Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Turnering 15 meter Runde 1-2 2011 2012 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Bornholm
Alle foreninger
Klemensker IF, Skytteafdelingen
Nyvest Skytteforening
Østerlars Skytteforening
Østermarie Skytteforening
Aakirkeby Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
61534
Irene Ipsen
Østermarie Skytteforening
2
187.000
187.000
Hovedskydning
99757
Lucas Joachim Hansen
Østerlars Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
99757
Lucas Joachim Hansen
Østerlars Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
95504
Jesper Køhlert
Østerlars Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
95504
Jesper Køhlert
Østerlars Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
61502
Keld Nielsen
Østerlars Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
61502
Keld Nielsen
Østerlars Skytteforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
61287
Bent Nielsen
Aakirkeby Skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
61287
Bent Nielsen
Aakirkeby Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
91002
James Mortensen
Østerlars Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
91002
James Mortensen
Østerlars Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
61534
Irene Ipsen
Østermarie Skytteforening
2
189.000
189.000
Mesterskab
61128
Frede Clausen
Østermarie Skytteforening
V3
187.000
187.000
Hovedskydning
61128
Frede Clausen
Østermarie Skytteforening
V3
182.000
182.000
Mesterskab
101760
Lasse Skov Olesen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
101760
Lasse Skov Olesen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
189.000
189.000
Mesterskab
89808
Uffe Jensen
Østerlars Skytteforening
J2
183.000
183.000
Hovedskydning
89808
Uffe Jensen
Østerlars Skytteforening
J2
186.000
186.000
Mesterskab
61028
Susanne Ager Höy
Østerlars Skytteforening
2
179.000
179.000
Mesterskab
61028
Susanne Ager Höy
Østerlars Skytteforening
2
181.000
181.000
Hovedskydning
76653
Jonas Ipsen
Østermarie Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
76653
Jonas Ipsen
Østermarie Skytteforening
J1
195.000
195.000
Mesterskab
99919
William Mortensen
Østerlars Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
99919
William Mortensen
Østerlars Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
99758
Emma Lis Hansen
Østerlars Skytteforening
BK1
193.000
193.000
Hovedskydning
99758
Emma Lis Hansen
Østerlars Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
61553
Frank Kofoed
Nyvest Skytteforening
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
95266
Andreas Kofod
Aakirkeby Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
95266
Andreas Kofod
Aakirkeby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
61034
Rikke Jørgensen
Østerlars Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
61034
Rikke Jørgensen
Østerlars Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
61062
Julie Jørgensen
Østerlars Skytteforening
J2
200.000
200.000
Hovedskydning
61062
Julie Jørgensen
Østerlars Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
61544
Helge Dahl
Østerlars Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
61544
Helge Dahl
Østerlars Skytteforening
V1
193.000
193.000
Mesterskab
61080
Erik Ager Höy
Østerlars Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
61080
Erik Ager Höy
Østerlars Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
94048
Kristoffer Hjort Jensen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
103509
Gitte Skov
Aakirkeby Skytteforening
ÅK3
190.000
190.000
Hovedskydning
94048
Kristoffer Hjort Jensen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK2
181.000
181.000
Mesterskab
101757
Jim Pedersen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
173.000
173.000
Hovedskydning
101757
Jim Pedersen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
180.000
180.000
Mesterskab
101758
Joachim Svendsen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
185.000
185.000
Mesterskab
101758
Joachim Svendsen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
61298
Vilmer Jensen
Aakirkeby Skytteforening
V1
190.000
190.000
Mesterskab
61298
Vilmer Jensen
Aakirkeby Skytteforening
V1
188.000
188.000
Hovedskydning
61314
Susanne Pihl
Nyvest Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Mesterskab
61314
Susanne Pihl
Nyvest Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
61120
Jørn Jørgensen
Østermarie Skytteforening
1
180.000
180.000
Mesterskab
61120
Jørn Jørgensen
Østermarie Skytteforening
1
189.000
189.000
Hovedskydning
61133
Ejvind Dahl
Østerlars Skytteforening
V1
194.000
194.000
Mesterskab
61133
Ejvind Dahl
Østerlars Skytteforening
V1
189.000
189.000
Hovedskydning
61130
Emma Klang
Østermarie Skytteforening
3
182.000
182.000
Hovedskydning
100433
Siw Kert
Østerlars Skytteforening
BK3
182.000
182.000
Mesterskab
100433
Siw Kert
Østerlars Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
61077
Finn Marcher
Østerlars Skytteforening
2
188.000
188.000
Hovedskydning
103440
Patrik Nielsen
Østerlars Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
103440
Patrik Nielsen
Østerlars Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Mesterskab
61500
Kenn Ole Knudsen
Østerlars Skytteforening
2
188.000
188.000
Mesterskab
61500
Kenn Ole Knudsen
Østerlars Skytteforening
2
185.000
185.000
Hovedskydning
61077
Finn Marcher
Østerlars Skytteforening
2
187.000
187.000
Mesterskab
61132
Eli Andersen
Østermarie Skytteforening
V3
185.000
185.000
Hovedskydning
