Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
DM på 15m pistol og luft (Luftpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Akademisk Skytteforening
Allingåbro Skytteforening
Alslev Skytteforening
Ballerup Skytteforening
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Brøndby Skytte Forening
Damsholte Skytteforening
Esbjerg Skyttekreds
Faxe Skytteforening
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Frederikshavn Skyttekreds
Frederiksværk Skytteforening
Gelsted Skytteforening
Gram Skytteforening
Grenå Skyttekreds
Greve Skytteforening
Grindsted Skyttekreds
Gundsølille Sg&if
Gårde Idræts- og Skytteforening
Haderslev Skyttekreds
Haderup Skytteforening
Helle Skytteforening
Herrested Skytteforening
Hesselager Forenede Sportsklubber
Hinnerup Skytteforening
Hjørring Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Holsted Skyttekreds
Hvidovre Skyttekreds
Jelling fS
Karlslunde Skytteforening
Karup Skytteforening
Kirke Hyllinge Idrætsforening
Klejs-Juelsminde Skytteforening
Kongsted Skytteforening
Korsør Skytteforening
Lind Skytteforening
Lunde Sg&I
Mullerup Skytteforening
Nordals Skyttekreds
Nyborg Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Nykøbing Sj. Skytteforening
Næstved Skytteforening
Odense Skyttekreds
Ollerup Skytteforening
Otterup Skytteforening
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
Randers Skyttekreds
Reerslev Skytteforening
Ringsted Skytteforening
Rudkøbing Skyttekreds
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
Samsø Skytteforening
Sdr. Omme Skytteforening
Sejs-Svejbæk Skytteforening
Skive Pistolklub
Skytteforeningen Af 1949
Skytteklubben DSB/ASF
St. Restrup Idrætsforening
Svendborg Skyttekreds
Særslev Skytteforening
Tilst Skytteforening
Trelde Gymnastik- Og Idrætsforening
Ulsted Skytteforening
Vadum Skytteforening af 1970
Vejen/Skibelund Skf.
Vejle Skytteforening
Viborg Skytteforening
Videbæk Skytteforening
Vissenbjerg Skytteforening
Østbirk Pistol Skytter
Aalborg Skyttekreds
Århus Pistolklub
Års Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
101805
Jonas Hansen
Mullerup Skytteforening
BK
279.000
279.000
Hovedskydning
101805
Jonas Hansen
Mullerup Skytteforening
BK
273.000
273.000
Mesterskab
57562
John Bønnicke Jensen
Nykøbing F. Skytteforening
1
278.000
278.000
Hovedskydning
57562
John Bønnicke Jensen
Nykøbing Sj. Skytteforening
1
283.000
283.000
Mesterskab
23200
Solveig kjeldsen
Skytteklubben DSB/ASF
VET
260.000
260.000
Hovedskydning
23219
Bent Kjeldsen
Skytteklubben DSB/ASF
VET
273.000
273.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅKL
274.000
274.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
ÅKL
277.000
277.000
Mesterskab
35195
Kirsten Meldgaard Hansen
Vejle Skytteforening
3
267.000
267.000
Hovedskydning
35195
Kirsten Meldgaard Hansen
Vejle Skytteforening
3
263.000
263.000
Mesterskab
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
VET
283.000
283.000
Hovedskydning
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
VET
280.000
280.000
Mesterskab
35758
Bent Thorvald Knudsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
VET
277.000
277.000
Hovedskydning
37561
Bjarne Nielsen
Videbæk Skytteforening
2
269.000
269.000
Hovedskydning
31184
Erik Madsen
Karup Skytteforening
1
275.000
275.000
Hovedskydning
56737
Renè Kelberg
Holmegaard Skytteforening
3
261.000
261.000
Hovedskydning
55982
Jens Peter Jensen
Holmegaard Skytteforening
2
274.000
274.000
Hovedskydning
46357
Jesper Christensen
Lunde Sg&I
2
275.000
275.000
Hovedskydning
42564
René Gesna
Nordals Skyttekreds
1
271.000
271.000
Hovedskydning
34728
Kim Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
ÅKL
281.000
281.000
Hovedskydning
34728
Kim Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
ÅKL
280.000
280.000
Mesterskab
17021
Linda Hougaard
Aalborg Skyttekreds
1
276.000
276.000
Hovedskydning
56463
Hans S. Madsen
Kongsted Skytteforening
VET
245.000
245.000
Hovedskydning
40949
Henrik Rasmussen
Esbjerg Skyttekreds
ÅKL
277.000
277.000
Hovedskydning
