Landsdelsmesterskaberne riffel sommer 2013 (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 2 191.000 191.000 Hovedskydning
17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 2 193.000 193.000 Mesterskab
88618 Anders kurt Rødsgaard christensen Jelling fS J1 198.000 198.000 Hovedskydning
88618 Anders kurt Rødsgaard christensen Jelling fS J1 198.000 198.000 Mesterskab
107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening ÅK1 195.000 195.000 Hovedskydning
107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Mesterskab
20326 Flemming Mikkelsen Ousted Tåning Skytteforening V1 182.000 182.000 Hovedskydning
34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening 3 186.000 186.000 Hovedskydning
33292 Jens Ove Skjøth Brande Skytteforening 3 187.000 187.000 Hovedskydning
33292 Jens Ove Skjøth Brande Skytteforening 3 180.000 180.000 Mesterskab
35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 197.000 197.000 Mesterskab
35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 197.000 197.000 Hovedskydning
34517 Bo W. Knudsen Fredericia Garnisons Idrætsforening ÅK1 192.000 192.000 Mesterskab
34517 Bo W. Knudsen Fredericia Garnisons Idrætsforening ÅK1 196.000 196.000 Hovedskydning
33414 Tove Secher Ullerup Skytteforening V2 186.000 186.000 Hovedskydning
20732 Anders Kildehøj Vejle Skytteforening 2 195.000 195.000 Mesterskab
20732 Anders Kildehøj Vejle Skytteforening 2 188.000 188.000 Hovedskydning
33339 Erling Hansen Blåhøj Skytteforening V1 195.000 195.000 Hovedskydning
34879 Peter Tørslev Vejle Skytteforening ÅK1 198.000 198.000 Mesterskab
34879 Peter Tørslev Vejle Skytteforening ÅK1 199.000 199.000 Hovedskydning
19946 Verner Sørensen Honum & Omegns Skytteforening V1 189.000 189.000 Hovedskydning
33274 Johannes Jørgensen Brande Skytteforening V2 194.000 194.000 Mesterskab
33274 Johannes Jørgensen Brande Skytteforening V2 187.000 187.000 Hovedskydning
20431 Christian Lemmermann Honum & Omegns Skytteforening UNG 186.000 186.000 Mesterskab
20431 Christian Lemmermann Honum & Omegns Skytteforening UNG 189.000 189.000 Hovedskydning
106638 Morten Mikkelsen Klejs-Juelsminde Skytteforening BK2 182.000 182.000 Hovedskydning
34571 Thomas Johansen Jelling fS UNG 171.000 171.000 Hovedskydning
34571 Thomas Johansen Jelling fS UNG 185.000 185.000 Mesterskab
V1 178.000 178.000 Hovedskydning
109151 Dan Lindharth Hansen Gadbjerg Skytteforening BK3 178.000 178.000 Hovedskydning
109151 Dan Lindharth Hansen Gadbjerg Skytteforening BK3 188.000 188.000 Mesterskab
110566 Simon Andersen Brande Skytteforening BK3 171.000 171.000 Hovedskydning
110566 Simon Andersen Brande Skytteforening BK3 173.000 173.000 Mesterskab
106787 Trine Petersen Ammitsbøl Sg&i BK2 197.000 197.000 Mesterskab
106787 Trine Petersen Ammitsbøl Sg&i BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
106905 Martin Larsen Gadbjerg Skytteforening ÅK2 192.000 192.000 Hovedskydning
106905 Martin Larsen Gadbjerg Skytteforening ÅK2 188.000 188.000 Mesterskab
106639 Jesper Mikkelsen Klejs-Juelsminde Skytteforening ÅK2 186.000 186.000 Hovedskydning
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS BK1 200.000 200.000 Mesterskab
87872 Martin Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening BK1 197.000 197.000 Mesterskab
87872 Martin Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
19960 Ove Rasmussen Honum & Omegns Skytteforening V2 189.000 189.000 Hovedskydning
35631 Irene Fragtrup Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening V1 192.000 192.000 Mesterskab
35631 Irene Fragtrup Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening V1 194.000 194.000 Hovedskydning
100603 Jens Sten Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 194.000 194.000 Mesterskab
100603 Jens Sten Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 195.000 195.000 Hovedskydning
101109 Marc Nygaard Christensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening BK1 194.000 194.000 Mesterskab
101109 Marc Nygaard Christensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
102112 Ludvig Porsbjerg Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
