Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Grenaa Pokalerne 2013 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Østjylland
Alle foreninger
Balle skytteforening
Grenå Skyttekreds
Hinnerup Skytteforening
Lyngby Skyttekreds
Midtdjurs skytteforening
Randers Skyttekreds
Rønde Skytteforening
Samsø Skytteforening
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VBF Skyttelaug/Århus
Århus Riffelskytte klub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
V1
200.000
200.000
Mesterskab
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
23783
Daniel Janerka
Grenå Skyttekreds
V3
187.000
187.000
Mesterskab
23783
Daniel Janerka
Grenå Skyttekreds
V3
186.000
186.000
Hovedskydning
84818
Maja Petersen
Grenå Skyttekreds
UNG
182.000
182.000
Hovedskydning
84818
Maja Petersen
Grenå Skyttekreds
UNG
182.000
182.000
Mesterskab
23007
John Petersen
Lyngby Skyttekreds
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
23007
John Petersen
Lyngby Skyttekreds
V2
192.000
192.000
Mesterskab
132018
Inge Petersen
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
132018
Inge Petersen
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
18504
Anny Toft
Randers Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
18504
Anny Toft
Randers Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
134590
Holger Sønderskov
Balle skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
23088
Mogens Pedersen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
98796
Thomas Martinsen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
98796
Thomas Martinsen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
110272
Anders Herman Laursen
Randers Skyttekreds
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
110272
Anders Herman Laursen
Randers Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
21559
Sune Krøyer
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
191.000
191.000
Mesterskab
21559
Sune Krøyer
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
187.000
187.000
Hovedskydning
23760
Ejner Jørgensen
Grenå Skyttekreds
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
23760
Ejner Jørgensen
Grenå Skyttekreds
V2
196.000
196.000
Mesterskab
104775
Simon Outzen
Hinnerup Skytteforening
J2
187.000
187.000
Mesterskab
104775
Simon Outzen
Hinnerup Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Hinnerup Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Hinnerup Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
96823
Nicklas Holmes Jensen
Randers Skyttekreds
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
96823
Nicklas Holmes Jensen
Randers Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Mesterskab
23366
Søren Skov
Grenå Skyttekreds
3
175.000
175.000
Hovedskydning
23366
Søren Skov
Grenå Skyttekreds
3
175.000
175.000
Mesterskab
23413
Rita Jensen
Grenå Skyttekreds
V1
193.000
193.000
Mesterskab
23413
Rita Jensen
Grenå Skyttekreds
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
23502
Mogens Andersen
Grenå Skyttekreds
3
172.000
172.000
Hovedskydning
23502
Mogens Andersen
Grenå Skyttekreds
3
175.000
175.000
Mesterskab
23543
Marie Sjørup Jørgensen
Grenå Skyttekreds
1
195.000
195.000
Mesterskab
23543
Marie Sjørup Jørgensen
Grenå Skyttekreds
1
191.000
191.000
Hovedskydning
23616
Kirsten Vogel
Grenå Skyttekreds
V3
181.000
181.000
Hovedskydning
23616
Kirsten Vogel
Grenå Skyttekreds
V3
174.000
174.000
Mesterskab
23666
Jette Jensen
Grenå Skyttekreds
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
23666
Jette Jensen
Grenå Skyttekreds
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
88434
Michael Petersen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
88434
Michael Petersen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
101662
Rasmus Svendson
Grenå Skyttekreds
ÅK3
187.000
187.000
Mesterskab
101662
Rasmus Svendson
Grenå Skyttekreds
ÅK3
187.000
187.000
Hovedskydning
86713
Kim Bo Nielsen
Hinnerup Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
17339
Preben Chemnitz Hansen
Randers Skyttekreds
2
185.000
185.000
Hovedskydning
17339
Preben Chemnitz Hansen
Randers Skyttekreds
2
184.000
184.000
Mesterskab
18560
Alex Toft
Randers Skyttekreds
2
177.000
177.000
Mesterskab
18560
Alex Toft
Randers Skyttekreds
2
177.000
177.000
Hovedskydning
94592
Anne-Marie Nysom
Randers Skyttekreds
J1
200.000
200.000
Mesterskab
94592
Anne-Marie Nysom
Randers Skyttekreds
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
98797
Louise Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
3
174.000
174.000
Hovedskydning
98797
Louise Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
3
177.000
177.000
Mesterskab
98798
Kirsten Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
V2
194.000
194.000
Mesterskab
98798
Kirsten Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
86713
Kim Bo Nielsen
