Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Horsens Open sommer 2012 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Glud Skytteforening
Honum & Omegns Skytteforening
Horsens Skyttekreds
Jelling fS
Kjellerup Skytteforening
Klejs-Juelsminde Skytteforening
Løsning-Hedensted Skytteforening
Midtdjurs skytteforening
Næstved Skytteforening
Ousted Tåning Skytteforening
Samsø Skytteforening
Skanderborg-Stilling Skytteforening
Tørring Idrætsforening
Vejle Skytteforening
Østbirk Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
103882
Bjarke Thomsen
Glud Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
103882
Bjarke Thomsen
Glud Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
J1
199.000
199.000
Mesterskab
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
20861
Vagn Åge Jørgensen
Honum & Omegns Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
20326
Flemming Mikkelsen
Ousted Tåning Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
20326
Flemming Mikkelsen
Ousted Tåning Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
20732
Anders Kildehøj
Horsens Skyttekreds
1
193.000
193.000
Mesterskab
20732
Anders Kildehøj
Horsens Skyttekreds
1
192.000
192.000
Hovedskydning
92834
Henrik Hammershøj
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
176.000
176.000
Hovedskydning
92834
Henrik Hammershøj
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
181.000
181.000
Mesterskab
87090
Mette Sønderstgård
Næstved Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
87090
Mette Sønderstgård
Næstved Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
87090
Mette Sønderstgård
Samsø Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
87090
Mette Sønderstgård
Samsø Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
20905
Steen Skallebæk
Horsens Skyttekreds
1
191.000
191.000
Hovedskydning
20905
Steen Skallebæk
Horsens Skyttekreds
1
192.000
192.000
Mesterskab
34542
Poul Buch
Tørring Idrætsforening
V2
175.000
175.000
Hovedskydning
34545
Peter Ryholl
Vejle Skytteforening
V2
186.000
186.000
Hovedskydning
34545
Peter Ryholl
Vejle Skytteforening
V2
185.000
185.000
Mesterskab
25177
John Lund Christensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
25177
John Lund Christensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
199.000
199.000
Hovedskydning
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
90273
Henrik Kock
Samsø Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
90273
Henrik Kock
Samsø Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
21559
Sune Krøyer
Skanderborg-Stilling Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
21559
Sune Krøyer
Skanderborg-Stilling Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
20653
Kathrine Pedersen
Løsning-Hedensted Skytteforening
1
195.000
195.000
Mesterskab
20653
Kathrine Pedersen
Løsning-Hedensted Skytteforening
1
192.000
192.000
Hovedskydning
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
19960
Ove Rasmussen
Honum & Omegns Skytteforening
V2
180.000
180.000
Hovedskydning
90904
Kurt Christiansen
Horsens Skyttekreds
V1
193.000
193.000
Mesterskab
90904
Kurt Christiansen
Horsens Skyttekreds
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
92722
Mathilde Rosenkrans
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
92722
Mathilde Rosenkrans
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
J2
187.000
187.000
Mesterskab
103883
Julie Hilding Thomsen
Glud Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
103883
Julie Hilding Thomsen
Glud Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
135101
Hanne Kirstine Kristensen
Samsø Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
135101
Hanne Kirstine Kristensen
Samsø Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
20598
Nicklas Højfeldt Kildehøj
Horsens Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
20598
Nicklas Højfeldt Kildehøj
Horsens Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
98282
Kristine Rødsgaard Christensen
Jelling fS
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
98282
Kristine Rødsgaard Christensen
Jelling fS
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
V1
200.000
200.000
Mesterskab
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
25221
Sanne Kristensen
Samsø Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
25221
Sanne Kristensen
Samsø Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
91792
Andreas Borup Jørgensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
91792
Andreas Borup Jørgensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
34977
Jørgen Kjær Andersen
Tørring Idrætsforening
1
189.000
189.000
Mesterskab
34977
Jørgen Kjær Andersen
Tørring Idrætsforening
1
193.000
193.000
Hovedskydning
20272
Tanja S. Jensen
Horsens Skyttekreds
UNG
177.000
177.000
Hovedskydning
82533
Jørgen Ulrik
Horsens Skyttekreds
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
83637
Zilas Thestrup
Horsens Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
83637
Zilas Thestrup
Horsens Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
88934
Willy Wegner
Horsens Skyttekreds
V2
189.000
189.000
Mesterskab
88934
Willy Wegner
Horsens Skyttekreds
V2
187.000
187.000
Hovedskydning
106516
Jonathan Følbæk
Honum & Omegns Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Mesterskab
106516
Jonathan Følbæk
Honum & Omegns Skytteforening
BK3
170.000
170.000
Hovedskydning
20331
Dan Lauersen
Ousted Tåning Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
20331
Dan Lauersen
Ousted Tåning Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
20300
Mads Jensen
Østbirk Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
20300
Mads Jensen
Østbirk Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Mesterskab
104825
Henrik Wallstrøm
Østbirk Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
92426
Frederik Fill Brems Andersen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
BK1
190.000
190.000