102112 Ludvig Porsbjerg Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
108644 Jeppe Frost Larsen Vejle Skytteforening BK2 184.000 184.000 Hovedskydning
108644 Jeppe Frost Larsen Vejle Skytteforening BK2 189.000 189.000 Mesterskab
92241 Rasmus Kristensen Vejle Skytteforening BK1 193.000 193.000 Mesterskab
92241 Rasmus Kristensen Vejle Skytteforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
95174 Paulus Nathanielsen Jelling fS BK3 169.000 169.000 Mesterskab
95174 Paulus Nathanielsen Jelling fS BK3 154.000 154.000 Hovedskydning
108117 Martin Ingwersen Jelling fS BK1 185.000 185.000 Hovedskydning
108117 Martin Ingwersen Jelling fS BK1 189.000 189.000 Mesterskab
34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening 1 195.000 195.000 Hovedskydning
34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening 1 195.000 195.000 Mesterskab
106298 Lasse Svennekjær Tørring Idrætsforening BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
106298 Lasse Svennekjær Tørring Idrætsforening BK3 191.000 191.000 Mesterskab
80600 Sofie Tornbjerg G. Mollerup Horsens Skyttekreds J2 185.000 185.000 Hovedskydning
80600 Sofie Tornbjerg G. Mollerup Horsens Skyttekreds J2 191.000 191.000 Mesterskab
88934 Willy Wegner Horsens Skyttekreds V2 193.000 193.000 Mesterskab
88934 Willy Wegner Horsens Skyttekreds V2 195.000 195.000 Hovedskydning
90904 Kurt Christiansen Horsens Skyttekreds V1 196.000 196.000 Mesterskab
90904 Kurt Christiansen Horsens Skyttekreds V1 196.000 196.000 Hovedskydning
97786 Gunni Rasmussen Horsens Skyttekreds V2 183.000 183.000 Hovedskydning
97786 Gunni Rasmussen Horsens Skyttekreds V2 186.000 186.000 Mesterskab
109219 Andreas Holst Olesen Horsens Skyttekreds BK3 181.000 181.000 Mesterskab
109219 Andreas Holst Olesen Horsens Skyttekreds BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
106516 Jonathan Følbæk Honum & Omegns Skytteforening J2 195.000 195.000 Hovedskydning
106516 Jonathan Følbæk Honum & Omegns Skytteforening J2 194.000 194.000 Mesterskab
93897 Patrick Sortkjær Jensen Glud Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
93897 Patrick Sortkjær Jensen Glud Skytteforening BK1 194.000 194.000 Mesterskab
103883 Julie Hilding Thomsen Glud Skytteforening BK1 192.000 192.000 Hovedskydning
20265 Viktor Tambo Ousted Tåning Skytteforening J2 186.000 186.000 Hovedskydning
20331 Dan Lauersen Ousted Tåning Skytteforening ÅK1 193.000 193.000 Hovedskydning
20331 Dan Lauersen Ousted Tåning Skytteforening ÅK1 191.000 191.000 Mesterskab
111249 Hans Akselsen Kirkholt Ousted Tåning Skytteforening BK3 168.000 168.000 Hovedskydning
101416 Mikkel Wallstrøm Østbirk Skytteforening BK3 169.000 169.000 Mesterskab
101416 Mikkel Wallstrøm Østbirk Skytteforening BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
106786 Christoffer Damgaard Larsen Gadbjerg Skytteforening BK3 179.000 179.000 Hovedskydning
106786 Christoffer Damgaard Larsen Gadbjerg Skytteforening BK3 166.000 166.000 Mesterskab
44597 Kenneth S. Wadt Kolding-Bramdrup Skytteforening ÅK2 191.000 191.000 Hovedskydning
103857 Thomas Olsen Kolding-Bramdrup Skytteforening BK2 180.000 180.000 Mesterskab
103857 Thomas Olsen Kolding-Bramdrup Skytteforening BK2 183.000 183.000 Hovedskydning
106399 Daniel Hentzen Kolding-Bramdrup Skytteforening BK3 183.000 183.000 Hovedskydning
106399 Daniel Hentzen Kolding-Bramdrup Skytteforening BK3 183.000 183.000 Mesterskab
111674 Philip Grue Kolding-Bramdrup Skytteforening BK3 185.000 185.000 Hovedskydning
111674 Philip Grue Kolding-Bramdrup Skytteforening BK3 191.000 191.000 Mesterskab
112088 Michael H. Nielsen Kolding-Bramdrup Skytteforening J2 176.000 176.000 Hovedskydning
112088 Michael H. Nielsen Kolding-Bramdrup Skytteforening J2 145.000 145.000 Mesterskab
103936 Tobias Kurth Jensen Ullerup Skytteforening BK2 192.000 192.000 Mesterskab
103936 Tobias Kurth Jensen Ullerup Skytteforening BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
111543 Kristian Brask-Nielsen Ullerup Skytteforening BK3 168.000 168.000 Hovedskydning
111543 Kristian Brask-Nielsen Ullerup Skytteforening BK3 155.000 155.000 Mesterskab