Hinnerup Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
23498
Mona Sjørup Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
23498
Mona Sjørup Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
111363
Rikke Myken
Randers Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
108160
Stefan Hvam
Randers Skyttekreds
ÅK3
195.000
195.000
Hovedskydning
108160
Stefan Hvam
Randers Skyttekreds
ÅK3
193.000
193.000
Mesterskab
111292
Patrick H Stenholt
Randers Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
111292
Patrick H Stenholt
Randers Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
111363
Rikke Myken
Randers Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
111362
Andreas Pedersen
Randers Skyttekreds
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
111362
Andreas Pedersen
Randers Skyttekreds
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
23088
Mogens Pedersen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
103742
Anne-Sofie Sattrup
Rønde Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
103742
Anne-Sofie Sattrup
Rønde Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
81504
Claus Kristensen
Lyngby Skyttekreds
V2
193.000
193.000
Hovedskydning
81504
Claus Kristensen
Lyngby Skyttekreds
V2
188.000
188.000
Mesterskab
26268
Jens Eriksen
VBF Skyttelaug/Århus
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
26268
Jens Eriksen
VBF Skyttelaug/Århus
V1
196.000
196.000
Mesterskab
86804
Kevin Arulanantham
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J2
182.000
182.000
Hovedskydning
86804
Kevin Arulanantham
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J2
186.000
186.000
Mesterskab
26012
Eva Nørgaard
VBF Skyttelaug/Århus
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
26012
Eva Nørgaard
VBF Skyttelaug/Århus
V1
199.000
199.000
Mesterskab
107022
Stinna Ramus
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J2
167.000
167.000
Mesterskab
107022
Stinna Ramus
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
134590
Holger Sønderskov
Balle skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
24825
Jane Sønnichsen
Hinnerup Skytteforening
1
186.000
186.000
Hovedskydning
22902
Tina Krarup
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
22902
Tina Krarup
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
17356
Gitte Hansen
Randers Skyttekreds
1
190.000
190.000
Hovedskydning
17356
Gitte Hansen
Randers Skyttekreds
1
190.000
190.000
Mesterskab
101279
Benjamin Lahn Pedersen
Randers Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
101279
Benjamin Lahn Pedersen
Randers Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
104273
Mikkel Vendelbo
Hinnerup Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
104273
Mikkel Vendelbo
Hinnerup Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
24825
Jane Sønnichsen
Hinnerup Skytteforening
1
191.000
191.000
Mesterskab
25177
John Lund Christensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
81546
Nanna Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
196.000
196.000
Mesterskab
81546
Nanna Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
23929
Mai Munk Sørensen
Hinnerup Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
23929
Mai Munk Sørensen
Hinnerup Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
25177
John Lund Christensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
148301
Henning Andersen
Lyngby Skyttekreds
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
148301
Henning Andersen
Lyngby Skyttekreds
V1
197.000
197.000
Mesterskab
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
17365
Camilla Chemnitz Fisker
Randers Skyttekreds
1
193.000
193.000
Hovedskydning
17365
Camilla Chemnitz Fisker
Randers Skyttekreds
1
193.000
193.000
Mesterskab
96824
Nathali Holmes Jensen
Randers Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
96824
Nathali Holmes Jensen
Randers Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
95494
Arne Lægaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
95494
Arne Lægaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
18178
Jonas Holst Andersen
Randers Skyttekreds
2
185.000
185.000
Mesterskab
18178
Jonas Holst Andersen
Randers Skyttekreds
2
182.000
182.000
Hovedskydning
23858
Annette Adamsen
Grenå Skyttekreds
V2
191.000
191.000
Mesterskab
23858
Annette Adamsen
Grenå Skyttekreds
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
92668
Tobias Maarup Pedersen
Rønde Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
92668
Tobias Maarup Pedersen
Rønde Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
23823
Carl Evald Poulsen
Balle skytteforening
V3
192.000
192.000
Mesterskab
23823
Carl Evald Poulsen
Balle skytteforening
V3
184.000
184.000
Hovedskydning
23612
Kjeld B Jensen
Grenå Skyttekreds
V2
187.000
187.000
Mesterskab
23612
Kjeld B Jensen
Grenå Skyttekreds
