Sønderjydsk Mesterskab 50 m (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds V1 192.000 192.000 Mesterskab
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds V1 192.000 192.000 Hovedskydning
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds V1 193.000 193.000 Hovedskydning
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds V1 190.000 190.000 Mesterskab
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 1 196.000 196.000 Hovedskydning
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 1 188.000 188.000 Mesterskab
43371 Benny Jørgensen Grænseegnens Skytteforening 1 191.000 191.000 Mesterskab
43371 Benny Jørgensen Grænseegnens Skytteforening 1 192.000 192.000 Hovedskydning
43359 Jytte Clausen Grænseegnens Skytteforening ÅK1 174.000 174.000 Mesterskab
43359 Jytte Clausen Grænseegnens Skytteforening ÅK1 183.000 183.000 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds V1 192.000 192.000 Mesterskab
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds V1 192.000 192.000 Hovedskydning
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 3 183.000 183.000 Mesterskab
99519 Preben Schou Vojens Skytteforening ÅK2 185.000 185.000 Hovedskydning
99519 Preben Schou Vojens Skytteforening ÅK2 189.000 189.000 Mesterskab
43316 Hardy Bjerg Grænseegnens Skytteforening V2 181.000 181.000 Hovedskydning
43316 Hardy Bjerg Grænseegnens Skytteforening V2 177.000 177.000 Mesterskab
96323 Jacob Deigaard Nordals Skyttekreds BK2 186.000 186.000 Hovedskydning
96323 Jacob Deigaard Nordals Skyttekreds BK2 189.000 189.000 Mesterskab
107866 Christian Bonefeld Nordals Skyttekreds BK3 193.000 193.000 Mesterskab
107866 Christian Bonefeld Nordals Skyttekreds BK3 186.000 186.000 Hovedskydning
107099 Dan Lassen Vojens Skytteforening ÅK2 194.000 194.000 Mesterskab
107099 Dan Lassen Vojens Skytteforening ÅK2 193.000 193.000 Hovedskydning
87610 Thomas Andresen Haderslev Skyttekreds J2 187.000 187.000 Mesterskab
87610 Thomas Andresen Haderslev Skyttekreds J2 189.000 189.000 Hovedskydning
97707 Martin Dyhrberg Haderslev Skyttekreds J2 195.000 195.000 Hovedskydning
97707 Martin Dyhrberg Haderslev Skyttekreds J2 194.000 194.000 Mesterskab
102158 Marie P. Detlevsen Haderslev Skyttekreds BK1 192.000 192.000 Hovedskydning
102158 Marie P. Detlevsen Haderslev Skyttekreds BK1 196.000 196.000 Mesterskab
106011 Tine Freese Nielsen Haderslev Skyttekreds BK2 196.000 196.000 Mesterskab
106011 Tine Freese Nielsen Haderslev Skyttekreds BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
88384 Anette Lauritzen Broagerlands Skytteforening ÅK1 196.000 196.000 Mesterskab
88384 Anette Lauritzen Broagerlands Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Hovedskydning
42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds V1 197.000 197.000 Mesterskab
42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds V1 190.000 190.000 Hovedskydning
103663 Ida R. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
103663 Ida R. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds 1 191.000 191.000 Mesterskab
42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds 1 194.000 194.000 Hovedskydning
42336 Karin Rudebeck Vojens Skytteforening V1 193.000 193.000 Mesterskab
42336 Karin Rudebeck Vojens Skytteforening V1 196.000 196.000 Hovedskydning
44135 Pernille Paulsen Grænseegnens Skytteforening J1 194.000 194.000 Mesterskab
44135 Pernille Paulsen Grænseegnens Skytteforening J1 196.000 196.000 Hovedskydning
96040 Søren Friis Lauritzen Grænseegnens Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
96040 Søren Friis Lauritzen Grænseegnens Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
42805 Rasmus Dall Sønderborg Skyttekreds UNG 185.000 185.000 Mesterskab
42805 Rasmus Dall Sønderborg Skyttekreds UNG 190.000 190.000 Hovedskydning
97703 Jonas Thielsen Haderslev Skyttekreds BK1 191.000 191.000 Hovedskydning
97703 Jonas Thielsen Haderslev Skyttekreds BK1 197.000 197.000 Mesterskab
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds V1 192.000 192.000 Hovedskydning
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds V1 189.000 189.000 Mesterskab
43003 Eva E Rasmussen Sundeved Skytteforening 2 190.000 190.000 Mesterskab
43003 Eva E Rasmussen Sundeved Skytteforening 2 190.000 190.000 Hovedskydning
94000 Anna Jensen Nordals Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Mesterskab
94000 Anna Jensen Nordals Skyttekreds BK2 186.000 186.000 Hovedskydning
96043 Lise-Lotte A. Jørgensen Grænseegnens Skytteforening 3 180.000 180.000 Hovedskydning