111862 Petri Brask-Nielsen Ullerup Skytteforening ÅK2 164.000 164.000 Hovedskydning
75687 Lars S. Pedersen Vejle Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Hovedskydning
75687 Lars S. Pedersen Vejle Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Mesterskab
103761 Anders H. Andersen Vejle Skytteforening J1 194.000 194.000 Hovedskydning
103761 Anders H. Andersen Vejle Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
106302 Michael R. Søndergaard Vejle Skytteforening J1 196.000 196.000 Hovedskydning
106302 Michael R. Søndergaard Vejle Skytteforening J1 189.000 189.000 Mesterskab
108641 Patrick Roskvist Vejle Skytteforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
108641 Patrick Roskvist Vejle Skytteforening J2 188.000 188.000 Mesterskab
33816 Knud Andersen Jelling fS V1 197.000 197.000 Mesterskab
33816 Knud Andersen Jelling fS V1 195.000 195.000 Hovedskydning
109149 Pernille Keinicke Gadbjerg Skytteforening BK1 192.000 192.000 Mesterskab
109149 Pernille Keinicke Gadbjerg Skytteforening BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
20681 Hans O. Hansen Horsens Skyttekreds V1 199.000 199.000 Mesterskab
20681 Hans O. Hansen Horsens Skyttekreds V1 192.000 192.000 Hovedskydning
103885 Julie Frandsen Glud Skytteforening BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
103885 Julie Frandsen Glud Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
20954 Per Christiansen Glud Skytteforening V1 195.000 195.000 Hovedskydning
34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening V1 199.000 199.000 Hovedskydning
34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening V1 194.000 194.000 Mesterskab
111789 Alexander Dolleris Billing Kolding-Bramdrup Skytteforening BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
111789 Alexander Dolleris Billing Kolding-Bramdrup Skytteforening BK3 188.000 188.000 Mesterskab
99900 Jeppe S. Jensen Vejle Skytteforening J1 197.000 197.000 Hovedskydning
99900 Jeppe S. Jensen Vejle Skytteforening J1 195.000 195.000 Mesterskab
92906 Emil Olsen Ammitsbøl Sg&i BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
92906 Emil Olsen Ammitsbøl Sg&i BK1 200.000 200.000 Mesterskab
110288 John Madsen Gadbjerg Skytteforening ÅK1 198.000 198.000 Mesterskab
110288 John Madsen Gadbjerg Skytteforening ÅK1 194.000 194.000 Hovedskydning
103938 Morten Wallstrøm Østbirk Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
103938 Morten Wallstrøm Østbirk Skytteforening BK2 191.000 191.000 Mesterskab
95177 Hans Byager Jelling fS J1 194.000 194.000 Hovedskydning
35001 Jan Ryholl Vejle Skytteforening ÅK1 199.000 199.000 Mesterskab
35001 Jan Ryholl Vejle Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Hovedskydning
93584 Anders Jensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 194.000 194.000 Mesterskab
93584 Anders Jensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 193.000 193.000 Hovedskydning
20603 Mona Hansen Horsens Skyttekreds V2 189.000 189.000 Mesterskab
20603 Mona Hansen Horsens Skyttekreds V2 189.000 189.000 Hovedskydning
112089 Kamilla Keinicke Gadbjerg Skytteforening BK3 177.000 177.000 Mesterskab
112089 Kamilla Keinicke Gadbjerg Skytteforening BK3 181.000 181.000 Hovedskydning
34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 1 193.000 193.000 Hovedskydning
34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 1 190.000 190.000 Mesterskab
44510 Stig Bjerregaard Kolding-Bramdrup Skytteforening V2 198.000 198.000 Hovedskydning
44510 Stig Bjerregaard Kolding-Bramdrup Skytteforening V2 199.000 199.000 Mesterskab
91753 Peter Foght Christiansen Glud Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
91753 Peter Foght Christiansen Glud Skytteforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
91052 Rasmus Mols Pedersen Ammitsbøl Sg&i BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
91052 Rasmus Mols Pedersen Ammitsbøl Sg&i BK1 194.000 194.000 Mesterskab
35742 Bo G. Madsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 196.000 196.000 Hovedskydning
35742 Bo G. Madsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 197.000 197.000 Mesterskab