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
JUN
276.000
276.000
Hovedskydning
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
JUN
274.000
274.000
Mesterskab
41446
Henning Lauridsen
Holsted Skyttekreds
2
263.000
263.000
Hovedskydning
40345
Arvid Hyldgaard Rasmussen
Esbjerg Skyttekreds
VET
276.000
276.000
Hovedskydning
57506
Uffe Nielsen
Nykøbing F. Skytteforening
VET
278.000
278.000
Hovedskydning
57506
Uffe Nielsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
VET
278.000
278.000
Mesterskab
24717
Brian Therkildsen
Århus Pistolklub
3
253.000
253.000
Hovedskydning
60777
Leif Mikkelsen
Gundsølille Sg&if
2
264.000
264.000
Hovedskydning
20212
Ejner Paaske Jensen
Østbirk Pistol Skytter
VET
279.000
279.000
Mesterskab
20212
Ejner Paaske Jensen
Østbirk Pistol Skytter
VET
280.000
280.000
Hovedskydning
VET
229.000
229.000
Mesterskab
VET
261.000
261.000
Hovedskydning
VET
229.000
229.000
Mesterskab
VET
261.000
261.000
Hovedskydning
49981
Jan Hansen
Otterup Skytteforening
3
260.000
260.000
Hovedskydning
44812
Hanne Kathrine Jensen
Rudkøbing Skyttekreds
3
274.000
274.000
Mesterskab
44812
Hanne Kathrine Jensen
Rudkøbing Skyttekreds
3
265.000
265.000
Hovedskydning
35317
Søren Madsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
ÅKL
282.000
282.000
Mesterskab
35317
Søren Madsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
ÅKL
279.000
279.000
Hovedskydning
VET
264.000
264.000
Hovedskydning
31147
Jens Erik Dalsgaard
Karup Skytteforening
VET
276.000
276.000
Hovedskydning
104108
Robert Torpe Meulengracht
Næstved Skytteforening
ÅKL
287.000
287.000
Hovedskydning
104108
Robert Torpe Meulengracht
Næstved Skytteforening
ÅKL
279.000
279.000
Mesterskab
69462
Henrik Pangel
Reerslev Skytteforening
3
251.000
251.000
Hovedskydning
39048
Bjarne Fahnøe
Helle Skytteforening
2
260.000
260.000
Hovedskydning
98874
Lasse Jensen
Haderup Skytteforening
BK
257.000
257.000
Mesterskab
98874
Lasse Jensen
Haderup Skytteforening
BK
266.000
266.000
Hovedskydning
94699
Frederik Thiesson
Nykøbing F. Skytteforening
BK
286.000
286.000
Mesterskab
94699
Frederik Thiesson
Nykøbing F. Skytteforening
BK
278.000
278.000
Hovedskydning
56625
Ole Højbjerg
Faxe Skytteforening
ÅKL
251.000
251.000
Hovedskydning
96741
Peer Larsen
Holmegaard Skytteforening
ÅKL
224.000
224.000
Hovedskydning
85067
Karin Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
2
255.000
255.000
Hovedskydning
91088
Niels Nielsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
3
255.000
255.000
Hovedskydning
54709
Peter Nielsen
Nykøbing F. Skytteforening
ÅKL
275.000
275.000
Mesterskab
54709
Peter Nielsen
Nykøbing F. Skytteforening
ÅKL
276.000
276.000
Hovedskydning
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
VET
276.000
276.000
Hovedskydning
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
VET
286.000
286.000
Mesterskab
14860
Bo Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
1
269.000
269.000
Hovedskydning
38320
Inger Marie Madsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
VET
269.000
269.000
Hovedskydning
89684
Jes Spanggaard
Haderup Skytteforening
3
254.000
254.000
Hovedskydning
56420
Alf Vincent Andersen
Holmegaard Skytteforening
VET
251.000
251.000
Hovedskydning
57546
Kurt Bonde Rasmussen
Nykøbing Sj. Skytteforening
VET
276.000
276.000
Hovedskydning
91114
Marco Damtoft Heimose Thomsen
Haderup Skytteforening
JUN
243.000
243.000
Hovedskydning
96190
Bo Mardov
Hinnerup Skytteforening
ÅKL
242.000
242.000
Hovedskydning
60269
Rasmus Ketelsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
UNG
242.000
242.000
Hovedskydning
61936
Anders H. Nielsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening
VET
267.000
267.000
Hovedskydning
46541
Arne Rasmussen
Ollerup Skytteforening
3
255.000
255.000
Hovedskydning
107292
Willy Friis
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
VET
273.000
273.000
Hovedskydning
92266
Stefan Nielsen
Vejen/Skibelund Skf.
ÅKL
283.000
283.000
Mesterskab
92266
Stefan Nielsen
Vejen/Skibelund Skf.
