3. runde pistolpulje 2010-2011 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
34292 Klaus Engebæk Billund-Vorbasse Skytteforening 1 281.0 281.0 Mesterskab
20180 Jan Sander Østbirk Pistol Skytter ÅK1 268.0 268.0 Mesterskab
20970 John Christian Gerhauge Ølsted Skytteforening ÅK1 263.0 263.0 Mesterskab
20212 Ejner Paaske Jensen Østbirk Pistol Skytter V1 280.0 280.0 Mesterskab
34303 Jørgen Rosted Billund-Vorbasse Skytteforening V2 232.0 232.0 Mesterskab
34318 Jan J. Østergaard Billund-Vorbasse Skytteforening ÅK2 223.0 223.0 Mesterskab
34285 Lars Erik Petersen Billund-Vorbasse Skytteforening 2 249.0 249.0 Mesterskab
97038 Erik Thyregod Østbirk Pistol Skytter V2 231.0 231.0 Mesterskab
34969 Karl Erik Hansen Ammitsbøl Sg&i V1 264.0 264.0 Mesterskab
96568 Jan Kuhlmann Østbirk Pistol Skytter ÅK2 245.0 245.0 Mesterskab
34304 Jørgen Nielsen Billund-Vorbasse Skytteforening 3 257.0 257.0 Mesterskab
20339 Birthe Christensen Hovedgård Skytteforening ÅK2 238.0 238.0 Mesterskab
35750 Bjarne Kyed Trelde Gymnastik- Og Idrætsforening 3 259.0 259.0 Mesterskab
88420 Johnny Lauridsen Brande Skytteforening ÅK2 235.0 235.0 Mesterskab
21240 Erna Maj Vejle Skytteforening ÅK1 266.0 266.0 Mesterskab
85067 Karin Christensen Lind Skytteforening 3 256.0 256.0 Mesterskab
44387 Allan Hjort Forsvarsbrødrenes Skyttelaug Kolding ÅK1 242.0 242.0 Mesterskab
85067 Karin Christensen Sdr. Omme Skytteforening 3 256.0 256.0 Mesterskab
96567 Benjamin Simonsen Østbirk Pistol Skytter ÅK2 225.0 225.0 Mesterskab
95848 Christian Ballegaard Østbirk Pistol Skytter ÅK2 274.0 274.0 Mesterskab
95069 René Ballegård Østbirk Pistol Skytter 3 206.0 206.0 Mesterskab
20324 Hans Jørgensen Østbirk Pistol Skytter V2 266.0 266.0 Mesterskab
94267 Peter Jensen Jelling fS 3 265.0 265.0 Mesterskab
21140 John D. Larsen Horsens Skyttekreds ÅK1 271.0 271.0 Mesterskab
73857 Nicolai Sandgaard Klejs-Juelsminde Skytteforening 2 268.0 268.0 Mesterskab
34774 Leif Frank Nielsen Løsning-Hedensted Skytteforening 1 280.0 280.0 Mesterskab
34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening ÅK1 275.0 275.0 Mesterskab
34970 Karen Hansen Vejle Skytteforening 1 284.0 284.0 Mesterskab
35758 Bent Thorvald Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening V1 274.0 274.0 Mesterskab
34327 Heino Madsen Billund-Vorbasse Skytteforening 3 253.0 253.0 Mesterskab
34225 Peter Eklund Billund-Vorbasse Skytteforening V2 263.0 263.0 Mesterskab
35195 Kirsten Meldgaard Hansen Vejle Skytteforening 3 265.0 265.0 Mesterskab
34915 Michael Døssing Tørring Idrætsforening 1 273.0 273.0 Mesterskab
88688 Svend Erik Andersen Jelling fS V2 233.0 233.0 Mesterskab
34465 Klaus Kristensen Ammitsbøl Sg&i 4 243.0 243.0 Mesterskab
44442 Thomas Kruse Ammitsbøl Sg&i 4 261.0 261.0 Mesterskab
35465 Martin Andersen Østjydsk Pistolklub ÅK1 270.0 270.0 Mesterskab
35743 Bo Højland Østjydsk Pistolklub ÅK2 220.0 220.0 Mesterskab
34953 Knud Poulsen Ammitsbøl Sg&i V1 285.0 285.0 Mesterskab
44448 Richard Gurnell Ammitsbøl Sg&i V1 267.0 267.0 Mesterskab
44473 Jens Jørgen Pjengård Ammitsbøl Sg&i 3 231.0 231.0 Mesterskab
91212 Dennis Hansen Brande Skytteforening ÅK2 237.0 237.0 Mesterskab
83950 Hans Erik Snor Forsvarsbrødrenes Skyttelaug Kolding ÅK1 254.0 254.0 Mesterskab
34650 Jan Jensen Tørring Idrætsforening 3 235.0 235.0 Mesterskab
