Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Præmieskydning Sjørring 2011 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
Alle foreninger
Boddum-Ydby Skytteforening
Karby Skyttekreds
Lemvig Skytteforening
Mou og Omegns Skytteforening
Sjørring Skytteforening
Sports skytterne Snedsted
Thisted Skyttekreds
Vester Han Herred Skytteforening
Østerild Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
28916
Knud Larsen
Sjørring Skytteforening
V3
185.000
185.000
Mesterskab
28916
Knud Larsen
Sjørring Skytteforening
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
28851
Maren B. Pedersen
Sjørring Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
28851
Maren B. Pedersen
Sjørring Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
11526
Michael Vigsø Jensen
Vester Han Herred Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Mesterskab
11526
Michael Vigsø Jensen
Vester Han Herred Skytteforening
ÅK2
187.000
187.000
Hovedskydning
85377
Niels Christensen
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
85377
Niels Christensen
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
90340
Mathias Nielsen
Sjørring Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
90340
Mathias Nielsen
Sjørring Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
28808
Mie Bundgård
Sjørring Skytteforening
2
189.000
189.000
Hovedskydning
28808
Mie Bundgård
Sjørring Skytteforening
2
190.000
190.000
Mesterskab
94452
Mette Poulsen
Karby Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
94452
Mette Poulsen
Karby Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
28517
Karl Jonasen
Sjørring Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Hovedskydning
28517
Karl Jonasen
Sjørring Skytteforening
ÅK3
192.000
192.000
Mesterskab
28425
Thore P. Mejlholm
Thisted Skyttekreds
UNG
174.000
174.000
Mesterskab
28425
Thore P. Mejlholm
Thisted Skyttekreds
UNG
180.000
180.000
Hovedskydning
29023
Hans Jøren Zoega Strømgaard Jensen
Østerild Skytteforening
2
183.000
183.000
Hovedskydning
29023
Hans Jøren Zoega Strømgaard Jensen
Østerild Skytteforening
2
184.000
184.000
Mesterskab
28896
Lars Brandi
Thisted Skyttekreds
ÅK2
195.000
195.000
Hovedskydning
28896
Lars Brandi
Thisted Skyttekreds
ÅK2
186.000
186.000
Mesterskab
85989
Mathias Engelst
Karby Skyttekreds
UNG
173.000
173.000
Hovedskydning
28860
Mads Bakke Nielsen
Thisted Skyttekreds
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
28860
Mads Bakke Nielsen
Thisted Skyttekreds
J1
196.000
196.000
Mesterskab
85989
Mathias Engelst
Karby Skyttekreds
UNG
170.000
170.000
Mesterskab
92976
Kenneth Bang Langvang
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
88266
Inge Spanggaard Futtrup
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Mesterskab
88266
Inge Spanggaard Futtrup
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
28312
Daniel Thomsen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
179.000
179.000
Hovedskydning
28312
Daniel Thomsen
Boddum-Ydby Skytteforening
UNG
181.000
181.000
Mesterskab
99005
Emma Vangsgaard
Sjørring Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
99005
Emma Vangsgaard
Sjørring Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
92976
Kenneth Bang Langvang
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
28864
Mads Immersen
Sjørring Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
28701
Svend Erik Klausen
Sjørring Skytteforening
V2
189.000
189.000
Mesterskab
28701
Svend Erik Klausen
Sjørring Skytteforening
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
83754
Jesper Østergaard
Sjørring Skytteforening
J1
193.000
193.000
Mesterskab
83754
Jesper Østergaard
Sjørring Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
83696
Jonas Østergaard
Sjørring Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
83696
Jonas Østergaard
Sjørring Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
28704
Steffen Juul Sørensen
Thisted Skyttekreds
UNG
181.000
181.000
Mesterskab
28704
Steffen Juul Sørensen
Thisted Skyttekreds
UNG
186.000
186.000
Hovedskydning
28906
Kristian Brandi
Thisted Skyttekreds
2
181.000
181.000
Hovedskydning
28906
Kristian Brandi
Thisted Skyttekreds
2
182.000
182.000
Mesterskab
29074
Claus Hove Birch
Thisted Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
29074
Claus Hove Birch
Thisted Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Mesterskab
28864
Mads Immersen
Sjørring Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
28414
Bent Erik Jensen
Sjørring Skytteforening
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
103138
Mathias Larsen
Østerild Skytteforening
BK4
184.000
184.000
Hovedskydning
103138
Mathias Larsen
Østerild Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Mesterskab
103352
Daniel Einarsson
Thisted Skyttekreds
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
29126
Bent Olesen
Sjørring Skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
29126
Bent Olesen
Sjørring Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
82605
Lise Schäffer
Sjørring Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
82605
Lise Schäffer
Sjørring Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
11539
Louise Bedsted
Vester Han Herred Skytteforening
2
187.000
187.000
Mesterskab
11539
Louise Bedsted
Vester Han Herred Skytteforening
2
188.000
