Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Pårupstævne 2011 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Fyn
Alle foreninger
Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
Bullerup Skyttekreds
De Danske Forsvarsbrødre for Odense og omegn
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Horne Skytteforening
Nyborg Skytteforening
Odense Salonskydeklub af 1885
Paarup Skytteforening
Særslev Skytteforening
Vissenbjerg Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
49523
Poul Jensen
Særslev Skytteforening
V2
186.000
186.000
Mesterskab
49523
Poul Jensen
Særslev Skytteforening
V2
186.000
186.000
Hovedskydning
47295
Hugo Jensen
Vissenbjerg Skytteforening
V3
188.000
188.000
Mesterskab
47295
Hugo Jensen
Vissenbjerg Skytteforening
V3
184.000
184.000
Hovedskydning
50797
Oliver Møller Hansen
Bullerup Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
50797
Oliver Møller Hansen
Bullerup Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
1
189.000
189.000
Hovedskydning
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
1
189.000
189.000
Mesterskab
50342
Simone Christiansen
Særslev Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
86192
Denis Kraft
Horne Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
86192
Denis Kraft
Horne Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
49637
Henriette Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
49637
Henriette Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
52625
Hans Larsen
Paarup Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
52625
Hans Larsen
Paarup Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
50922
Rasmus Larsen
Bullerup Skyttekreds
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
48273
Cathrine S Jensen
Horne Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
48273
Cathrine S Jensen
Horne Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
50922
Rasmus Larsen
Bullerup Skyttekreds
V1
197.000
197.000
Mesterskab
82836
Line Soelberg Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
82836
Line Soelberg Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
51306
Poul Hansen
De Danske Forsvarsbrødre for Odense og omegn
V3
182.000
182.000
Mesterskab
51306
Poul Hansen
De Danske Forsvarsbrødre for Odense og omegn
V3
185.000
185.000
Hovedskydning
84984
Alexander Tran
Odense Salonskydeklub af 1885
BK1
193.000
193.000
Hovedskydning
90800
Frederik Lindgaard
Odense Salonskydeklub af 1885
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
90800
Frederik Lindgaard
Odense Salonskydeklub af 1885
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
49300
Kathe Soelberg Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
49300
Kathe Soelberg Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
52805
Steen Hansen
Paarup Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
52805
Steen Hansen
Paarup Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
52376
Michael Fogh
Odense Salonskydeklub af 1885
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
52376
Michael Fogh
Odense Salonskydeklub af 1885
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
84985
Mikkel Fogh
Odense Salonskydeklub af 1885
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
84985
Mikkel Fogh
Odense Salonskydeklub af 1885
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
102975
Simon Panduro
Paarup Skytteforening
BK4
168.000
168.000
Mesterskab
102975
Simon Panduro
Paarup Skytteforening
BK4
171.000
171.000
Hovedskydning
52514
Pia Nielsen
Vissenbjerg Skytteforening
2
180.000
180.000
Hovedskydning
52514
Pia Nielsen
Vissenbjerg Skytteforening
2
184.000
184.000
Mesterskab
52603
Jes Nygaard Larsen
Paarup Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
52603
Jes Nygaard Larsen
Paarup Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
51383
Kurt Knudsen
Bullerup Skyttekreds
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
51383
Kurt Knudsen
Bullerup Skyttekreds
V1
196.000
196.000
Mesterskab
103534
Nicolai Christensen
Paarup Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Mesterskab
52196
Chris Jensen
Bullerup Skyttekreds
J1
196.000
196.000
Mesterskab
52196
Chris Jensen
Bullerup Skyttekreds
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
107204
Sebastian Faber
Nyborg Skytteforening
3
175.000
175.000
Mesterskab
98485
Robert Reine Rasmussen
Odense Salonskydeklub af 1885
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
97955
Emil Lund Nielsen
Vissenbjerg Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
97955
Emil Lund Nielsen
Vissenbjerg Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
49348
Helle Jørgensen
Særslev Skytteforening
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
51287
Simon Møller Thuesen
Særslev Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
51287
Simon Møller Thuesen
Særslev Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
102977
Viktor Andersen
Paarup Skytteforening
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
102977
Viktor Andersen
Paarup Skytteforening
BK4
179.000
179.000
Mesterskab
86498
Kristian Iversen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
86498
Kristian Iversen
Særslev Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
94101
Jan Konradsen
Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
94101
Jan Konradsen
Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
ÅK2
192.000
192.000
Mesterskab
96943
Emil Jessen
Særslev Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
96943
Emil Jessen
Særslev Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
52684
Tage Skovgaard
Paarup Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
52684
Tage Skovgaard
Paarup Skytteforening
V1
191.000
191.000
Mesterskab
52524
Olav Kristian Hansen
De Danske Forsvarsbrødre for Odense og omegn
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
83530
Claus Holgersen
Paarup Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
94100
Jonna Konradsen
Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
ÅK3
191.000
191.000
Hovedskydning
94100
Jonna Konradsen
Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
ÅK3
183.000
183.000
Mesterskab
96396
Jacob Durand
Særslev Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
96396
Jacob Durand
Særslev Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
83530
Claus Holgersen
Paarup Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
90681
Bent Nielsen
Paarup Skytteforening
V3
188.000
188.000
Hovedskydning
51371
Louise Keinicke Freytag