35317 Søren Madsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 285.0 285.0 Mesterskab
34713 Per Jespersen Vejle Skytteforening V1 269.0 269.0 Mesterskab
34978 Jytte Nørregaard Ammitsbøl Sg&i ÅK1 274.0 274.0 Mesterskab
21217 Hans Friis Jensen Honum & Omegns Skytteforening V2 223.0 223.0 Mesterskab
21143 John Walker Vejle Skytteforening V1 264.0 264.0 Mesterskab
88940 Ronny Lyngsøe Billund-Vorbasse Skytteforening ÅK2 250.0 250.0 Mesterskab
35231 Hans Chr. Johansen Tørring Idrætsforening 2 246.0 246.0 Mesterskab
86636 Folmer Kjær Laursen Honum & Omegns Skytteforening ÅK2 174.0 174.0 Mesterskab
86637 Erik K. Jensen Honum & Omegns Skytteforening ÅK2 261.0 261.0 Mesterskab
94268 Kristian Wetke Løsning-Hedensted Skytteforening 4 259.0 259.0 Mesterskab
73313 Peter Hansen Klejs-Juelsminde Skytteforening V2 273.0 273.0 Mesterskab
79261 Benjamin Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening 4 261.0 261.0 Mesterskab
83920 Bent Heltborg Klejs-Juelsminde Skytteforening V2 239.0 239.0 Mesterskab
92910 Kaare Pedersen Hovedgård Skytteforening BK 258.0 258.0 Mesterskab
20733 Anders Zoffmann Ølsted Skytteforening ÅK1 270.0 270.0 Mesterskab
93471 Jannie M. Kaae Ølsted Skytteforening ÅK2 252.0 252.0 Mesterskab
20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening 2 280.0 280.0 Mesterskab
35259 Benny Jensen Vejle Skytteforening 3 236.0 236.0 Mesterskab
34726 Knud E. Müller Vejle Skytteforening V1 275.0 275.0 Mesterskab
76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening ÅK1 273.0 273.0 Mesterskab
34941 Laurits Herløv Vejle Skytteforening V2 259.0 259.0 Mesterskab
97749 Jesper Olesen Brande Skytteforening UNG 204.0 204.0 Mesterskab
97748 Torkild Olesen Brande Skytteforening 4 199.0 199.0 Mesterskab
85773 Erik Dyhr Østbirk Pistol Skytter ÅK1 263.0 263.0 Mesterskab
20945 Peter Bregenov Horsens Skyttekreds V1 266.0 266.0 Mesterskab
20984 Nathasja Juul Ølsted Skytteforening ÅK2 261.0 261.0 Mesterskab
77790 Gert Kristensen Forsvarsbrødrenes Skyttelaug Kolding V2 255.0 255.0 Mesterskab
97964 Jens Jørgen Udbye Nielsen Jelling fS 4 255.0 255.0 Mesterskab
83916 Jens Michael Jensen Hovedgård Skytteforening 3 248.0 248.0 Mesterskab
82531 Frank Fougner Vejle Skytteforening 2 255.0 255.0 Mesterskab
92124 Erling Svensson Vejle Skytteforening V2 227.0 227.0 Mesterskab
97966 Ulrik Petersen Vejle Skytteforening 4 230.0 230.0 Mesterskab
35319 Søren Døssing Østjydsk Pistolklub ÅK2 239.0 239.0 Mesterskab
35526 Knud E.S. Pedersen Østjydsk Pistolklub V2 270.0 270.0 Mesterskab
33974 Jens Peter Bindesbøll Sdr. Omme Skytteforening 2 281.0 281.0 Mesterskab
24910 Carsten Østergaard Østbirk Pistol Skytter 3 252.0 252.0 Mesterskab
33816 Knud Andersen Jelling fS V1 284.0 284.0 Mesterskab
33831 Jens Thorsen Jelling fS V1 260.0 260.0 Mesterskab
20256 Anna Lis Nybo Østbirk Pistol Skytter ÅK1 272.0 272.0 Mesterskab
34750 Anni Sandgaard Klejs-Juelsminde Skytteforening ÅK2 249.0 249.0 Mesterskab
43377 Peter Hjorth Skov Klejs-Juelsminde Skytteforening 2 275.0 275.0 Mesterskab
20681 Hans O. Hansen Horsens Skyttekreds V2 255.0 255.0 Mesterskab
93469 Thomas Fragtrup Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 3 272.0 272.0 Mesterskab
20850 John Mikkelsen Vejle Skytteforening 2 264.0 264.0 Mesterskab