188.000
Hovedskydning
28418
Anders K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
1
185.000
185.000
Hovedskydning
28418
Anders K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
1
188.000
188.000
Mesterskab
28556
Gunvor P. Mejlholm
Thisted Skyttekreds
UNG
178.000
178.000
Mesterskab
28556
Gunvor P. Mejlholm
Thisted Skyttekreds
UNG
184.000
184.000
Hovedskydning
102630
Salim Mogharbel
Thisted Skyttekreds
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
103137
Magnus Hansen
Østerild Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
103137
Magnus Hansen
Østerild Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
102630
Salim Mogharbel
Thisted Skyttekreds
BK4
175.000
175.000
Mesterskab
102629
Mohamed Mogharbel
Thisted Skyttekreds
BK4
179.000
179.000
Hovedskydning
16179
Christian Schou
Mou og Omegns Skytteforening
V3
180.000
180.000
Mesterskab
16179
Christian Schou
Mou og Omegns Skytteforening
V3
175.000
175.000
Hovedskydning
11533
Marcus K. Andersen
Vester Han Herred Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
11533
Marcus K. Andersen
Vester Han Herred Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
28466
Nikolaj Madsen
Sjørring Skytteforening
ÅK3
194.000
194.000
Hovedskydning
99978
Thomas Nielsen
Østerild Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
99978
Thomas Nielsen
Østerild Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
96977
Sara Bloch
Sjørring Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
28304
Emma Hasager
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
28304
Emma Hasager
Boddum-Ydby Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
103302
Dennis Thomsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
103302
Dennis Thomsen
Boddum-Ydby Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
28459
Ole Madsen
Sjørring Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
28459
Ole Madsen
Sjørring Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
28978
Jens Kr. Smed
Østerild Skytteforening
3
184.000
184.000
Hovedskydning
94122
Joe Jensen
Østerild Skytteforening
3
166.000
166.000
Hovedskydning
94122
Joe Jensen
Østerild Skytteforening
3
163.000
163.000
Mesterskab
102404
Tobias Madsen
Vester Han Herred Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Mesterskab
102404
Tobias Madsen
Vester Han Herred Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Hovedskydning
28660
Villy Kristensen
Sjørring Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
28660
Villy Kristensen
Sjørring Skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
29136
Anni Brandi
Thisted Skyttekreds
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
29136
Anni Brandi
Thisted Skyttekreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
80499
Mathias Frost
Thisted Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
80499
Mathias Frost
Thisted Skyttekreds
J1
199.000
199.000
Mesterskab
96977
Sara Bloch
Sjørring Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
28466
Nikolaj Madsen
Sjørring Skytteforening
ÅK3
198.000
198.000
Mesterskab
82600
Celine Schäffer
Sjørring Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
87346
Oliver Dahl Pedersen
Sjørring Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
29014
Henning Christensen
Sjørring Skytteforening
V2
190.000
190.000
Mesterskab
87346
Oliver Dahl Pedersen
Sjørring Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Mesterskab
82600
Celine Schäffer
Sjørring Skytteforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
29014
Henning Christensen
Sjørring Skytteforening
V2
193.000
193.000
Hovedskydning
80504
Lucas Kragh Andersen
Vester Han Herred Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
29135
Ann Sofie Kold Christiansen
Sjørring Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
28663
Verner Jørgensen
Sjørring Skytteforening
V1
193.000
193.000
Mesterskab
28663
Verner Jørgensen
Sjørring Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
28188
Steffan Hasager
Boddum-Ydby Skytteforening
J1
184.000
184.000
Hovedskydning
29117
Bitten Hansen
Sjørring Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Hovedskydning
29117
Bitten Hansen
Sjørring Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Mesterskab
89565
Daniel Larsen Glöss
Karby Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
97738
Christina Glöss
Karby Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
97738
Christina Glöss
Karby Skyttekreds
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
99925
Gert A. Bedsted
Vester Han Herred Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
99925
Gert A. Bedsted
Vester Han Herred Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
80504
Lucas Kragh Andersen
Vester Han Herred Skytteforening
BK1
187.000
187.000
Mesterskab
28978
Jens Kr. Smed
Østerild Skytteforening
3
177.000
177.000
Mesterskab
29044
Erik Lund
Østerild Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
29044
Erik Lund
Østerild Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
28262
Kristian Amby Fabricius
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
28262
Kristian Amby Fabricius
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
99619
Sanne Lundby Kristensen
Østerild Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
99619
Sanne Lundby Kristensen
