Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Ry-stævnet 15m 2011 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
Alle foreninger
Glud Skytteforening
Hinnerup Skytteforening
Horsens Skyttekreds
Jelling fS
Kjellerup Skytteforening
Midtdjurs skytteforening
Ousted Tåning Skytteforening
Ry-Emborg Skytteforening
Sejs-Svejbæk Skytteforening
Silkeborg Skyttekreds
Skanderborg-Stilling Skytteforening
Them Skytteforening
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
J1
200.000
200.000
Mesterskab
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
98868
Rene Mathiasen
Them Skytteforening
3
166.000
166.000
Mesterskab
98868
Rene Mathiasen
Them Skytteforening
3
174.000
174.000
Hovedskydning
21889
Freddy Pedersen
Silkeborg Skyttekreds
3
165.000
165.000
Hovedskydning
21889
Freddy Pedersen
Silkeborg Skyttekreds
3
161.000
161.000
Mesterskab
23275
Kjeld Holm
Skanderborg-Stilling Skytteforening
2
188.000
188.000
Mesterskab
23275
Kjeld Holm
Skanderborg-Stilling Skytteforening
2
188.000
188.000
Hovedskydning
21691
Ingo Jensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Mesterskab
21691
Ingo Jensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
25177
John Lund Christensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Mesterskab
25177
John Lund Christensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Hovedskydning
24825
Jane Sønnichsen
Hinnerup Skytteforening
1
192.000
192.000
Mesterskab
24825
Jane Sønnichsen
Hinnerup Skytteforening
1
190.000
190.000
Hovedskydning
21443
Jørgen Olesen
Ry-Emborg Skytteforening
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
21443
Jørgen Olesen
Ry-Emborg Skytteforening
V2
191.000
191.000
Mesterskab
84485
Therese Skrødstrup Vogt
Kjellerup Skytteforening
J1
192.000
192.000
Mesterskab
84485
Therese Skrødstrup Vogt
Kjellerup Skytteforening
J1
186.000
186.000
Hovedskydning
86713
Kim Bo Nielsen
Hinnerup Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
86713
Kim Bo Nielsen
Hinnerup Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
92567
Anne Mette Vestergaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Mesterskab
92567
Anne Mette Vestergaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
100159
Laura V. Kristensen
Them Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
21910
Arne Olesen
Silkeborg Skyttekreds
V1
189.000
189.000
Mesterskab
21910
Arne Olesen
Silkeborg Skyttekreds
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
96823
Nicklas Holmes Jensen
Hinnerup Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
96823
Nicklas Holmes Jensen
Hinnerup Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
21755
Arne G. Jensen
Ry-Emborg Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
21755
Arne G. Jensen
Ry-Emborg Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
84461
Jens Peter Møller
Ry-Emborg Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
84461
Jens Peter Møller
Ry-Emborg Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Mesterskab
97993
Martin Knudsen
Ry-Emborg Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
97993
Martin Knudsen
Ry-Emborg Skytteforening
BK2
185.000
185.000
Mesterskab
94302
Mathias Havn Sørensen
Silkeborg Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
94302
Mathias Havn Sørensen
Silkeborg Skyttekreds
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
87902
Oliver B. Kjær
Them Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
90904
Kurt Christiansen
Horsens Skyttekreds
V1
192.000
192.000
Hovedskydning
90904
Kurt Christiansen
Horsens Skyttekreds
V1
190.000
190.000
Mesterskab
20265
Viktor Tambo
Ousted Tåning Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
20265
Viktor Tambo
Ousted Tåning Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
20331
Dan Lauersen
Ousted Tåning Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
20331
Dan Lauersen
Ousted Tåning Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
81545
Betina Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
190.000
190.000
Mesterskab
81545
Betina Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
22477
Keld Klode
Silkeborg Skyttekreds
V1
196.000
196.000
Mesterskab
22477
Keld Klode
Silkeborg Skyttekreds
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
19352
Henrik Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
UNG
184.000
184.000
Hovedskydning
19352
Henrik Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
UNG
183.000
183.000
Mesterskab
90819
Anita Christensen
Ry-Emborg Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Mesterskab
90819
Anita Christensen
Ry-Emborg Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
87902
Oliver B. Kjær
Them Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
19315
Peter Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
3
179.000
179.000
Mesterskab
19315
Peter Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
3
179.000
179.000
Hovedskydning
81546
Nanna Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
81546
Nanna Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
83199
Mia Oldengaard
Jelling fS
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
83199
Mia Oldengaard
Jelling fS
J2
194.000
194.000
Mesterskab
96824
Nathali Holmes Jensen
Hinnerup Skytteforening