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
97517
Heine Jørgensen
Grenå Skyttekreds
3
177.000
177.000
Hovedskydning
97517
Heine Jørgensen
Grenå Skyttekreds
3
176.000
176.000
Mesterskab
97512
Karoline Henriksen
Grenå Skyttekreds
J2
184.000
184.000
Mesterskab
97512
Karoline Henriksen
Grenå Skyttekreds
J2
187.000
187.000
Hovedskydning
104962
Jonas Møller Mikkelsen
Randers Skyttekreds
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
104962
Jonas Møller Mikkelsen
Randers Skyttekreds
J2
187.000
187.000
Mesterskab
105840
Emil Piilgaard Øland Jensen
Randers Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
105840
Emil Piilgaard Øland Jensen
Randers Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
111538
Sean L Larsen
Randers Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Mesterskab
111538
Sean L Larsen
Randers Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
87623
Daniel Filtenborg Binder
Randers Skyttekreds
J1
199.000
199.000
Mesterskab
87623
Daniel Filtenborg Binder
Randers Skyttekreds
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
79910
Finn Silkjær
Midtdjurs skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
79910
Finn Silkjær
Midtdjurs skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
106021
Peter Daal Hansen
Randers Skyttekreds
ÅK1
189.000
189.000
Mesterskab
106021
Peter Daal Hansen
Randers Skyttekreds
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
106870
Kenni Vestergård Henriksen
Randers Skyttekreds
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
106870
Kenni Vestergård Henriksen
Randers Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
107529
Lasse R. Laursen
Randers Skyttekreds
J2
182.000
182.000
Hovedskydning
107529
Lasse R. Laursen
Randers Skyttekreds
J2
182.000
182.000
Mesterskab
105484
Mia Ibeline Sørensen
Rønde Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
105484
Mia Ibeline Sørensen
Rønde Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
102108
Julie Olsen
Lyngby Skyttekreds
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
102108
Julie Olsen
Lyngby Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
18344
Finn Dollerup
VBF Skyttelaug/Århus
V1
196.000
196.000
Mesterskab
18344
Finn Dollerup
VBF Skyttelaug/Århus
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
96548
Rasmus Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
96548
Rasmus Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
87627
Eva Thomadsen
Randers Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
87627
Eva Thomadsen
Randers Skyttekreds
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
107021
Jeppe Ramus
Skanderborg-Stilling Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
107021
Jeppe Ramus
Skanderborg-Stilling Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Mesterskab
78926
Carina Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
UNG
179.000
179.000
Hovedskydning
78926
Carina Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
UNG
179.000
179.000
Mesterskab
109267
Mie Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
109267
Mie Jørgensen
Grenå Skyttekreds
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
104261
Bjørn Voigt
Hinnerup Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
104261
Bjørn Voigt
Hinnerup Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
22785
Michelle J. Jensen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
23884
Alan Ravnebæk
Grenå Skyttekreds
2
188.000
188.000
Mesterskab
23884
Alan Ravnebæk
Grenå Skyttekreds
2
179.000
179.000
Hovedskydning
106337
Kim Bønsdorff Munkholm
Grenå Skyttekreds
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
106337
Kim Bønsdorff Munkholm
Grenå Skyttekreds
V1
198.000
198.000
Mesterskab
97530
Karl Sønderskov
Balle skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
97530
Karl Sønderskov
Balle skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
87622
Alexander Svenningsen
Randers Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
87622
Alexander Svenningsen
Randers Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Mesterskab
104464
Oskar Christiani Huus
Randers Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
104464
Oskar Christiani Huus
Randers Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
23000
Lars Frederiksen
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
23000
Lars Frederiksen
Lyngby Skyttekreds
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
96174
Jesper Olsen
Lyngby Skyttekreds
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
96174
Jesper Olsen
Lyngby Skyttekreds
J2
189.000
189.000
Mesterskab
96549
Anders Søballe Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
96549
Anders Søballe Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
22785
Michelle J. Jensen
Grenå Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
Til toppen