Skallebøllestævne august 2010 (Riffel, 200m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
87993 Bente Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. ÅK2 142.0 142.0 Mesterskab
43359 Jytte Clausen Grænseegnens Skytteforening ÅK2 132.0 132.0 Mesterskab
42693 Hans Hansen Nordals Skyttekreds 2 139.0 139.0 Mesterskab
89498 Jan Knudsen Skytteklubben DSB/ASF ÅK2 144.0 144.0 Mesterskab
24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF ÅK1 147.0 147.0 Mesterskab
92800 Line Thisgaard Skytteklubben DSB/ASF BK 141.0 141.0 Mesterskab
44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening 2 138.0 138.0 Mesterskab
49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening V1 144.0 144.0 Mesterskab
25849 Helene Klejs Dam Sørensen Skytteklubben DSB/ASF UNG 145.0 145.0 Mesterskab
20598 Nicklas Højfeldt Kildehøj Horsens Skyttekreds BK 145.0 145.0 Mesterskab
77306 Jacob Aunstrup Ballerup Skytteforening JUN 145.0 145.0 Mesterskab
45119 Kurt Petersen Rudkøbing Skyttekreds 3 135.0 135.0 Mesterskab
48169 Jens Helding Horne Skytteforening 2 132.0 132.0 Mesterskab
49668 Christina Rasmussen Særslev Skytteforening ÅK1 148.0 148.0 Mesterskab
47955 Signe Steffensen Samsø Skytteforening BK 149.0 149.0 Mesterskab
56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening 2 133.0 133.0 Mesterskab
65934 Carsten Jakobsen Helsingør Salonskytte Forening ÅK1 144.0 144.0 Mesterskab
28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 1 146.0 146.0 Mesterskab
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 1 145.0 145.0 Mesterskab
66600 Frank Lyngsø Nykøbing F. Skytteforening 2 144.0 144.0 Mesterskab
20732 Anders Kildehøj Horsens Skyttekreds 2 132.0 132.0 Mesterskab
49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening V1 145.0 145.0 Mesterskab
43371 Benny Jørgensen Grænseegnens Skytteforening 1 145.0 145.0 Mesterskab
42951 Jens Ernst Christiansen Sundeved Skytteforening 1 141.0 141.0 Mesterskab
68861 Jan Bo Haag Greve Skytteforening UNG 128.0 128.0 Mesterskab
40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 2 142.0 142.0 Mesterskab
20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening 2 132.0 132.0 Mesterskab
52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening 2 141.0 141.0 Mesterskab
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds V1 139.0 139.0 Mesterskab
25565 Jens Jensen Odder Skytteforening 3 139.0 139.0 Mesterskab
93553 Catharina Leth Andersen Skytteklubben DSB/ASF BK 137.0 137.0 Mesterskab
92215 Anders Leth Andersen Skytteklubben DSB/ASF ÅK2 143.0 143.0 Mesterskab
89408 Asbjørn Ulsig Skytteklubben DSB/ASF JUN 145.0 145.0 Mesterskab
79497 Andreas Knudsen Skytteklubben DSB/ASF BK 147.0 147.0 Mesterskab
47985 Pernille Pedersen Horne Skytteforening 1 144.0 144.0 Mesterskab
90288 Signe Gade Horne Skytteforening BK 141.0 141.0 Mesterskab
51287 Simon Møller Thuesen Særslev Skytteforening BK 142.0 142.0 Mesterskab
34740 Hardy Larsen Løsning-Hedensted Skytteforening V1 149.0 149.0 Mesterskab
21049 Louise Christiansen Glud Skytteforening JUN 141.0 141.0 Mesterskab
49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening 2 144.0 144.0 Mesterskab
53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening JUN 148.0 148.0 Mesterskab
49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening V1 144.0 144.0 Mesterskab
46704 Knud Hansen Horne Skytteforening 3 141.0 141.0 Mesterskab
49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening V1 144.0 144.0 Mesterskab
68949 Claus Bruun Greve Skytteforening 1 146.0 146.0 Mesterskab
90691 Sara Poulsen Skytteklubben DSB/ASF BK 146.0 146.0 Mesterskab
14060 Jens Justenlund Åbybro Skytteforening V2 142.0 142.0 Mesterskab
