Nordjysk Mesterskab 15m riffel Senior, 2014 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening 3 180.0 180.0 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Ulsted Skytteforening 3 175.0 175.0 Mesterskab
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg 3 163.0 163.0 Hovedskydning
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg 3 156.0 156.0 Mesterskab
106956 Michael Erbs Frederikshavn Skyttekreds ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
106956 Michael Erbs Frederikshavn Skyttekreds ÅK2 197.0 197.0 Mesterskab
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds V1 196.0 196.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds V1 196.0 196.0 Mesterskab
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening ÅK2 192.0 192.0 Hovedskydning
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening ÅK2 188.0 188.0 Mesterskab
13379 Karsten Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
13379 Karsten Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Mesterskab
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 196.0 196.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 196.0 196.0 Mesterskab
15879 Kristinna Olsen Aalborg Skyttekreds UNG 190.0 190.0 Hovedskydning
15879 Kristinna Olsen Aalborg Skyttekreds UNG 190.0 190.0 Mesterskab
99370 Brian Jensen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
99370 Brian Jensen Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
11768 Ruby Larsen Vilsted Skytteforening ÅK2 191.0 191.0 Hovedskydning
11768 Ruby Larsen Vilsted Skytteforening ÅK2 187.0 187.0 Mesterskab
87498 Benjamin Schou Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 198.0 198.0 Hovedskydning
87498 Benjamin Schou Thomsen Hobro Egnens Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Mesterskab
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening ÅK2 200.0 200.0 Hovedskydning
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds V1 199.0 199.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds V1 199.0 199.0 Hovedskydning
11019 Simon Vissing Hjørring Skytteforening UNG 185.0 185.0 Hovedskydning
11019 Simon Vissing Hjørring Skytteforening UNG 183.0 183.0 Mesterskab
103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening ÅK2 198.0 198.0 Hovedskydning
103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening ÅK2 199.0 199.0 Mesterskab
88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
11820 Nicolai Wahlgreen Vilsted Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
28830 Mette Christensen Aalborg Skyttekreds 1 188.0 188.0 Hovedskydning
28830 Mette Christensen Aalborg Skyttekreds 1 191.0 191.0 Mesterskab
16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds ÅK1 191.0 191.0 Mesterskab
16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
82915 Anita Máck Zack Vilsted Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
82915 Anita Máck Zack Vilsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
11820 Nicolai Wahlgreen Vilsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 2 187.0 187.0 Mesterskab
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds 2 189.0 189.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds V1 198.0 198.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds V1 198.0 198.0 Mesterskab
12102 Brian Jensen Vilsted Skytteforening ÅK1 194.0 194.0 Mesterskab
12102 Brian Jensen Vilsted Skytteforening ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
88866 Matias Juellund Skørping Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Mesterskab
88866 Matias Juellund Skørping Skytteforening ÅK1 193.0 193.0 Hovedskydning
15437 Kristine Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
15437 Kristine Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
14878 Andy Petersen Vester Hassing Skytteforening 2 186.0 186.0 Mesterskab
14878 Andy Petersen Vester Hassing Skytteforening 2 180.0 180.0 Hovedskydning
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds ÅK1 199.0 199.0 Mesterskab
88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 2 184.0 184.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening 2 173.0 173.0 Hovedskydning
15479 Frits Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
15479 Frits Rasmussen Ulsted Skytteforening ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
15368 Anna-Maria Thierry Andersen Vester Hassing Skytteforening 2 147.0 147.0 Mesterskab
15368 Anna-Maria Thierry Andersen Vester Hassing Skytteforening 2 167.0 167.0 Hovedskydning
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening 3 124.0 124.0 Mesterskab
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening 3 150.0 150.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening ÅK1 197.0 197.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening ÅK1 193.0 193.0 Mesterskab
10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds V2 192.0 192.0 Mesterskab
10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds V2 197.0 197.0 Hovedskydning
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 1 186.0 186.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds 1 190.0 190.0 Hovedskydning

Til toppen