Nykøbing falster Luftstævne (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
56448 Knud Nielsen Kongsted Skytteforening V2 186.0 186.0 Mesterskab
56448 Knud Nielsen Kongsted Skytteforening V2 188.0 188.0 Hovedskydning
54113 Poul Erik Hansen Væggerløse Skytteforening V1 197.0 197.0 Mesterskab
54113 Poul Erik Hansen Væggerløse Skytteforening V1 196.0 196.0 Hovedskydning
54631 Bjarne Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening V2 181.0 181.0 Hovedskydning
54631 Bjarne Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening V2 193.0 193.0 Mesterskab
54679 Steen Rasmussen Nykøbing F. Skytteforening 2 184.0 184.0 Hovedskydning
54679 Steen Rasmussen Nykøbing F. Skytteforening 2 188.0 188.0 Mesterskab
53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening 3 180.0 180.0 Hovedskydning
53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening 3 182.0 182.0 Mesterskab
87542 Claus Frederiksen Stege Ndr. Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
87542 Claus Frederiksen Stege Ndr. Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
54509 Knud Holse Vestfalster Skytteforening V2 194.0 194.0 Mesterskab
54509 Knud Holse Vestfalster Skytteforening V2 196.0 196.0 Hovedskydning
93567 Sara Hansen Ravnsborg Skytteforening J1 195.0 195.0 Mesterskab
93567 Sara Hansen Ravnsborg Skytteforening J1 196.0 196.0 Hovedskydning
54829 Kirsten Jakobsen Nykøbing F. Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Hovedskydning
54829 Kirsten Jakobsen Nykøbing F. Skytteforening ÅK2 190.0 190.0 Mesterskab
54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening V1 198.0 198.0 Mesterskab
54116 Ole Ebbe Væggerløse Skytteforening V1 196.0 196.0 Hovedskydning
54814 Leif Hansen Væggerløse Skytteforening V2 194.0 194.0 Hovedskydning
54814 Leif Hansen Væggerløse Skytteforening V2 196.0 196.0 Mesterskab
54547 Jette Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening V2 192.0 192.0 Hovedskydning
54547 Jette Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening V2 192.0 192.0 Mesterskab
53166 Berrit Carlsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening V1 200.0 200.0 Hovedskydning
53166 Berrit Carlsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening V1 196.0 196.0 Mesterskab
53091 Line N. With Østmøn Sg&i 1 184.0 184.0 Hovedskydning
104467 Lasse Friis Fuglsang Nykøbing F. Skytteforening BK3 197.0 197.0 Mesterskab
104467 Lasse Friis Fuglsang Nykøbing F. Skytteforening BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
92041 Søren Jensen Vestfalster Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
92041 Søren Jensen Vestfalster Skytteforening ÅK2 191.0 191.0 Mesterskab
98308 Poul-Erik Hagemann Vestfalster Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
98308 Poul-Erik Hagemann Vestfalster Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
53091 Line N. With Østmøn Sg&i 1 195.0 195.0 Mesterskab
54312 Bjarne Larsen Tingsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
54312 Bjarne Larsen Tingsted Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
96800 Lars Jacobsen Holmegaard Skytteforening 3 143.0 143.0 Mesterskab
96800 Lars Jacobsen Holmegaard Skytteforening 3 149.0 149.0 Hovedskydning
53047 Rasmus Løje Nykøbing F. Skytteforening BK2 198.0 198.0 Mesterskab
53047 Rasmus Løje Nykøbing F. Skytteforening BK2 196.0 196.0 Hovedskydning
54860 Jette Madsen Nykøbing F. Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Hovedskydning
54860 Jette Madsen Nykøbing F. Skytteforening ÅK2 198.0 198.0 Mesterskab
56017 Henrik Pedersen Næstved Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Mesterskab
56017 Henrik Pedersen Næstved Skytteforening ÅK1 194.0 194.0 Hovedskydning
54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening V1 199.0 199.0 Mesterskab
54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening V1 196.0 196.0 Hovedskydning
102512 Kurt K. Petersen Nykøbing F. Skytteforening ÅK2 184.0 184.0 Hovedskydning
102512 Kurt K. Petersen Nykøbing F. Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Mesterskab