Mesterskab
104825
Henrik Wallstrøm
Østbirk Skytteforening
ÅK2
187.000
187.000
Mesterskab
103885
Julie Frandsen
Glud Skytteforening
BK2
187.000
187.000
Hovedskydning
103885
Julie Frandsen
Glud Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
81545
Betina Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Mesterskab
100585
Kenny Lyngbak
Honum & Omegns Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
100585
Kenny Lyngbak
Honum & Omegns Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
81545
Betina Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
78926
Carina Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
193.000
193.000
Mesterskab
81546
Nanna Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
81546
Nanna Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
BK1
193.000
193.000
Hovedskydning
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
99690
Lasse T Andersen
Samsø Skytteforening
3
187.000
187.000
Hovedskydning
99690
Lasse T Andersen
Samsø Skytteforening
3
187.000
187.000
Mesterskab
22034
Preben Kallegaard
Kjellerup Skytteforening
1
195.000
195.000
Hovedskydning
22034
Preben Kallegaard
Kjellerup Skytteforening
1
190.000
190.000
Mesterskab
93574
Jonas Nymand
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
93574
Jonas Nymand
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
35742
Bo G. Madsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
2
189.000
189.000
Hovedskydning
35001
Jan Ryholl
Vejle Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
35001
Jan Ryholl
Vejle Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
35742
Bo G. Madsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
2
190.000
190.000
Mesterskab
21571
Rolf Krøyer
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
21571
Rolf Krøyer
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
92426
Frederik Fill Brems Andersen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
25213
Stine Jensen
Samsø Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
25213
Stine Jensen
Samsø Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
78926
Carina Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
86889
Karl Otto Lauersen
Løsning-Hedensted Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
21896
Christopher Hjerresen
Kjellerup Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
21896
Christopher Hjerresen
Kjellerup Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
101326
Kent Hougaard
Østbirk Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
101326
Kent Hougaard
Østbirk Skytteforening
ÅK2
188.000
188.000
Mesterskab
92106
Anders Rosenkrans
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
92106
Anders Rosenkrans
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
21316
Birger Iversen
Horsens Skyttekreds
V1
199.000
199.000
Mesterskab
21316
Birger Iversen
Horsens Skyttekreds
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
101274
Benny Lyngbak
Honum & Omegns Skytteforening
V1
187.000
187.000
Mesterskab
101274
Benny Lyngbak
Honum & Omegns Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
94784
Laura Von der Lippe
Samsø Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
94784
Laura Von der Lippe
Samsø Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
20390
Kresten Kristensen
Østbirk Skytteforening
V1
179.000
179.000
Hovedskydning
20390
Kresten Kristensen
Østbirk Skytteforening
V1
186.000
186.000
Mesterskab
91985
Patrick Graversen Nielsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
J2
189.000
189.000
Mesterskab
91985
Patrick Graversen Nielsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
84598
Bo Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
84598
Bo Stege
Skanderborg-Stilling Skytteforening
ÅK1
194.000
194.000
Mesterskab
25211
Svend Bissø
Samsø Skytteforening
1
195.000
195.000
Hovedskydning
25211
Svend Bissø
Samsø Skytteforening
1
189.000
189.000
Mesterskab
103938
Morten Wallstrøm
Østbirk Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
103938
Morten Wallstrøm
Østbirk Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
20681
Hans O. Hansen
Horsens Skyttekreds
V1
194.000
194.000
Mesterskab
20681
Hans O. Hansen
Horsens Skyttekreds
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
101416
Mikkel Wallstrøm
Østbirk Skytteforening
BK3
177.000
177.000
Mesterskab
101416
Mikkel Wallstrøm
Østbirk Skytteforening
BK3
177.000
177.000
Hovedskydning
20564
Silas Højfeldt Kildehøj
Horsens Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
34740
Hardy Larsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
34740
Hardy Larsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
20564
Silas Højfeldt Kildehøj
Horsens Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
103761
Anders H. Andersen
Vejle Skytteforening
J2
187.000
187.000
Hovedskydning
103761
Anders H. Andersen
Vejle Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
20271
Thomas Jensen
Østbirk Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
101490
Christoffer Røjkjær
Klejs-Juelsminde Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
101490
Christoffer Røjkjær
Klejs-Juelsminde Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
20271
Thomas Jensen
Østbirk Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
88425
Malthe Tønder Fredberg
Østbirk Skytteforening
BK2
183.000
183.000
Hovedskydning
88425
Malthe Tønder Fredberg
Østbirk Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
101325
Tobias Hougaard
Østbirk Skytteforening
BK3
179.000
179.000
Mesterskab
101325
Tobias Hougaard
Østbirk Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
101491
Gustav Røjkjær
Klejs-Juelsminde Skytteforening
BK3
177.000
177.000
Mesterskab
101491
Gustav Røjkjær
Klejs-Juelsminde Skytteforening
BK3
159.000
159.000
Hovedskydning
34760
Sarah Moulvad
Vejle Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
34760
Sarah Moulvad
Vejle Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
Til toppen