Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Hem stævne 15 meter 2014 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midtjylland
Alle foreninger
Fjends Skytteforening
Hem Skytteforening
Karup Skytteforening
Kjellerup Skytteforening
Roslev Skytteforening
Skals Skytteforening
Skive skytteforening
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Viborg Skytteforening
Østsalling IF
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
27301
Anders Borup Andersen
Østsalling IF
3
168.000
168.000
Hovedskydning
27301
Anders Borup Andersen
Østsalling IF
3
176.000
176.000
Mesterskab
31184
Erik Madsen
Karup Skytteforening
2
189.000
189.000
Mesterskab
31184
Erik Madsen
Karup Skytteforening
2
189.000
189.000
Hovedskydning
106810
Christian Blaabjerg
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
106810
Christian Blaabjerg
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
19654
Knud Erik Holm
Viborg Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
19654
Knud Erik Holm
Viborg Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
27794
Ruth Schmidt
Skive skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
110429
Hanne Brasen
Roslev Skytteforening
ÅK3
193.000
193.000
Hovedskydning
110429
Hanne Brasen
Roslev Skytteforening
ÅK3
191.000
191.000
Mesterskab
113123
Emilie Louise Rasmussen
Kjellerup Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
113123
Emilie Louise Rasmussen
Kjellerup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
28096
Benny Pedersen
Fjends Skytteforening
ÅK3
186.000
186.000
Hovedskydning
28096
Benny Pedersen
Fjends Skytteforening
ÅK3
187.000
187.000
Mesterskab
97326
Mads Andersen
Roslev Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
97326
Mads Andersen
Roslev Skytteforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
99887
Kristian Pedersen
Roslev Skytteforening
J2
191.000
191.000
Mesterskab
99887
Kristian Pedersen
Roslev Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
98722
Joachim Buk Lauritsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
98722
Joachim Buk Lauritsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
J2
191.000
191.000
Mesterskab
107530
Flemming G. Nielsen
Hem Skytteforening
ÅK3
178.000
178.000
Mesterskab
107530
Flemming G. Nielsen
Hem Skytteforening
ÅK3
182.000
182.000
Hovedskydning
19315
Peter Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2
182.000
182.000
Hovedskydning
19315
Peter Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2
183.000
183.000
Mesterskab
19552
Rasmus Barrett
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
19552
Rasmus Barrett
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
81051
Simon Tandrup Filtenborg
Roslev Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
81051
Simon Tandrup Filtenborg
Roslev Skytteforening
J1
192.000
192.000
Hovedskydning
92377
Pernille Noppenau Hansen
Roslev Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
92377
Pernille Noppenau Hansen
Roslev Skytteforening
J2
189.000
189.000
Mesterskab
27296
Anne-Mette Borup Andersen
Østsalling IF
ÅK3
183.000
183.000
Hovedskydning
102947
Jacob Haldborg Andersen
Østsalling IF
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
102947
Jacob Haldborg Andersen
Østsalling IF
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
27992
Jan Schmidt
Skive skytteforening
3
179.000
179.000
Mesterskab
27992
Jan Schmidt
Skive skytteforening
3
175.000
175.000
Hovedskydning
27548
Bent Pedersen
Fjends Skytteforening
V2
192.000
192.000
Mesterskab
27548
Bent Pedersen
Fjends Skytteforening
V2
197.000
197.000
Hovedskydning
114408
Nicklas Bro Laursen
Fjends Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Mesterskab
114408
Nicklas Bro Laursen
Fjends Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
107845
Mathias Høgh Würtz
Roslev Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
107845
Mathias Høgh Würtz
Roslev Skytteforening
J2
190.000
190.000
Mesterskab
107846
Simon Brogaard Jørgensen
Roslev Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
107846
Simon Brogaard Jørgensen
Roslev Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
107850
Erik Søgård Hansen
Roslev Skytteforening
V3
186.000
186.000
Mesterskab
107850
Erik Søgård Hansen
Roslev Skytteforening
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
107968
John A. Stæckmann
Roslev Skytteforening
V3
179.000
179.000
Hovedskydning
107968
John A. Stæckmann
Roslev Skytteforening
V3
185.000
185.000
Mesterskab
111612
Thor V. Holm-Hansen
Roslev Skytteforening
BK4
175.000
175.000
Hovedskydning
111612
Thor V. Holm-Hansen
Roslev Skytteforening
BK4
175.000
175.000
Mesterskab
113588
Laurits Kjærby Thomassen
Roslev Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
113588
Laurits Kjærby Thomassen
Roslev Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
27509
Niels Hansen
Hem Skytteforening
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
27509
Niels Hansen
Hem Skytteforening
V2
195.000
195.000
Mesterskab
27876
Martin Lauritsen
Hem Skytteforening
3
183.000
183.000
Hovedskydning
27876
Martin Lauritsen
Hem Skytteforening
3
181.000
181.000
Mesterskab
112402