Østerild Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
28787
Morten Kær
Sjørring Skytteforening
UNG
153.000
153.000
Mesterskab
28787
Morten Kær
Sjørring Skytteforening
UNG
165.000
165.000
Hovedskydning
83698
Tim Søgaard
Sports skytterne Snedsted
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
83698
Tim Søgaard
Sports skytterne Snedsted
J2
190.000
190.000
Mesterskab
83719
Jens Søgaard
Sports skytterne Snedsted
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
83719
Jens Søgaard
Sports skytterne Snedsted
V1
190.000
190.000
Mesterskab
103771
Nikolaj Sloth Jensen
Østerild Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
103771
Nikolaj Sloth Jensen
Østerild Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
29135
Ann Sofie Kold Christiansen
Sjørring Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
29000
Irene Blak
Sjørring Skytteforening
V3
180.000
180.000
Hovedskydning
29000
Irene Blak
Sjørring Skytteforening
V3
188.000
188.000
Mesterskab
93562
Mathias Toftdahl
Sports skytterne Snedsted
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
93562
Mathias Toftdahl
Sports skytterne Snedsted
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
28187
Stephanie Heidi Villund
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
28187
Stephanie Heidi Villund
Boddum-Ydby Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Hovedskydning
96975
Nicolai Schäffer
Sjørring Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
96975
Nicolai Schäffer
Sjørring Skytteforening
BK4
189.000
189.000
Mesterskab
28748
Pia Jensen
Østerild Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
28748
Pia Jensen
Østerild Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
29286
Niels Ingvad Gregersen
Lemvig Skytteforening
V1
189.000
189.000
Mesterskab
29286
Niels Ingvad Gregersen
Lemvig Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
102580
Kasper Lund Larsen
Sjørring Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
102580
Kasper Lund Larsen
Sjørring Skytteforening
BK4
179.000
179.000
Mesterskab
29045
Erik Reinbach Hansen
Sjørring Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
29045
Erik Reinbach Hansen
Sjørring Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Mesterskab
29318
Lars B. Jensen
Lemvig Skytteforening
3
173.000
173.000
Hovedskydning
99523
Laust Vestergaard Agesen
Sjørring Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
99523
Laust Vestergaard Agesen
Sjørring Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
29318
Lars B. Jensen
Lemvig Skytteforening
3
175.000
175.000
Mesterskab
102626
Khaled Mogharbel
Thisted Skyttekreds
ÅK3
183.000
183.000
Mesterskab
102626
Khaled Mogharbel
Thisted Skyttekreds
ÅK3
184.000
184.000
Hovedskydning
29268
Peter Arp-Jensen
Lemvig Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
29268
Peter Arp-Jensen
Lemvig Skytteforening
V1
192.000
192.000
Mesterskab
88272
Melissa Andreasen
Østerild Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
29405
Børge Andersen
Lemvig Skytteforening
V1
189.000
189.000
Hovedskydning
85621
Rasmus Immersen
Sjørring Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
85621
Rasmus Immersen
Sjørring Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
97081
Arne Andersen
Sjørring Skytteforening
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
101908
Daniel Skaarup
Sjørring Skytteforening
BK4
171.000
171.000
Hovedskydning
88271
Mia Meyer Jensen
Østerild Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
88271
Mia Meyer Jensen
Østerild Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
96974
Asbjørn Korsgaard
Sjørring Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
101908
Daniel Skaarup
Sjørring Skytteforening
BK4
173.000
173.000
Mesterskab
88023
Simone Futtrup
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
88023
Simone Futtrup
Boddum-Ydby Skytteforening
BK1
193.000
193.000
Mesterskab
92382
Nana Bloch Christensen
Sjørring Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
103132
Tais Poulsen Bak
Østerild Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
103132
Tais Poulsen Bak
Østerild Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
103493
Fredrik Vandet Iversen
Sjørring Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
103493
Fredrik Vandet Iversen
Sjørring Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
103496
Celena Bonnerup Jepsen
Sjørring Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
103496
Celena Bonnerup Jepsen
Sjørring Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Mesterskab
92382
Nana Bloch Christensen
Sjørring Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
82670
Simon Rose Jensen
Østerild Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
82670
Simon Rose Jensen
Østerild Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Mesterskab
88272
Melissa Andreasen
Østerild Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
29143
Anna K. Juul Lukassen
Thisted Skyttekreds
ÅK2
190.000
190.000
Mesterskab
29143
Anna K. Juul Lukassen
Thisted Skyttekreds
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
29405
Børge Andersen
Lemvig Skytteforening
V1
189.000
189.000
Mesterskab
29307
Kristian Lund Bjerg
Lemvig Skytteforening
V1
189.000
189.000
Hovedskydning
29307
Kristian Lund Bjerg
Lemvig Skytteforening
V1
192.000
192.000
Mesterskab
Til toppen