Landsdelsturnering 50 meter Runde 2 (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds V1 193.000 193.000 Hovedskydning
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds V1 194.000 194.000 Mesterskab
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds V1 192.000 192.000 Hovedskydning
42951 Jens ernst Christiansen Sundeved Skytteforening 1 192.000 192.000 Hovedskydning
42951 Jens ernst Christiansen Sundeved Skytteforening 1 194.000 194.000 Mesterskab
43371 Benny Jørgensen Grænseegnens Skytteforening 1 192.000 192.000 Hovedskydning
43371 Benny Jørgensen Grænseegnens Skytteforening 1 192.000 192.000 Mesterskab
43359 Jytte Clausen Grænseegnens Skytteforening ÅK1 174.000 174.000 Mesterskab
43359 Jytte Clausen Grænseegnens Skytteforening ÅK1 183.000 183.000 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds V1 193.000 193.000 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds V1 193.000 193.000 Mesterskab
42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds V1 193.000 193.000 Hovedskydning
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 2 191.000 191.000 Mesterskab
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 2 189.000 189.000 Hovedskydning
42838 Nikolaj Dall Sønderborg Skyttekreds J2 197.000 197.000 Mesterskab
42838 Nikolaj Dall Sønderborg Skyttekreds J2 190.000 190.000 Hovedskydning
98154 Sonja Valentin Sundeved Skytteforening ÅK2 195.000 195.000 Mesterskab
98154 Sonja Valentin Sundeved Skytteforening ÅK2 195.000 195.000 Hovedskydning
99519 Preben Schou Vojens Skytteforening ÅK2 183.000 183.000 Hovedskydning
110922 Simon Graversen Sønderborg Skyttekreds BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
42036 Jens Peter Johansen Vojens Skytteforening V1 191.000 191.000 Hovedskydning
42721 Kristian Bolding Nordals Skyttekreds V2 184.000 184.000 Mesterskab
42721 Kristian Bolding Nordals Skyttekreds V2 191.000 191.000 Hovedskydning
3 195.000 195.000 Hovedskydning
96041 Louise K. B. Andersen Grænseegnens Skytteforening BK2 189.000 189.000 Hovedskydning
96041 Louise K. B. Andersen Grænseegnens Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
96323 Jacob Deigaard Nordals Skyttekreds BK2 187.000 187.000 Hovedskydning
107866 Christian Bonefeld Nordals Skyttekreds BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
44078 Valdemar Nielsen Vojens Skytteforening V1 194.000 194.000 Hovedskydning
ÅK2 186.000 186.000 Hovedskydning
102540 Niels Chr. Hansen Vojens Skytteforening V2 193.000 193.000 Hovedskydning
108578 Annabell Lysmose Vojens Skytteforening BK3 199.000 199.000 Hovedskydning
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening V1 199.000 199.000 Hovedskydning
87610 Thomas Andresen Haderslev Skyttekreds J2 187.000 187.000 Hovedskydning
97707 Martin Dyhrberg Haderslev Skyttekreds J2 189.000 189.000 Hovedskydning
101211 Tobias Andresen Haderslev Skyttekreds BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
102158 Marie P. Detlevsen Haderslev Skyttekreds BK1 194.000 194.000 Mesterskab
102158 Marie P. Detlevsen Haderslev Skyttekreds BK1 192.000 192.000 Hovedskydning
106011 Tine Freese Nielsen Haderslev Skyttekreds BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
111757 Mads Weidemann Bruhn Haderslev Skyttekreds BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
42757 Tom Petersen Broagerlands Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Hovedskydning
88384 Anette Lauritzen Broagerlands Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Hovedskydning
103062 Kevin Larsen Broagerlands Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
103062 Kevin Larsen Broagerlands Skytteforening BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
108386 Kasper Elling Broagerlands Skytteforening BK3 182.000 182.000 Hovedskydning
108386 Kasper Elling Broagerlands Skytteforening BK3 168.000 168.000 Mesterskab
110549 Jacob Beck Nowak Broagerlands Skytteforening BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
110549 Jacob Beck Nowak Broagerlands Skytteforening BK3 187.000 187.000 Mesterskab
92418 Mads Kyhn Sørensen Nordals Skyttekreds BK3 158.000 158.000 Hovedskydning
101145 Lasse Kyhn Sørensen Nordals Skyttekreds BK3 147.000 147.000 Hovedskydning
