Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Landsdelsmesterskab 50 meter 2012 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Bornholm
Alle foreninger
Klemensker IF, Skytteafdelingen
Nyvest Skytteforening
Rønne Skytteforening
Svaneke Skytteforening
Østerlars Skytteforening
Østermarie Skytteforening
Aakirkeby Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
61287
Bent Nielsen
Aakirkeby Skytteforening
V1
195.000
195.000
Mesterskab
61287
Bent Nielsen
Aakirkeby Skytteforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
61062
Julie Jørgensen
Østerlars Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
61062
Julie Jørgensen
Østerlars Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
61080
Erik Ager Höy
Østerlars Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
61080
Erik Ager Höy
Østerlars Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
61133
Ejvind Dahl
Østerlars Skytteforening
V1
189.000
189.000
Mesterskab
61133
Ejvind Dahl
Østerlars Skytteforening
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
61594
Benny Mathiesen
Rønne Skytteforening
3
181.000
181.000
Hovedskydning
61594
Benny Mathiesen
Rønne Skytteforening
3
183.000
183.000
Mesterskab
91002
James Mortensen
Østerlars Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
91002
James Mortensen
Østerlars Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
106494
Victor Gross
Rønne Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
106494
Victor Gross
Rønne Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
61017
Jørgen Jensen
Østerlars Skytteforening
V2
186.000
186.000
Mesterskab
61017
Jørgen Jensen
Østerlars Skytteforening
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
99919
William Mortensen
Østerlars Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
99919
William Mortensen
Østerlars Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
100433
Siw Kert
Østerlars Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Mesterskab
100433
Siw Kert
Østerlars Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
105393
Claes Kert
Østerlars Skytteforening
BK3
153.000
153.000
Mesterskab
105393
Claes Kert
Østerlars Skytteforening
BK3
143.000
143.000
Hovedskydning
89803
Vicki Andersen
Østerlars Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
89803
Vicki Andersen
Østerlars Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
61058
Lars Peter Jensen
Østerlars Skytteforening
2
184.000
184.000
Hovedskydning
61058
Lars Peter Jensen
Østerlars Skytteforening
2
186.000
186.000
Mesterskab
61310
Svend Erik Pihl
Nyvest Skytteforening
V1
193.000
193.000
Hovedskydning
61310
Svend Erik Pihl
Nyvest Skytteforening
V1
192.000
192.000
Mesterskab
85526
Emil Hansen
Rønne Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
85526
Emil Hansen
Rønne Skytteforening
J2
180.000
180.000
Hovedskydning
61534
Irene Ipsen
Østermarie Skytteforening
2
188.000
188.000
Hovedskydning
61534
Irene Ipsen
Østermarie Skytteforening
2
187.000
187.000
Mesterskab
106790
Jesper Kristoffersen
Østerlars Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Mesterskab
106790
Jesper Kristoffersen
Østerlars Skytteforening
ÅK2
190.000
190.000
Hovedskydning
61134
Dorthe Jørgensen
Østermarie Skytteforening
3
188.000
188.000
Hovedskydning
61134
Dorthe Jørgensen
Østermarie Skytteforening
3
186.000
186.000
Mesterskab
61144
Bent Clausen
Østermarie Skytteforening
1
192.000
192.000
Hovedskydning
61144
Bent Clausen
Østermarie Skytteforening
1
191.000
191.000
Mesterskab
61483
Lene Pihl
Nyvest Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
61483
Lene Pihl
Nyvest Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Mesterskab
61077
Finn Marcher
Østerlars Skytteforening
3
180.000
180.000
Hovedskydning
61077
Finn Marcher
Østerlars Skytteforening
3
176.000
176.000
Mesterskab
100432
Andreas B. Larsen
Nyvest Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
100432
Andreas B. Larsen
Nyvest Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
103999
Jeppe Anker Pedersen
Aakirkeby Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
103999
Jeppe Anker Pedersen
Aakirkeby Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
85593