Bullerup Skyttekreds
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
51371
Louise Keinicke Freytag
Bullerup Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Mesterskab
90681
Bent Nielsen
Paarup Skytteforening
V3
192.000
192.000
Mesterskab
85116
Bodil Schmidt
Nyborg Skytteforening
V1
193.000
193.000
Mesterskab
85116
Bodil Schmidt
Nyborg Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
52358
Peter Lindgaard
Odense Salonskydeklub af 1885
ÅK1
190.000
190.000
Hovedskydning
52601
Jette K. Larsen
Paarup Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
52601
Jette K. Larsen
Paarup Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
101907
Trine Røigaard
Bullerup Skyttekreds
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
81937
Tina H. Jensen
Særslev Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Mesterskab
49229
Natascha Schwee
Vissenbjerg Skytteforening
3
180.000
180.000
Hovedskydning
49229
Natascha Schwee
Vissenbjerg Skytteforening
3
180.000
180.000
Mesterskab
89769
Henrik Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
89769
Henrik Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
52916
Jens Peder Jensen
De Danske Forsvarsbrødre for Odense og omegn
V3
165.000
165.000
Hovedskydning
103534
Nicolai Christensen
Paarup Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
86081
Jonas Lykkegaard
Bullerup Skyttekreds
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
98088
Oskar Christiansen
Paarup Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Mesterskab
85117
Henry Schmidt
Nyborg Skytteforening
V2
185.000
185.000
Mesterskab
85117
Henry Schmidt
Nyborg Skytteforening
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
51506
Andreas Holgersen
Paarup Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
51506
Andreas Holgersen
Paarup Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
98088
Oskar Christiansen
Paarup Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
102972
Esben Nielsen
Paarup Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
102972
Esben Nielsen
Paarup Skytteforening
BK4
179.000
179.000
Mesterskab
101907
Trine Røigaard
Bullerup Skyttekreds
BK4
183.000
183.000
Mesterskab
81937
Tina H. Jensen
Særslev Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
86081
Jonas Lykkegaard
Bullerup Skyttekreds
J2
198.000
198.000
Mesterskab
103533
Emil Haugaard Rosenvold
Paarup Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Mesterskab
103533
Emil Haugaard Rosenvold
Paarup Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
51575
Peter Simon Sørensen
De Danske Forsvarsbrødre for Odense og omegn
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
51575
Peter Simon Sørensen
De Danske Forsvarsbrødre for Odense og omegn
V3
188.000
188.000
Mesterskab
53557
Mikkel Christiansen
Nyborg Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
53557
Mikkel Christiansen
Nyborg Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
91130
Maria T. Heiden
Bullerup Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
91130
Maria T. Heiden
Bullerup Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
96356
Daniel Madsen
Bullerup Skyttekreds
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
96356
Daniel Madsen
Bullerup Skyttekreds
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
52566
Leif Nielsen
Paarup Skytteforening
V2
187.000
187.000
Hovedskydning
52566
Leif Nielsen
Paarup Skytteforening
V2
189.000
189.000
Mesterskab
50345
Signe Knudsen
Særslev Skytteforening
UNG
189.000
189.000
Mesterskab
50345
Signe Knudsen
Særslev Skytteforening
UNG
186.000
186.000
Hovedskydning
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
81234
Mads Rasmussen
Bullerup Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
102973
Nikolaj Nielsen
Paarup Skytteforening
ÅK3
195.000
195.000
Mesterskab
102792
Kim Juul Larsen
Særslev Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Mesterskab
102792
Kim Juul Larsen
Særslev Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Hovedskydning
102973
Nikolaj Nielsen
Paarup Skytteforening
ÅK3
196.000
196.000
Hovedskydning
102976
Frederik Christensen
Paarup Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Mesterskab
102976
Frederik Christensen
Paarup Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
81234
Mads Rasmussen
Bullerup Skyttekreds
J2
198.000
198.000
Mesterskab
91453
Rasmus Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
91453
Rasmus Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
49209
Pernille Schwee
Vissenbjerg Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
49209
Pernille Schwee
Vissenbjerg Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
48123
Kasper Kisholt Andersen
Horne Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
48123
Kasper Kisholt Andersen
Horne Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
97156
Jonas Mølgaard Christensen
Særslev Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
97156
Jonas Mølgaard Christensen
Særslev Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
80410
Jørn Ladegaard
Nyborg Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
80410
Jørn Ladegaard
Nyborg Skytteforening
V1
195.000
195.000
Mesterskab
101300
Theis Røigaard
Bullerup Skyttekreds
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
101300
Theis Røigaard
Bullerup Skyttekreds
BK4
181.000
181.000
Mesterskab
52621
Helle Bondo Hansen
Paarup Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
52621
Helle Bondo Hansen
Paarup Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
98477
Palle Pedersen
Paarup Skytteforening
V2
191.000
191.000
Mesterskab
98477
Palle Pedersen
Paarup Skytteforening
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
102793
Casper Dietrich
Særslev Skytteforening
BK4
194.000
194.000
Hovedskydning
102793
Casper Dietrich
Særslev Skytteforening
BK4
195.000
195.000
Mesterskab
87592
Peter Falck Grony
Særslev Skytteforening
J2
200.000
200.000
Hovedskydning
90858
Lise Munter
Særslev Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
90858
Lise Munter
Særslev Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
52509
Richard Belin
Paarup Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
52509
Richard Belin
Paarup Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
87592
Peter Falck Grony
Særslev Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
95601
Anna Falck Grony
Særslev Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
95601
Anna Falck Grony
Særslev Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
Til toppen