ÅKL
280.000
280.000
Hovedskydning
80753
Else Pedersen
Svendborg Skyttekreds
ÅKL
272.000
272.000
Hovedskydning
49988
Ulrik Steffensen
Særslev Skytteforening
1
288.000
288.000
Hovedskydning
96693
Andreas B. Larsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK
287.000
287.000
Mesterskab
96693
Andreas B. Larsen
Nykøbing F. Skytteforening
BK
277.000
277.000
Hovedskydning
102227
Rune Viggo Jensen
Haderup Skytteforening
3
257.000
257.000
Mesterskab
102227
Rune Viggo Jensen
Haderup Skytteforening
3
270.000
270.000
Hovedskydning
31020
Povl Jakobsen
Karup Skytteforening
ÅKL
258.000
258.000
Hovedskydning
100339
Lasse Møller Gregersen
Skytteklubben DSB/ASF
JUN
246.000
246.000
Hovedskydning
60703
Rasmus Jensen
Gundsølille Sg&if
2
279.000
279.000
Hovedskydning
60703
Rasmus Jensen
Gundsølille Sg&if
2
278.000
278.000
Mesterskab
68367
Flemming Haagensen
Ballerup Skytteforening
ÅKL
271.000
271.000
Hovedskydning
105938
Dan Christiansen
Karlslunde Skytteforening
3
224.000
224.000
Hovedskydning
99533
Brian Jacobsen
Hvidovre Skyttekreds
ÅKL
235.000
235.000
Hovedskydning
87026
Cecillia Sofie Stoltenberg Christiansen
Ringsted Skytteforening
ÅKL
286.000
286.000
Hovedskydning
87026
Cecillia Sofie Stoltenberg Christiansen
Ringsted Skytteforening
ÅKL
285.000
285.000
Mesterskab
69848
Rasmus Pedersen
Hvidovre Skyttekreds
3
292.000
292.000
Mesterskab
69848
Rasmus Pedersen
Hvidovre Skyttekreds
3
284.000
284.000
Hovedskydning
VET
249.000
249.000
Hovedskydning
35678
Frans M. Sørensen
Trelde Gymnastik- Og Idrætsforening
1
288.000
288.000
Hovedskydning
51937
Michael Æ. Buch
Odense Skyttekreds
UNG
277.000
277.000
Hovedskydning
51937
Michael Æ. Buch
Odense Skyttekreds
UNG
283.000
283.000
Mesterskab
35678
Frans M. Sørensen
Trelde Gymnastik- Og Idrætsforening
1
290.000
290.000
Mesterskab
105580
Sebastian Ibsen
Grenå Skyttekreds
BK
267.000
267.000
Hovedskydning
107304
Claes Pej
Grenå Skyttekreds
BK
278.000
278.000
Mesterskab
107304
Claes Pej
Grenå Skyttekreds
BK
289.000
289.000
Hovedskydning
24801
Lars Gregersen
Skytteklubben DSB/ASF
1
285.000
285.000
Hovedskydning
98210
Thomas Andersen
Nykøbing Sj. Skytteforening
JUN
266.000
266.000
Mesterskab
98210
Thomas Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
JUN
238.000
238.000
Hovedskydning
24801
Lars Gregersen
Skytteklubben DSB/ASF
1
280.000
280.000
Mesterskab
24926
Palle Stausholm
Århus Pistolklub
VET
260.000
260.000
Hovedskydning
21143
John Walker
Vejle Skytteforening
VET
271.000
271.000
Hovedskydning
20644
Laila Højfeldt
Vejle Skytteforening
2
277.000
277.000
Hovedskydning
20644
Laila Højfeldt
Vejle Skytteforening
2
270.000
270.000
Mesterskab
19102
Kirsten Malene Bitsch
Sejs-Svejbæk Skytteforening
3
257.000
257.000
Hovedskydning
51496
Bjarne Hinderup Jensen
Særslev Skytteforening
1
280.000
280.000
Hovedskydning
10462
Peter Møller
Frederikshavn Skyttekreds
VET
237.000
237.000
Hovedskydning
15238
Kim Malik Kreutzmann
Ulsted Skytteforening
3
254.000
254.000
Hovedskydning
49907
Max Kristensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
2
275.000
275.000
Hovedskydning
105580
Sebastian Ibsen
Grenå Skyttekreds
BK
275.000
275.000
Mesterskab
57577
Gert Hansen
Nykøbing F. Skytteforening
VET
284.000
284.000
Mesterskab
103870
Leo Larsen
Grindsted Skyttekreds
3
238.000
238.000
Hovedskydning
110507
Malthe Lykke Mathiasen
Grindsted Skyttekreds
BK
229.000
229.000
Hovedskydning
100794
Michelle Leth Wehage
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK
276.000
276.000
Hovedskydning
100794
Michelle Leth Wehage
Nykøbing F. Skytteforening
BK
273.000
273.000
Mesterskab
104890
Lone Meulengracht
Næstved Skytteforening
ÅKL
270.000
270.000
Hovedskydning
104486
Eduardo Hansen
Greve Skytteforening
3
267.000
267.000
Hovedskydning
104486
Eduardo Hansen
Greve Skytteforening
3
262.000
262.000
Mesterskab
49835
Lars Jønsson
Gelsted Skytteforening
2
279.000
279.000
Hovedskydning
49835
Lars Jønsson
Gelsted Skytteforening
2
268.000
268.000
Mesterskab
49869
Claus Bisgaard
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
3
262.000
262.000
Hovedskydning
45404
Rene Vogn
Hesselager Forenede Sportsklubber
1
288.000
288.000
Hovedskydning
45404
Rene Vogn
Hesselager Forenede Sportsklubber
1
287.000
287.000
Mesterskab
67889
Jan Guldbrandsen
Ballerup Skytteforening