61132
Eli Andersen
Østermarie Skytteforening
V3
182.000
182.000
Mesterskab
61302
Ulla Madsen
Nyvest Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
61302
Ulla Madsen
Nyvest Skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
61102
Amanda Lund
Østerlars Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
61102
Amanda Lund
Østerlars Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
61310
Svend Erik Pihl
Nyvest Skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
61310
Svend Erik Pihl
Nyvest Skytteforening
V1
200.000
200.000
Hovedskydning
61260
Jens Folkmann
Østermarie Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
61260
Jens Folkmann
Østermarie Skytteforening
V1
193.000
193.000
Mesterskab
71927
Tommy Ipsen
Østermarie Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
85350
Frederik Nielsen
Østerlars Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
85350
Frederik Nielsen
Østerlars Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
71927
Tommy Ipsen
Østermarie Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
101761
Mark Berg Kofod
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
186.000
186.000
Mesterskab
101761
Mark Berg Kofod
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
61058
Lars Peter Jensen
Østerlars Skytteforening
2
192.000
192.000
Mesterskab
61048
Mikael Jørgensen
Østerlars Skytteforening
2
185.000
185.000
Hovedskydning
104970
Lucas Christiansen
Aakirkeby Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
104970
Lucas Christiansen
Aakirkeby Skytteforening
BK4
196.000
196.000
Mesterskab
61048
Mikael Jørgensen
Østerlars Skytteforening
2
184.000
184.000
Mesterskab
61058
Lars Peter Jensen
Østerlars Skytteforening
2
189.000
189.000
Hovedskydning
61550
Gunni Hansen
Østermarie Skytteforening
V2
194.000
194.000
Hovedskydning
93555
Frederik Kure Folkmann
Østermarie Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
61510
Karl Dahl
Nyvest Skytteforening
V1
195.000
195.000
Mesterskab
61510
Karl Dahl
Nyvest Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
85498
Casper Dalsfledt
Østerlars Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
85498
Casper Dalsfledt
Østerlars Skytteforening
J2
190.000
190.000
Mesterskab
61326
Preben Holm
Aakirkeby Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
61326
Preben Holm
Aakirkeby Skytteforening
V1
192.000
192.000
Mesterskab
61550
Gunni Hansen
Østermarie Skytteforening
V2
192.000
192.000
Mesterskab
93555
Frederik Kure Folkmann
Østermarie Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
89803
Vicki Andersen
Østerlars Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
61485
Leif Pedersen
Nyvest Skytteforening
V3
193.000
193.000
Hovedskydning
61485
Leif Pedersen
Nyvest Skytteforening
V3
189.000
189.000
Mesterskab
89803
Vicki Andersen
Østerlars Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
61392
Carsten Jensen
Aakirkeby Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
61392
Carsten Jensen
Aakirkeby Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
61427
Svend Aage Ipsen
Nyvest Skytteforening
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
61483
Lene Pihl
Nyvest Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
61483
Lene Pihl
Nyvest Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
92318
Sebastian Oines
Østerlars Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
103441
Jonas Jæger
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
179.000
179.000
Mesterskab
103441
Jonas Jæger
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
92318
Sebastian Oines
Østerlars Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
92383
Rasmus Hansen
Østerlars Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
92383
Rasmus Hansen
Østerlars Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
61113
Mikkel Carlsen
Østermarie Skytteforening
J1
193.000
193.000
Hovedskydning
61113
Mikkel Carlsen
Østermarie Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
61144
Bent Clausen
Østermarie Skytteforening
2
188.000
188.000
Hovedskydning
61144
Bent Clausen
Østermarie Skytteforening
2
191.000
191.000
Mesterskab
96372
Louise Kofoed-Dam
Aakirkeby Skytteforening
UNG
192.000
192.000
Hovedskydning
100119
Morten Skov
Aakirkeby Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
100119
Morten Skov
Aakirkeby Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
105149
Thea Pedersen
Aakirkeby Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Mesterskab
105149
Thea Pedersen
Aakirkeby Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
95262
Amanda Knudsen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
95262
Amanda Knudsen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
61211
Bente K. Rasmussen
Aakirkeby Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
61211
Bente K. Rasmussen
Aakirkeby Skytteforening
V1
199.000
199.000
Mesterskab
101837
Steffen Skov
Aakirkeby Skytteforening
ÅK3
193.000
193.000
Hovedskydning
61134
Dorthe Jørgensen
Østermarie Skytteforening
2
175.000
175.000
Hovedskydning
85593
Johan Jørgensen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
85593
Johan Jørgensen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
61067
Jens O Maegård
Østerlars Skytteforening
V3
188.000
188.000
Hovedskydning
101759
Joakim Ipsen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
101759
Joakim Ipsen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK4
186.000
186.000
Mesterskab
61067
Jens O Maegård
Østerlars Skytteforening
V3
187.000
187.000
Mesterskab
Til toppen