Dalum Skytteforenings Oktober-Stævne 2014 (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS UNG 184.0 184.0 Mesterskab
88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS UNG 188.0 188.0 Hovedskydning
48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 2 183.0 183.0 Hovedskydning
48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 2 184.0 184.0 Mesterskab
52665 Benny Sørensen Paarup Skytteforening V1 198.0 198.0 Mesterskab
52665 Benny Sørensen Paarup Skytteforening V1 193.0 193.0 Hovedskydning
112325 Dorthe Vanggaard Særslev Skytteforening ÅK3 192.0 192.0 Hovedskydning
112325 Dorthe Vanggaard Særslev Skytteforening ÅK3 191.0 191.0 Mesterskab
55090 Børge Pehrson Stege Ndr. Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Mesterskab
55090 Børge Pehrson Stege Ndr. Skytteforening ÅK2 193.0 193.0 Hovedskydning
51725 Jens Hald Dalum Skytteforening V1 194.0 194.0 Mesterskab
51725 Jens Hald Dalum Skytteforening V1 197.0 197.0 Hovedskydning
110044 Laura Højris From Petersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
110044 Laura Højris From Petersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
40983 Else Jensen Ribe Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
40983 Else Jensen Ribe Skyttekreds ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening UNG 186.0 186.0 Hovedskydning
47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening UNG 190.0 190.0 Mesterskab
91738 Susanne Højbjerg Tommerup Skytteforening ÅK3 188.0 188.0 Mesterskab
91738 Susanne Højbjerg Tommerup Skytteforening ÅK3 181.0 181.0 Hovedskydning
47126 Flemming Larsen Svendborg Skyttekreds V1 197.0 197.0 Mesterskab
47126 Flemming Larsen Svendborg Skyttekreds V1 198.0 198.0 Hovedskydning
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS J1 200.0 200.0 Hovedskydning
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS J1 200.0 200.0 Mesterskab
99497 Ivan Jørgensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening J1 200.0 200.0 Hovedskydning
99497 Ivan Jørgensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening J1 200.0 200.0 Mesterskab
115306 Nicolaj Christian Villadsen Højby Skytteforening J2 200.0 200.0 Hovedskydning
115306 Nicolaj Christian Villadsen Højby Skytteforening J2 200.0 200.0 Mesterskab
49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening V1 193.0 193.0 Hovedskydning
49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening V1 198.0 198.0 Mesterskab
99610 Rikke Jespersen Tommerup Skytteforening J2 193.0 193.0 Hovedskydning
99610 Rikke Jespersen Tommerup Skytteforening J2 192.0 192.0 Mesterskab
39795 Lene Jensen Ribe Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
39795 Lene Jensen Ribe Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
115124 Hien Minh Nguyen Assens Skytteforening BK3 194.0 194.0 Mesterskab
115124 Hien Minh Nguyen Assens Skytteforening BK3 190.0 190.0 Hovedskydning
115781 Tom Rasmussen Svendborg Skyttekreds ÅK2 193.0 193.0 Hovedskydning
115781 Tom Rasmussen Svendborg Skyttekreds ÅK2 190.0 190.0 Mesterskab
51818 Bjerne Larsen Dalum Skytteforening V3 191.0 191.0 Hovedskydning
82717 Katrine Filtenborg Dalum Skytteforening UNG 177.0 177.0 Hovedskydning
82717 Katrine Filtenborg Dalum Skytteforening UNG 179.0 179.0 Mesterskab
84898 Camilla Gregersen Dalum Skytteforening ÅK3 188.0 188.0 Hovedskydning
84898 Camilla Gregersen Dalum Skytteforening ÅK3 194.0 194.0 Mesterskab
95426 Henrik Grønlykke Dalum Skytteforening V1 195.0 195.0 Hovedskydning
95426 Henrik Grønlykke Dalum Skytteforening V1 194.0 194.0 Mesterskab
96740 Aleksandar Nørgaard Højby Skytteforening J2 173.0 173.0 Hovedskydning
96740 Aleksandar Nørgaard Højby Skytteforening J2 158.0 158.0 Mesterskab
111416 Dan Skytte Hansen Dalum Skytteforening ÅK2 186.0 186.0 Mesterskab
111416 Dan Skytte Hansen Dalum Skytteforening ÅK2 188.0 188.0 Hovedskydning