97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening V1 189.0 189.0 Hovedskydning
97642 Flemming Larsen Nykøbing F. Skytteforening V1 195.0 195.0 Mesterskab
100212 Mogens Tonny Bonde Nykøbing F. Skytteforening V2 194.0 194.0 Mesterskab
100212 Mogens Tonny Bonde Nykøbing F. Skytteforening V2 193.0 193.0 Hovedskydning
90284 Bent Foged Nykøbing F. Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
V2 187.0 187.0 Hovedskydning
V2 185.0 185.0 Mesterskab
54180 Finn Munksbo Væggerløse Skytteforening V1 199.0 199.0 Hovedskydning
54180 Finn Munksbo Væggerløse Skytteforening V1 199.0 199.0 Mesterskab
107315 Denni Duranovic Nykøbing F. Skytteforening BK3 195.0 195.0 Hovedskydning
107315 Denni Duranovic Nykøbing F. Skytteforening BK3 195.0 195.0 Mesterskab
54958 Carsten Klich Maribo Skytteforening 1 192.0 192.0 Mesterskab
54965 Britta Frederiksen Nykøbing F. Skytteforening V2 190.0 190.0 Mesterskab
54965 Britta Frederiksen Nykøbing F. Skytteforening V2 193.0 193.0 Hovedskydning
106369 Emma Nørholm Koch Nykøbing F. Skytteforening BK3 195.0 195.0 Mesterskab
106369 Emma Nørholm Koch Nykøbing F. Skytteforening BK3 194.0 194.0 Hovedskydning
56284 Benny Christiansen Kongsted Skytteforening V1 190.0 190.0 Hovedskydning
56284 Benny Christiansen Kongsted Skytteforening V1 195.0 195.0 Mesterskab
102286 Julie Hansen Nykøbing F. Skytteforening BK2 190.0 190.0 Mesterskab
102286 Julie Hansen Nykøbing F. Skytteforening BK2 196.0 196.0 Hovedskydning
99434 Kristian N. Koch Nykøbing F. Skytteforening BK1 199.0 199.0 Mesterskab
99434 Kristian N. Koch Nykøbing F. Skytteforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
55123 Preben Villadsen Stege Ndr. Skytteforening 3 178.0 178.0 Hovedskydning
55123 Preben Villadsen Stege Ndr. Skytteforening 3 177.0 177.0 Mesterskab
90284 Bent Foged Nykøbing F. Skytteforening ÅK1 190.0 190.0 Mesterskab
53054 Per Andersen Tingsted Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
54958 Carsten Klich Maribo Skytteforening 1 190.0 190.0 Hovedskydning
90286 Tor Jørgensen Nykøbing F. Skytteforening BK1 193.0 193.0 Hovedskydning
90286 Tor Jørgensen Nykøbing F. Skytteforening BK1 194.0 194.0 Mesterskab
54186 Tønnes Koch Nykøbing F. Skytteforening 3 150.0 150.0 Mesterskab
54186 Tønnes Koch Nykøbing F. Skytteforening 3 148.0 148.0 Hovedskydning
56096 Birthe Skytte Næstved Skytteforening V1 200.0 200.0 Mesterskab
56096 Birthe Skytte Næstved Skytteforening V1 199.0 199.0 Hovedskydning
56183 Martin Behrens Frederiksen Næstved Skytteforening UNG 185.0 185.0 Mesterskab
56183 Martin Behrens Frederiksen Næstved Skytteforening UNG 179.0 179.0 Hovedskydning
53723 Mikkel Villadsen Ravnsborg Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
53723 Mikkel Villadsen Ravnsborg Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
56391 Elisabeth Toftvad Næstved Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
56391 Elisabeth Toftvad Næstved Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
53054 Per Andersen Tingsted Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Mesterskab
92040 Marc Jensen Vestfalster Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
54883 Jane Pedersen Nykøbing F. Skytteforening 3 184.0 184.0 Hovedskydning
54678 Tage Jensen Nykøbing F. Skytteforening V1 189.0 189.0 Mesterskab
54678 Tage Jensen Nykøbing F. Skytteforening V1 194.0 194.0 Hovedskydning
54883 Jane Pedersen Nykøbing F. Skytteforening 3 186.0 186.0 Mesterskab
54892 Ingelise Steen Tingsted Skytteforening ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
54892 Ingelise Steen Tingsted Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Mesterskab
92040 Marc Jensen Vestfalster Skytteforening BK1 199.0 199.0 Mesterskab
92857 Kristian Jensen Nykøbing F. Skytteforening J1 199.0 199.0 Mesterskab
92857 Kristian Jensen Nykøbing F. Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
106587 Noah Ellekjær Nykøbing F. Skytteforening BK3 199.0 199.0 Hovedskydning
