Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Hvidovrepokalen 2013 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Faxe Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Hvidovre Skyttekreds
Kongsted Skytteforening
Korsør Skytteforening
Køge Skytteforening
Mullerup Skytteforening
Ringsted Skytteforening
Skytteforeningen Pilen af 1927
Stege Ndr. Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
70823
Carsten S Jappe
Hvidovre Skyttekreds
2
182.000
182.000
Hovedskydning
70823
Carsten S Jappe
Hvidovre Skyttekreds
2
183.000
183.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK2
188.000
188.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Stege Ndr. Skytteforening
ÅK2
185.000
185.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
69290
Benny Munk
Hvidovre Skyttekreds
2
176.000
176.000
Mesterskab
69290
Benny Munk
Hvidovre Skyttekreds
2
186.000
186.000
Hovedskydning
56824
Peter Stubberup
Ringsted Skytteforening
3
181.000
181.000
Mesterskab
56824
Peter Stubberup
Ringsted Skytteforening
3
178.000
178.000
Hovedskydning
69094
Naja Helene Nielsen
Hvidovre Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
69094
Naja Helene Nielsen
Hvidovre Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Mesterskab
93146
Rune Lauritsen
Hvidovre Skyttekreds
UNG
162.000
162.000
Hovedskydning
93146
Rune Lauritsen
Hvidovre Skyttekreds
UNG
167.000
167.000
Mesterskab
99550
Julie Vagn Jensen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
99550
Julie Vagn Jensen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
197.000
197.000
Mesterskab
100380
Rasmus Oreskov
Hvidovre Skyttekreds
UNG
185.000
185.000
Hovedskydning
102509
Alexander Siigaard Henriksen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
102509
Alexander Siigaard Henriksen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
102510
Andreas Siigaard Henriksen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
102510
Andreas Siigaard Henriksen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
106690
Jørgen Kim Christensen
Hvidovre Skyttekreds
3
175.000
175.000
Hovedskydning
106690
Jørgen Kim Christensen
Hvidovre Skyttekreds
3
174.000
174.000
Mesterskab
107217
Mads Kraak
Hvidovre Skyttekreds
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
107217
Mads Kraak
Hvidovre Skyttekreds
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
108537
Sabrina Bæk Nielsen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
108537
Sabrina Bæk Nielsen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
109819
Malthe Sørensen
Hvidovre Skyttekreds
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
109819
Malthe Sørensen
Hvidovre Skyttekreds
BK4
172.000
172.000
Mesterskab
110657
Jamie Mass Pedersen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
110657
Jamie Mass Pedersen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
107730
Frederik Tevil
Skytteforeningen Pilen af 1927
ÅK3
162.000
162.000
Hovedskydning
107730
Frederik Tevil
Skytteforeningen Pilen af 1927
ÅK3
161.000
161.000
Mesterskab
93433
Sebastian Nielsen
Korsør Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
93433
Sebastian Nielsen
Korsør Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
105095
Frederik Christensen
Mullerup Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
105095
Frederik Christensen
Mullerup Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
75460
Line Sørensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
75460
Line Sørensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Hovedskydning
108368
Søren Nissen
Ringsted Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
108368
Søren Nissen
Ringsted Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
110302
Emil Andersen
Ringsted Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
110302
Emil Andersen
Ringsted Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
111952
Tobias Andersen
Ringsted Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Mesterskab
111952
Tobias Andersen
Ringsted Skytteforening
BK4
184.000
184.000
Hovedskydning
67650
Jan Brammer
Skytteforeningen Pilen af 1927
ÅK3
189.000
189.000
Mesterskab
67650
Jan Brammer
Skytteforeningen Pilen af 1927
ÅK3
187.000
187.000
Hovedskydning
67745
Christian Stautz Olsen
Skytteforeningen Pilen af 1927
2
177.000
177.000
Hovedskydning
67745
Christian Stautz Olsen
Skytteforeningen Pilen af 1927
2
182.000
182.000
Mesterskab
67796
Anne Stautz Olsen
Skytteforeningen Pilen af 1927
ÅK1
193.000
193.000
Mesterskab
67796
Anne Stautz Olsen
Skytteforeningen Pilen af 1927
ÅK1
190.000
190.000
Hovedskydning
88146
Benjamin Stampe Ravn
Skytteforeningen Pilen af 1927
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
88146
Benjamin Stampe Ravn
Skytteforeningen Pilen af 1927
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
92684
Hans Vihelmsen