112204 Niels-Kristian Nielsen Dalum Skytteforening BK3 181.0 181.0 Hovedskydning
115900 Phillip Priisholm Dalum Skytteforening BK3 190.0 190.0 Hovedskydning
116623 Oliver Kristensen Dalum Skytteforening BK4 163.0 163.0 Mesterskab
116623 Oliver Kristensen Dalum Skytteforening BK4 162.0 162.0 Hovedskydning
117091 Mathias Bach Christensen Dalum Skytteforening BK4 174.0 174.0 Hovedskydning
117140 Mathias Monkeboe Dalum Skytteforening J2 171.0 171.0 Hovedskydning
117142 Nikolaj K. Asmussen Dalum Skytteforening BK4 192.0 192.0 Hovedskydning
117405 Xiangshenhad Zhou Dalum Skytteforening BK4 171.0 171.0 Hovedskydning
92669 Louise Faurskov Andersen Kværndrup Idrætsforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
92669 Louise Faurskov Andersen Kværndrup Idrætsforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
99588 Mia Andersen Horne Skytteforening J1 200.0 200.0 Hovedskydning
99588 Mia Andersen Horne Skytteforening J1 200.0 200.0 Mesterskab
85116 Bodil Schmidt Nyborg Skytteforening V1 197.0 197.0 Mesterskab
85116 Bodil Schmidt Nyborg Skytteforening V1 199.0 199.0 Hovedskydning
52684 Tage Skovgaard Paarup Skytteforening V1 195.0 195.0 Hovedskydning
52684 Tage Skovgaard Paarup Skytteforening V1 198.0 198.0 Mesterskab
94888 Arne Hansen Bogense Skytteforening V3 181.0 181.0 Mesterskab
94888 Arne Hansen Bogense Skytteforening V3 186.0 186.0 Hovedskydning
100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
112188 Karl William Klausen Bullerup Skyttekreds BK1 200.0 200.0 Mesterskab
112188 Karl William Klausen Bullerup Skyttekreds BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening UNG 185.0 185.0 Hovedskydning
53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening UNG 188.0 188.0 Mesterskab
107892 Søren Peter Jørgensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Mesterskab
107892 Søren Peter Jørgensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
115307 Lars Christiansen Højby Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Mesterskab
115307 Lars Christiansen Højby Skytteforening ÅK2 190.0 190.0 Hovedskydning
105804 Casper Risum Breum Andersen Horne Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
105804 Casper Risum Breum Andersen Horne Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
81196 Freja Bryld Pedersen Højby Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Hovedskydning
81196 Freja Bryld Pedersen Højby Skytteforening ÅK2 198.0 198.0 Mesterskab
50333 Svend E. Christensen Bogense Skytteforening V2 198.0 198.0 Mesterskab
50333 Svend E. Christensen Bogense Skytteforening V2 190.0 190.0 Hovedskydning
52566 Leif Nielsen Paarup Skytteforening V3 192.0 192.0 Hovedskydning
52566 Leif Nielsen Paarup Skytteforening V3 193.0 193.0 Mesterskab
52895 Kathrine Lehnskov Christensen Dalum Skytteforening 2 186.0 186.0 Mesterskab
52895 Kathrine Lehnskov Christensen Dalum Skytteforening 2 187.0 187.0 Hovedskydning
115636 Johanne Petra Skaarup Ditlevsen Tommerup Skytteforening BK3 189.0 189.0 Hovedskydning
115636 Johanne Petra Skaarup Ditlevsen Tommerup Skytteforening BK3 188.0 188.0 Mesterskab
117798 Julius Eriksen Tommerup Skytteforening BK4 169.0 169.0 Hovedskydning
117798 Julius Eriksen Tommerup Skytteforening BK4 168.0 168.0 Mesterskab
111378 Anders Wulff Dalum Skytteforening BK2 179.0 179.0 Hovedskydning
112153 Mads Frederik Hansen Dalum Skytteforening BK4 177.0 177.0 Hovedskydning
101155 Mikkel Lindskov Petersen Lunde Sg&I BK1 200.0 200.0 Mesterskab
101155 Mikkel Lindskov Petersen Lunde Sg&I BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
110117 Valdemar Eriksen Tommerup Skytteforening BK3 187.0 187.0 Hovedskydning
110117 Valdemar Eriksen Tommerup Skytteforening BK3 186.0 186.0 Mesterskab
51371 Louise Mortensen Bullerup Skyttekreds ÅK1 196.0 196.0 Mesterskab
51371 Louise Mortensen Bullerup Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
