Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Skallebøllestævne august 2012 (Riffel, 200m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Bullerup Skyttekreds
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Glud Skytteforening
Horne Skytteforening
Jelling fS
Karup Skytteforening
Kjellerup Skytteforening
Middelfart Skytteforening
Nordals Skyttekreds
Nyborg Skytteforening
Odder Skytteforening
Otterup Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Samsø Skytteforening
Skytteklubben DSB/ASF
Stege Ndr. Skytteforening
Sundeved Skytteforening
Særslev Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Åbybro Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
96337
Christian Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK2
143.000
143.000
Mesterskab
96337
Christian Jensen
Ribe Skyttekreds
ÅK2
144.000
144.000
Hovedskydning
98282
Kristine Rødsgaard Christensen
Jelling fS
BK
146.000
146.000
Hovedskydning
98282
Kristine Rødsgaard Christensen
Jelling fS
BK
147.000
147.000
Mesterskab
49522
Poul H. Jørgensen
Særslev Skytteforening
2
141.000
141.000
Hovedskydning
47955
Signe Steffensen
Samsø Skytteforening
JUN
150.000
150.000
Mesterskab
47955
Signe Steffensen
Samsø Skytteforening
JUN
149.000
149.000
Hovedskydning
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
144.000
144.000
Hovedskydning
56302
Tage Andersen
Kjellerup Skytteforening
V1
148.000
148.000
Mesterskab
56302
Tage Andersen
Kjellerup Skytteforening
V1
146.000
146.000
Hovedskydning
14060
Jens Justenlund
Åbybro Skytteforening
V2
129.000
129.000
Mesterskab
14060
Jens Justenlund
Åbybro Skytteforening
V2
138.000
138.000
Hovedskydning
42496
Jens Hovgaard Larsen
Otterup Skytteforening
2
141.000
141.000
Hovedskydning
42496
Jens Hovgaard Larsen
Otterup Skytteforening
2
143.000
143.000
Mesterskab
24583
Bruno Grove Nielsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
145.000
145.000
Hovedskydning
24583
Bruno Grove Nielsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
147.000
147.000
Mesterskab
89498
Jan Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
147.000
147.000
Mesterskab
89498
Jan Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
144.000
144.000
Hovedskydning
86498
Kristian Iversen
Særslev Skytteforening
BK
148.000
148.000
Hovedskydning
86498
Kristian Iversen
Særslev Skytteforening
BK
149.000
149.000
Mesterskab
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
1
146.000
146.000
Hovedskydning
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
1
150.000
150.000
Mesterskab
105107
Erik Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
146.000
146.000
Mesterskab
105107
Erik Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
128.000
128.000
Hovedskydning
133512
Jakob Nielsen
Otterup Skytteforening
1
139.000
139.000
Mesterskab
133512
Jakob Nielsen
Otterup Skytteforening
1
144.000
144.000
Hovedskydning
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
V1
143.000
143.000
Hovedskydning
85566
Berit Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
146.000
146.000
Mesterskab
85566
Berit Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
145.000
145.000
Hovedskydning
86192
Denis Kraft
Horne Skytteforening
JUN
150.000
150.000
Mesterskab
86192
Denis Kraft
Horne Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Hovedskydning
79497
Andreas Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
147.000
147.000
Mesterskab
79497
Andreas Knudsen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
146.000
146.000
Hovedskydning
105108
Michael Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
145.000
145.000
Mesterskab
105108
Michael Poulsen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK2
135.000
135.000
Hovedskydning
105814
Attila Lenart
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
117.000
117.000
Mesterskab
105814
Attila Lenart
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
127.000
127.000
Hovedskydning
43006
Esben Egeskov Jakobsen
Ribe Skyttekreds
1
140.000
140.000
Hovedskydning
43006
Esben Egeskov Jakobsen
Ribe Skyttekreds
1
146.000
146.000
Mesterskab
90288
Signe Gade
Horne Skytteforening
JUN
132.000
132.000
Mesterskab
90288
Signe Gade
Horne Skytteforening
JUN
142.000
142.000
Hovedskydning
25565
Jens Jensen
Odder Skytteforening
3
126.000
126.000
Hovedskydning
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
148.000
148.000
Hovedskydning
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
149.000
149.000
Mesterskab
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
146.000
146.000
Hovedskydning
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
JUN
148.000
148.000
Hovedskydning
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
JUN
148.000
148.000