106587 Noah Ellekjær Nykøbing F. Skytteforening BK3 188.0 188.0 Mesterskab
99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening J2 191.0 191.0 Mesterskab
99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening J2 192.0 192.0 Hovedskydning
99458 Michael Hansen Vestfalster Skytteforening BK1 197.0 197.0 Mesterskab
99458 Michael Hansen Vestfalster Skytteforening BK1 190.0 190.0 Hovedskydning
99460 Frederik Smedegaard Vestfalster Skytteforening J2 194.0 194.0 Mesterskab
99460 Frederik Smedegaard Vestfalster Skytteforening J2 189.0 189.0 Hovedskydning
80876 Ruddy Frederiksen Næstved Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
80876 Ruddy Frederiksen Næstved Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
107497 Emma Smedegaard Vestfalster Skytteforening BK3 190.0 190.0 Mesterskab
107497 Emma Smedegaard Vestfalster Skytteforening BK3 187.0 187.0 Hovedskydning
54298 Mogens Guldborg Jensen Vestfalster Skytteforening V1 198.0 198.0 Mesterskab
54298 Mogens Guldborg Jensen Vestfalster Skytteforening V1 192.0 192.0 Hovedskydning
56001 Jan Mortensen Næstved Skytteforening V1 198.0 198.0 Mesterskab
96675 Regitze Harslund Sancoeur Næstved Skytteforening J2 198.0 198.0 Mesterskab
95424 René Emil B. Andersen Nykøbing F. Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
95424 René Emil B. Andersen Nykøbing F. Skytteforening BK1 197.0 197.0 Mesterskab
99756 Rebecca Ellehave Frejlev-Vantore Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
99756 Rebecca Ellehave Frejlev-Vantore Skytteforening J1 198.0 198.0 Mesterskab
102295 Nicklas Reimer Frejlev-Vantore Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
102295 Nicklas Reimer Frejlev-Vantore Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
96675 Regitze Harslund Sancoeur Næstved Skytteforening J2 190.0 190.0 Hovedskydning
103958 Tobias Nielsen Næstved Skytteforening BK2 195.0 195.0 Mesterskab
103958 Tobias Nielsen Næstved Skytteforening BK2 196.0 196.0 Hovedskydning
88524 Bo Sønderstgård Næstved Skytteforening BK1 193.0 193.0 Mesterskab
93345 Christian Hagemann Vestfalster Skytteforening J2 191.0 191.0 Mesterskab
93345 Christian Hagemann Vestfalster Skytteforening J2 195.0 195.0 Hovedskydning
88524 Bo Sønderstgård Næstved Skytteforening BK1 196.0 196.0 Hovedskydning
55789 Svend Erik Reckeweg Næstved Skytteforening V1 193.0 193.0 Hovedskydning
55789 Svend Erik Reckeweg Næstved Skytteforening V1 193.0 193.0 Mesterskab
99427 Bent Christensen Kongsted Skytteforening V2 195.0 195.0 Mesterskab
55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening 3 183.0 183.0 Hovedskydning
55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening 3 172.0 172.0 Mesterskab
53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening UNG 179.0 179.0 Mesterskab
53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening UNG 181.0 181.0 Hovedskydning
107314 Milli Duranovic Nykøbing F. Skytteforening BK3 190.0 190.0 Mesterskab
107314 Milli Duranovic Nykøbing F. Skytteforening BK3 194.0 194.0 Hovedskydning
53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening 3 178.0 178.0 Mesterskab
53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening 3 182.0 182.0 Hovedskydning
53738 Martin Villadsen Ravnsborg Skytteforening J1 197.0 197.0 Mesterskab
53738 Martin Villadsen Ravnsborg Skytteforening J1 196.0 196.0 Hovedskydning
54263 Jock S. Pedersen Vestfalster Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
107498 Christine Hansen Vestfalster Skytteforening BK3 187.0 187.0 Hovedskydning
107498 Christine Hansen Vestfalster Skytteforening BK3 195.0 195.0 Mesterskab
56001 Jan Mortensen Næstved Skytteforening V1 199.0 199.0 Hovedskydning
99427 Bent Christensen Kongsted Skytteforening V2 197.0 197.0 Hovedskydning
54263 Jock S. Pedersen Vestfalster Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
92122 Karina Hvid Lund Ringsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
53229 Kaj Pedersen Maribo Skytteforening V2 191.0 191.0 Hovedskydning
53229 Kaj Pedersen Maribo Skytteforening V2 188.0 188.0 Mesterskab
