.000
Hovedskydning
103432
Ulrik Grodt
Ølsted Skytteforening
GPA
42.000
34.000
Hovedskydning
24744
Dan Troelsen
Århus Pistolklub
GPA
39.000
32.000
Hovedskydning
13406
Jens Grundvad
Skjern Skytteforening
GPA
57.000
47.000
Hovedskydning
19104
Kim Bitsch
Sejs-Svejbæk Skytteforening
GPA
53.000
43.000
Hovedskydning
32051
Ove Skinnerup
Lind Skytteforening
GPA
23.000
19.000
Hovedskydning
70711
Jan Poul Eifos
Bellahøj Skytteforening
GPA
55.000
45.000
Hovedskydning
80150
Dieter Meier
Skjern Skytteforening
GPA
44.000
36.000
Hovedskydning
16986
Michael Fjorback
St. Restrup Idrætsforening
GPA
8.000
7.000
Hovedskydning
85773
Erik Dyhr
Østbirk Pistol Skytter
GPA
46.000
38.000
Hovedskydning
105672
Jørn Petersen
Køge Skytteforening
GPA
40.000
33.000
Hovedskydning
93721
Morten Furholt Hansen
Køge Skytteforening
GPA
33.000
27.000
Hovedskydning
25886
Max Hald
Akademisk Skytteforening, Århus
GPA
44.000
36.000
Hovedskydning
16742
Poul Fjorback
St. Restrup Idrætsforening
GPA
7.000
6.000
Hovedskydning
70534
Per Nygaard Jensen
RI 98 Skytteforening
GPA
32.000
26.000
Hovedskydning
34726
Knud Erik Müller
Vejle Skytteforening
GPA
30.000
25.000
Hovedskydning
34713
Per Jespersen
Vejle Skytteforening
GPA
47.000
39.000
Hovedskydning
24623
Robert Elbrønd
Århus Pistolklub
GPA
60.000
49.000
Hovedskydning
51581
Per Michael Elmose
Dalum Skytteforening
GPA
54.000
44.000
Hovedskydning
76055
Kim Juul
Ølsted Skytteforening
GPA
32.000
26.000
Hovedskydning
16916
Rune Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
GPA
37.000
30.000
Hovedskydning
37659
Preben Pedersen
Skjern Skytteforening
GPA
49.000
40.000
Hovedskydning
38077
Martin Høholt
Skjern Skytteforening
GPA
58.000
48.000
Hovedskydning
22786
Michael Strøm
Århus Pistolklub
GPA
36.000
30.000
Hovedskydning
23724
Hans Kurt Pedersen
Allingåbro Skytteforening
GPA
48.000
39.000
Hovedskydning
106008
Søren Nyborg Hansen
Svendborg Skyttekreds
GPA
28.000
23.000
Hovedskydning
24504
John Jørgensen
Århus Pistolklub
GPA
41.000
34.000
Hovedskydning
36252
Richard Davis
Lind Skytteforening
GPA
59.000
48.000
Hovedskydning
86749
Jesper Bech Løkza
RI 98 Skytteforening
GPA
44.000
36.000
Hovedskydning
44014
Kay-Werner Jacobsen
Aabenraa Skytteforening
GPA
47.000
39.000
Hovedskydning
63341
Flemming Rask
Hørsholm Pistolforening
GPA
57.000
47.000
Hovedskydning
115591
Martin Jepsen
Bellahøj Skytteforening
GPA
38.000
31.000
Hovedskydning
32357
Knud Erik Sørensen
Lind Skytteforening
GPA
67.000
55.000
Hovedskydning
32017
Poul Nykjær
Lind Skytteforening
GPA
46.000
38.000
Hovedskydning
26081
Jan Truelsson
Skytteklubben DSB/ASF
GPA
32.000
26.000
Hovedskydning
26454
Andreas Andersson
Skytteklubben DSB/ASF
GPA
42.000
34.000
Hovedskydning
78290
David Dam Olsson
Skytteklubben DSB/ASF
GPA
64.000
52.000
Hovedskydning
109163
René Mosegaard
Østbirk Pistol Skytter
GPA
55.000
45.000
Hovedskydning
20250
Bent Jensen
Østbirk Pistol Skytter
GPA
25.000
20.000
Hovedskydning
105441
Søren Ejegod Nielsen
Sorø Skytteforening
GPA
32.000
26.000
Hovedskydning
20984
Nathasja Juul
Ølsted Skytteforening
GPA
12.000
10.000
Hovedskydning
17570
Frank Kristensen
Allingåbro Skytteforening
GPA
53.000
43.000
Hovedskydning
89736
Jannik Korup
Ølsted Skytteforening
GPA
45.000
37.000
Hovedskydning
20666
Jesper Larsen
Ølsted Skytteforening
GPA
55.000
45.000
Hovedskydning
45489
David Larsen
Svendborg Skyttekreds
GPA
18.000
15.000
Hovedskydning
82449
Lars Arnesen Monsrud
Skytteklubben af 1984
GPA
22.000
18.000
Hovedskydning
87302
Bjarne Høj
Skjern Skytteforening
GPA
43.000
35.000
Hovedskydning
87303
Alex Høj
Skjern Skytteforening
GPA
27.000
22.000
Hovedskydning
43591
Bjørn Tarzarni
Aabenraa Skytteforening
GPA
25.000
20.000
Hovedskydning
92827
Poul Ognew
Aabenraa Skytteforening
GPA
35.000
29.000
Hovedskydning
102370
Finn Christian Langkjær
Lunde Sg&I
GPA
53.000
43.000
Hovedskydning
45770
John Amdi Rasmussen
Vissenbjerg Skytteforening
GPA
31.000
25.000
Hovedskydning
105816
Kenneth Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
GPA
42.000
34.000
Hovedskydning
GPA
48.000
39.000
Hovedskydning
105671
Alex Petersen
Køge Skytteforening
GPA
28.000
23.000
Hovedskydning
Til toppen