DDS midt 15 meter pistol stævne 3 runde 2011-2012 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening 3 266.000 266.000 Hovedskydning
31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 2 276.000 276.000 Hovedskydning
93596 Ole Sejersen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd V2 221.000 221.000 Hovedskydning
21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening 2 275.000 275.000 Hovedskydning
32659 Guido Saluz Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd V1 254.000 254.000 Hovedskydning
93171 Erik Steen Nielsen Ulbjerg Skytteforening ÅK2 250.000 250.000 Hovedskydning
31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening ÅK1 268.000 268.000 Hovedskydning
19707 Jan Dovolil Viborg Skytteforening 1 278.000 278.000 Hovedskydning
23250 Ronny Janning Sejs-Svejbæk Skytteforening 3 262.000 262.000 Hovedskydning
27884 Magnus Harritz Skive Pistolklub V1 272.000 272.000 Hovedskydning
87571 Anders Diget Ikast Skytteforening ÅK1 242.000 242.000 Hovedskydning
95800 Jan Petersen Gjern Skyttekreds ÅK2 244.000 244.000 Hovedskydning
82987 Bo Tronborg Ulbjerg Skytteforening ÅK1 254.000 254.000 Hovedskydning
102128 Esther Thomsen Tjørring IF Skytteafdeling ÅK2 187.000 187.000 Hovedskydning
102327 Egon Nielsen Tjørring IF Skytteafdeling V2 150.000 150.000 Hovedskydning
101600 Berit Kjærulff Sejs-Svejbæk Skytteforening ÅK2 248.000 248.000 Hovedskydning
97412 Lajka Feldager Ulbjerg Skytteforening ÅK2 270.000 270.000 Hovedskydning
89045 Kirsten Rosander Sørensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd ÅK2 242.000 242.000 Hovedskydning
89048 Jørn Christensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd ÅK1 265.000 265.000 Hovedskydning
93170 Maja Schøn Nielsen Ulbjerg Skytteforening ÅK2 235.000 235.000 Hovedskydning
32361 Knud Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd ÅK2 242.000 242.000 Hovedskydning
22491 Karlo Riberholt Sejs-Svejbæk Skytteforening 3 247.000 247.000 Hovedskydning
27601 Niels Lund Haderup Skytteforening 2 266.000 266.000 Hovedskydning
27817 Poul Poulsen Skive Pistolklub 4 248.000 248.000 Hovedskydning
32869 Bill Graversgaard Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd 4 243.000 243.000 Hovedskydning
32789 Christian Hansen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd V1 277.000 277.000 Hovedskydning
97066 Andreas Skovsbøl Jensen Ikast Skytteforening BK 178.000 178.000 Hovedskydning
102231 Jens Dalsgaard Haderup Skytteforening 3 272.000 272.000 Hovedskydning
30123 Mads Pedersen Hem Skytteforening V2 265.000 265.000 Hovedskydning
24119 Søren W Junge Gjern Skyttekreds V2 199.000 199.000 Hovedskydning
31694 Ib Kølbæk Tjørring IF Skytteafdeling 2 253.000 253.000 Hovedskydning
30665 Carl Johnsen Aulum Skytteforening 1 276.000 276.000 Hovedskydning
83115 Mette Kjærgaard Pedersen Haderup Skytteforening JUN 227.000 227.000 Hovedskydning
101599 Erik Kjærulff Sejs-Svejbæk Skytteforening ÅK2 235.000 235.000 Hovedskydning
89684 Jes Spanggaard Haderup Skytteforening 3 262.000 262.000 Hovedskydning
83116 Hans Christian Eskildsen Haderup Skytteforening BK 233.000 233.000 Hovedskydning