ÅKL
283.000
283.000
Hovedskydning
67889
Jan Guldbrandsen
Ballerup Skytteforening
ÅKL
280.000
280.000
Mesterskab
27601
Niels Lund
Haderup Skytteforening
3
265.000
265.000
Hovedskydning
27601
Niels Lund
Haderup Skytteforening
3
268.000
268.000
Mesterskab
57577
Gert Hansen
Nykøbing Sj. Skytteforening
VET
285.000
285.000
Hovedskydning
69413
Lars Rasmussen
Reerslev Skytteforening
2
286.000
286.000
Mesterskab
69413
Lars Rasmussen
Reerslev Skytteforening
2
277.000
277.000
Hovedskydning
98282
Kristine Rødsgaard Christensen
Jelling fS
BK
287.000
287.000
Mesterskab
98282
Kristine Rødsgaard Christensen
Jelling fS
BK
282.000
282.000
Hovedskydning
105656
Henrik Jensen
Ulsted Skytteforening
3
222.000
222.000
Hovedskydning
50309
Andreas Kristensen
Særslev Skytteforening
1
276.000
276.000
Hovedskydning
54957
Carsten Friis Petersen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
VET
271.000
271.000
Hovedskydning
56644
Leif Andersen
Holmegaard Skytteforening
VET
268.000
268.000
Mesterskab
59467
Morten Petersen
Korsør Skytteforening
1
285.000
285.000
Hovedskydning
59467
Morten Petersen
Korsør Skytteforening
1
279.000
279.000
Mesterskab
81630
Hans-Jørgen Mortensen
Korsør Skytteforening
VET
264.000
264.000
Hovedskydning
86053
Jimmy Larsen
Korsør Skytteforening
1
283.000
283.000
Hovedskydning
103530
Stig Hornuff
Korsør Skytteforening
3
265.000
265.000
Mesterskab
56644
Leif Andersen
Holmegaard Skytteforening
VET
273.000
273.000
Hovedskydning
16504
Erik Mark
St. Restrup Idrætsforening
1
281.000
281.000
Hovedskydning
14706
Katja Rasmussen
Vadum Skytteforening af 1970
UNG
211.000
211.000
Hovedskydning
103530
Stig Hornuff
Korsør Skytteforening
3
269.000
269.000
Hovedskydning
16941
Peter Holmegaard
Aalborg Skyttekreds
1
282.000
282.000
Hovedskydning
19707
Jan Dovolil
Viborg Skytteforening
VET
272.000
272.000
Hovedskydning
87872
Martin Knudsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
BK
285.000
285.000
Hovedskydning
57192
Lars Jensen
Nykøbing Sj. Skytteforening
2
269.000
269.000
Hovedskydning
32357
Knud Erik Sørensen
Lind Skytteforening
2
282.000
282.000
Mesterskab
32357
Knud Erik Sørensen
Lind Skytteforening
2
285.000
285.000
Hovedskydning
50011
Søren Møller
Otterup Skytteforening
3
249.000
249.000
Hovedskydning
93541
Alex Thomsen
Haderup Skytteforening
ÅKL
198.000
198.000
Hovedskydning
89032
Aske Spanggaard
Haderup Skytteforening
BK
290.000
290.000
Hovedskydning
89032
Aske Spanggaard
Haderup Skytteforening
BK
293.000
293.000
Mesterskab
49953
Poul Basse
Vissenbjerg Skytteforening
2
274.000
274.000
Hovedskydning
24600
Anders Hove
Hinnerup Skytteforening
2
275.000
275.000
Hovedskydning
53264
Torben Eskildsen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
VET
268.000
268.000
Hovedskydning
102771
Tobias Mortensen
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK
257.000
257.000
Hovedskydning
84550
Benjamin Pedersen
Herrested Skytteforening
BK
274.000
274.000
Hovedskydning
84550
Benjamin Pedersen
Herrested Skytteforening
BK
272.000
272.000
Mesterskab
19104
Kim Bitsch
Sejs-Svejbæk Skytteforening
3
270.000
270.000
Mesterskab
19104
Kim Bitsch
Sejs-Svejbæk Skytteforening
3
267.000
267.000
Hovedskydning
31072
Marius Petersen
Viborg Skytteforening
VET
239.000
239.000
Hovedskydning
87872
Martin Knudsen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
BK
291.000
291.000
Mesterskab
96301
Kristian Larsen
Otterup Skytteforening
3
259.000
259.000
Hovedskydning
96343
Niels Bank Simonsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
JUN
261.000
261.000
Hovedskydning
40567
Mikkel H. Henriksen
Esbjerg Skyttekreds
UNG
245.000
245.000
Hovedskydning
94502
Michael Frandsen
Alslev Skytteforening
BK
273.000
273.000
Hovedskydning
94502
Michael Frandsen
Alslev Skytteforening
BK
281.000
281.000
Mesterskab
80786
Mads Seier Ahlgren Nielsen
Holmegaard Skytteforening
JUN
220.000
220.000
Hovedskydning
39291
Kim Dammark
Helle Skytteforening
3
245.000
245.000
Hovedskydning
95427
Michael Fisker
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
3
265.000
265.000
Hovedskydning
95427
Michael Fisker
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
3
254.000
254.000
Mesterskab
56628
Lars Højbjerg
Faxe Skytteforening
3
232.000
232.000
Hovedskydning
ÅKL
264.000
264.000
Hovedskydning
