Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
001113 Helle Skydning (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
Alle foreninger
Alslev Skytteforening
Bramming Skytteforening
Gørding-Vejrup Skyttekreds
Helle Skytteforening
Holsted Skyttekreds
Ribe Skyttekreds
Rødding Skytteforening
Skads Skytteforening
Tistrup Skytteforening
Ølgod Skytteforening
Øster Starup - Vester Nebel If
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
1
190.000
190.000
Mesterskab
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
1
193.000
193.000
Hovedskydning
41305
Mads Pedersen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
V2
193.000
193.000
Hovedskydning
41305
Mads Pedersen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
V2
191.000
191.000
Mesterskab
39087
Thomas Søndergaard
Helle Skytteforening
UNG
188.000
188.000
Mesterskab
39087
Thomas Søndergaard
Helle Skytteforening
UNG
189.000
189.000
Hovedskydning
V3
186.000
186.000
Mesterskab
V3
193.000
193.000
Hovedskydning
39346
Jeppe Brydsø Dammark
Helle Skytteforening
UNG
194.000
194.000
Hovedskydning
39346
Jeppe Brydsø Dammark
Helle Skytteforening
UNG
198.000
198.000
Mesterskab
135536
Holger Rahbek
Bramming Skytteforening
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
135536
Holger Rahbek
Bramming Skytteforening
V2
196.000
196.000
Mesterskab
39276
Laila Højgaard
Tistrup Skytteforening
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
39276
Laila Højgaard
Tistrup Skytteforening
V2
197.000
197.000
Mesterskab
109203
Emil Fyhn
Helle Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
109203
Emil Fyhn
Helle Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
85882
Mathias Bramming
Holsted Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
85882
Mathias Bramming
Holsted Skyttekreds
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
107075
Christoffer Hedekær Jørgensen
Alslev Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Hovedskydning
107075
Christoffer Hedekær Jørgensen
Alslev Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Mesterskab
106926
Christian Kryger Jensen
Holsted Skyttekreds
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
106926
Christian Kryger Jensen
Holsted Skyttekreds
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
96337
Christian Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
96337
Christian Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
102806
Søren Debel
Ribe Skyttekreds
ÅK3
195.000
195.000
Hovedskydning
102806
Søren Debel
Ribe Skyttekreds
ÅK3
192.000
192.000
Mesterskab
99520
Stine Jacobsen
Helle Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
99520
Stine Jacobsen
Helle Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
102807
Tina Andersen Debel
Ribe Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
102807
Tina Andersen Debel
Ribe Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
92220
Mads Knudsen
Holsted Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
92220
Mads Knudsen
Holsted Skyttekreds
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
109979
Silas Grønnebæk
Holsted Skyttekreds
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
109979
Silas Grønnebæk
Holsted Skyttekreds
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
38352
Doris Johnsen
Ølgod Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
38352
Doris Johnsen
Ølgod Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
98621
Jørgen Baltzer
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
98621
Jørgen Baltzer
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
39278
Kurt Olsen
Tistrup Skytteforening
V3
189.000
189.000
Mesterskab
39278
Kurt Olsen
Tistrup Skytteforening
V3
185.000
185.000
Hovedskydning
107496
Theis Nielsen
Helle Skytteforening
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
107496
Theis Nielsen
Helle Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
107995
Gert Møller Nielsen
Alslev Skytteforening
ÅK3
186.000
186.000
Hovedskydning
107995
Gert Møller Nielsen
Alslev Skytteforening
ÅK3
182.000
182.000
Mesterskab
107996
Marc Brinch Nielsen
Alslev Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Mesterskab
107996
Marc Brinch Nielsen
Alslev Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
40059
Nina Christensen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
110964
Casper Lykkehus
Øster Starup - Vester Nebel If
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
110964
Casper Lykkehus
Øster Starup - Vester Nebel If
BK4
184.000
184.000
Mesterskab
41489
Christian Falkner Sørensen
Ribe Skyttekreds
J1
196.000
196.000
Mesterskab
41489
Christian Falkner Sørensen
Ribe Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
105825
Manfred Meier
Ribe Skyttekreds
V3
191.000
191.000
Hovedskydning
105825
Manfred Meier
Ribe Skyttekreds
V3
190.000
190.000
Mesterskab
109523
Kasper Johannsen
Ribe Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
109523
Kasper Johannsen
Ribe Skyttekreds
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
110075
Anja Schnoor Jørgensen
Ribe Skyttekreds
ÅK3
187.000
187.000
Hovedskydning
110075
Anja Schnoor Jørgensen
Ribe Skyttekreds
ÅK3
186.000
186.000
Mesterskab
110224
Juliane Schnoor Jørgensen
Ribe Skyttekreds
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
110224
Juliane Schnoor Jørgensen
Ribe Skyttekreds
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
40776
Erik Clemmensen
Skads Skytteforening
V1
189.000
189.000
Hovedskydning
102505
Patrick Eg Larsen
Ølgod Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
102505
Patrick Eg Larsen
Ølgod Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
97437
Jes Lauridsen
Tistrup Skytteforening
V3
173.000
173.000
Hovedskydning
97437
Jes Lauridsen
Tistrup Skytteforening
V3
177.000
177.000
Mesterskab
38985
Sara Pedersen
Helle Skytteforening
UNG
192.000
192.000
Hovedskydning
38985
Sara Pedersen
Helle Skytteforening
UNG
188.000
188.000
Mesterskab
39291
Kim Dammark
Helle Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
93185
Jimmi Thovtrup
Helle Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
93185
Jimmi Thovtrup
Helle Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
98903
Troels Nielsen
Helle Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
98903
Troels Nielsen
Helle Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
104534
Nico Bangert
Helle Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
104534
Nico Bangert
Helle Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
109213
Tina Riber Nielsen
Helle Skytteforening
