Senior Damer - C | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydvest Håndbold Sommerturnering 2017
Turneringsansvarlige
Lisbeth Nielsen Tlf: 75282346 / 29282509
Maria Asmussen Tlf:
Dokumenter
Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Resultater indtastes på følgende link: http://mobilresultater.dgi.dk, senest dagen efter kampene er spillet

Komplet kampprogram


Senior Damer - C

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
02-05-17 19:00 Alslev SK - Folding/Brørup 16 - 9 Alslev SK
02-05-17 19:35 Bryndum Sogn - Næsbjerg/Rousthøje 15 - 7 Alslev SK
02-05-17 20:10 Bryndum Sogn - Folding/Brørup 14 - 7 Alslev SK
02-05-17 20:45 Næsbjerg/Rousthøje - Alslev SK 12 - 9 Alslev SK
10-05-17 19:00 Endrup IF - Næsbjerg/Rousthøje 5 - 2 Næsbjerg/Rousthøje
10-05-17 19:35 Sønderris SK - Folding/Brørup 7 - 5 Næsbjerg/Rousthøje
10-05-17 20:10 Folding/Brørup - Endrup IF 5 - 8 Næsbjerg/Rousthøje
10-05-17 20:45 Næsbjerg/Rousthøje - Sønderris SK 6 - 5 Næsbjerg/Rousthøje
16-05-17 19:00 Sønderris SK - Alslev SK 1 - 8 Alslev SK
16-05-17 19:35 Endrup IF - Bryndum Sogn 3 - 2 Alslev SK
16-05-17 20:10 Endrup IF - Sønderris SK 8 - 3 Alslev SK
16-05-17 20:45 Bryndum Sogn - Alslev SK 10 - 6 Alslev SK
23-05-17 19:00 Endrup IF - Alslev SK - Bane 1 8 - 4 Næsbjerg/Rousthøje
23-05-17 19:00 Sønderris SK - Næsbjerg/Rousthøje - Bane 2 6 - 4 Næsbjerg/Rousthøje
23-05-17 19:35 Bryndum Sogn - Sønderris SK - Bane 1 10 - 4 Næsbjerg/Rousthøje
23-05-17 19:35 Næsbjerg/Rousthøje - Folding/Brørup - Bane 2 8 - 7 Næsbjerg/Rousthøje
23-05-17 20:10 Alslev SK - Bryndum Sogn - Bane 1 4 - 7 Næsbjerg/Rousthøje
23-05-17 20:10 Endrup IF - Folding/Brørup - Bane 2 10 - 8 Næsbjerg/Rousthøje
30-05-17 19:00 Næsbjerg/Rousthøje - Endrup IF 3 - 7 Endrup IF
30-05-17 19:35 Folding/Brørup - Sønderris SK 6 - 10 Endrup IF
30-05-17 20:10 Folding/Brørup - Næsbjerg/Rousthøje 11 - 13 Endrup IF
30-05-17 20:45 Sønderris SK - Endrup IF 2 - 9 Endrup IF
06-06-17 19:00 Alslev SK - Endrup IF 4 - 5 Endrup IF
06-06-17 19:35 Folding/Brørup - Bryndum Sogn 2 - 7 Endrup IF
06-06-17 20:10 Bryndum Sogn - Endrup IF 10 - 5 Endrup IF
06-06-17 20:45 Folding/Brørup - Alslev SK 4 - 9 Endrup IF
13-06-17 19:00 Sønderris SK - Bryndum Sogn 2 - 6 Sønderris SK
13-06-17 19:35 Alslev SK - Næsbjerg/Rousthøje 11 - 6 Sønderris SK
13-06-17 20:10 Næsbjerg/Rousthøje - Bryndum Sogn 4 - 18 Sønderris SK
13-06-17 20:45 Alslev SK - Sønderris SK 6 - 4 Sønderris SK

Til toppen