Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
12033 Hvalsø 15 meter (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
Greve Skytteforening
Gundsølille Sg&if
Holmegaard Skytteforening
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
Kirke Hyllinge Idrætsforening
Korsør Skytteforening
Køge Skytteforening
Mullerup Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Nykøbing Sj. Skytteforening
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
Stege Ndr. Skytteforening
Svinninge Skytteforening
Tuse Skytteforening
Tølløse Skytteforening
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
87993
Bente Hansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
87993
Bente Hansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
66600
Frank Lyngsø
Nykøbing Sj. Skytteforening
2
187.000
187.000
Hovedskydning
66600
Frank Lyngsø
Nykøbing F. Skytteforening
2
187.000
187.000
Mesterskab
69461
Inge Rusbjerg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V2
196.000
196.000
Hovedskydning
69461
Inge Rusbjerg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V2
196.000
196.000
Mesterskab
58185
Michael Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
3
161.000
161.000
Hovedskydning
60401
Eskil Gotfredsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
2
185.000
185.000
Mesterskab
60401
Eskil Gotfredsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
2
184.000
184.000
Hovedskydning
95000
Jon Luckmann Meulengracht
Greve Skytteforening
2
187.000
187.000
Hovedskydning
95000
Jon Luckmann Meulengracht
Greve Skytteforening
2
181.000
181.000
Mesterskab
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
200.000
200.000
Mesterskab
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
110369
Bente Andersen
Nykøbing Sj. Skytteforening
ÅK3
185.000
185.000
Hovedskydning
110369
Bente Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK3
185.000
185.000
Mesterskab
105193
Jan Laursen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
3
168.000
168.000
Hovedskydning
105193
Jan Laursen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
3
170.000
170.000
Mesterskab
60856
Helle Lindorff Jensen
Gundsølille Sg&if
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
60856
Helle Lindorff Jensen
Gundsølille Sg&if
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
60819
Jytte Kristoffersen
Gundsølille Sg&if
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
60819
Jytte Kristoffersen
Gundsølille Sg&if
V1
197.000
197.000
Mesterskab
58212
Axel Andersen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK2
188.000
188.000
Hovedskydning
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK2
187.000
187.000
Mesterskab
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
V2
192.000
192.000
Mesterskab
69524
Sanne Kjær
Gundsølille Sg&if
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
69524
Sanne Kjær
Gundsølille Sg&if
ÅK1
191.000
191.000
Hovedskydning
111605
Daniel Larholm Rasmussen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK4
176.000
176.000
Mesterskab
111605
Daniel Larholm Rasmussen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK4
179.000
179.000
Hovedskydning
111622
Andreas Jensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK4
199.000
199.000
Hovedskydning
111622
Andreas Jensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK4
200.000
200.000
Mesterskab
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Hovedskydning
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
58174
Peter Witthøft Rasmussen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
196.000
196.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
193.000
193.000
Mesterskab
100565
Oliver Schjørring
Greve Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
100565
Oliver Schjørring
Greve Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
105670
Bent Jacobsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK3
185.000
185.000
Hovedskydning
105670
Bent Jacobsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK3
189.000
189.000
Mesterskab
104195
Helle R. Jacobsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK2
194.000
194.000
Hovedskydning
104195
Helle R. Jacobsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK2
196.000
196.000
Mesterskab
104200
Stephanie Laura Scurrah Grundsøe
Gundsølille Sg&if
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
104200
Stephanie Laura Scurrah Grundsøe
Gundsølille Sg&if
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
103737
Kristina Svenstrup Jensen
Nykøbing F. Skytteforening
ÅK3
188.000
188.000
Hovedskydning
103737
Kristina Svenstrup Jensen
Nykøbing Sj. Skytteforening
ÅK3
188.000
188.000
Mesterskab
112108
Solvejg Munch
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
186.000
186.000
Hovedskydning
112108
Solvejg Munch
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
189.000
189.000
Mesterskab
113075
Thor Stampe
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK4
199.000
199.000
Mesterskab
113075
Thor Stampe
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
76186
Ken Poulsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
ÅK3
194.000
194.000
Hovedskydning
76186
Ken Poulsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
ÅK3
195.000
195.000
Mesterskab
101459
Mikkel Larsen
Tuse Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
101459
Mikkel Larsen
Tuse Skytteforening
J1
196.000
196.000
Mesterskab
60081
Søren Madsen
Svinninge Skytteforening
1
188.000
188.000
Hovedskydning
60081
Søren Madsen
Svinninge Skytteforening
1
191.000
191.000
Mesterskab
V2
193.000
193.000
Mesterskab
V2
193.000
193.000
Hovedskydning
107611
Mikkel Schiødt
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
107611
Mikkel Schiødt
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
58190
Lydia Mielow
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
93433
Sebastian Nielsen
Korsør Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
93433
Sebastian Nielsen
Korsør Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
58213
Anne Sørensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
58213
Anne Sørensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
73992
Nanna Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
93371
Morten Bjerre Larsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J1
198.000
198.000
Mesterskab
93371
Morten Bjerre Larsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J1
193.000
193.000
Hovedskydning
97862
Nicolas Sørensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
97862
Nicolas Sørensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
104923
Nikolaj Esbensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
107610
Mathias Molin
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
61612
Poul Lamhauge
Gundsølille Sg&if
2
185.000
185.000
Hovedskydning
61612
Poul Lamhauge
Gundsølille Sg&if
2
183.000
183.000
Mesterskab
V2
193.000
193.000
Mesterskab
V2
197.000
197.000
Hovedskydning
110095
Mikkel Engquist
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
110095
Mikkel Engquist