92106 Anders Rosenkrans Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 197.000 197.000 Hovedskydning
92106 Anders Rosenkrans Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 199.000 199.000 Mesterskab
93583 Nicklas Chr. Jensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
93583 Nicklas Chr. Jensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening BK1 193.000 193.000 Mesterskab
102526 Andreas Jensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
102526 Andreas Jensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening BK2 191.000 191.000 Mesterskab
33743 Knud Bonde Jelling fS V1 189.000 189.000 Hovedskydning
104499 Emil Kjærsgaard Jørgensen Jelling fS BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
104499 Emil Kjærsgaard Jørgensen Jelling fS BK1 192.000 192.000 Mesterskab
20564 Silas Højfeldt Kildehøj Vejle Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
20564 Silas Højfeldt Kildehøj Vejle Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
100585 Kenny Lyngbak Honum & Omegns Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
100585 Kenny Lyngbak Honum & Omegns Skytteforening J2 191.000 191.000 Mesterskab
86889 Karl Otto Lauersen Løsning-Hedensted Skytteforening V2 188.000 188.000 Hovedskydning
20931 Randi Vejlgård Glud Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Mesterskab
20931 Randi Vejlgård Glud Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Hovedskydning
84520 Rasmus Kirkholt Ousted Tåning Skytteforening BK1 192.000 192.000 Hovedskydning
84520 Rasmus Kirkholt Ousted Tåning Skytteforening BK1 192.000 192.000 Mesterskab
89304 Mathias Kirkholt Ousted Tåning Skytteforening J2 191.000 191.000 Mesterskab
89304 Mathias Kirkholt Ousted Tåning Skytteforening J2 190.000 190.000 Hovedskydning
101490 Christoffer Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening BK1 193.000 193.000 Mesterskab
101490 Christoffer Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
101491 Gustav Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
101491 Gustav Røjkjær Klejs-Juelsminde Skytteforening BK2 193.000 193.000 Mesterskab
101322 Patrick Bergmann Østbirk Skytteforening J2 162.000 162.000 Hovedskydning
101322 Patrick Bergmann Østbirk Skytteforening J2 147.000 147.000 Mesterskab
34638 Knud Markussen Nr. Snede & Omegns Skytteforening V2 171.000 171.000 Hovedskydning
94912 Frederik Thychosen Brande Skytteforening BK2 183.000 183.000 Hovedskydning
94912 Frederik Thychosen Brande Skytteforening BK2 183.000 183.000 Mesterskab
33752 Jannik V. Pedersen Gadbjerg Skytteforening J1 192.000 192.000 Hovedskydning
33752 Jannik V. Pedersen Gadbjerg Skytteforening J1 191.000 191.000 Mesterskab
106397 Julie Jensen Kolding-Bramdrup Skytteforening BK3 193.000 193.000 Mesterskab
106397 Julie Jensen Kolding-Bramdrup Skytteforening BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
109299 Mads Hansen Kolding-Bramdrup Skytteforening BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
109299 Mads Hansen Kolding-Bramdrup Skytteforening BK3 191.000 191.000 Mesterskab
33605 Jens Erik P. Krudt Ullerup Skytteforening ÅK2 187.000 187.000 Hovedskydning
111861 Nikolaj Brask-Nielsen Ullerup Skytteforening BK3 182.000 182.000 Mesterskab
111861 Nikolaj Brask-Nielsen Ullerup Skytteforening BK3 174.000 174.000 Hovedskydning
34760 Sarah Moulvad Vejle Skytteforening J1 196.000 196.000 Mesterskab
34760 Sarah Moulvad Vejle Skytteforening J1 196.000 196.000 Hovedskydning
35264 Anette G. Salvesen Vejle Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Mesterskab
35264 Anette G. Salvesen Vejle Skytteforening ÅK1 194.000 194.000 Hovedskydning
97815 Magnus Andersen Vejle Skytteforening J1 192.000 192.000 Hovedskydning
97815 Magnus Andersen Vejle Skytteforening J1 194.000 194.000 Mesterskab
106301 Ruben Møller Kroman Vejle Skytteforening J2 195.000 195.000 Mesterskab
106301 Ruben Møller Kroman Vejle Skytteforening J2 192.000 192.000 Hovedskydning
108643 Rasmus Bellahn Vejle Skytteforening BK2 188.000 188.000 Mesterskab
108643 Rasmus Bellahn Vejle Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning

Til toppen