Mesterskab
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
146.000
146.000
Mesterskab
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
147.000
147.000
Hovedskydning
84906
Rene Frederiksen
Horne Skytteforening
JUN
138.000
138.000
Hovedskydning
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
49637
Henriette Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK
148.000
148.000
Hovedskydning
49637
Henriette Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
BK
149.000
149.000
Mesterskab
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
146.000
146.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
147.000
147.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
147.000
147.000
Mesterskab
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
2
137.000
137.000
Hovedskydning
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
2
131.000
131.000
Mesterskab
55104
Tobias Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
BK
148.000
148.000
Hovedskydning
55104
Tobias Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
BK
136.000
136.000
Mesterskab
93113
Jesper Hansen
Nyborg Skytteforening
JUN
132.000
132.000
Hovedskydning
93113
Jesper Hansen
Nyborg Skytteforening
JUN
132.000
132.000
Mesterskab
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
3
135.000
135.000
Mesterskab
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
3
125.000
125.000
Hovedskydning
107204
Sebastian Faber
Nyborg Skytteforening
3
125.000
125.000
Hovedskydning
107204
Sebastian Faber
Nyborg Skytteforening
3
121.000
121.000
Mesterskab
48273
Cathrine S Jensen
Horne Skytteforening
JUN
149.000
149.000
Hovedskydning
48273
Cathrine S Jensen
Horne Skytteforening
JUN
148.000
148.000
Mesterskab
2
142.000
142.000
Mesterskab
2
138.000
138.000
Hovedskydning
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
UNG
141.000
141.000
Mesterskab
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
UNG
141.000
141.000
Hovedskydning
95984
Amalie Frisk Lindholm
Horne Skytteforening
BK
148.000
148.000
Mesterskab
95984
Amalie Frisk Lindholm
Horne Skytteforening
BK
146.000
146.000
Hovedskydning
87592
Peter Falck Grony
Særslev Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Mesterskab
53557
Mikkel Christiansen
Nyborg Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Hovedskydning
53557
Mikkel Christiansen
Nyborg Skytteforening
JUN
147.000
147.000
Mesterskab
87592
Peter Falck Grony
Særslev Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Hovedskydning
26538
Mathias Kruse Petersen
Skytteklubben DSB/ASF
BK
130.000
130.000
Mesterskab
26538
Mathias Kruse Petersen
Skytteklubben DSB/ASF
BK
119.000
119.000
Hovedskydning
73767
Niels Damsgaard-Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
143.000
143.000
Hovedskydning
73767
Niels Damsgaard-Sørensen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
147.000
147.000
Mesterskab
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
V1
144.000
144.000
Hovedskydning
105813
Arpad Lenart
Skytteklubben DSB/ASF
BK
132.000
132.000
Hovedskydning
105813
Arpad Lenart
Skytteklubben DSB/ASF
BK
125.000
125.000
Mesterskab
91753
Peter Foght Christiansen
Glud Skytteforening
BK
133.000
133.000
Hovedskydning
49092
Jens E. Christensen
Middelfart Skytteforening
V1
143.000
143.000
Mesterskab
49092
Jens E. Christensen
Middelfart Skytteforening
V1
148.000
148.000
Hovedskydning
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
145.000
145.000
Hovedskydning
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
V1
148.000
148.000
Mesterskab
91453
Rasmus Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK
138.000
138.000
Hovedskydning
91453
Rasmus Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK
127.000
127.000
Mesterskab
80892
Casper Norup Bertelsen
Karup Skytteforening
UNG
143.000
143.000
Hovedskydning
80892
Casper Norup Bertelsen
Karup Skytteforening
UNG
137.000
137.000
Mesterskab
26430
Christian Thykjær
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
146.000
146.000
Hovedskydning
26430
Christian Thykjær
Skytteklubben DSB/ASF
ÅK1
142.000
142.000
Mesterskab
104491
Marius Bendixen
Særslev Skytteforening
BK
142.000
142.000
Hovedskydning
104491
Marius Bendixen
Særslev Skytteforening
BK
147.000
147.000
Mesterskab
90858
Lise Munter
Særslev Skytteforening
BK
146.000
146.000
Hovedskydning
90858
Lise Munter
Særslev Skytteforening
BK
148.000
148.000
Mesterskab
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK
150.000
150.000
Hovedskydning
86200
Andreas Algren Pedersen
Horne Skytteforening
BK
149.000
149.000
Mesterskab
81234
Mads Rasmussen
Bullerup Skyttekreds
JUN
150.000
150.000
Mesterskab
81234
Mads Rasmussen
Bullerup Skyttekreds
JUN
149.000
149.000
Hovedskydning
Til toppen