Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Guldgåseskydning 2011 (Riffel, 200m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sydøstjylland
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Helsinge S&i - Skytteafd.
Hillerød Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Horsens Skyttekreds
Hvidovre Skyttekreds
Kjøbenhavns Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Næstved Skytteforening
Ornebjerg Skytteforening
Ravnsborg Skytteforening
Ringsted Skytteforening
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
Stege Ndr. Skytteforening
Stenløse Skytteforening
Tingsted Skytteforening
Tuse Skytteforening
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Væggerløse Skytteforening
Østmøn Sg&i
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
V1
149.000
149.000
Hovedskydning
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
V1
148.000
148.000
Mesterskab
55222
Jacob Nielsen
Stege Ndr. Skytteforening
3
134.000
134.000
Mesterskab
55222
Jacob Nielsen
Stege Ndr. Skytteforening
3
135.000
135.000
Hovedskydning
70823
Carsten S Jappe
Hvidovre Skyttekreds
2
139.000
139.000
Mesterskab
70823
Carsten S Jappe
Hvidovre Skyttekreds
2
143.000
143.000
Hovedskydning
53166
Berrit Carlsen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
V1
146.000
146.000
Hovedskydning
53166
Berrit Carlsen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
V1
147.000
147.000
Mesterskab
2
143.000
143.000
Mesterskab
2
138.000
138.000
Hovedskydning
66082
Finn Petersen
Hillerød Skytteforening
3
136.000
136.000
Mesterskab
66082
Finn Petersen
Hillerød Skytteforening
3
133.000
133.000
Hovedskydning
54457
Mikael Green
Tingsted Skytteforening
1
137.000
137.000
Hovedskydning
54457
Mikael Green
Tingsted Skytteforening
1
140.000
140.000
Mesterskab
63406
Tage Jensen
Hillerød Skytteforening
V2
135.000
135.000
Hovedskydning
63406
Tage Jensen
Hillerød Skytteforening
V2
139.000
139.000
Mesterskab
54113
Poul Erik Hansen
Væggerløse Skytteforening
V1
144.000
144.000
Mesterskab
54113
Poul Erik Hansen
Væggerløse Skytteforening
V1
146.000
146.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Mesterskab
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅK1
149.000
149.000
Hovedskydning
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
147.000
147.000
Mesterskab
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
V1
148.000
148.000
Hovedskydning
63017
Poul Rohlin Nielsen
Hillerød Skytteforening
V2
139.000
139.000
Mesterskab
63017
Poul Rohlin Nielsen
Hillerød Skytteforening
V2
141.000
141.000
Hovedskydning
55123
Preben Villadsen
Stege Ndr. Skytteforening
3
126.000
126.000
Hovedskydning
55123
Preben Villadsen
Stege Ndr. Skytteforening
3
136.000
136.000
Mesterskab
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
3
134.000
134.000
Hovedskydning
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
3
133.000
133.000
Mesterskab
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
146.000
146.000
Mesterskab
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
1
141.000
141.000
Hovedskydning
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
147.000
147.000
Mesterskab
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
143.000
143.000
Hovedskydning
64535
Charlotte Frimodt Hansen
Hillerød Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Hovedskydning
64535
Charlotte Frimodt Hansen
Hillerød Skytteforening
ÅK1
145.000
145.000
Mesterskab
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
ÅK1
149.000
149.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
ÅK1
149.000
149.000
Mesterskab
54713
Per Christensen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Hovedskydning
54713
Per Christensen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
149.000