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening V2 143.0 143.0 Mesterskab
47124 Flemming Pedersen Tved Skyttekreds V1 142.0 142.0 Mesterskab
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds V2 145.0 145.0 Mesterskab
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening ÅK2 140.0 140.0 Mesterskab
92016 Andreas Leth Andersen Skytteklubben DSB/ASF JUN 145.0 145.0 Mesterskab
84764 Flemming Lohse Århus Riffelskytte klub V1 133.0 133.0 Mesterskab
47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening 2 142.0 142.0 Mesterskab
48025 Morten Laursen Horne Skytteforening 1 145.0 145.0 Mesterskab
48123 Kasper Kisholt Andersen Horne Skytteforening BK 147.0 147.0 Mesterskab
86200 Andreas Algren Pedersen Horne Skytteforening BK 139.0 139.0 Mesterskab
47475 Villy I. S. Skalshøj Christensen Sdr. Broby Skytteforening V1 144.0 144.0 Mesterskab
52526 Nicolai Nielsen Særslev Skytteforening JUN 144.0 144.0 Mesterskab
50324 Torben Christiansen Særslev Skytteforening ÅK1 141.0 141.0 Mesterskab
87592 Peter Falck Grony Særslev Skytteforening BK 148.0 148.0 Mesterskab
76641 Jonas Hansen Ballerup Skytteforening UNG 143.0 143.0 Mesterskab
54267 Jacob Høegh Tingsted Skytteforening UNG 144.0 144.0 Mesterskab
61764 Alon Hansen Ballerup Skytteforening JUN 144.0 144.0 Mesterskab
48273 Cathrine S Jensen Horne Skytteforening JUN 148.0 148.0 Mesterskab
95000 Jon Luckmann Hansen Greve Skytteforening 1 140.0 140.0 Mesterskab
56302 Tage Andersen Kjellerup Skytteforening V1 148.0 148.0 Mesterskab
73767 Niels Damsgaard-Sørensen Skytteklubben DSB/ASF ÅK1 148.0 148.0 Mesterskab
78867 Casper Lahn Skytteklubben DSB/ASF JUN 136.0 136.0 Mesterskab
91463 Emma Rasmussen Skytteklubben DSB/ASF JUN 140.0 140.0 Mesterskab
59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i 1 144.0 144.0 Mesterskab
84531 Jesper Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. JUN 138.0 138.0 Mesterskab
59562 Jakob Jensen Særslev Skytteforening 1 143.0 143.0 Mesterskab
86498 Kristian Iversen Særslev Skytteforening BK 147.0 147.0 Mesterskab
54957 Carsten F. Petersen Nykøbing F. Skytteforening V1 144.0 144.0 Mesterskab
81234 Mads Rasmussen Bullerup Skyttekreds BK 147.0 147.0 Mesterskab
54180 Finn Munksbo Væggerløse Skytteforening V1 145.0 145.0 Mesterskab
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Særslev Skytteforening BK 150.0 150.0 Mesterskab
59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i 1 144.0 144.0 Mesterskab
47822 Peter Hansen Assens Skytteforening ÅK2 141.0 141.0 Mesterskab
23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening V1 147.0 147.0 Mesterskab
60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening 1 144.0 144.0 Mesterskab
49522 Poul H. Jørgensen Særslev Skytteforening 2 138.0 138.0 Mesterskab
47657 Ebbe Nielsen Tommerup Skytteforening V2 124.0 124.0 Mesterskab
55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 1 145.0 145.0 Mesterskab
26538 Mathias Kruse Petersen Skytteklubben DSB/ASF BK 141.0 141.0 Mesterskab
45390 Søren Thomsen Aunslev/Bovense Skytteforening 2 135.0 135.0 Mesterskab
42496 Jens Hovgaard Larsen Otterup Skytteforening 2 139.0 139.0 Mesterskab
85566 Berit Poulsen Skytteklubben DSB/ASF ÅK2 142.0 142.0 Mesterskab
34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening 1 143.0 143.0 Mesterskab
20272 Tanja S. Jensen Horsens Skyttekreds JUN 132.0 132.0 Mesterskab
91715 Erik Bjernemose Tommerup Skytteforening ÅK2 113.0 113.0 Mesterskab
83089 Emil Poulsen Skytteklubben DSB/ASF JUN 141.0 141.0 Mesterskab
43374 Allan Clausen Særslev Skytteforening 3 136.0 136.0 Mesterskab
59363 Daniel Jensen Korsør Skytteforening ÅK2 147.0 147.0 Mesterskab
82484 Mie Biermann Nielsen Stenløse Skytteforening UNG 118.0 118.0 Mesterskab

Til toppen