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
109213
Tina Riber Nielsen
Helle Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Mesterskab
110313
Klaus Kristensen
Helle Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
110313
Klaus Kristensen
Helle Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Mesterskab
110316
Katrine Harbo
Helle Skytteforening
BK4
196.000
196.000
Hovedskydning
110316
Katrine Harbo
Helle Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
83055
Christoffer Fuglkjær
Bramming Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
83055
Christoffer Fuglkjær
Bramming Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
39971
Jesper Bramming
Holsted Skyttekreds
ÅK2
198.000
198.000
Mesterskab
39971
Jesper Bramming
Holsted Skyttekreds
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
97250
Hanni Skjøth
Holsted Skyttekreds
ÅK3
191.000
191.000
Mesterskab
97250
Hanni Skjøth
Holsted Skyttekreds
ÅK3
187.000
187.000
Hovedskydning
102015
Mikkel Voorma
Holsted Skyttekreds
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
102015
Mikkel Voorma
Holsted Skyttekreds
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
39981
Villy Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
39981
Villy Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
40220
Hans Clausen Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
V2
199.000
199.000
Mesterskab
40220
Hans Clausen Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
107728
Brian Toft
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK3
185.000
185.000
Hovedskydning
107728
Brian Toft
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK3
191.000
191.000
Mesterskab
102896
Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen
Øster Starup - Vester Nebel If
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
102896
Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen
Øster Starup - Vester Nebel If
BK4
186.000
186.000
Mesterskab
41477
Alice Frandsen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
41477
Alice Frandsen
Ribe Skyttekreds
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
87305
Nicklas Roust Wind
Ribe Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
87305
Nicklas Roust Wind
Ribe Skyttekreds
J1
196.000
196.000
Mesterskab
109560
Nikita Kudsk
Rødding Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
106928
Benjamin Morthorst
Holsted Skyttekreds
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
106928
Benjamin Morthorst
Holsted Skyttekreds
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
41685
Jan Slothuus
Rødding Skytteforening
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
41660
Liselotte Petersen
Rødding Skytteforening
ÅK3
188.000
188.000
Hovedskydning
87304
Sanne Knudsen
Ribe Skyttekreds
J1
197.000
197.000
Mesterskab
87304
Sanne Knudsen
Ribe Skyttekreds
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
103038
Malthe Fogh Sillesen
Alslev Skytteforening
BK2
186.000
186.000
Hovedskydning
103038
Malthe Fogh Sillesen
Alslev Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
98241
Sara Jepsen
Alslev Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
98241
Sara Jepsen
Alslev Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
110318
Julie Gudsø Jørgensen
Alslev Skytteforening
BK4
189.000
189.000
Mesterskab
110318
Julie Gudsø Jørgensen
Alslev Skytteforening
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
110962
Chresten Ravn
Øster Starup - Vester Nebel If
BK4
186.000
186.000
Mesterskab
110962
Chresten Ravn
Øster Starup - Vester Nebel If
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
103478
Rikke Christensen
Ribe Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
103478
Rikke Christensen
Ribe Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
109525
Sebastian Schnoor Jørgensen
Ribe Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
109525
Sebastian Schnoor Jørgensen
Ribe Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
39410
Erik Hungeberg
Helle Skytteforening
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
39410
Erik Hungeberg
Helle Skytteforening
V2
196.000
196.000
Mesterskab
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
94500
Maja Bjerregaard
Alslev Skytteforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
94500
Maja Bjerregaard
Alslev Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
34028
Egon Knudsen
Holsted Skyttekreds
3
179.000
179.000
Mesterskab
34028
Egon Knudsen
Holsted Skyttekreds
3
180.000
180.000
Hovedskydning
34051
Sofie Kuhrt Lauridsen
Helle Skytteforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
34051
Sofie Kuhrt Lauridsen
Helle Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
95036
Marcel Wolfgang
Helle Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
95036
Marcel Wolfgang
Helle Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
95037
Jacob H. Jørgensen
Helle Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
95037
Jacob H. Jørgensen
Helle Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
103364
Anders Pedersen
Helle Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
103364
Anders Pedersen
Helle Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
109211
Tanja Riber Nielsen
Helle Skytteforening
BK4
175.000
175.000
Mesterskab
109211
Tanja Riber Nielsen
Helle Skytteforening
BK4
178.000
178.000
Hovedskydning
110314
Jeppe kristensen
Helle Skytteforening
BK4
170.000
170.000
Hovedskydning
110314
Jeppe kristensen
Helle Skytteforening
BK4
167.000
167.000
Mesterskab
110315
Mette B. Pedersen
Helle Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
110315
Mette B. Pedersen
Helle Skytteforening
BK4
196.000
196.000
Hovedskydning
40139
Kristian Lund
Bramming Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
40139
Kristian Lund
Bramming Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
41356
Jens Chr. Pedersen
Holsted Skyttekreds
V2
182.000
182.000
Mesterskab
41356
Jens Chr. Pedersen
Holsted Skyttekreds
V2
186.000
186.000
Hovedskydning
87734
Jannik Benedictus
Holsted Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
87734
Jannik Benedictus
Holsted Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
40224
Frode Hansen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
V3
187.000
187.000
Mesterskab
40224
Frode Hansen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
107727
Allan Toft
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK2
197.000
197.000
Mesterskab
107727
Allan Toft
Gørding-Vejrup Skyttekreds
ÅK2
196.000
196.000
Hovedskydning
Til toppen