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
56375
Jesper Gerner Malmborg
Holmegaard Skytteforening
2
188.000
188.000
Mesterskab
56375
Jesper Gerner Malmborg
Holmegaard Skytteforening
2
178.000
178.000
Hovedskydning
112037
Cecilie Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
112037
Cecilie Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
61619
Marianne Lamhauge
Gundsølille Sg&if
2
180.000
180.000
Mesterskab
61619
Marianne Lamhauge
Gundsølille Sg&if
2
186.000
186.000
Hovedskydning
58192
Lisbeth Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK2
192.000
192.000
Hovedskydning
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
V2
192.000
192.000
Mesterskab
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
1
196.000
196.000
Mesterskab
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
1
186.000
186.000
Hovedskydning
105095
Frederik Christensen
Mullerup Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
105095
Frederik Christensen
Mullerup Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
103748
Lasse B. Andersen
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
103748
Lasse B. Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
105494
Gustav Pedersen
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
105494
Gustav Pedersen
Nykøbing F. Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
110525
Astrid Dresler
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
110525
Astrid Dresler
Nykøbing F. Skytteforening
BK3
182.000
182.000
Mesterskab
106625
Alexander Petersen
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
106625
Alexander Petersen
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
69376
Morten Remsted
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
69376
Morten Remsted
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
58163
Susanne Jørgensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
58163
Susanne Jørgensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
58183
Mogens Dalsgaard
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
3
174.000
174.000
Hovedskydning
97864
Mathias Stigaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
97864
Mathias Stigaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
110423
Emma Nielsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
110423
Emma Nielsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
83124
Jonas Iversen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
93363
Christian Jensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
183.000
183.000
Mesterskab
93363
Christian Jensen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
V1
200.000
200.000
Mesterskab
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
108276
Mogens Graarup Hoven
Køge Skytteforening
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
108276
Mogens Graarup Hoven
Køge Skytteforening
V3
194.000
194.000
Mesterskab
94206
Matias B. Larsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
94206
Matias B. Larsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
102839
Søren Christensen
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
J2
196.000
196.000
Mesterskab
102839
Søren Christensen
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
60330
Henning Sørensen
Gundsølille Sg&if
2
182.000
182.000
Mesterskab
60330
Henning Sørensen
Gundsølille Sg&if
2
180.000
180.000
Hovedskydning
104199
Tommy Estrup Sørensen
Gundsølille Sg&if
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
104199
Tommy Estrup Sørensen
Gundsølille Sg&if
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
107612
Mathias Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
107612
Mathias Nørgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
113108
Nicolas Folkgast
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK4
191.000
191.000
Hovedskydning
113108
Nicolas Folkgast
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK4
188.000
188.000
Mesterskab
90251
Jens V. Henriksen
Holmegaard Skytteforening
1
188.000
188.000
Mesterskab
90251
Jens V. Henriksen
Holmegaard Skytteforening
1
183.000
183.000
Hovedskydning
99942
Nicolai R. Jacobsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
189.000
189.000
Mesterskab
99942
Nicolai R. Jacobsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
188.000
188.000
Mesterskab
102256
Kalle Preisler Mathiesen
Gundsølille Sg&if
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
102256
Kalle Preisler Mathiesen
Gundsølille Sg&if
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
107472
Michael Grosen Poulsen
Ballerup Skytteforening
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
105094
Katrine Christensen
Mullerup Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
105094
Katrine Christensen
Mullerup Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
57255
Kurt Møller Pedersen
Tuse Skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
57255
Kurt Møller Pedersen
Tuse Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
90829
Jonas Olsen
Tølløse Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
90829
Jonas Olsen
Tølløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
75089
Marcus Grosen Poulsen
Ballerup Skytteforening
J1
193.000
193.000
Hovedskydning
75089
Marcus Grosen Poulsen
Ballerup Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
110072
Sofus Nielsen
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
110072
Sofus Nielsen
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
60345
Casper Christensen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
ÅK1
191.000
191.000
Hovedskydning
60345
Casper Christensen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
96351
Louise Petersen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
109641
Karina Lassen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
109641
Karina Lassen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
59402
Torben Kaalund-Ramm
Gimlinge Skytte- og Idrætsforening
V2
195.000
195.000
Mesterskab
100111
Asger Munch
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
199.000
199.000
Mesterskab
100111
Asger Munch
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
105309
William Beierholm
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
105309
William Beierholm
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
196.000
196.000
Mesterskab
106275
Marianne Munch
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
106275
Marianne Munch
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ÅK2
198.000
198.000
Mesterskab
110486
Joakim Marwood
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
110486
Joakim Marwood
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
110487
Cecilie Larholm
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
110487
Cecilie Larholm
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
113109
Mohammed Salmon
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK4
187.000
187.000
Mesterskab
113109
Mohammed Salmon
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK4
194.000
194.000
Hovedskydning
Til toppen