111567 Line Delfs Nordals Skyttekreds BK3 174.000 174.000 Hovedskydning
42991 Hanne Moisen Sundeved Skytteforening UNG 187.000 187.000 Hovedskydning
82934 Jørgen Hansen Sundeved Skytteforening V2 193.000 193.000 Hovedskydning
107378 Mads Lunde Graversen Sønderborg Skyttekreds BK3 186.000 186.000 Hovedskydning
42421 Jørgen Lyk Sønderborg Skyttekreds V2 191.000 191.000 Hovedskydning
42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds V1 195.000 195.000 Hovedskydning
42869 Mathias Iversen Sønderborg Skyttekreds UNG 182.000 182.000 Hovedskydning
42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds ÅK2 191.000 191.000 Hovedskydning
85923 Noa N. Grunske Jepsen Sønderborg Skyttekreds BK1 194.000 194.000 Hovedskydning
85923 Noa N. Grunske Jepsen Sønderborg Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Mesterskab
101936 Jonas Hviid Skov Sønderborg Skyttekreds BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
102537 Hans Christian Lien Nielsen Sønderborg Skyttekreds BK1 196.000 196.000 Mesterskab
102537 Hans Christian Lien Nielsen Sønderborg Skyttekreds BK1 194.000 194.000 Hovedskydning
107376 Jens Alexander Nielsen Sønderborg Skyttekreds J2 193.000 193.000 Hovedskydning
107376 Jens Alexander Nielsen Sønderborg Skyttekreds J2 191.000 191.000 Mesterskab
110671 Tine Nielsen Sønderborg Skyttekreds J2 167.000 167.000 Hovedskydning
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK3 185.000 185.000 Hovedskydning
92196 Fin Henriksen Grænseegnens Skytteforening V2 169.000 169.000 Hovedskydning
92196 Fin Henriksen Grænseegnens Skytteforening V2 184.000 184.000 Mesterskab
103663 Ida R. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
103663 Ida R. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
111635 Jonas M. Hansen Grænseegnens Skytteforening BK3 173.000 173.000 Hovedskydning
39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening ÅK2 192.000 192.000 Hovedskydning
42676 Jan Sørensen Nordals Skyttekreds 3 183.000 183.000 Hovedskydning
42816 Petter Sköld Kjemtrup Sønderborg Skyttekreds ÅK2 192.000 192.000 Hovedskydning
42699 Frank Hansen Nordals Skyttekreds 1 192.000 192.000 Hovedskydning
42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds 1 194.000 194.000 Hovedskydning
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening ÅK1 192.000 192.000 Hovedskydning
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 1 193.000 193.000 Hovedskydning
42646 Karin Sørensen Nordals Skyttekreds V2 185.000 185.000 Hovedskydning
100363 Niels Christian Møller Grænseegnens Skytteforening BK3 172.000 172.000 Mesterskab
100363 Niels Christian Møller Grænseegnens Skytteforening BK3 170.000 170.000 Hovedskydning
42336 Karin Rudebeck Vojens Skytteforening V1 200.000 200.000 Hovedskydning
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 3 183.000 183.000 Mesterskab
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 3 185.000 185.000 Hovedskydning
87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening ÅK1 196.000 196.000 Hovedskydning
44135 Pernille Paulsen Grænseegnens Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
44135 Pernille Paulsen Grænseegnens Skytteforening J1 196.000 196.000 Hovedskydning
87609 Thomas Nielsen Haderslev Skyttekreds J2 196.000 196.000 Hovedskydning
96040 Søren Friis Lauritzen Grænseegnens Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
96040 Søren Friis Lauritzen Grænseegnens Skytteforening BK1 197.000 197.000 Mesterskab
42805 Rasmus Dall Sønderborg Skyttekreds UNG 185.000 185.000 Hovedskydning
88650 Jens Ole Sørensen Vojens Skytteforening V1 193.000 193.000 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ÅK2 192.000 192.000 Hovedskydning
97703 Jonas Thielsen Haderslev Skyttekreds BK1 195.000 195.000 Mesterskab
97703 Jonas Thielsen Haderslev Skyttekreds BK1 194.000 194.000 Hovedskydning
101212 Phillip Mattich Haderslev Skyttekreds BK3 185.000 185.000 Hovedskydning
111571 Tony Galsgaard Nordals Skyttekreds ÅK2 183.000 183.000 Hovedskydning
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds V1 192.000 192.000 Mesterskab
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds V1 194.000 194.000 Hovedskydning