105526
Sofia Louisa Munck Eriksen
Århus Pistolklub
BK
285.000
285.000
Hovedskydning
105526
Sofia Louisa Munck Eriksen
Århus Pistolklub
BK
294.000
294.000
Mesterskab
93587
Søren Bank Simonsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
ÅKL
264.000
264.000
Hovedskydning
94499
Camilla Schelander Hansen
Alslev Skytteforening
JUN
255.000
255.000
Hovedskydning
94499
Camilla Schelander Hansen
Alslev Skytteforening
JUN
258.000
258.000
Mesterskab
96301
Kristian Larsen
Otterup Skytteforening
3
274.000
274.000
Mesterskab
23724
Hans Kurt Pedersen
Grenå Skyttekreds
VET
279.000
279.000
Hovedskydning
107204
Sebastian Faber
Vissenbjerg Skytteforening
2
281.000
281.000
Hovedskydning
107204
Sebastian Faber
Vissenbjerg Skytteforening
2
270.000
270.000
Mesterskab
132551
Gitte Nysten Hansen
Århus Pistolklub
ÅKL
253.000
253.000
Hovedskydning
56426
Simon Madsen
Kongsted Skytteforening
2
274.000
274.000
Hovedskydning
86383
Ralf Køhler Nielsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
VET
254.000
254.000
Hovedskydning
88363
Anneli Jensen
Nykøbing Sj. Skytteforening
ÅKL
267.000
267.000
Mesterskab
88363
Anneli Jensen
Nykøbing F. Skytteforening
ÅKL
283.000
283.000
Hovedskydning
24504
John Jørgensen
Århus Pistolklub
VET
273.000
273.000
Hovedskydning
102463
Henning Carstensen
Helle Skytteforening
3
257.000
257.000
Hovedskydning
59263
Povl Nissen
Korsør Skytteforening
VET
277.000
277.000
Hovedskydning
99633
George Michagin
Vissenbjerg Skytteforening
VET
252.000
252.000
Hovedskydning
99633
George Michagin
Vissenbjerg Skytteforening
VET
251.000
251.000
Mesterskab
109359
Carina Nielsen
Frederiksværk Skytteforening
JUN
252.000
252.000
Hovedskydning
109359
Carina Nielsen
Frederiksværk Skytteforening
JUN
253.000
253.000
Mesterskab
69408
Leif Bodilsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
2
271.000
271.000
Hovedskydning
68863
Jan Christiansen
Karlslunde Skytteforening
3
265.000
265.000
Hovedskydning
68863
Jan Christiansen
Karlslunde Skytteforening
3
251.000
251.000
Mesterskab
105090
Anja Hulsig Nielsen
Århus Pistolklub
BK
274.000
274.000
Hovedskydning
105091
Kristina Hulsig Nielsen
Århus Pistolklub
BK
254.000
254.000
Hovedskydning
34726
Knud Erik Müller
Vejle Skytteforening
VET
280.000
280.000
Hovedskydning
34726
Knud Erik Müller
Vejle Skytteforening
VET
284.000
284.000
Mesterskab
34943
Lasse Nielsen
Vejle Skytteforening
3
255.000
255.000
Hovedskydning
106773
Paw Lorentz Kunz
Brøndby Skytte Forening
3
266.000
266.000
Hovedskydning
46354
Jonas Foged Pedersen
Svendborg Skyttekreds
3
265.000
265.000
Hovedskydning
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK
259.000
259.000
Hovedskydning
98208
Kasper Andersen
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK
282.000
282.000
Hovedskydning
98208
Kasper Andersen
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK
262.000
262.000
Mesterskab
110255
Dan Larsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
3
251.000
251.000
Hovedskydning
110808
Kennet Frederiksen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
ÅKL
219.000
219.000
Hovedskydning
110808
Kennet Frederiksen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
ÅKL
221.000
221.000
Mesterskab
106040
Daniel Samssund
Brøndby Skytte Forening
3
255.000
255.000
Hovedskydning
69328
Søren Smith Rasmussen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
3
265.000
265.000
Mesterskab
46354
Jonas Foged Pedersen
Svendborg Skyttekreds
3
275.000
275.000
Mesterskab
104309
Hanne Madsen
Grindsted Skyttekreds
ÅKL
260.000
260.000
Hovedskydning
56361
Kent Vincent Andersen
Holmegaard Skytteforening
1
273.000
273.000
Hovedskydning
16916
Rune Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
1
286.000
286.000
Hovedskydning
16916
Rune Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
1
288.000
288.000
Mesterskab
69328
Søren Smith Rasmussen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
3
276.000
276.000
Hovedskydning
49177
Therkel Madsen
Vissenbjerg Skytteforening
VET
283.000
283.000
Hovedskydning
50210
Jan Hansen
Særslev Skytteforening
1
282.000
282.000
Hovedskydning
96674
Dennis Hansen
Esbjerg Skyttekreds
2
274.000
274.000
Hovedskydning
102887
Christina van Elzelingen
Særslev Skytteforening
UNG
267.000
267.000
Hovedskydning
102887
Christina van Elzelingen
