DM Senior 2010 (Nordisk Program, 300m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening 2 291.000 291.000 Mesterskab
31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 2 287.000 287.000 Mesterskab
20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening 2 303.000 303.000 Mesterskab
59244 Søren Skov Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 305.000 305.000 Mesterskab
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Stenløse Skytteforening 1 312.000 312.000 Mesterskab
66082 Finn Petersen Hillerød Skytteforening 2 249.000 249.000 Mesterskab
54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening 2 313.000 313.000 Mesterskab
58449 Allan Jørgensen Tuse Skytteforening 2 289.000 289.000 Mesterskab
57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening 1 312.000 312.000 Mesterskab
55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening 2 257.000 257.000 Mesterskab
20732 Anders Kildehøj Horsens Skyttekreds 1 297.000 297.000 Mesterskab
31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 2 278.000 278.000 Mesterskab
66600 Frank Lyngsø Nykøbing Sj. Skytteforening 2 302.000 302.000 Mesterskab
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 1 314.000 314.000 Mesterskab
59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 318.000 318.000 Mesterskab
95000 Jon Luckmann Hansen Greve Skytteforening 1 298.000 298.000 Mesterskab
69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 2 298.000 298.000 Mesterskab
28084 Bjarne Veile Hem Skytteforening 1 326.000 326.000 Mesterskab
55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening 1 295.000 295.000 Mesterskab
56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening 2 258.000 258.000 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 291.000 291.000 Mesterskab
60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Greve Skytteforening 2 302.000 302.000 Mesterskab
25849 Helene Klejs Dam Sørensen Skytteklubben DSB/ASF UNG 303.000 303.000 Mesterskab
25639 Carsten Hauge Beder-Malling Skytteforening 1 308.000 308.000 Mesterskab
55352 Verner Nielsen Ornebjerg Skytteforening 2 310.000 310.000 Mesterskab
10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds 2 300.000 300.000 Mesterskab
12022 Henrik Noppenau Lytzen Løgstør Sportsskytteklub 1 318.000 318.000 Mesterskab
20653 Kathrine Pedersen Løsning-Hedensted Skytteforening 2 309.000 309.000 Mesterskab
25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 1 299.000 299.000 Mesterskab
26887 Kirsten Bak Veje Karby Skyttekreds UNG 304.000 304.000 Mesterskab
28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening 2 293.000 293.000 Mesterskab
60081 Søren Madsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 299.000 299.000 Mesterskab
62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 1 317.000 317.000 Mesterskab
25251 Morten Christensen Samsø Skytteforening 2 305.000 305.000 Mesterskab
50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening 1 325.000 325.000 Mesterskab
69334 Stine Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening UNG 205.000 205.000 Mesterskab
69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening 2 298.000 298.000 Mesterskab
54285 Andreas Christiansen Tingsted Skytteforening UNG 302.000 302.000 Mesterskab
80900 Kim Nørager Bay Hillerød Skytteforening 1 314.000 314.000 Mesterskab
62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864 1 299.000 299.000 Mesterskab
20012 Frederik Buthmann Paulsen Honum & Omegns Skytteforening UNG 234.000 234.000 Mesterskab
25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening 2 263.000 263.000 Mesterskab
27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening 1 298.000 298.000 Mesterskab
57425 Dennis Frederiksen Tuse Skytteforening UNG 305.000 305.000 Mesterskab
13917 Egon Østergaard Løgstør Sportsskytteklub 2 297.000 297.000 Mesterskab
28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening 1 304.000 304.000 Mesterskab
68861 Jan Bo Haag Greve Skytteforening UNG 225.000 225.000 Mesterskab
29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening 1 325.000 325.000 Mesterskab
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening 1 295.000 295.000 Mesterskab
25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 2 293.000 293.000 Mesterskab
68949 Claus Bruun Greve Skytteforening 1 296.000 296.000 Mesterskab
19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening UNG 305.000 305.000 Mesterskab
28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening 1 314.000 314.000 Mesterskab
41611 Bent P. Nielsen Brørup Skyttekreds 2 304.000 304.000 Mesterskab
63101 Christoffer Fries Hillerød Skytteforening UNG 267.000 267.000 Mesterskab
69466 Helle Kirstine Larsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 2 292.000 292.000 Mesterskab
11061 Mikkel Jepsen Hjørring Skytteforening UNG 283.000 283.000 Mesterskab
49022 Mie Nielsen Middelfart Skytteforening UNG 302.000 302.000 Mesterskab
31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, UNG 316.000 316.000 Mesterskab
19220 Kristian Larsen Ulbjerg Skytteforening UNG 310.000 310.000 Mesterskab
25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening UNG 297.000 297.000 Mesterskab
25387 Anders Alexandersen Samsø Skytteforening UNG 284.000 284.000 Mesterskab
20019 Christian Laursen Otterup Skytteforening UNG 293.000 293.000 Mesterskab
48025 Morten Laursen Horne Skytteforening 1 317.000 317.000 Mesterskab
59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening 1 308.000 308.000 Mesterskab
60330 Henning Sørensen Kirke Hyllinge Idrætsforening 2 286.000 286.000 Mesterskab
76641 Jonas Hansen Ballerup Skytteforening UNG 317.000 317.000 Mesterskab
54267 Jacob Høegh Tingsted Skytteforening UNG 315.000 315.000 Mesterskab

Til toppen