20511 Henriette Langelund Østbirk Pistol Skytter 3 246.0 246.0 Mesterskab
19950 Søren Kudsk Honum & Omegns Skytteforening ÅK1 258.0 258.0 Mesterskab
77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening ÅK2 254.0 254.0 Mesterskab
37858 Jesse Frühstück Østbirk Pistol Skytter ÅK2 218.0 218.0 Mesterskab
20200 Hanne Larsen Østbirk Pistol Skytter V2 271.0 271.0 Mesterskab
20357 Svend E. Schmidt Østbirk Pistol Skytter 2 264.0 264.0 Mesterskab
97593 Britta Dræby Østbirk Pistol Skytter ÅK2 150.0 150.0 Mesterskab
34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening ÅK1 278.0 278.0 Mesterskab
98373 Søren Ballegaard Østbirk Pistol Skytter V2 219.0 219.0 Mesterskab
20863 Ulrich Bo Andersen Horsens Skyttekreds 2 271.0 271.0 Mesterskab
35494 Lene Bang Jacobsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 264.0 264.0 Mesterskab
35659 Hans Jacobsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening V1 280.0 280.0 Mesterskab
42046 Arnold Christensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening ÅK1 280.0 280.0 Mesterskab
49377 Claus Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 3 285.0 285.0 Mesterskab
34944 Lars Jørgensen Jelling fS 4 234.0 234.0 Mesterskab
88689 Alice Poulsen Jelling fS 3 259.0 259.0 Mesterskab
97594 Aksel Jensen Jelling fS V2 191.0 191.0 Mesterskab
83877 Klaus Lundfold Tørring Idrætsforening 3 216.0 216.0 Mesterskab
20728 Anne Pihl Horsens Skyttekreds ÅK2 260.0 260.0 Mesterskab
21173 Jan Pedersen Horsens Skyttekreds ÅK1 275.0 275.0 Mesterskab
21299 Carsten Grann Horsens Skyttekreds ÅK1 263.0 263.0 Mesterskab
92309 Søren Lund Horsens Skyttekreds ÅK1 269.0 269.0 Mesterskab
20944 Peter Hansen Løsning-Hedensted Skytteforening 2 281.0 281.0 Mesterskab
34791 Henrik Nielsen Løsning-Hedensted Skytteforening 1 286.0 286.0 Mesterskab
20271 Thomas Jensen Østbirk Pistol Skytter UNG 260.0 260.0 Mesterskab
21189 Holger Hansen Hovedgård Skytteforening ÅK1 250.0 250.0 Mesterskab
98374 Peter Schlling Sørensen Østbirk Pistol Skytter ÅK2 227.0 227.0 Mesterskab
33747 Jonas Grubak Billund-Vorbasse Skytteforening 3 256.0 256.0 Mesterskab
34057 Rune Bach Brande Skytteforening ÅK1 265.0 265.0 Mesterskab
95496 Olav Gullaksen Østbirk Pistol Skytter 3 242.0 242.0 Mesterskab
97039 Martin Thyregod Østbirk Pistol Skytter ÅK2 267.0 267.0 Mesterskab
89736 Jannik Korup Ølsted Skytteforening ÅK1 273.0 273.0 Mesterskab
95258 Frederik Kristensen Ølsted Skytteforening BK 234.0 234.0 Mesterskab
88421 Leif Kristensen Brande Skytteforening 4 255.0 255.0 Mesterskab
97750 Louis Olesen Brande Skytteforening JUN 228.0 228.0 Mesterskab
44494 Werner Christ Kolding-Bramdrup Skytteforening V2 256.0 256.0 Mesterskab
33828 Jens Jørn Ravn Vejle Skytteforening V1 264.0 264.0 Mesterskab
34841 Thomas Illum Vejle Skytteforening 2 276.0 276.0 Mesterskab
35091 Allan Olesen Vejle Skytteforening 2 251.0 251.0 Mesterskab
35103 Uffe Borch Hansen Vejle Skytteforening 3 255.0 255.0 Mesterskab
79847 Villy Petersen Vejle Skytteforening 3 252.0 252.0 Mesterskab
91883 Bent Seeberg Vehl Vejle Skytteforening V1 264.0 264.0 Mesterskab
33998 Allan Gejl Sdr. Omme Skytteforening 1 280.0 280.0 Mesterskab
33961 Lars Bindesbøll Sdr. Omme Skytteforening 1 275.0 275.0 Mesterskab
88419 Frank Karup Brande Skytteforening ÅK2 203.0 203.0 Mesterskab

Til toppen