Særslev Skytteforening
UNG
250.000
250.000
Mesterskab
48432
Frank Nielsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
3
216.000
216.000
Hovedskydning
101163
John Andreasen
Ballerup Skytteforening
ÅKL
272.000
272.000
Hovedskydning
24634
Peer Boldsen
Tilst Skytteforening
2
267.000
267.000
Mesterskab
24634
Peer Boldsen
Tilst Skytteforening
2
281.000
281.000
Hovedskydning
101806
Therese Pulawska
Sdr. Omme Skytteforening
3
267.000
267.000
Hovedskydning
89919
Carina Molsing Sørensen
Ringsted Skytteforening
ÅKL
279.000
279.000
Hovedskydning
89919
Carina Molsing Sørensen
Ringsted Skytteforening
ÅKL
279.000
279.000
Mesterskab
103840
Henrik Lerfeldt
Nykøbing Sj. Skytteforening
ÅKL
283.000
283.000
Hovedskydning
103840
Henrik Lerfeldt
Nykøbing F. Skytteforening
ÅKL
285.000
285.000
Mesterskab
32164
Michael Brandt
Lind Skytteforening
ÅKL
267.000
267.000
Hovedskydning
41436
Jonas Lauridsen
Holsted Skyttekreds
1
286.000
286.000
Hovedskydning
94946
Louise Jensen
Nyborg Skytteforening
JUN
258.000
258.000
Mesterskab
94946
Louise Jensen
Nyborg Skytteforening
JUN
262.000
262.000
Hovedskydning
34696
Hans Jørgen Nielsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
ÅKL
275.000
275.000
Hovedskydning
32639
Heidi Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
1
281.000
281.000
Hovedskydning
45489
David Larsen
Svendborg Skyttekreds
2
280.000
280.000
Hovedskydning
45489
David Larsen
Svendborg Skyttekreds
2
280.000
280.000
Mesterskab
19602
Michael Bülow Pedersen
Haderup Skytteforening
UNG
238.000
238.000
Hovedskydning
81966
Steen Taphouse
Kirke Hyllinge Idrætsforening
ÅKL
262.000
262.000
Hovedskydning
85077
Rasmus Storm-Olsen
Hesselager Forenede Sportsklubber
BK
288.000
288.000
Mesterskab
46924
Sarah Ploug Madsen
Særslev Skytteforening
2
265.000
265.000
Hovedskydning
98098
Casper Iversen
Nyborg Skytteforening
JUN
219.000
219.000
Hovedskydning
54167
Anders Myssen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
VET
291.000
291.000
Mesterskab
54167
Anders Myssen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
VET
279.000
279.000
Hovedskydning
99585
Bjørn Jørgensen
Nyborg Skytteforening
BK
277.000
277.000
Hovedskydning
99585
Bjørn Jørgensen
Nyborg Skytteforening
BK
284.000
284.000
Mesterskab
45753
Lars Johannesen
Herrested Skytteforening
UNG
229.000
229.000
Hovedskydning
104001
Jesper Themsen
Hvidovre Skyttekreds
ÅKL
240.000
240.000
Hovedskydning
45753
Lars Johannesen
Herrested Skytteforening
UNG
237.000
237.000
Mesterskab
75889
Kristian Hansen
Karlslunde Skytteforening
3
259.000
259.000
Hovedskydning
101667
Maja Søndergaard
Skytteklubben DSB/ASF
BK
284.000
284.000
Mesterskab
101667
Maja Søndergaard
Skytteklubben DSB/ASF
BK
290.000
290.000
Hovedskydning
108726
Louise Scharff Rasmussen
Herrested Skytteforening
JUN
260.000
260.000
Hovedskydning
108726
Louise Scharff Rasmussen
Herrested Skytteforening
JUN
271.000
271.000
Mesterskab
40927
John Skovgaard
Esbjerg Skyttekreds
1
286.000
286.000
Hovedskydning
90854
Kim Laursen
Skive Pistolklub
1
255.000
255.000
Hovedskydning
26061
Martin Fuglsang Jensen
Skytteklubben DSB/ASF
ÅKL
271.000
271.000
Hovedskydning
32683
Erling Jørgensen
Lind Skytteforening
3
278.000
278.000
Hovedskydning
55759
Yngve Ahlgren
Holmegaard Skytteforening
VET
269.000
269.000
Hovedskydning
31855
Thomas Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
1
287.000
287.000
Hovedskydning
86247
Claus Olsen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
3
261.000
261.000
Hovedskydning
85077
Rasmus Storm-Olsen
Hesselager Forenede Sportsklubber
BK
289.000
289.000
Hovedskydning
96742
Morten Larsen
Holmegaard Skytteforening
ÅKL
242.000
242.000
Hovedskydning
10518
Knud Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
VET
262.000
262.000
Hovedskydning
92860
Martin Krarup Hede
Haderup Skytteforening
BK
262.000
262.000
Hovedskydning
69802
Jens Johannesen
Reerslev Skytteforening
VET
262.000
262.000
Hovedskydning
24828
Jacob Toft
Hinnerup Skytteforening
BK
264.000
264.000
Hovedskydning
80796
Pia Eghøj Villemoes
Lunde Sg&I
1
274.000
274.000
Hovedskydning
51997
John Erik Asmussen
Odense Skyttekreds
3
255.000
255.000
Hovedskydning
106008
Søren Nyborg Hansen
Svendborg Skyttekreds
3
271.000
271.000
Mesterskab
106008
Søren Nyborg Hansen
Svendborg Skyttekreds