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
96824
Nathali Holmes Jensen
Hinnerup Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
132893
Arne Lægaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
132893
Arne Lægaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
94142
Mads Christensen
Them Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
94142
Mads Christensen
Them Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
84598
Bo Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
84598
Bo Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
20326
Flemming Mikkelsen
Ousted Tåning Skytteforening
2
184.000
184.000
Hovedskydning
20326
Flemming Mikkelsen
Ousted Tåning Skytteforening
2
181.000
181.000
Mesterskab
22262
Preben Jensen
Silkeborg Skyttekreds
V2
187.000
187.000
Mesterskab
22262
Preben Jensen
Silkeborg Skyttekreds
V2
193.000
193.000
Hovedskydning
22135
Børge Mønster
Kjellerup Skytteforening
V3
185.000
185.000
Mesterskab
22135
Børge Mønster
Kjellerup Skytteforening
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
56302
Tage Andersen
Kjellerup Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
56302
Tage Andersen
Kjellerup Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
21497
Thorvald Ellehede
Ry-Emborg Skytteforening
V3
190.000
190.000
Hovedskydning
21497
Thorvald Ellehede
Ry-Emborg Skytteforening
V3
193.000
193.000
Mesterskab
88445
Oscar Jakobsen
Ry-Emborg Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
88445
Oscar Jakobsen
Ry-Emborg Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
100688
Kenny Berntsen
Ry-Emborg Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
100688
Kenny Berntsen
Ry-Emborg Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
96548
Rasmus Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
96548
Rasmus Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
20964
Ole Hansen
Glud Skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
20964
Ole Hansen
Glud Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
84815
Rasmus Brasch
Midtdjurs skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
84815
Rasmus Brasch
Midtdjurs skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
21010
Michael Hansen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
1
188.000
188.000
Mesterskab
21010
Michael Hansen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
1
189.000
189.000
Hovedskydning
86770
Henning Kristiansen
Midtdjurs skytteforening
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
86770
Henning Kristiansen
Midtdjurs skytteforening
V2
193.000
193.000
Mesterskab
79910
Finn Silkjær
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
79910
Finn Silkjær
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
97992
Kathrine Møller
Ry-Emborg Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
97992
Kathrine Møller
Ry-Emborg Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
21417
Morten Christensen
Ry-Emborg Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
21417
Morten Christensen
Ry-Emborg Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
94582
Jonas V. Christensen
Them Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
94582
Jonas V. Christensen
Them Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
87683
Mikkel K. Jensen
Them Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
87683
Mikkel K. Jensen
Them Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
75424
Lissy Hansen
Glud Skytteforening
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
75424
Lissy Hansen
Glud Skytteforening
V2
193.000
193.000
Mesterskab
100159
Laura V. Kristensen
Them Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
95177
Hans Byager
Jelling fS
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
78926
Carina Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
78926
Carina Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
23929
Mai Munk Sørensen
Hinnerup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
23929
Mai Munk Sørensen
Hinnerup Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
22467
Kent Haaning
Silkeborg Skyttekreds
2
183.000
183.000
Mesterskab
22467
Kent Haaning
Silkeborg Skyttekreds
2
184.000
184.000
Hovedskydning
83351
Alexander B. Kjær
Them Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
83351
Alexander B. Kjær
Them Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
82516
Mads Lillelund
Skanderborg-Stilling Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
98866
Mads Mathiasen
Them Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
98866
Mads Mathiasen
Them Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
102768
Winnie K. Jensen
Them Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Mesterskab
102768
Winnie K. Jensen
Them Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
82516
Mads Lillelund
Skanderborg-Stilling Skytteforening
BK1
191.000
191.000
Hovedskydning
98867
Emma Mathiasen
Them Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
98867
Emma Mathiasen
Them Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
22580
Henrik Pedersen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
3
178.000
178.000
Mesterskab
22580
Henrik Pedersen
Sejs-Svejbæk Skytteforening
3
171.000
171.000
Hovedskydning
Til toppen