27337 Mogens Berthelsen Hem Skytteforening 2 286.000 286.000 Hovedskydning
30371 Verner Madsen Aulum Skytteforening V1 268.000 268.000 Hovedskydning
32050 Ove Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd ÅK1 280.000 280.000 Hovedskydning
96655 Bo Laursen Ikast Skytteforening 4 208.000 208.000 Hovedskydning
32400 Keld Kølbæk Tjørring IF Skytteafdeling ÅK2 254.000 254.000 Hovedskydning
89000 Carsten Pedersen Gjern Skyttekreds 4 224.000 224.000 Hovedskydning
19030 Kenneth L. Nielsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 2 266.000 266.000 Hovedskydning
102227 Rune Viggo Jensen Haderup Skytteforening 3 239.000 239.000 Hovedskydning
83088 Thorkill Lind Sejs-Svejbæk Skytteforening V2 269.000 269.000 Hovedskydning
31191 Dorte Thorsen Viborg Skytteforening 1 279.000 279.000 Hovedskydning
92084 Marie Hansen Hem Skytteforening V2 245.000 245.000 Hovedskydning
92085 Egon Nørgaard Hem Skytteforening V2 235.000 235.000 Hovedskydning
92086 Jørgen Davidsen Hem Skytteforening V1 270.000 270.000 Hovedskydning
23252 Renè Janning Sejs-Svejbæk Skytteforening 2 261.000 261.000 Hovedskydning
31766 Anton Bredvig Ikast Skytteforening V2 244.000 244.000 Hovedskydning
97659 Rasmus Poulsen Ikast Skytteforening ÅK2 249.000 249.000 Hovedskydning
22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 2 267.000 267.000 Hovedskydning
32474 John Madsen Tjørring IF Skytteafdeling 4 248.000 248.000 Hovedskydning
102387 Finn Pedersen Tjørring IF Skytteafdeling V2 37.000 37.000 Hovedskydning
27333 Ole Kristensen Skive Pistolklub 2 262.000 262.000 Hovedskydning
90854 Kim Laursen Skive Pistolklub 3 269.000 269.000 Hovedskydning
80741 Krista Enevoldsen Gjern Skyttekreds ÅK2 215.000 215.000 Hovedskydning
27394 Bent Albrektsen Skive Pistolklub V2 233.000 233.000 Hovedskydning
86797 Leif Ravn Hem Skytteforening V2 252.000 252.000 Hovedskydning
24020 Karsten Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening V2 246.000 246.000 Hovedskydning
31147 Jens Erik Dalsgaard Karup Skytteforening V1 266.000 266.000 Hovedskydning
94689 Trine Jacobsen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd ÅK2 270.000 270.000 Hovedskydning
18963 André Madsen Haderup Skytteforening ÅK2 251.000 251.000 Hovedskydning
93541 Alex Thomsen Haderup Skytteforening ÅK2 231.000 231.000 Hovedskydning
31155 Jan V. Mortensen Karup Skytteforening ÅK1 259.000 259.000 Hovedskydning
102967 Mads Madsen Gjern Skyttekreds ÅK2 89.000 89.000 Hovedskydning
19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 2 273.000 273.000 Hovedskydning
31631 Mads Galmstrup Ikast Skytteforening JUN 228.000 228.000 Hovedskydning
31374 Søren Andersen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd 3 268.000 268.000 Hovedskydning
32857 Bjarne Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd 3 260.000 260.000 Hovedskydning
29892 Jan Jørgensen Haderup Skytteforening 2 270.000 270.000 Hovedskydning
29893 Jan Mortensen Aulum Skytteforening 1 280.000 280.000 Hovedskydning
31647 Kurt F. Schnuchel Ikast Skytteforening ÅK1 276.000 276.000 Hovedskydning