149.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
143.000
143.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
1
145.000
145.000
Hovedskydning
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Hovedskydning
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Mesterskab
56691
Kenneth Hansen
Ornebjerg Skytteforening
2
138.000
138.000
Mesterskab
56691
Kenneth Hansen
Ornebjerg Skytteforening
2
144.000
144.000
Hovedskydning
55360
Tobias Nielsen
Ornebjerg Skytteforening
UNG
117.000
117.000
Hovedskydning
59919
Andreas Andersen
Tuse Skytteforening
ÅK2
145.000
145.000
Mesterskab
59919
Andreas Andersen
Tuse Skytteforening
ÅK2
146.000
146.000
Hovedskydning
96690
Hans Fabricius-Rahbek
Tuse Skytteforening
JUN
147.000
147.000
Hovedskydning
96690
Hans Fabricius-Rahbek
Tuse Skytteforening
JUN
146.000
146.000
Mesterskab
88648
Magnus Nielsen
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK
150.000
150.000
Mesterskab
88648
Magnus Nielsen
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK
149.000
149.000
Hovedskydning
54142
Karen Lolle
Væggerløse Skytteforening
ÅK2
143.000
143.000
Mesterskab
54142
Karen Lolle
Væggerløse Skytteforening
ÅK2
140.000
140.000
Hovedskydning
69365
Paul Groesmeyer
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V1
150.000
150.000
Mesterskab
69365
Paul Groesmeyer
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V1
145.000
145.000
Hovedskydning
55352
Verner Nielsen
Ornebjerg Skytteforening
1
133.000
133.000
Mesterskab
55352
Verner Nielsen
Ornebjerg Skytteforening
1
143.000
143.000
Hovedskydning
55178
Lars Nøhr
Stege Ndr. Skytteforening
2
133.000
133.000
Hovedskydning
55178
Lars Nøhr
Stege Ndr. Skytteforening
2
138.000
138.000
Mesterskab
55139
Oline Cecilie S. Andkjær
Stege Ndr. Skytteforening
BK
146.000
146.000
Mesterskab
55139
Oline Cecilie S. Andkjær
Stege Ndr. Skytteforening
BK
143.000
143.000
Hovedskydning
86812
Geert Jensen
Ringsted Skytteforening
ÅK2
104.000
104.000
Hovedskydning
86812
Geert Jensen
Ringsted Skytteforening
ÅK2
125.000
125.000
Mesterskab
69501
Birger Groesmeyer
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
141.000
141.000
Mesterskab
69501
Birger Groesmeyer
Fløng-Hedehusene Skytteforening
1
137.000
137.000
Hovedskydning
53091
Line N. With
Østmøn Sg&i
ÅK2
148.000
148.000
Hovedskydning
53091
Line N. With
Østmøn Sg&i
ÅK2
149.000
149.000
Mesterskab
54312
Bjarne Larsen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
148.000
148.000
Hovedskydning
54312
Bjarne Larsen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
143.000
143.000
Mesterskab
54217
Stine Stangholt
Tingsted Skytteforening
UNG
142.000
142.000
Hovedskydning
54217
Stine Stangholt
Tingsted Skytteforening
UNG
144.000
144.000
Mesterskab
55479
Kenneth Dollerup Nielsen
Ornebjerg Skytteforening
UNG
139.000
139.000
Hovedskydning
90163
Jonas Jørgensen
Ornebjerg Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Mesterskab
90163
Jonas Jørgensen
Ornebjerg Skytteforening
JUN
146.000
146.000
Hovedskydning
84860
Tobias Petersen
Nykøbing F. Skytteforening
JUN
148.000
148.000
Hovedskydning
20681
Hans O. Hansen
Horsens Skyttekreds
V1
147.000
147.000
Hovedskydning
20681
Hans O. Hansen
Horsens Skyttekreds
V1
149.000
149.000
Mesterskab
54180
Finn Munksbo
Væggerløse Skytteforening
V1
149.000
149.000
Hovedskydning
54180
Finn Munksbo
Væggerløse Skytteforening
V1
148.000
148.000
Mesterskab
86418
Lars Andersen
Stege Ndr. Skytteforening
2
139.000
139.000
Hovedskydning
86418
Lars Andersen
Stege Ndr. Skytteforening
2
139.000
139.000
Mesterskab
83818
Andreas Raae
Tingsted Skytteforening
JUN
133.000
133.000
Mesterskab
83818
Andreas Raae
Tingsted Skytteforening
JUN
140.000
140.000
Hovedskydning
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Hovedskydning
55114
