Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Eley-Cup 2014 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Faxe Skytteforening
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
Høng Skytteforening
Kongsted Skytteforening
Korsør Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Nykøbing Sj. Skytteforening
Ringsted Skytteforening
Tuse Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Væggerløse Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
54116
Ole Ebbe
Væggerløse Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
54116
Ole Ebbe
Væggerløse Skytteforening
V1
194.000
194.000
Mesterskab
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
200.000
200.000
Mesterskab
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
109104
Sebastian Kristensen
Korsør Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
109104
Sebastian Kristensen
Korsør Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
110369
Bente Andersen
Nykøbing Sj. Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
110369
Bente Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK2
185.000
185.000
Mesterskab
93330
Cecilie Rasmussen
Korsør Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
93330
Cecilie Rasmussen
Korsør Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
103737
Kristina Svenstrup Jensen
Nykøbing Sj. Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Mesterskab
103737
Kristina Svenstrup Jensen
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
112155
Andreas Andersen
Korsør Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
112155
Andreas Andersen
Korsør Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
117439
Benjamin Pedersen
Ringsted Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
117439
Benjamin Pedersen
Ringsted Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
56284
Benny Christiansen
Faxe Skytteforening
V2
194.000
194.000
Mesterskab
56284
Benny Christiansen
Faxe Skytteforening
V2
196.000
196.000
Hovedskydning
58805
Inge Nielsen
Korsør Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
58805
Inge Nielsen
Korsør Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
100147
Kasper Pedersen
Høng Skytteforening
J2
186.000
186.000
Mesterskab
100147
Kasper Pedersen
Høng Skytteforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
58322
Kurt Petersen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
58322
Kurt Petersen
Tuse Skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
58926
Mie Findsen Vestergaard Pedersen
Korsør Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
58926
Mie Findsen Vestergaard Pedersen
Korsør Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
106625
Alexander Petersen
Ballerup Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
106625
Alexander Petersen
Ballerup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
100140
Mette Hansen
Kongsted Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
100140
Mette Hansen
Kongsted Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
102458
Henrik Hansen
Faxe Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
102458
Henrik Hansen
Faxe Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Mesterskab
112215
Amalie Holm
Faxe Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
112215
Amalie Holm
Faxe Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
94411
Mathias Nielsen
Korsør Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
94411
Mathias Nielsen
Korsør Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
112110
Jonathan Lohse
Korsør Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
112110
Jonathan Lohse
Korsør Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
Kevin Friboulet Sørensen
Korsør Skytteforening
UNG
185.000
185.000
Hovedskydning
Kevin Friboulet Sørensen
Korsør Skytteforening
UNG
182.000
182.000
Mesterskab
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
116986
Anja O. M. Pil
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK2
199.000
199.000
Hovedskydning
116986
Anja O. M. Pil
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK2
198.000
198.000
Mesterskab
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V2
193.000
193.000
Mesterskab
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
189.000
189.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
194.000
194.000
Mesterskab
57255
Kurt Møller Pedersen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
57255
Kurt Møller Pedersen
Tuse Skytteforening
V1
200.000
200.000
Mesterskab
58809
Hanne Hesselberg
Korsør Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
58809
Hanne Hesselberg
Korsør Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
85447
Ditte Skov
Korsør Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
85447
Ditte Skov
Korsør Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
108975
Rasmus Caspersen
Kongsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
108975
Rasmus Caspersen
Kongsted Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
Til toppen