Martin Høft
Hem Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
112402
Martin Høft
Hem Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
115429
Mads Emil Svenningsen
Hem Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Mesterskab
115429
Mads Emil Svenningsen
Hem Skytteforening
BK4
178.000
178.000
Hovedskydning
107157
Niklas Bossow Torp
Roslev Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
107157
Niklas Bossow Torp
Roslev Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Mesterskab
98723
Emil Kronholm Søvsø
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
98723
Emil Kronholm Søvsø
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
108705
Oscar Lajgaard Jensen
Østsalling IF
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
108705
Oscar Lajgaard Jensen
Østsalling IF
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
113308
Ricky Pedersen
Østsalling IF
BK4
161.000
161.000
Hovedskydning
113308
Ricky Pedersen
Østsalling IF
BK4
178.000
178.000
Mesterskab
129540
Emil Overgaard Jakobsen
Østsalling IF
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
129540
Emil Overgaard Jakobsen
Østsalling IF
BK3
181.000
181.000
Mesterskab
113326
Bodil Jensen
Østsalling IF
ÅK3
184.000
184.000
Mesterskab
113326
Bodil Jensen
Østsalling IF
ÅK3
181.000
181.000
Hovedskydning
30082
Mireielle Bredal
Hem Skytteforening
3
180.000
180.000
Hovedskydning
83507
Kristian K. Pedersen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
27947
Jørn Jensen
Hem Skytteforening
3
171.000
171.000
Mesterskab
112955
Sebastian H. Andersen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
112955
Sebastian H. Andersen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Mesterskab
113732
Søren Ellegaard
Fjends Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
113732
Søren Ellegaard
Fjends Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
107844
Jakob Holmfred
Roslev Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
107844
Jakob Holmfred
Roslev Skytteforening
BK3
176.000
176.000
Mesterskab
27947
Jørn Jensen
Hem Skytteforening
3
172.000
172.000
Hovedskydning
19466
Finn Karlsson
Skals Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
27765
Tom D. Søgård
Hem Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
27765
Tom D. Søgård
Hem Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
27869
Michael Lauritsen
Hem Skytteforening
2
188.000
188.000
Hovedskydning
27869
Michael Lauritsen
Hem Skytteforening
2
186.000
186.000
Mesterskab
86818
Simone T. Jensen
Hem Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
86818
Simone T. Jensen
Hem Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
94293
Kaj Sørensen
Hem Skytteforening
V3
185.000
185.000
Hovedskydning
94293
Kaj Sørensen
Hem Skytteforening
V3
185.000
185.000
Mesterskab
19466
Finn Karlsson
Skals Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
112403
Jeppe Krog Nielsen
Hem Skytteforening
BK3
179.000
179.000
Mesterskab
115021
Mikkel Plovmand Christensen
Hem Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Mesterskab
115021
Mikkel Plovmand Christensen
Hem Skytteforening
BK4
194.000
194.000
Hovedskydning
112403
Jeppe Krog Nielsen
Hem Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
111274
Jakob S. Saugstrup
Roslev Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
111274
Jakob S. Saugstrup
Roslev Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
107847
Nicklas Jensen Kammersgaard
Roslev Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
107847
Nicklas Jensen Kammersgaard
Roslev Skytteforening
BK3
177.000
177.000
Mesterskab
108556
Lars Krog
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
108556
Lars Krog
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
BK3
182.000
182.000
Hovedskydning
108706
Henrik Lajgaard
Østsalling IF
ÅK3
182.000
182.000
Hovedskydning
108706
Henrik Lajgaard
Østsalling IF
ÅK3
187.000
187.000
Mesterskab
92378
Tobias Noppenau Hansen
Roslev Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
92378
Tobias Noppenau Hansen
Roslev Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
104866
Rasmus Olesen
Roslev Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
104866
Rasmus Olesen
Roslev Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
113589
Anna Vinther Brasen
Roslev Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
113589
Anna Vinther Brasen
Roslev Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
83507
Kristian K. Pedersen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
108701
Martin Andersen
Østsalling IF
ÅK3
186.000
186.000
Mesterskab
108701
Martin Andersen
Østsalling IF
ÅK3
189.000
189.000
Hovedskydning
113587
Jens Christian Bach Axelsen
Roslev Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
113587
Jens Christian Bach Axelsen
Roslev Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
115359
Nicolai Andersen
Østsalling IF
J2
176.000
176.000
Hovedskydning
115359
Nicolai Andersen
Østsalling IF
J2
172.000
172.000
Mesterskab
113001
Mikkel Jepsen
Hem Skytteforening
BK4
171.000
171.000
Mesterskab
113001
Mikkel Jepsen
Hem Skytteforening
BK4
170.000
170.000
Hovedskydning
Til toppen