19785 Bent Svejstrup Viborg Skytteforening V1 284.000 284.000 Hovedskydning
96453 Jack Marcel Wessman Viborg Skytteforening 2 273.000 273.000 Hovedskydning
22274 Peter Ugilt Sejs-Svejbæk Skytteforening 1 277.000 277.000 Hovedskydning
31549 Per Jacobsen Ikast Skytteforening ÅK1 283.000 283.000 Hovedskydning
102761 Mathias Simonsen Ulbjerg Skytteforening JUN 239.000 239.000 Hovedskydning
22284 Per Harboe Lorentzen Sejs-Svejbæk Skytteforening 3 260.000 260.000 Hovedskydning
102325 Niels Pedersen Tjørring IF Skytteafdeling V2 122.000 122.000 Hovedskydning
18633 Ebbe Christiansen Gjern Skyttekreds V2 214.000 214.000 Hovedskydning
104473 Niels Møller Tjørring IF Skytteafdeling V2 145.000 145.000 Hovedskydning
22561 Ingolf Lorentzen Sejs-Svejbæk Skytteforening V1 280.000 280.000 Hovedskydning
28483 Mathias Yde Skive skytteforening ÅK2 268.000 268.000 Hovedskydning
27502 Poul Hoffmann Skive Pistolklub 2 264.000 264.000 Hovedskydning
28038 Erling Grønbæk Skive Pistolklub ÅK2 261.000 261.000 Hovedskydning
105220 Sabina Gammelgaard Grønbæk Skive Pistolklub ÅK1 229.000 229.000 Hovedskydning
27393 Bent Stengaard Hem Skytteforening 3 254.000 254.000 Hovedskydning
89032 Aske Spanggaard Haderup Skytteforening BK 285.000 285.000 Hovedskydning
31309 Keld Jeppesen Aulum Skytteforening 1 289.000 289.000 Hovedskydning
12301 Hans Haubro Ulbjerg Skytteforening V2 252.000 252.000 Hovedskydning
103703 Jonas Beltoft Ulbjerg Skytteforening BK 219.000 219.000 Hovedskydning
87351 Peter Vestervig Christensen Ikast Skytteforening ÅK1 269.000 269.000 Hovedskydning
80415 Steffen Andreasen Viborg Skytteforening V1 265.000 265.000 Hovedskydning
103377 Jørgen Mortensen Tjørring IF Skytteafdeling V2 177.000 177.000 Hovedskydning
19541 Robert Nielsen Viborg Skytteforening V1 277.000 277.000 Hovedskydning
32071 Niels P. Nielsen Tjørring IF Skytteafdeling V2 215.000 215.000 Hovedskydning
98381 Thomas Holm Rohde Sejs-Svejbæk Skytteforening 3 269.000 269.000 Hovedskydning
22545 Jan Klarbæk Sejs-Svejbæk Skytteforening 4 249.000 249.000 Hovedskydning
103379 Jens Østergaard Nielsen Tjørring IF Skytteafdeling V2 189.000 189.000 Hovedskydning
96721 Henrik Nielsen Ikast Skytteforening ÅK2 253.000 253.000 Hovedskydning
18967 Ulrich Ørskov Viborg Skytteforening 1 287.000 287.000 Hovedskydning
102326 Niels Korshøj Tjørring IF Skytteafdeling V2 118.000 118.000 Hovedskydning
102328 Preben Bastrup Tjørring IF Skytteafdeling V2 125.000 125.000 Hovedskydning
102472 Ole Gram Tjørring IF Skytteafdeling V2 99.000 99.000 Hovedskydning
102969 Toke Haurum Gjern Skyttekreds ÅK2 185.000 185.000 Hovedskydning
29869 Jørgen Handberg Haderup Skytteforening V2 256.000 256.000 Hovedskydning
87523 Jesper Kjærgaard Hem Skytteforening 2 267.000 267.000 Hovedskydning
19081 Bent Ørskov Viborg Skytteforening V1 266.000 266.000 Hovedskydning
24128 Niels J. Kaihøj Gjern Skyttekreds V2 193.000 193.000 Hovedskydning
19602 Michael Bülow Pedersen Haderup Skytteforening JUN 241.000 241.000 Hovedskydning
103634 Peter Stendorf Haderup Skytteforening V2 254.000 254.000 Hovedskydning
21928 Peter Nielsen Gjern Skyttekreds 4 210.000 210.000 Hovedskydning

Til toppen