3
272.000
272.000
Hovedskydning
104002
Mikkel Themsen
Hvidovre Skyttekreds
BK
268.000
268.000
Mesterskab
104002
Mikkel Themsen
Hvidovre Skyttekreds
BK
253.000
253.000
Hovedskydning
12167
Kim Levisen
Års Skytteforening
2
255.000
255.000
Hovedskydning
45123
Klaus Elian
Lunde Sg&I
1
274.000
274.000
Hovedskydning
11185
Chr. Schultz
Hjørring Skytteforening
VET
254.000
254.000
Hovedskydning
63346
Finn Scheibye
Akademisk Skytteforening
2
262.000
262.000
Hovedskydning
94441
Emil Madsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK
268.000
268.000
Hovedskydning
94441
Emil Madsen
Nykøbing F. Skytteforening
BK
269.000
269.000
Mesterskab
59102
Torben Emcken
Korsør Skytteforening
VET
268.000
268.000
Hovedskydning
14729
Jonas Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
BK
285.000
285.000
Hovedskydning
14729
Jonas Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
BK
284.000
284.000
Mesterskab
25868
Arne Leth
Skytteklubben DSB/ASF
VET
273.000
273.000
Hovedskydning
65060
Per C. Madsen
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
VET
267.000
267.000
Hovedskydning
19785
Bent Svejstrup
Viborg Skytteforening
VET
267.000
267.000
Hovedskydning
42046
Arnold Christensen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
ÅKL
281.000
281.000
Hovedskydning
23233
Hans N. Søndergaard
Skytteklubben DSB/ASF
1
275.000
275.000
Mesterskab
23233
Hans N. Søndergaard
Skytteklubben DSB/ASF
1
285.000
285.000
Hovedskydning
68245
Jim Poulsen
Ballerup Skytteforening
ÅKL
260.000
260.000
Hovedskydning
VET
269.000
269.000
Hovedskydning
105238
Mikkel Ranneberg
Års Skytteforening
3
267.000
267.000
Hovedskydning
105238
Mikkel Ranneberg
Års Skytteforening
3
276.000
276.000
Mesterskab
14027
Lars Kjeldgaard
Aalborg Skyttekreds
1
282.000
282.000
Hovedskydning
57844
Tom Kærsgaard
Mullerup Skytteforening
2
265.000
265.000
Hovedskydning
57844
Tom Kærsgaard
Mullerup Skytteforening
2
268.000
268.000
Mesterskab
57902
Lærke Kærsgaard
Mullerup Skytteforening
UNG
261.000
261.000
Mesterskab
57902
Lærke Kærsgaard
Mullerup Skytteforening
UNG
262.000
262.000
Hovedskydning
98518
Martin Gregersen
Mullerup Skytteforening
BK
282.000
282.000
Mesterskab
98518
Martin Gregersen
Mullerup Skytteforening
BK
276.000
276.000
Hovedskydning
94085
Morten Helt Stisen
Hvidovre Skyttekreds
JUN
254.000
254.000
Hovedskydning
94085
Morten Helt Stisen
Hvidovre Skyttekreds
JUN
272.000
272.000
Mesterskab
98015
Nicholas C Greve
Hvidovre Skyttekreds
JUN
259.000
259.000
Mesterskab
98015
Nicholas C Greve
Hvidovre Skyttekreds
JUN
249.000
249.000
Hovedskydning
56382
Heidi Nyberg
Holmegaard Skytteforening
ÅKL
265.000
265.000
Hovedskydning
98243
Line Jørgensen
Alslev Skytteforening
BK
289.000
289.000
Mesterskab
55005
Sune S. Rongsted
Damsholte Skytteforening
3
260.000
260.000
Hovedskydning
98243
Line Jørgensen
Alslev Skytteforening
BK
268.000
268.000
Hovedskydning
103871
Jørgen Pedersen
Grindsted Skyttekreds
2
272.000
272.000
Hovedskydning
68493
Henrik Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
3
248.000
248.000
Hovedskydning
2
267.000
267.000
Hovedskydning
23613
Kjeld Jørgensen
Grenå Skyttekreds
VET
263.000
263.000
Hovedskydning
91998
Ken Jensen
Holmegaard Skytteforening
3
259.000
259.000
Hovedskydning
56907
Lars Jeppesen
Gundsølille Sg&if
2
270.000
270.000
Hovedskydning
19541
Robert Nielsen
Viborg Skytteforening
VET
272.000
272.000
Hovedskydning
96493
Jon Ø. Spanggaard
Haderup Skytteforening
BK
275.000
275.000
Hovedskydning
96493
Jon Ø. Spanggaard
Haderup Skytteforening
BK
279.000
279.000
Mesterskab
92122
Karina Hvid Jørgensen
Ringsted Skytteforening
ÅKL
263.000
263.000
Hovedskydning
96529
Mick Larsen
Frederiksværk Skytteforening
BK
282.000
282.000
Mesterskab
96529
Mick Larsen
Frederiksværk Skytteforening
BK
270.000
270.000
Hovedskydning
79847
Villy Petersen
Vejle Skytteforening
3
241.000
241.000
Hovedskydning
42365
Gagik Sahakian
Haderslev Skyttekreds
1
284.000
284.000
Hovedskydning
90346
Jan Oster Pedersen
Brøndby Skytte Forening
2
267.000
267.000
Hovedskydning
14780
Holger W. Sørensen
Aalborg Skyttekreds
1
277.000
277.000
Hovedskydning
14306
Lars Dyrskjøt
Vadum Skytteforening af 1970
2
278.000
278.000
Hovedskydning
33828
Jens Jørn Ravn
Vejle Skytteforening
VET
261.000
261.000
Hovedskydning
34841
Thomas Illum