96043 Lise-Lotte A. Jørgensen Grænseegnens Skytteforening 3 184.000 184.000 Mesterskab
44389 William Kjær Vojens Skytteforening V1 192.000 192.000 Mesterskab
44389 William Kjær Vojens Skytteforening V1 194.000 194.000 Hovedskydning
105147 Henriette Lassen Vojens Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
105147 Henriette Lassen Vojens Skytteforening BK1 194.000 194.000 Mesterskab
91803 Christian Dyhrberg Haderslev Skyttekreds J2 194.000 194.000 Mesterskab
91803 Christian Dyhrberg Haderslev Skyttekreds J2 191.000 191.000 Hovedskydning
84091 Kenneth Clausen Broagerlands Skytteforening J1 195.000 195.000 Hovedskydning
84091 Kenneth Clausen Broagerlands Skytteforening J1 195.000 195.000 Mesterskab
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening V1 198.000 198.000 Hovedskydning
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening V1 198.000 198.000 Mesterskab
44078 Valdemar Nielsen Vojens Skytteforening V1 198.000 198.000 Mesterskab
44078 Valdemar Nielsen Vojens Skytteforening V1 194.000 194.000 Hovedskydning
3 186.000 186.000 Mesterskab
3 184.000 184.000 Hovedskydning
43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 3 185.000 185.000 Hovedskydning
42997 Friedrich E. Christiansen Sundeved Skytteforening V2 153.000 153.000 Mesterskab
42997 Friedrich E. Christiansen Sundeved Skytteforening V2 129.000 129.000 Hovedskydning
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 2 192.000 192.000 Mesterskab
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 2 186.000 186.000 Hovedskydning
97271 Thomas Erik Andersen Sønderborg Skyttekreds BK1 189.000 189.000 Mesterskab
97271 Thomas Erik Andersen Sønderborg Skyttekreds BK1 192.000 192.000 Hovedskydning
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds BK3 183.000 183.000 Mesterskab
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
107381 Marek Modlinski Sønderborg Skyttekreds J2 181.000 181.000 Hovedskydning
107381 Marek Modlinski Sønderborg Skyttekreds J2 191.000 191.000 Mesterskab
44303 Camilla Buthmann Paulsen Grænseegnens Skytteforening UNG 189.000 189.000 Mesterskab
44303 Camilla Buthmann Paulsen Grænseegnens Skytteforening UNG 192.000 192.000 Hovedskydning
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
42693 Hans Hansen Nordals Skyttekreds 2 182.000 182.000 Hovedskydning
42693 Hans Hansen Nordals Skyttekreds 2 176.000 176.000 Mesterskab
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening BK3 188.000 188.000 Mesterskab
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening BK3 191.000 191.000 Hovedskydning
110142 Simone Lassen Vojens Skytteforening BK3 181.000 181.000 Mesterskab
110142 Simone Lassen Vojens Skytteforening BK3 183.000 183.000 Hovedskydning
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening V1 198.000 198.000 Mesterskab
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening V1 196.000 196.000 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ÅK2 191.000 191.000 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ÅK2 189.000 189.000 Mesterskab
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 3 186.000 186.000 Mesterskab
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 3 183.000 183.000 Hovedskydning
102537 Hans Christian Lien Nielsen Sønderborg Skyttekreds BK1 196.000 196.000 Mesterskab
102537 Hans Christian Lien Nielsen Sønderborg Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds ÅK2 186.000 186.000 Hovedskydning
42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds ÅK2 186.000 186.000 Mesterskab
42601 Mary Jørgensen Nordals Skyttekreds V2 183.000 183.000 Hovedskydning
42601 Mary Jørgensen Nordals Skyttekreds V2 183.000 183.000 Mesterskab
109042 Jennifer F. Damm Nordals Skyttekreds BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
109042 Jennifer F. Damm Nordals Skyttekreds BK3 190.000 190.000 Mesterskab
85128 Horst Clausen Broagerlands Skytteforening ÅK1 193.000 193.000 Hovedskydning
85128 Horst Clausen Broagerlands Skytteforening ÅK1 194.000 194.000 Mesterskab
83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds V1 191.000 191.000 Hovedskydning
83010 Erik Dall Sønderborg Skyttekreds V1 191.000 191.000 Mesterskab
110364 Martin Blom-Jensen Nordals Skyttekreds BK3 180.000 180.000 Mesterskab
110364 Martin Blom-Jensen Nordals Skyttekreds BK3 180.000 180.000 Hovedskydning
43067 Anders Ottobrøker Sundeved Skytteforening ÅK2 185.000 185.000 Mesterskab
43067 Anders Ottobrøker Sundeved Skytteforening ÅK2 191.000 191.000 Hovedskydning

Til toppen