107969 Mette Larsen Nyborg Skytteforening ÅK2 179.0 179.0 Hovedskydning
107969 Mette Larsen Nyborg Skytteforening ÅK2 180.0 180.0 Mesterskab
103669 Emil Agergaard Søllested Højby Skytteforening J2 193.0 193.0 Hovedskydning
103669 Emil Agergaard Søllested Højby Skytteforening J2 194.0 194.0 Mesterskab
117473 Torben Keldsgård Kværndrup Idrætsforening ÅK3 183.0 183.0 Hovedskydning
117473 Torben Keldsgård Kværndrup Idrætsforening ÅK3 185.0 185.0 Mesterskab
117315 Daniel Jan-Othan Nielsen Dalum Skytteforening BK4 181.0 181.0 Hovedskydning
117197 Casper K. Nielsen Dalum Skytteforening BK4 171.0 171.0 Hovedskydning
117194 Andreas Munkeboe Dalum Skytteforening BK4 168.0 168.0 Mesterskab
117194 Andreas Munkeboe Dalum Skytteforening BK4 168.0 168.0 Hovedskydning
112227 David Skovdam Skaarup Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
112227 David Skovdam Skaarup Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
117196 Chrishan D. Sørensen Dalum Skytteforening BK4 192.0 192.0 Hovedskydning
117193 Mikkel K. Kjeldsen Dalum Skytteforening BK4 159.0 159.0 Hovedskydning
117138 Tobias Hansen Dalum Skytteforening BK4 190.0 190.0 Hovedskydning
117137 Lukas Magnussen Dalum Skytteforening BK4 187.0 187.0 Hovedskydning
117059 Kristian Knudsen Dalum Skytteforening BK3 182.0 182.0 Hovedskydning
111377 Christian Wulff Dalum Skytteforening BK3 186.0 186.0 Hovedskydning
116310 Nicklas Rønager Dalum Skytteforening BK4 160.0 160.0 Hovedskydning
115370 Magnus Uglebjerg Lunde Sg&I BK4 178.0 178.0 Mesterskab
115370 Magnus Uglebjerg Lunde Sg&I BK4 181.0 181.0 Hovedskydning
110010 Astrid Sofie Uglebjerg Dalum Skytteforening BK2 196.0 196.0 Hovedskydning
106019 Matias Lohmann Dalum Skytteforening BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
106019 Matias Lohmann Dalum Skytteforening BK1 194.0 194.0 Mesterskab
115635 Ann-Mai Skaarup Ditlevsen Tommerup Skytteforening BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
112360 Kristian L. Andersen Kværndrup Idrætsforening BK3 189.0 189.0 Mesterskab
112360 Kristian L. Andersen Kværndrup Idrætsforening BK3 191.0 191.0 Hovedskydning
138026 Tore Moth Bech Dalum Skytteforening BK3 178.0 178.0 Hovedskydning
107363 Emil Houmøller Dalum Skytteforening BK2 192.0 192.0 Hovedskydning
110176 Randi Uglebjerg Lunde Sg&I BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
110176 Randi Uglebjerg Lunde Sg&I BK1 200.0 200.0 Mesterskab
115635 Ann-Mai Skaarup Ditlevsen Tommerup Skytteforening BK3 194.0 194.0 Mesterskab
92670 Jan Andersen Kværndrup Idrætsforening ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
92670 Jan Andersen Kværndrup Idrætsforening ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening ÅK2 198.0 198.0 Mesterskab
112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening ÅK2 197.0 197.0 Hovedskydning
90858 Lise Munter Bullerup Skyttekreds J1 200.0 200.0 Mesterskab
90858 Lise Munter Bullerup Skyttekreds J1 200.0 200.0 Hovedskydning
91130 Maria T. Heiden Bullerup Skyttekreds J1 199.0 199.0 Mesterskab
91130 Maria T. Heiden Bullerup Skyttekreds J1 199.0 199.0 Hovedskydning
96356 Daniel Madsen Bullerup Skyttekreds J2 196.0 196.0 Mesterskab
96356 Daniel Madsen Bullerup Skyttekreds J2 195.0 195.0 Hovedskydning
114591 Kamilla Jørgensen Bullerup Skyttekreds BK2 199.0 199.0 Hovedskydning
114591 Kamilla Jørgensen Bullerup Skyttekreds BK2 199.0 199.0 Mesterskab
117139 Benjamin Hansen Dalum Skytteforening J2 187.0 187.0 Hovedskydning
117065 Benjamin M. Halvorsen Dalum Skytteforening BK4 179.0 179.0 Hovedskydning
117065 Benjamin M. Halvorsen Dalum Skytteforening BK4 192.0 192.0 Mesterskab
113346 Sebastian Birkholm Lunde Sg&I BK1 195.0 195.0 Mesterskab
113346 Sebastian Birkholm Lunde Sg&I BK1 191.0 191.0 Hovedskydning
117474 Johannas Keldgård Kværndrup Idrætsforening BK4 187.0 187.0 Hovedskydning
117474 Johannas Keldgård Kværndrup Idrætsforening BK4 193.0 193.0 Mesterskab

Til toppen