Vejle Skytteforening
2
281.000
281.000
Hovedskydning
35029
Gert Nielsen
Vejle Skytteforening
1
275.000
275.000
Hovedskydning
35103
Uffe Borch Hansen
Vejle Skytteforening
VET
264.000
264.000
Hovedskydning
19081
Bent Ørskov
Viborg Skytteforening
VET
267.000
267.000
Hovedskydning
59362
Dennis Samuelsen
Korsør Skytteforening
1
288.000
288.000
Hovedskydning
59362
Dennis Samuelsen
Korsør Skytteforening
1
286.000
286.000
Mesterskab
109593
Sami Townhill
Grenå Skyttekreds
BK
255.000
255.000
Mesterskab
109593
Sami Townhill
Grenå Skyttekreds
BK
254.000
254.000
Hovedskydning
56801
Dennis Helveg
Faxe Skytteforening
ÅKL
238.000
238.000
Hovedskydning
91883
Bent Seeberg Vehl
Vejle Skytteforening
VET
271.000
271.000
Hovedskydning
102079
Karsten Bosteen
Vejle Skytteforening
3
266.000
266.000
Hovedskydning
102080
Andreas Bosteen
Vejle Skytteforening
JUN
176.000
176.000
Hovedskydning
102080
Andreas Bosteen
Vejle Skytteforening
JUN
200.000
200.000
Mesterskab
33998
Allan Gejl
Sdr. Omme Skytteforening
1
282.000
282.000
Hovedskydning
92972
Malene Vernager
Allingåbro Skytteforening
ÅKL
271.000
271.000
Hovedskydning
111060
Mikkel Nielsen
Grenå Skyttekreds
BK
267.000
267.000
Hovedskydning
111060
Mikkel Nielsen
Grenå Skyttekreds
BK
262.000
262.000
Mesterskab
23878
Anders Damkjær
Grenå Skyttekreds
ÅKL
279.000
279.000
Hovedskydning
46099
Anders Thagaard
Nyborg Skytteforening
UNG
270.000
270.000
Hovedskydning
75573
Leif Nielsen
Næstved Skytteforening
VET
277.000
277.000
Mesterskab
105034
Mikkel Henriksen
Nyborg Skytteforening
BK
219.000
219.000
Hovedskydning
104308
Ditte Meldgaard
Grindsted Skyttekreds
ÅKL
255.000
255.000
Hovedskydning
46446
Morten Gottwald
Lunde Sg&I
1
268.000
268.000
Hovedskydning
95592
Mads Van Elzelingen
Særslev Skytteforening
BK
267.000
267.000
Mesterskab
65439
Niels Thulin Johansen
Faxe Skytteforening
3
264.000
264.000
Hovedskydning
65439
Niels Thulin Johansen
Faxe Skytteforening
3
256.000
256.000
Mesterskab
95592
Mads Van Elzelingen
Særslev Skytteforening
BK
280.000
280.000
Hovedskydning
111156
Christian Trodsøe Hansen
Særslev Skytteforening
UNG
272.000
272.000
Hovedskydning
111156
Christian Trodsøe Hansen
Særslev Skytteforening
UNG
264.000
264.000
Mesterskab
56844
Flemming Jaszczak
Ringsted Skytteforening
2
269.000
269.000
Hovedskydning
68657
Niels Dalhoff Andersen
Karlslunde Skytteforening
2
270.000
270.000
Hovedskydning
75089
Marcus Grosen Poulsen
Ballerup Skytteforening
JUN
262.000
262.000
Mesterskab
75089
Marcus Grosen Poulsen
Ballerup Skytteforening
JUN
268.000
268.000
Hovedskydning
79799
Alexander Khaliléev
Skytteforeningen Af 1949
2
263.000
263.000
Hovedskydning
109818
Oliver Damgaard Eskelund
Hvidovre Skyttekreds
BK
269.000
269.000
Hovedskydning
109818
Oliver Damgaard Eskelund
Hvidovre Skyttekreds
BK
259.000
259.000
Mesterskab
107111
Mikkel Nedergård
Århus Pistolklub
BK
262.000
262.000
Hovedskydning
107115
Andreas Stausholm
Århus Pistolklub
BK
183.000
183.000
Hovedskydning
102111
Benjamin Iversen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
JUN
280.000
280.000
Mesterskab
102111
Benjamin Iversen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
JUN
281.000
281.000
Hovedskydning
20850
John Mikkelsen
Vejle Skytteforening
2
270.000
270.000
Hovedskydning
46099
Anders Thagaard
Nyborg Skytteforening
UNG
256.000
256.000
Mesterskab
43377
Peter Hjorth Skov
Klejs-Juelsminde Skytteforening
2
274.000
274.000
Hovedskydning
75573
Leif Nielsen
Næstved Skytteforening
VET
275.000
275.000
Hovedskydning
91991
Finn Ritz
Næstved Skytteforening
VET
279.000
279.000
Hovedskydning
55907
Leif I. Pedersen
Holmegaard Skytteforening
3
258.000
258.000
Hovedskydning
10470
Ole Hans Madsen
Frederikshavn Skyttekreds
VET
256.000
256.000
Hovedskydning
33961
Lars Bindesbøll
Sdr. Omme Skytteforening
1
289.000
289.000
Hovedskydning
26189
Casper Gissel
Tilst Skytteforening
UNG
248.000
248.000
Hovedskydning
26189
Casper Gissel
Tilst Skytteforening
UNG
245.000
245.000
Mesterskab
78057
Erik Hansen
Gram Skytteforening
ÅKL
269.000
269.000
Hovedskydning
49653
Flemming Hansen
Særslev Skytteforening
1
290.000
290.000
Hovedskydning
49653
Flemming Hansen
Særslev Skytteforening
1
285.000
285.000
Mesterskab
102803
Jørgen Sibbesen
Vissenbjerg Skytteforening
ÅKL
267.000
267.000
Hovedskydning
Til toppen