102820 Alexander Erik Meulengracht Næstved Skytteforening BK3 194.0 194.0 Mesterskab
102820 Alexander Erik Meulengracht Næstved Skytteforening BK3 198.0 198.0 Hovedskydning
104432 Annika Løve Nielsen Næstved Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
104432 Annika Løve Nielsen Næstved Skytteforening BK1 199.0 199.0 Mesterskab
55908 Leif Klausen Næstved Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
55908 Leif Klausen Næstved Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
55090 Børge Pehrson Damsholte Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Mesterskab
54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening V1 192.0 192.0 Mesterskab
54808 Lisbeth Pil Nykøbing F. Skytteforening V1 193.0 193.0 Hovedskydning
55090 Børge Pehrson Damsholte Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
94835 Helle Hagemann Vestfalster Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
94835 Helle Hagemann Vestfalster Skytteforening ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
92122 Karina Hvid Lund Ringsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening 3 176.0 176.0 Hovedskydning
86426 Frederikke Frederiksen Stege Ndr. Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
90155 Mikkel Pedersen Næstved Skytteforening J2 197.0 197.0 Mesterskab
90155 Mikkel Pedersen Næstved Skytteforening J2 197.0 197.0 Hovedskydning
86426 Frederikke Frederiksen Stege Ndr. Skytteforening J1 198.0 198.0 Mesterskab
55090 Børge Pehrson Stege Ndr. Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Mesterskab
55090 Børge Pehrson Stege Ndr. Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 2 186.0 186.0 Mesterskab
55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 2 184.0 184.0 Hovedskydning
55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening 3 175.0 175.0 Mesterskab
56316 Per Lund Pedersen Holmegaard Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
56316 Per Lund Pedersen Holmegaard Skytteforening ÅK2 191.0 191.0 Mesterskab
98025 Dorte Sønderstgård Næstved Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Mesterskab
98025 Dorte Sønderstgård Næstved Skytteforening ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
53201 Sv. Erik Frederiksen Maribo Skytteforening V1 192.0 192.0 Hovedskydning
53201 Sv. Erik Frederiksen Maribo Skytteforening V1 196.0 196.0 Mesterskab
55237 Frank Larsen Østmøn Sg&i V2 194.0 194.0 Hovedskydning
55844 Ove Hansen Næstved Skytteforening V1 197.0 197.0 Mesterskab
55844 Ove Hansen Næstved Skytteforening V1 197.0 197.0 Hovedskydning
54142 Karen Lolle Væggerløse Skytteforening 3 177.0 177.0 Mesterskab
54142 Karen Lolle Væggerløse Skytteforening 3 174.0 174.0 Hovedskydning
102298 Palle Reimer Frejlev-Vantore Skytteforening ÅK2 200.0 200.0 Mesterskab
102298 Palle Reimer Frejlev-Vantore Skytteforening ÅK2 198.0 198.0 Hovedskydning
87091 Tanja R. Wriedt Næstved Skytteforening J2 196.0 196.0 Mesterskab
87091 Tanja R. Wriedt Næstved Skytteforening J2 199.0 199.0 Hovedskydning
88120 Løkke Pedersen Næstved Skytteforening J2 196.0 196.0 Mesterskab
88120 Løkke Pedersen Næstved Skytteforening J2 196.0 196.0 Hovedskydning
54172 Preben Grubbe Væggerløse Skytteforening V1 193.0 193.0 Mesterskab
54172 Preben Grubbe Væggerløse Skytteforening V1 193.0 193.0 Hovedskydning
54168 Allan Bruun Væggerløse Skytteforening V1 192.0 192.0 Hovedskydning
54168 Allan Bruun Væggerløse Skytteforening V1 194.0 194.0 Mesterskab
84839 Jan Sønderstgård Næstved Skytteforening UNG 183.0 183.0 Hovedskydning
84839 Jan Sønderstgård Næstved Skytteforening UNG 174.0 174.0 Mesterskab
55237 Frank Larsen Østmøn Sg&i V2 185.0 185.0 Mesterskab
99433 Alexander Nørholm Koch Nykøbing F. Skytteforening BK3 197.0 197.0 Mesterskab
99433 Alexander Nørholm Koch Nykøbing F. Skytteforening BK3 195.0 195.0 Hovedskydning
59402 Torben Kaalund-Ramm Gimlinge Skytte- og Idrætsforening V2 190.0 190.0 Mesterskab
59402 Torben Kaalund-Ramm Gimlinge Skytte- og Idrætsforening V2 188.0 188.0 Hovedskydning

Til toppen