98290 Connie Valentin Sundeved Skytteforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
42425 Jan B. Sørensen Sønderborg Skyttekreds ÅK2 192.000 192.000 Hovedskydning
43003 Eva E Rasmussen Sundeved Skytteforening 2 197.000 197.000 Hovedskydning
92845 Steen Henriksen Vojens Skytteforening ÅK2 191.000 191.000 Hovedskydning
94000 Anna Jensen Nordals Skyttekreds BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
43382 Kristina Lykke Schnuchel Grænseegnens Skytteforening ÅK1 198.000 198.000 Mesterskab
43382 Kristina Lykke Schnuchel Grænseegnens Skytteforening ÅK1 196.000 196.000 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening V1 196.000 196.000 Hovedskydning
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening V1 195.000 195.000 Hovedskydning
105147 Henriette Lassen Vojens Skytteforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
107106 Thor Averhoff Vojens Skytteforening BK3 191.000 191.000 Hovedskydning
108659 Simon Krogh Vojens Skytteforening BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
91803 Christian Dyhrberg Haderslev Skyttekreds J2 189.000 189.000 Hovedskydning
98532 Signe Frits Nielsen Haderslev Skyttekreds BK1 194.000 194.000 Mesterskab
98532 Signe Frits Nielsen Haderslev Skyttekreds BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
105396 Villiam Studsgård Haderslev Skyttekreds BK2 192.000 192.000 Mesterskab
105396 Villiam Studsgård Haderslev Skyttekreds BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
84635 Hans Jørgen Nissen Broagerlands Skytteforening ÅK1 196.000 196.000 Hovedskydning
85128 Horst Clausen Broagerlands Skytteforening ÅK1 193.000 193.000 Hovedskydning
108385 Kasper S. Nissen Broagerlands Skytteforening BK3 183.000 183.000 Mesterskab
108385 Kasper S. Nissen Broagerlands Skytteforening BK3 182.000 182.000 Hovedskydning
89123 Kaj Petersen Nordals Skyttekreds V2 182.000 182.000 Hovedskydning
42601 Mary Jørgensen Nordals Skyttekreds V2 183.000 183.000 Hovedskydning
109042 Jennifer F. Damm Nordals Skyttekreds BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
110364 Martin Blom-Jensen Nordals Skyttekreds BK3 176.000 176.000 Hovedskydning
42784 Susanne Jakobsen Sundeved Skytteforening ÅK2 191.000 191.000 Mesterskab
42784 Susanne Jakobsen Sundeved Skytteforening ÅK2 192.000 192.000 Hovedskydning
42411 Mikkel Sørensen Sønderborg Skyttekreds J1 194.000 194.000 Mesterskab
42411 Mikkel Sørensen Sønderborg Skyttekreds J1 189.000 189.000 Hovedskydning
42429 Hanne Bergmann Sørensen Sønderborg Skyttekreds ÅK1 192.000 192.000 Hovedskydning
83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds V1 195.000 195.000 Hovedskydning
86290 Irene Clausen Sønderborg Skyttekreds V2 190.000 190.000 Hovedskydning
86291 Kjeld P. P. Clausen Sønderborg Skyttekreds V2 186.000 186.000 Hovedskydning
97271 Thomas Erik Andersen Sønderborg Skyttekreds BK1 192.000 192.000 Mesterskab
97271 Thomas Erik Andersen Sønderborg Skyttekreds BK1 187.000 187.000 Hovedskydning
101376 John Christensen Sønderborg Skyttekreds V2 199.000 199.000 Hovedskydning
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds BK2 189.000 189.000 Hovedskydning
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Mesterskab
107381 Marek Modlinski Sønderborg Skyttekreds J2 181.000 181.000 Hovedskydning
107381 Marek Modlinski Sønderborg Skyttekreds J2 191.000 191.000 Mesterskab
44303 Camilla Buthmann Paulsen Grænseegnens Skytteforening UNG 192.000 192.000 Mesterskab
44303 Camilla Buthmann Paulsen Grænseegnens Skytteforening UNG 191.000 191.000 Hovedskydning
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
107183 Sebastian Petersen Grænseegnens Skytteforening BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
107183 Sebastian Petersen Grænseegnens Skytteforening BK3 190.000 190.000 Mesterskab
84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening ÅK1 194.000 194.000 Hovedskydning
43067 Anders Ottobrøker Sundeved Skytteforening ÅK2 193.000 193.000 Mesterskab
43067 Anders Ottobrøker Sundeved Skytteforening ÅK2 193.000 193.000 Hovedskydning
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening BK3 191.000 191.000 Mesterskab
43009 Erik Thomsen Sønderborg Skyttekreds 3 183.000 183.000 Hovedskydning

Til toppen