Skytteforeningen Pilen af 1927
ÅK3
186.000
186.000
Mesterskab
92684
Hans Vihelmsen
Skytteforeningen Pilen af 1927
ÅK3
186.000
186.000
Hovedskydning
96213
Anny Pedersen
Skytteforeningen Pilen af 1927
ÅK3
183.000
183.000
Mesterskab
96213
Anny Pedersen
Skytteforeningen Pilen af 1927
ÅK3
183.000
183.000
Hovedskydning
100140
Mette Hansen
Kongsted Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
100140
Mette Hansen
Kongsted Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
104721
Peter H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
104721
Peter H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
102458
Henrik Hansen
Faxe Skytteforening
ÅK2
192.000
192.000
Mesterskab
102458
Henrik Hansen
Faxe Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
108366
Elmer Emil Wagner
Ringsted Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
108366
Elmer Emil Wagner
Ringsted Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Hovedskydning
67449
Peter Christensen Parbst
Skytteforeningen Pilen af 1927
V3
193.000
193.000
Mesterskab
67449
Peter Christensen Parbst
Skytteforeningen Pilen af 1927
V3
187.000
187.000
Hovedskydning
67503
Merethe Sørensen
Skytteforeningen Pilen af 1927
3
156.000
156.000
Hovedskydning
67503
Merethe Sørensen
Skytteforeningen Pilen af 1927
3
164.000
164.000
Mesterskab
100378
Søren Christoffersen
Hvidovre Skyttekreds
3
175.000
175.000
Mesterskab
100378
Søren Christoffersen
Hvidovre Skyttekreds
3
165.000
165.000
Hovedskydning
106685
Ole Jespersen
Ringsted Skytteforening
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
106685
Ole Jespersen
Ringsted Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
95589
Morten Jespersen
Ringsted Skytteforening
J1
191.000
191.000
Hovedskydning
68899
Britta Hansen
Hvidovre Skyttekreds
1
187.000
187.000
Hovedskydning
68899
Britta Hansen
Hvidovre Skyttekreds
1
191.000
191.000
Mesterskab
108276
Mogens Graarup Hoven
Køge Skytteforening
V3
190.000
190.000
Hovedskydning
108276
Mogens Graarup Hoven
Køge Skytteforening
V3
196.000
196.000
Mesterskab
110303
Markus Bech
Ringsted Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
110303
Markus Bech
Ringsted Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
103952
Mads Jespersen
Ringsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
68807
Michael Hansen
Hvidovre Skyttekreds
1
189.000
189.000
Mesterskab
68807
Michael Hansen
Hvidovre Skyttekreds
1
187.000
187.000
Hovedskydning
69801
Jens Christiansen
Hvidovre Skyttekreds
3
171.000
171.000
Hovedskydning
70271
Ib Vejvad Hansen
Hvidovre Skyttekreds
1
185.000
185.000
Mesterskab
70271
Ib Vejvad Hansen
Hvidovre Skyttekreds
1
189.000
189.000
Hovedskydning
96240
Celina Ravnsgaard Dejan
Hvidovre Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
96240
Celina Ravnsgaard Dejan
Hvidovre Skyttekreds
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
99548
Joakim Vagn Jensen
Hvidovre Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
99548
Joakim Vagn Jensen
Hvidovre Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
100376
Casper Zean Rauff
Hvidovre Skyttekreds
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
100376
Casper Zean Rauff
Hvidovre Skyttekreds
BK3
200.000
200.000
Mesterskab
105094
Katrine Christensen
Mullerup Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
105094
Katrine Christensen
Mullerup Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
111953
Anders Andersen
Ringsted Skytteforening
3
173.000
173.000
Hovedskydning
107581
Nikolai Agger Høy
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
107581
Nikolai Agger Høy
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK2
182.000
182.000
Hovedskydning
67611
Johnny Nikolaisen
Skytteforeningen Pilen af 1927
V3
176.000
176.000
Hovedskydning
67611
Johnny Nikolaisen
Skytteforeningen Pilen af 1927
V3
182.000
182.000
Mesterskab
88147
Anders Ravn
Skytteforeningen Pilen af 1927
3
156.000
156.000
Mesterskab
88147
Anders Ravn
Skytteforeningen Pilen af 1927
3
147.000
147.000
Hovedskydning
96208
Emily Lindgreen Martinussen
Skytteforeningen Pilen af 1927
BK4
182.000
182.000
Mesterskab
96208
Emily Lindgreen Martinussen
Skytteforeningen Pilen af 1927
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
98833
Alberte Edvardsen
Skytteforeningen Pilen af 1927
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
98833
Alberte Edvardsen
Skytteforeningen Pilen af 1927
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
106892
Thino Thevil
Skytteforeningen Pilen af 1927
BK2
187.000
187.000
Hovedskydning
106892
Thino Thevil
Skytteforeningen Pilen af 1927
BK2
141.000
141.000
Mesterskab
112199
Cristoffer Selmann
Skytteforeningen Pilen af 1927
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
112199
Cristoffer Selmann
Skytteforeningen Pilen af 1927
BK4
181.000
181.000
Mesterskab
Til toppen