Johan Jørgensen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
85593
Johan Jørgensen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
101759
Joakim Ipsen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
101759
Joakim Ipsen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
103441
Jonas Jæger
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
103441
Jonas Jæger
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
61120
Jørn Jørgensen
Østermarie Skytteforening
1
188.000
188.000
Hovedskydning
61120
Jørn Jørgensen
Østermarie Skytteforening
1
182.000
182.000
Mesterskab
61492
Knud A. Marcher
Østerlars Skytteforening
V1
191.000
191.000
Mesterskab
61492
Knud A. Marcher
Østerlars Skytteforening
V1
191.000
191.000
Hovedskydning
61298
Vilmer Jensen
Aakirkeby Skytteforening
V2
188.000
188.000
Mesterskab
61298
Vilmer Jensen
Aakirkeby Skytteforening
V2
186.000
186.000
Hovedskydning
101757
Jim Pedersen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
101757
Jim Pedersen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
61553
Frank Kofoed
Nyvest Skytteforening
V2
193.000
193.000
Hovedskydning
61553
Frank Kofoed
Nyvest Skytteforening
V2
191.000
191.000
Mesterskab
61028
Susanne Ager Höy
Østerlars Skytteforening
2
192.000
192.000
Mesterskab
61028
Susanne Ager Höy
Østerlars Skytteforening
2
178.000
178.000
Hovedskydning
61519
Jonas Kofoed
Nyvest Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
61418
Thomas Nielsen
Rønne Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
61418
Thomas Nielsen
Rønne Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Mesterskab
61409
Verner Nielsen
Rønne Skytteforening
3
185.000
185.000
Hovedskydning
61409
Verner Nielsen
Rønne Skytteforening
3
179.000
179.000
Mesterskab
61048
Mikael Jørgensen
Østerlars Skytteforening
2
182.000
182.000
Mesterskab
61048
Mikael Jørgensen
Østerlars Skytteforening
2
184.000
184.000
Hovedskydning
101761
Mark Berg Kofod
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
101761
Mark Berg Kofod
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
101758
Joachim Svendsen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
101758
Joachim Svendsen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK2
186.000
186.000
Mesterskab
61519
Jonas Kofoed
Nyvest Skytteforening
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
92318
Sebastian Oines
Østerlars Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
92318
Sebastian Oines
Østerlars Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
92383
Rasmus Hansen
Østerlars Skytteforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
92383
Rasmus Hansen
Østerlars Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
61520
Johny Kofoed
Nyvest Skytteforening
3
185.000
185.000
Mesterskab
61520
Johny Kofoed
Nyvest Skytteforening
3
182.000
182.000
Hovedskydning
53216
Maiken Svendsen
Nyvest Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Hovedskydning
53216
Maiken Svendsen
Nyvest Skytteforening
ÅK1
192.000
192.000
Mesterskab
85525
Robin Hansen
Rønne Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
85525
Robin Hansen
Rønne Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
94048
Kristoffer Hjort Jensen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK3
184.000
184.000
Mesterskab
94048
Kristoffer Hjort Jensen
Klemensker IF, Skytteafdelingen
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
61314
Susanne Pihl
Nyvest Skytteforening
ÅK1
193.000
193.000
Hovedskydning
61502
Keld Nielsen
Østerlars Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
61502
Keld Nielsen
Østerlars Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
101409
Josephine Kildenfeldt
Nyvest Skytteforening
BK3
175.000
175.000
Hovedskydning
101409
Josephine Kildenfeldt
Nyvest Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Mesterskab
61314
Susanne Pihl
Nyvest Skytteforening
ÅK1
195.000
195.000
Mesterskab
95504
Jesper Køhlert
Østerlars Skytteforening
BK1
190.000
190.000
Mesterskab
95504
Jesper Køhlert
Østerlars Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
61225
Poul Verner Nielsen
Svaneke Skytteforening
3
177.000
177.000
Hovedskydning
61225
Poul Verner Nielsen
Svaneke Skytteforening
3
177.000
177.000
Mesterskab
Til toppen