Sarah Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
JUN
146.000
146.000
Mesterskab
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
120.000
120.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
125.000
125.000
Mesterskab
66318
Per Westh-Henrichsen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1
147.000
147.000
Hovedskydning
54267
Jacob Høegh
Tingsted Skytteforening
UNG
141.000
141.000
Mesterskab
54267
Jacob Høegh
Tingsted Skytteforening
UNG
143.000
143.000
Hovedskydning
55109
Stefan Rasmussen
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK2
136.000
136.000
Mesterskab
55109
Stefan Rasmussen
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK2
140.000
140.000
Hovedskydning
66318
Per Westh-Henrichsen
Kjøbenhavns Skytteforening
V1
148.000
148.000
Mesterskab
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
141.000
141.000
Hovedskydning
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
JUN
143.000
143.000
Mesterskab
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
1
145.000
145.000
Mesterskab
20655
Kasper Hansen
Horsens Skyttekreds
ÅK2
128.000
128.000
Hovedskydning
68697
Steen K. Pedersen
Stenløse Skytteforening
ÅK1
149.000
149.000
Hovedskydning
68697
Steen K. Pedersen
Stenløse Skytteforening
ÅK1
150.000
150.000
Mesterskab
63572
Karin Bay
Hillerød Skytteforening
ÅK2
140.000
140.000
Hovedskydning
63572
Karin Bay
Hillerød Skytteforening
ÅK2
144.000
144.000
Mesterskab
84860
Tobias Petersen
Nykøbing F. Skytteforening
JUN
146.000
146.000
Mesterskab
95110
Flemming Ravn
Holmegaard Skytteforening
V2
112.000
112.000
Hovedskydning
95110
Flemming Ravn
Holmegaard Skytteforening
V2
129.000
129.000
Mesterskab
55466
Kristina Dollerup Nielsen
Ornebjerg Skytteforening
JUN
149.000
149.000
Mesterskab
55466
Kristina Dollerup Nielsen
Ornebjerg Skytteforening
JUN
149.000
149.000
Hovedskydning
55447
Mads Tu
Ornebjerg Skytteforening
JUN
139.000
139.000
Mesterskab
55447
Mads Tu
Ornebjerg Skytteforening
JUN
116.000
116.000
Hovedskydning
92287
Julie Andersen
Stege Ndr. Skytteforening
BK
125.000
125.000
Hovedskydning
55163
Louise Nøhr
Stege Ndr. Skytteforening
BK
143.000
143.000
Mesterskab
55163
Louise Nøhr
Stege Ndr. Skytteforening
BK
147.000
147.000
Hovedskydning
56313
Rasmus Pedersen
Ravnsborg Skytteforening
JUN
139.000
139.000
Hovedskydning
56313
Rasmus Pedersen
Ravnsborg Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Mesterskab
54814
Leif Hansen
Væggerløse Skytteforening
V2
143.000
143.000
Hovedskydning
54814
Leif Hansen
Væggerløse Skytteforening
V2
140.000
140.000
Mesterskab
53054
Per Andersen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
134.000
134.000
Hovedskydning
53054
Per Andersen
Tingsted Skytteforening
ÅK1
133.000
133.000
Mesterskab
55109
Stefan Rasmussen
Ornebjerg Skytteforening
ÅK2
136.000
136.000
Mesterskab
55109
Stefan Rasmussen
Ornebjerg Skytteforening
ÅK2
140.000
140.000
Hovedskydning
55844
Ove Hansen
Næstved Skytteforening
V2
140.000
140.000
Hovedskydning
55844
Ove Hansen
Næstved Skytteforening
V2
140.000
140.000
Mesterskab
56057
Ebbe Kristensen
Næstved Skytteforening
V2
137.000
137.000
Hovedskydning
56057
Ebbe Kristensen
Næstved Skytteforening
V2
142.000
142.000
Mesterskab
56057
Ebbe Kristensen
Holmegaard Skytteforening
V2
137.000
137.000
Hovedskydning
56057
Ebbe Kristensen
Holmegaard Skytteforening
V2
142.000
142.000
Mesterskab
55104
Tobias Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
BK
138.000
138.000
Hovedskydning
55104
Tobias Garn Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
BK
146.000
146.000
Mesterskab
96354
Nicolai Haynes
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK
137.000
137.000
Hovedskydning
96354
Nicolai Haynes
Vallensbæk Riffelskytter af VI39
BK
143.000
143.000
Mesterskab
Til toppen